Zelda II: The Adventure of Link i (w skrócie Taol lub AOL ) to gra wideo wydana na Nintendo konsoli NES (Nintendo Entertainment System) w 1988 roku i jest drugim gra w The Legend of Zelda serii . Gra została ponownie wydana na Game Boy Advance 2004 . Kaseta z gry, która była zwykle w szarym plastiku, był podobnie jak jego poprzednik, The Legend of Zelda całkowicie złoty. Gra została stworzona przez człowieka za Super Mario Bros. seria i wiele z górnym sprzedawcy, Nintendo Shigeru Miyamoto .

To opublikował kilka wydań gry. Większość złota kolorowe naboje, ale również taki, w którym kaseta była w szary standardzie (w Stanach Zjednoczonych ).

Akcja

Chaos panuje w ziemi Hyrule i link zostanie wysłany na ekscytującą podróż, gdzie trzeba wrócić sześć cennych kryształów w odpowiednich miejscach. Po drodze można spotkać przez pełne mieszkańców, które daje wskazówki i grypsy, które określą, czy będzie sukces w swojej misji, czy nie. napotkacie potworów wszelkiego rodzaju na swojej drodze. Czy jesteś na tyle odważny, aby podjąć wyzwanie?
Podręcznik Nintendo Gra [ 3 ]

W przygodzie Łącze będzie bohaterem obudzić Księżniczka Zelda , który wszedł do magicznego snu dawno temu. Obudzić ją uzyskać link trumnę z sześciu kryształów być umieszczone w sześciu świątyń wokół w Hyrule aby w ten sposób uzyskać mody trójjednego życie iw ten sposób obudzić Księżniczka Zelda.

Gameplay

The Adventure of Link i różni się pod wieloma względami od innych gier z tej serii. Link dostaje punkty doświadczenia za zabijanie wrogów, a zatem może wyrównać, by stać się silniejsze i bardziej wytrzymałe. Gra posiada również dwie perspektywy , jeden znajduje się mapa świata, gdzie idzie o link (i nie może być uszkodzony), dopóki nie napotka bohaterów, którzy symbolizują wrogów . Gdyby ich dotyka on wrzucony do widoku bocznym, gdzie może albo zabić wroga lub wyjść z areny. Cała akcja odbywa się w tej perspektywie, a także wizyty w miastach, wsiach, pałaców i innych szczególnych miejscach.

Zaczynasz grę z 3 dodatkowych życia i może zebrać trochę więcej w niektórych miejscach w grze. Jeśli nie zabraknie wszystkich dodatkowych żyje i umiera, można dostać grę nad i trzeba zacząć od nowa w świątyni, gdzie spać Zelda (które również zaczynają grę po raz pierwszy). Klawisze i inne elementy, które zostały podniósł będzie można utrzymać i zachować swoje umiejętności i poziomów, ale wszystkie punkty doświadczenia, które odbędą jednego do następnego poziomu, można stracić.

Uwagi

  1. ^ “Przegląd na gamespot.com” .
  2. ^ “Przegląd na IGN.com” .
  3. ^ “Zelda II – The Adventure of Link i”. Gry Nintendo przewodnik (Nintendo Service): p. 23. 1993.