Uncharted: Drake Fortune to gra przygodowa akcja dla PlayStation 3 , opracowany przez firmę gra Naughty Dog i wydana przez Sony Computer Entertainment . Został wydany w grudniu 2007 roku . Po raz pierwszy ogłoszone na E3 2006 . [ 1 ]

Gra, która była postrzegana jako ważny tytuł PS3 w okresie świątecznym w 2007 roku [ 2 ] , otrzymał ciepłe przyjęcie od wielu krytyków gier, z których wiele cenionych prezentację techniczną w grze i jej wysokie wartości produkcji, który bardzo przypomina filmu kinowego. [ 3 ] Gra sprzedała ponad milion egzemplarzy podczas jego dziesięciu tygodni na rynku i został opublikowany jako SCEE wydaniu platynowego dnia 1 August 2.008 (około 9 miesięcy po jej wydaniu). [ 4 ]

Gra jest pierwszą grą z serii Uncharted . Gra otrzymała sequel nazwie Uncharted 2: Among Thieves, który został opublikowany w 2009 roku . Kolejny sequel, zwany Uncharted 3: Oszustwo Drake’a , została opublikowana w 2011 roku . Gra została wydana na PlayStation 4 w październiku 2015 roku , wraz z jego dwóch sequeli jako część Uncharted: Nathan Drake Collection . [ 5 ]

Akcja

Gra rozpoczyna się Nathan „Nate” Drake , doświadczony awanturnika, udaje się odebrać pudełko, które kiedyś należały do eksploratora Anglik Sir Francis Drake (Nathan przodek) z dna oceanu za pomocą zarejestrowanych współrzędnych z jego pierścieniem, który twierdzi, że aby mieć odziedziczone Francis Drake. Jest on wspomagany przez dziennikarza Elena Fisher , który jest tam, aby rejestrować zdarzenia dla filmu dokumentalnego. Klatka piersiowa nie zawiera jego ciało, ale jego prywatny dziennik, który wskazuje na miejsce, w którym mityczny złoty miasto El Dorado jest, jak Sir Francis próbował znaleźć. Dziennik informuje też, że upozorował swoją śmierć.

Po ich łódź zostaje zniszczona przez bandę piratów, którzy zaliczył Nate przybyć Victor „Sully” Sullivan , starego przyjaciela Nathana, i ratuje ich. Nate i Sully następnie zostawić Elenę w porcie (jak obawiali się jej opublikowanym dokumencie będzie przyciągnąć zbyt wielu ludzi). Wyjeżdżają do regionu w Amazonii , gdzie mogą znaleźć ruiny starożytnej cywilizacji w Ameryce Południowej, a znajdzie jakieś wskazówki El Dorado. Uczą się, że El Dorado nie jest miastem, ale w rzeczywistości duży złoty posąg, i że zostało ono usunięte dawno temu. Ci, którzy szukają dalej, a przy wodospadzie na Amazonce , odkrywają ich zaskoczeniu dużą, opuszczony niemieckiego U-boota z resztek martwej załogi. Nate dać Sully pamiętnik kiedy bada go. Wewnątrz znajdzie Nate swoją martwą załogę, brakujące strony z pamiętnika Sir Francis Drakes i mapy wskazujące na wyspie sydtropisk, gdzie posąg prawdopodobnie jest.

Przed opuszczeniem będą Nate i Sully zabiegali przez Gabriel Roman , poszukiwaczem skarbów, który zatrudnił kilku najemników do jego dyspozycji, na czele atoq Navarro , Romans porucznika i archeologa, który ma wielką wiedzę na temat posągu. Wydaje się, że Sully jest zobowiązany rzymskie dużych sum pieniędzy, a on obiecał Roman zapłacić go, dając mu El Dorado. Roman postanowił szukać samego skarbu. Biorą mapę z Nate’em i zamierza go zabić, ale Sully próbuje interweniować i strzał zamiast. Nate atak Navarro i w tej chwili dzieje się okręt eksplodował z torpedą Nate akurat zacząć. Używa rozproszenia uciec, a stało się natknąć Elena który następnie je od portu. Udaje im się uciec z samolotu Sully i użyć go, aby dostać się na wyspę, gdzie posąg uważa się za.

Po zostały zestrzelone w pobliżu wyspy i oddzielone od siebie, Nate do fortecy, gdzie znajduje się mapa i spadochron Eleny, ale nie ją. On idzie do twierdzy, gdzie znajduje się notatka z Sir Francis stwierdzając, że upadł na wieży twierdzy. Kiedy podchodzi do wieży, został schwytany przez piratów, od początku gry, która okazała się być prowadzone przez Eddy Raja , stary rywal Nate. Eddy wymagają Nate’a, aby pomóc mu odnaleźć skarb, ale Nathan ucieka od Eddy i jego piratów dzięki Elena. Obie starają się uzyskać dzięki dużej, opuszczonego miasta portowego i odkryć w książce w swoim niestandardowym domu, posąg został przeniesiony w głąb wyspy. Z jej kamery wideo filmowania Elena domniemana śmierć Sully, który pracuje dla rzymskich i Navarro i sprawia, że jej uwierzyć, że jest zdrajcą. Nate będzie o tym przekonany i startuje na północy, gdzie decydują się podążać Sully do klasztoru. Po tym jak go zmierzyć wyjaśnić Sully pamiętnik że Nate dał mu zablokował piłkę i Sully przekonany Roman pozwolić mu pomóc. W rzeczywistości, Sully karmione je z niepotrzebnych informacji, aby zyskać na czasie.

Nate Elena znajduje się wiele kanałów labiryntowe w Convent. W tych tunelach, Nate podsłuchuje argument między rzymskiego, Navarro i Eddy. Roman zatrudnił Eddy uchwycić Nate’a i zachować wyspę pod kontrolą, a jako nagrodę mógłby dostać udział El Dorado. Po Nate uniknąć wątpliwości Roman na zdolność Eddy’ego aby wykonywać swoje zadania i ignoruje jego przesądny twierdzą, że przekleństwo na wyspie zabijania swoich ludzi. Roman odrzuca Eddy i jego piracki gang. Nate i Elena podróży przez kilka podziemnych tuneli i odnajduje przejście, które prowadzi ich do dużego skarbu skarbcu, gdzie spotkać Sir Francis Drakes zwłoki. Nate odgadnąć zmarł na wyspie szukasz skarbu. Zanim przejdziemy spełniają Eddy pracuje dla swojego życia, ścigany przez zmutowanych ludzi posiadających niesamowitą siłę i szybkość. Okazuje się, że stworzenia są hiszpańscy konkwistadorzy i Eddy zabity przez nich, kiedy pociągnąć go do nory. Nathan i Elena uciec i znaleźć się w opuszczonym niemieckich bunkrach. Nathan czele z bunkra, aby przywrócić zasilanie w nim. Podczas swojej podróży, odkrywa, że Niemcy też próbowała nie patrzeć na posągu podczas II wojny światowej , ale to oni, jak Hiszpanów przed nimi, dowiedział się, że posąg został przeklęty i że zmutowane stwory że Nate walczyć faktycznie zmutowany niemieckim i hiszpański potomków. Sir Francis, który dowiedział się o mocy posągu, rzeczywiście starał się zachować to odizolowane od świata zewnętrznego przez zniszczenie jego okręty i zatapiając miasta portowego, zanim został zabity przez mutantów.

Nathan próbuje powrócić do Eleny, ale odnajduje ją schwytany przez rzymskich i Navarro. Kiedy Nathan śledzić je pogodzić go z Sullivanem poza klasztorem. Po wybiciu siły Rzymian schwytany Nathan i Sullivana na muszce i przewieziony do rzymskiej, który udało się znaleźć posąg. Navarro apeluje Roman aby go otworzyć, ale kiedy Roman wdychając kurz z rozkładających El Dorado mumii zaczyna mutować. Roman atak Navarro, ale udaje mu się być popychany w dół przez Navarro. Zamierza ukraść figurkę i sprzedać mutagen jako broń. Navarro wówczas posąg i podnieść go z helikoptera, podczas gdy jego najemnicy zaatakowana przez mutantów. Nate skacze online, jak posąg jest zawieszony i przewieziony do zbiornikowców Romans pobliżu. W crash-ląduje po Elena Kicks najemnikiem z helikoptera, karabinu, pilot zginął.

Jedna ostatnia walka wybucha między Nathan i Navarro w nävkamp Nathan i powala go przytomności. Nathan następnie przeciągnij rannych Elena z helikoptera. Navarro odzyskuje przytomność i wyjmuje strzelbę. Elena ostrzega Nathana, który spycha w dół helikopter z tankowca. Lina łącząca helikopterem do pomnika splątane nogi Navarro i rzucić go na ziemię i pomnik na dnie oceanu.

Elena wraca Nathan pierścień, który zostawił za sobą. Gdy dwa ma być pocałował przerwał Sullivan, który właśnie uciekł z wyspy w małej motorówki. W łodzi, on przyniósł ze sobą kilka pudełek skarbów, które odkrył w jaskini. Elena przypomina Nathana, że ​​wciąż zawdzięcza jej historię, bo zdarzyło się stracić swoją kamerę wideo. Gdy łódź płynie do horyzontu Nathana zapewnia ją, że nie złamie obietnicy.

Cast

aktorów Charakter
Nolan Północna – Nathan Drake
Emily Rose – Elena Fisher
Richard McGonagle – Victor Sullivan
Simon Templeman – Gabriel Roman
Robin Atkin Downes – atoq Navarro
James Sie – Eddy Raja [ 6 ]

Pozostałe głosy (Pirates / Mercenaries / Zombies)

 • George Cheung
 • Timothy Dang
 • Michael Hagiwara
 • Matthew Yang Król
 • Andrew Kishino
 • Bruce Locke
 • David Agranov
 • Gregg Berger
 • David Berón
 • Jesse Corti
 • Carlos Ferro
 • Yuri Lowenthal
 • Marco Rodríguez
 • Damian Valencia
 • Fred Tatasciore
 • Steve Blum

Źródła

 • Artykuł jest całkowicie lub częściowo oparta na angielskojęzycznej Wikipedii
 1. ^ Nie, Marc (8 maj 2006). “E3 2006: Oczy-on Naughty Dog za Untitled przyczepa” . IGN . 12 sierpnia 2008 czytać .
 2. ^ Miller, Greg (13 listopada 2007 roku). “Uncharted: Drake Fortune Review” . IGN . IGN Entertainment, Inc . Przeczytaj 20 grudnia 2007 .
 3. ^ Helgeson, Matt (grudzień 2007). ” Uncharted: Drake Fortune Przegląd “. Game Informer (Cathy Preston) (176): p. 149. zarchiwizowana z oryginałem na 9 kwietnia 2008 roku . 24 listopada 2008 czytać .
 4. ^ Matt Martin (17 lipca 2008 roku). “Motorstorm, Uncharted, Resistance pierwsze tytuły Platinum dla Europy” . gamesindustry.biz . 12 sierpnia 2008 czytać .
 5. ^ Karmali, Łuk (04.06.2015). “Uncharted: Nathan Drake Collection z potwierdzoną datą wydania” . Uncharted: Nathan Drake Collection z potwierdzoną datą wydania . Zapoznania się z 7 lipca 2015 r .
 6. ^ „Pełna obsada Uncharted: Drake Fortune” . IMDb . Przeczytaj 28 marca 2011 .