Wojownicze Żółwie Ninja , wydany w Japonii jako Gekikame ninja ( 激亀忍者伝? Lit. “Fierce Żółw Ninja Legend”) oraz w Europie (z wyjątkiem Włoch ) do Teenage Mutant Hero Turtles (w Włoski : Tartarughe ninja ) to gra komputerowa od 1989 do Nintendo Entertainment system , później przeniesiony do MS-DOS . Gra została stworzona przez Konami i wydany pierwotnie na Konami marki Ultra Gry w Ameryce Północnej , a jego odpowiednik, Palcom oprogramowania w systemie PAL regionie. Gra oparta jest na 1987 animowanym serialu , który następnie zakończył drugi sezon pod pierwotnym uruchomieniu.

Gra została wysłana do wielu komputerów domowych (wersja DOS jest dość głośny, ponieważ jest przeszkodą, że nie może przejść bez oszukiwania [ 1 ] ). Stwierdzono również wydany na Wii „s Virtual Console służby w Europie i Australii 16 marca 2007 na 500 punktów. W Ameryce Północnej, zwolniony jest to 2 april +2.007 za 600 punktów – 100 punktów więcej niż przeciętnych gier NES – z powodu problemu licencji: [ 2 ]

„Jak wiadomo, obecnie nie posiadamy licencji gier dla Turtles, więc mieliśmy do ustanowienia nowego prawa do tytułu”.
– Dennis Lee, kierownik grupy dla Konami

Nieco później wzrosła w grze cenę w Europie i Australii do 600 Wiipoäng, gdy uznano, że przywóz gra ponieważ zachowuje słowo ninja w tytule. Gra została usunięta na Wii Shop Channel 26 stycznia 2012 r .

Gra

Gracz wybiera jedną z czterech Żółwie: Leonardo , Michelangelo , Donatello i Raphael . Gra łączy akcję i przygodę w sposób inny współczesny Turtle gra, która zawiera głównie działania, nie. Żółwie są prawie identyczne, z wyjątkiem broni, które różnią się pod względem szybkości ataku, zakres i uszkodzeniem. Dona Informuje pobyt z najlepszym zasięgu i szkodliwych skutków, ale jest najwolniejszy. Gracz wciela się przez pierwszych pięć poziomów z mapą podglądu, aby dotrzeć do różnych kanalizacji, pomieszczeń magazynowych i innych obszarach.

Po drodze zwalcza go przed różnymi zagrożeniami, od żołnierzy Foot i Mouserrobotar bomba przekonanie Blimps i pił łańcuchowych uzbrojonych typów. Są to mini-bossów, a każdy poziom z wyjątkiem drugiego kończy się szefa poziomie .

Każdy żółw działa jak „życie”: gdy postać nie żyje, można przejść do drugiej, aż wszystkie cztery zmarł. Następnie gra jest skończona, można kontynuować i zacząć na tej samej ścieżce, teraz ze wszystkich czterech ożył ( nadal tam dwa razy). Jest później w grze, żeby przywrócić żółwie, z pełnym energii ponownie. Jeżeli więcej niż jeden brakuje, są one zapisywane w kolejności ich pokonał. Jedynym wyjątkiem jest rzeka Hudson ( „pływanie kurs”), w której gracz pływa pod wodą w ciągu ograniczonego czasu wolnego osiem bomb. Jeśli nie uda zanim skończy się czas, to będzie koniec gry od razu. Można jednak zmienić charakter na tym poziomie energii gracza jest niska.

Sądy i bossów

Ścieżka 1: kanalizacja – admin: Bebop , a później w ścieżce, Rocksteady
Lane 2: Pond
Lane 3: Miasto – admin: Mega Turtle
Lane 4: Air Base – admin: Jättemouser
Lane 5: Fotklanens podstawa – admin: technodrom
Court 6. technodrom – Puszka: Niszczarka

Przyjmowanie i sequele

Oryginalna wersja NES sprzedawane również z około 4 milionów egzemplarzy. Jest to jedna z tych gier, które NES sprzedanych najlepszy spośród tych, a nie stworzony przez Nintendo . Jednak to ma negatywną krytykę ze strony gry. Kilka wersji PC zostały wykonane w okresie świątecznym , ale poszło źle.

W tym samym roku wydany Konami się pasaż , zwany także Mutant Ninja Turtles . W 1990 roku został przeniesiony do NES jak Teenage Mutant Ninja Turtles II: gra zręcznościowa , choć nie była to właściwa sequel tą różnicą, że wspólna one główną licencji. Gra miała więcej wygląd animowany, silniejsze powiązania z 1987 animowanym serialu, i był głównie boczne przewijanie pokonać „em up gry, i można grać jednocześnie cztery (dwa w wersji NES). Ten styl był jednak swego rodzaju standardem dla Turtle Gry w ciągu najbliższych kilku lat.

Źródła

Ten artykuł jest w całości lub częściowo na podstawie materiału z angielskiej Wikipedii

Przypisy

  1. ^ Straszny-Crayon opinie … TeenageMutant Ninja Turtles (wersje MS-DOS PC) I & II
  2. ^ Ign.com: Konami Rozmowy Virtual Console