Uncharted 3: Oszustwo Drake’a to third-person shooter dla PlayStation 3 , opracowany przez Naughty Dog i wydana przez Sony Computer Entertainment . Gra jest sequelem Uncharted 2: Among Thieves została wydana w Ameryce Północnej na 1 listopada 2011 , aw Europie na 2 listopada . [ 2 ] Gra jest pierwszym cyklu obsługującej stereoskopowego 3D . [ 3 ]

W grze bohater Nathan Drake i jego partner biznesowy Victor Sullivan wyrusza w podróż do Rub al-Khali na Półwyspie Arabskim , w poszukiwaniu legendarnego stracił pelarstaden Iram . [ 4 ] Dokument zakłada TF Lawrence dni archeologię [ 2 ] , i w związku z Nathans Sullivan.

W dniu 9 października 2015 roku wydała grę na Playstation 4 wraz z jego poprzednich grach jako część Uncharted: The Nathan Drake Collection . [ 5 ]

Akcja

Historia zaczyna się Nathan Drake „Nate” i Victor „Sully” Sullivan wychodzi na wyprawę w Londynie ciemnych zaułkach. Idą do pubu , aby negocjować umowę handlową z niejakiego Talbot, oferując im dużą sumę pieniędzy w zamian za pierścień, który prawdopodobnie należał do Sir Francis Drake , jak Nate miał w swoim posiadaniu. Ale Nate i Sully widzi, że pieniądze są fałszywe Talbota i odstąpić od umowy, coś, co nie pozwoli Talbot. chuligani Talbots zaatakować Nate i Sully, a po wielkiej walce uciec z pubu ale skłócony Charlie Cutter , który wydaje się być liderem chuliganów, w alejce. Cutter i jego ludzie bili ich na dół, a klient Talbota, Katherine Marlowe , pojawia się i kradnie pierścień Drake’a. Kiedy Nate próbuje odebrać pierścień, on i Sully zastrzelony przez kuter, który oboje zabić.

Od rozpoczęciem spojrzeć wstecz 20 lat przed wydarzeniami w grze. Młody Nathan Drake bada muzeum marynarki w mieście Cartegena w Kolumbii , w poszukiwaniu Sir Francis ringu, ale został wyrzucony przez strażników jak podejrzewają go o bycie złodziejem. W tym czasie, w pierwszym widoku czasu Victor Sullivan jako młodego człowieka, a Nate podąża za nim do kluczowego-maker, a następnie kradnie mu portfel. Nate dostać klucz w portfelu Sully i używa go otworzyć stoisko w muzeum, gdzie Sir Francis pierścień niskie. Kradnie pierścień ale potem złapany przez Marlowe, jej popleczników i Sully, który pracował dla niej. Ale Nate udaje się uciec z ringu, a on zostaje uratowany od agentów Marlowe’a przez Sully, który decyduje się być mentorem Nate’a.

Historia powraca do teraźniejszości, a okazuje się, że spotkanie z Talbot i Marlowe był wynalazek dokonany przez Nate’a i Sully, aby zbliżyć się do Marlowe’a i Cutter jest stary znajomy z nich. Z pomocą swojego przyjaciela Chloe Frazer śledzi samochód górze Marlowe do tajnej biblioteki, gdzie można sobie pozwolić TE Lawrence’a notebooka oraz mapę wskazującą, że Francis Drake wykonane tajną podróż do Arabii , gdzie został na zlecenie królowej Elżbiety I aby szukać zaginionego miasta Ubar . Nate bada te elementy i wierzył, że można znaleźć kilka wskazówek do położenia miasta w korsriddarkryptor w starej francuskiej posiadłości i do cytadeli w Syrii . Grupa dzieli się i podczas gdy Chloe i Cutter podróży do Syrii idzie Nate i Sully na wschodzie Francji w poszukiwaniu rezydencji. Nabywcy uważają, że opuści dwór i stwierdza połowę amulet wewnątrz krypt. Na ich drodze zdarzają się nosić zasadzkę przez Talbot, który zaczyna amulet i umieścić cały dwór w ogniu. Nate i Sully ucieka i szybko przechodzi do Syrii, obawiając się, że nawet Chloe i Cutter był prześladowany przez Talbot i mężczyzn Marlowe’a.

Biegną do Chloe i nóż w cytadeli, a oni stwierdzili, że Marlowe wyrusza na czterysta lat dążeniu do zdobycia władzy, wykorzystując lęki jej wrogowie. Grupa pochodzi z drugiej krypty i znaleźć drugą połowę amulet, który odkrywa, że ich następny trop w Jemenie . Ale pozostawiając cytadeli staje Cutter otoczony Marlowe’a i Talbot na wieży, i zmusić go do oddania amulettbiten. Cutter ucieka skacząc w dół z wieży, ale przypadkowo złamał nogę od upadku. Nate, Sully i Chloe odebrać Cutter i udaje się uciec z Cytadeli ze skradzionym autobusem. Kiedy Chloe i Cutter musi wycofać podróżowanie Nate i Sully’ego do Jemenu.

Spełniają one swoje stare znajomego Elena Fisher , który pomaga im odnaleźć podziemny grobowiec, gdzie Sir Francis Drake dawno pisemne ostrzeżenia dla tych, którzy starają się spojrzeć na miasto Ubar. Trio są następnie ścigani przez mięsożernych pająków i gdy przychodzą do powierzchni staje Nate zastrzelił dart zawierający halucynogeny . Nate trudging od Sully i Elena, a budzi się na zewnątrz kawiarni z Marlowe’a i Talbot. Marlowe gra z umysłem Nate’a do opowiedzenia części swej przeszłości, by ją gdzie znajduje się miasto utracone powiedzieć, ale które jednak nie chce ujawnić. Marlowe pozostawienia Nate’a do bandy piratów, że najemnej, który jest prowadzony przez pirata Ramses , aby zakwestionować go tak, że potrafi zdobyć inteligencję o Iram Pelarstaden . Ramzes twierdził, że schwytany Sully i grozi mu torturować. Nate udaje się uciec z niewoli i śledzić Ramzesa poprzez rampy na dużym statku, gdzie wierzy Sully zostały złowione. On infiltruje statek, ale okaże się, że piraci nie mają Sully zakładnikiem. Kiedy piraci próbują aresztować go wysadzić Nate dziurę w kadłubie okrętu, który sprawia, że cały statek wywrócony. Ucieka z okrętu i nurkuje do morza i myte na plaży. Ponownie spotkał się z Eleną, która informuje go, że Sully został złapany przez mężczyzn Marlowe’a i zabrał go do konwoju do Rub al Khali -öknen, ale mogą go uratować, jeśli uda im się przedostać się do samolotu transportowego, który o świcie, aby dostarczyć dostawy do konwoju Marlowe’a.

Uncharted 3 ma miejsce szczególnie w dużych obszarach pustynnych, głównie w Rub al-Khali na Półwyspie Arabskim , gdzie Drake próbuje szukać zaginionego miasta Iram .

O świcie, udaje im się przeniknąć do pasa startowego i Nate udaje się dostać na pokład samolotu przez koła lądowania. Wkrótce zostaje odkryta przez mężczyzn Marlowe’a na pokładzie samolotu i po firefight dostaje Planet poważne obrażenia i rozdarte. Nate i mężczyźni Marlowe wyciągnięty z samolotu dużego ciśnienia powietrza, ale Nate udaje się otworzyć spadochron i ląduje na ziemi bez szwanku. Nate ląduje w pobliżu wraku samolotu, w środku olbrzymiej pustyni Rub al Khali. Wędruje samotnie przez pustynię przez kilka dni, a cierpi na udar cieplny, silne pragnienie, a on wielokrotnie widok miraże. Ale pewnego dnia znajdziesz Nate wreszcie opuszczoną osadę, ale to zostało przejęte przez mężczyzn Marlowe’a. Ale paczka zawodników, na czele z ich przywódcą Salim, nagle pojawia się i przychodzi do ratowania Nate’a. W obozie jeźdźców mówi Salim dla Nate’a do miasta Ubar został przeklęty tysiące lat temu przez króla Salomona , gdy uwięziony zło Djinn w garnku z mosiądzu i rzucił ją w samym sercu miasta. On zgadza się pomóc Nate’a i prowadzi go do konwoju. Nate i Salim zniszczyć konwój i skutecznie uratować Sully. Salim mówi Nate i Sully’ego do naśladowania go do pobliskiego piaskowej, ale Nate i Sully przypadkowo ginie w czasie burzy, a oni sobie sprawę, że nie przybył w bramach Ubar, znany również jako „ Sanden Atlantis ”.

Nate i Sully wchodzi Ubar i podziwiać piękne miasto aż napotkają fontannę wody. Nate picia wody z fontanny, ale nagle Sully strzał na plecach Talbot i umrzeć. Nate denerwuje i goni po Marlowe’a i Talbot. Podczas pościgu on znalazł się w konflikcie z mężczyznami Marlowe’a, którzy wydają się być uzyskane magiczną siłę ognia. Nate próbuje podążać Talbot, ale kończy się nagle w świadomym śnie, gdzie jego otoczenie i jego umysł jest zniekształcony. Ale Nate zostaje później wycofany zdanie i wznowić polowanie na Talbot, gdy dowiaduje również Sully żyje. Prawdziwa tajemnica tego, co stało się z ludźmi Ubar tysiące lat wcześniej, wtedy staje się oczywiste: że Salim oświadczył król Salomon rzucił wielki talizman z mosiądzu w głębokich norach miejskich. Kiedy spadł w wodzie zaczął talizman zanieczyszczają wodę z potężnym środkiem halucynogennym. Kiedy ludzie wtedy pił z wody, byli szalony i cywilizacja w mieście został uszkodzony podczas montażu. Nate zdaje sobie sprawę, że talizman był jako Elizabeth wysłałem Francis Drake znaleźć, a Marlowe był teraz szuka.

Nate i Sully skanuje miasto, a następnie stwierdza, Marlowe, za pomocą dźwigu podciągnąć wielki talizman z wody. Nate i Sully sprawia zasadzkę, ale Talbot wciska Sully w wodzie. Nate skacze, by go uratować, a zarazem zniszczyć żurawia. Eksplozja powoduje reakcję łańcuchową w całym mieście, co filaru Zwija miasta. Nate i Sully próbuje uciec, ale spotkanie Marlowe i Talbot. Wszyscy spadają z zawalonych wież, a Marlowe zostaje zatrzymany w piaskach . Nate próbuje ratować Marlowe, ale nie powiedzie się i Marlowe utonięcia w piasku wraz z pierścieniem Drake’a. Nate i Sully uciec bramę miasta jak całe miasto załamał i pochowany przez dużych masach piaskowych. Ale są hamowane przez Talbot, który próbuje ich zabić nożem. Ale Nate udaje się do niego strzela, a potem przyjechać Salim koniu i dostosowania ich do bezpieczeństwa.

Nate i Sully powrotu do Jemenu, aby wziąć samolot z powrotem do domu. Sully wyjaśnia dlaczego Nate wziął wielkie zainteresowanie młodego Nate’a. Potem oddaje obrączkę Nate’a i odwraca go dać Elena, którzy połączyć się z nimi. Elena mówi Nate, że jest smutny, ponieważ stracił pierścień, ale on pokazuje swoją obrączkę i mówi, że zmienił go na coś lepszego, a dwa uścisku. Sully jest następnie Nate i Elena jego nowa wodnosamolotów , które używają do podróży z powrotem do domu.

Postacie

 • Nolan Północna – Nathan Drake
 • Richard McGonagle – Victor Sullivan
 • Rosalind Ayres – Katherine Marlowe
 • Emily Rose – Elena Fisher
 • Claudia Black – Chloe Frazer
 • Graham McTavish – Charlie Cutter
 • Robin Atkin Downes – Talbot
 • Billy Unger – Nathan Drake jako młody
 • TJ Ramini – Salim
 • Sayed Badreya – Ramzes

Gameplay

Uncharted 3 to gra akcji, która łączy w sobie w trzeciej osobie strzelanie z różnych elementów platformowych . Gracz wciela się jedynie kontrolę Nathan Drake. Może wspinać się, pływać, ukradkiem, sprint i wykonywać różne Parkour Moment . Drake może zdjąć swoich wrogów albo z pięściami lub z różnych broni palnej, które są rozrzucone wokół niego. Może też wykonywać ataki zwiastuny szybko i po cichu zabijać wrogów jeden po drugim. Drakę może mieć co najmniej dwa działa pierwszorzędowe broni (takie jak pistolety) i broń (na przykład pistolety) i cztery granaty. On może zastąpić swoją broń na nową przez podniesienie broni z martwych wrogów, a także amunicji do broni. Drake może kryć się za różnymi przedmiotami lub murkach, a jednocześnie móc strzelać do swoich wrogów w pozycji zabezpieczonej. On może wziąć zarówno cel z jego broni, aby uzyskać lepszą dokładność, lub strzelać ślepe strzały przeciw swoim wrogom, a nawet strzelać do wrogów, gdy Drake rusza. Jeśli Drake może napotkać swoich wrogów, podczas gdy wisi na ścianie lub na półce, może on także strzelać z pozycji wiszącej.

W Uncharted 3: Drake teraz pokonać swoich przeciwników na więcej sposobów niż wcześniej: może teraz pójść w nävkamp z wieloma przeciwnikami jednocześnie z nowymi kontrataków w użyciu, a także nowymi atakami ukrywania .. [ 6 ] [ 7 ] Drake może teraz działać z otoczeniem wokół niego kiedy można na przykład użyć butelki wbić twarz przeciwnika. W niektórych miejscach, gra musi Drake rozwiązać elementy układanki z pomocą notesie, który czytał o różnych wskazówek do rozwiązania zagadki spotyka.

Istnieje wiele małych skarbów rozsianych po całej grze, jak Drake może znaleźć i trwać. Dzięki temu, a także wykonywać różne wyzwania i osiągnięcia w grze, otrzymuje medale i pieniądze, które można wykorzystać do zakupu specjalne tryby, które dają bonusy do odtwarzacza. Można kupić stroje i broń, zdobyć nieograniczoną amunicję, uaktualnień do gier online i kupić różne sekwencje koncepcja sztuki i filmu.

Multiplayer

Jak w Uncharted 2 jest Uncharted 3 tryb multiplayer, który składa się z trybie konkursowym dla 10 graczy i tryb kooperacji dla 3 graczy. Tryb multiplayer jest bardzo podobna do poprzedniej części gry, ale z wieloma nowymi modyfikacjami. Odkrycie, nowe bronie i rodzaje gry, a gracz może dostosować swój charakter multiplayer. Istnieje kilka opcji, aby dostosować swój charakter, jak różnych skórek charakter, dodając zdolności bonusowych nabywać umiejętności medale i jest progresywny system rankingowy. Można zbierać podatki w różnych miejscach w wieloosobowych mapach, ani w skrzyniach lub z pokonanych wrogów. Podatki mogą być używane jako waluta, aby odblokować nowe postacie, wyposażenia (takiego jak broń i akcesoriami militarnymi) i zdolności bonusowych. Można dostosować wygląd swojej postaci, takich jak ubrania, kolor skóry, głosu itd, lub uaktualnić broni pan prowadzić. [ 8 ] W trybie wyścigu, gracz może uzbroić swoją postać z każdej broni, i można podzielić się swoją broń w czterech lokalizacji sprzętu, który może wybrać podczas multplayermatch. Można dodać dwa premiowane który poprawia odtwarzacza, a także nagrodę medal, który daje graczom specjalną broń lub zdolności, które otrzymałeś podczas nabyć pewną liczbę medali, które nabywają w meczu multiplayer.

Dodała nowy system kumpel w mutiplayer. Na początku każdego meczu, gracz, aby przejść z losowym partnerem lub przyjacielem, jeśli pójdziesz do swojego meczu. godło znajomego jest wyświetlana jako część HUD gracza pokazując swoją pozycję w stosunku do odtwarzacza własnego godła na mapie. Z przyjacielem można dokonać w połączeniu kpina współpracy martwych wrogów, aby wspólnie przezwyciężyć, a także zbiera każdy zasługujących podatki dla nich. Gracz ma możliwość tarła obok swojego przyjaciela jak długo twój przyjaciel żyje i pozostaje z dala od bitwy. Jest również towarzyszy przyjaciel odtwarzanie na ekranie podzielonym na jednej konsoli.

Kilka nowych funkcji, które zostały zawarte w trybie dla wielu graczy, w tym sytuacji gier mających na celu pomóc zespołowi przegraną i „ Uncharted TV ”, mały ekran telewizyjny, który pojawia się w menu gry wieloosobowej, w którym można tworzyć filmy, które można przesłać do Facebooka , YouTube czy XMB .

Broń

karabiny

 • AK-47
 • G-MAL
 • M9
 • PAK-80 ( karabin )
 • CAL-7
 • FAL SS
 • T-Bolt Sniper
 • smok Sniper
 • Obrzyn
 • SAS 12

pistolety

 • 0,45 Defender
 • RafficaPistol
 • p 9
 • Wes-44
 • ramię Micro
 • Snajper pistolet Tau
 • Mag 5
 • Pistole (strzału pistolet)
 • Pistolet z tłumikiem

specjalne bronie

 • RPG 7
 • M32-Hammer
 • Mk-NDI (granat)
 • Tarcza zamieszek

Rozwój

Gra została oficjalnie ogłoszona przez Sony 9 december 2010 , dwa dni przed VGA -2010, który opisywany krótki film z gry, który został pokazany na Games Convention Video Games Awards 2010 . [ 9 ]

Po oficjalnym ogłoszeniu oświadczył Amy Hennig , dyrektor kreatywny z Naughty Dog, dla ich rozwoju obszarów pustynnych w grze, a oni stworzyli nowe dynamiczne efekty ognia, dymu i wody efektów w grze. Ona również mówił o ich poprawę trybie multiplayer i Sami plam gry, a gra ma 3D wsparcie. [ 10 ] Twórcy nawet powiedział, że może on stanowić ciekawą rozwój fabuły serii Uncharted, nie zawaha się zabić jednego z głównych bohaterów serialu. [ 11 ]

11 december 2010 przyniósł wydanie nowej przyczepy gry. [ 12 ]

Podczas E3 2011 Sony i Naughty Dog ogłosił demo single-player w grze. W niedawnym wywiadzie Justin Richmond [ 13 ] , on podsumować główne punkty ostrości deweloperów na grze: są one maksymalnie wykorzystana moc PlayStation 3 o większej wartości do ceny w porównaniu z poprzednim rozdziale, a oni ulepszone oświetlenie w grze ,

Otwarte beta została wydana oficjalnie 28 czerwca 2011 roku oraz dnia 5 lipca dla wszystkich użytkowników PSN. [ 14 ]

Odbiór

Uncharted 3 został bardzo dobrze przyjęty przez wielu krytyków gier i otrzymał w większości pozytywne opinie.

Zobacz też

 • Uncharted: Drake Fortune
 • Niezbadany 2. Wśród złodziei
 • Uncharted: Złota Otchłań
 • niezbadany
 • Naughty Dog

Referencje

 1. ^ http://popwatch.ew.com/2010/12/09/uncharted-3-first-look/
 2. ^ [ B ] Jeff Jensen (9 grudnia 2010). “Exclusive«Uncharted»: Pierwsze spojrzenie na 2011 musi-play gry wideo«Uncharted 3: Oszustwo Drake’a» ‘ . Entertainment Weekly . Przeczytaj 9 grudnia 2010 .
 3. ^ Arne Meyer (9 grudnia 2010). „” Odkryć prawdę w Uncharted 3 ” . Sony Computer Entertainment . Przeczytaj 9 grudnia 2010 .
 4. ^ popwatch.com
 5. ^ Karmali, Łuk (04.06.2015). “Uncharted: Nathan Drake Collection z potwierdzoną datą wydania” . Uncharted: Nathan Drake Collection z potwierdzoną datą wydania . Zapoznania się z 7 lipca 2015 r .
 6. ^ Ahrens, Header (1 grudnia 2008 roku). “Styczeń Issue Revealed!” . Game Informer . Zarchiwizowane z oryginalnego 9 czerwca 2011 r . Czytając 1 grudnia 2008 r .
 7. ^ “Uncharted 3 Oszustwo Drake’a New Szczegóły Revealed” . Gamepur. 21 lutego 2011 . Przeczytaj 26 lutego 2011 .
 8. ^ “Uncharted 3: Oszustwo Drake’a” . Giant Bomb . 04 lipca 2011 czytaj .
 9. + Jeff Rubenstein (17 grudnia 2010). “Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Gameplay Reveal” . US PlayStation Blog . Czytaj 28 stycznia 2011 .
 10. ^ Uncharted 3e Ufficiale
 11. ^ http://translate.google.fr/translate?hl=en&sl=fr&tl=en&u=http://www.play3-live.com/news-ps3-uncharted-3-est-prees-ea-tuer-32421 .html? utm_source = & utm_medium = play3-live.com newsletter_hebdomadaire & utm_campaign = News & utm_content = aktualności
 12. ^ Naughty Dog: “Tak Uncharted 3 Trailer było wszystko od w-engine + Actual rozgrywki”
 13. ^ “ND: Uncharted 3 będzie czuć się bardziej otwarte” . Eurogamer. 28 grudnia 2010 . Czytaj 2011-21-28 .
 14. ^ Uncharted 3 sarà multimediale – beta La parte il 4 luglio
 15. ^ “Uncharted 3 gamerankings nik” . Gamerankings . 24 października 2011 . 24 października 2011 czytać .
 16. ^ “Uncharted 3 Metacritic wynik” . Metacritic . 24 października 2011 . 24 października 2011 czytać .
 17. ^ Otero, Jose. „Uncharted 3: Oszustwo Drake’a PS3 Recenzja z” . 1UP.com . Przeczytaj 26 października 2011 .
 18. ^ “PS3 Review: Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Review” . ComputerAndVideoGames.com . Przeczytaj 26 października 2011 .
 19. ^ “Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Review – Magazyn krawędzi” . Next-gen.biz . Przeczytaj 26 października 2011 .
 20. ^ “EGM Review: Uncharted 3: Oszustwo Drake’a” . EGMNOW. 01 listopada 2011 . Przeczytaj 7 listopada 2011 .
 21. ^ Parkin Simon. “Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Review” . Eurogamer.net . Przeczytaj 26 października 2011 .
 22. ^ “Uncharted 3 Recenzja: Kolejny rozdział Epic – Uncharted 3: Oszustwo Drake’a – PlayStation 3” . www.GameInformer.com. 22 lutego 1999 . Przeczytaj 26 października 2011 .
 23. ^ Dodaj komentarz. „Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Przegląd od” . GamePro . Przeczytaj 26 października 2011 .
 24. ^ “Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Review” . Gamerevolution.com . Czytaj dniu 19 listopada 2011 .
 25. ^ “Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Review, Uncharted 3: Oszustwo Drake’a PS3 Review” . GameSpot.com . Przeczytaj 26 października 2011 .
 26. ^ “Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Review, Uncharted 3: Oszustwo Drake’a PS3 Recenzje” . GamesRadar . Przeczytaj 26 października 2011 .
 27. ^ „Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Przegląd | Videogames Magazine – gamesTM – Oficjalna strona internetowa ” . gamesTM. 24 października 2011 . Czytaj dniu 19 listopada 2011 .
 28. ^ Wysłany: Oct 24, 2011. „Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Video Game Review | Klip wideo | Gra Przyczepy i filmy ” . GameTrailers.com . Przeczytaj 26 października 2011 .
 29. ^ Czy authorId = “78864510” Greg Miller (14 września 2011). “Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Review – Przegląd PlayStation 3 w IGN” . Ps3.ign.com . Przeczytaj 26 października 2011 .
 30. ^ Computerandvideogames.com Tom Pakinkis (20 października 2011). „Uncharted 3 Review – 98% w OPM Hiszpanii, ‘arcydzieło’ ‘ . ComputerAndVideoGames.com . Przeczytaj 26 października 2011 .
 31. ^ “Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Review – Official PlayStation Magazine UK” . Officialplaystationmagazine.co.uk. 21 października 2011 . Przeczytaj 26 października 2011 .
 32. ^ Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Review. „Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Przegląd | Biegać Magazine ” . Play-mag.co.uk . Czytaj dniu 19 listopada 2011 .
 33. ^ “Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Przegląd PS3” . VideoGamer.com . Czytaj dniu 19 listopada 2011 .
 34. ^ Sessler Adam. „Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Przegląd PS3” . G4TV . Przeczytaj 26 października 2011 .
 35. ^ http://www.gamereactor.se/recensioner/29536/Uncharted+3%3A+Drake%27s+Deception/