Wii Fit to nazwa gra stworzona przez japońską firmę Nintendo konsola gier Wii . Wii Fit został wydany w Szwecji w kwietniu 2008 roku . W Japonii rozpoczęła się w grudniu 2007 roku .

Gra przeznaczona jest do stosowania wraz z dołączonym Wii Balance Board , którego funkcje i możliwości są w pełni wykorzystane w różny sposób w Wii Fit. W grze gracz używa do swojego Mii figura. Kiedy pierwszy raz grasz można wprowadzić rok urodzenia i długości, a następnie waży z pomocą funkcji falowej Wii Balance Board. Gra liczy więc gracza BMI .

Rozgrywka

Gra składa się z wielu różnych elementów. Początkowo większość z tych elementów są zablokowane i nie mogą być odtwarzane. Za każdy zakończony etap zlicza całkowity czas na zewnątrz i potem jak to zwiększy Zablokowane elementy stają się dostępne i odtwarzane.

Wszystkie operacje są oceniane i wyniki w rankingu w skali od jeden (najniższy) do pięciu (najwyższa).

Poszczególne elementy szkolenia w Wii Fit jest podzielony na cztery kategorie:

  • joga

W jodze, można z trenerem robić różne ćwiczenia jogi. Punkty są oceniane przez jak stały operacja została przeprowadzona.

  • trening siłowy

Trening siłowy składa się z kilku elementów, które wykonują różne grupy mięśni. W tej kategorii są też trzy trudne momenty gdzie trener będzie konkurować przeciwko graczowi, który przeszkadza najwięcej powtórzeń pompek, na przykład.

  • ogrzewanie

Ćwiczenia zwiększa tętno i spalanie kalorii. Tutaj można ćwiczyć aerobik , boks lub udać się na jogging.

  • bilans gier

Saldo Games to zbiór gier casual oznaczało trenować równowagę. Może ona zawierać lina walking, jazda na nartach lub snowboardzie .