Uncharted 2: Among Thieves to gra akcji z tredjepersonsskjutargenren od 2009 do PlayStation 3 . [ 5 ] Gra stworzona przez Naughty Dog i wydana przez Sony Computer Entertainment . Gra została wydana w Ameryce Północnej 12 października 2009 roku oraz w Europie na 14 października . Gra jest sequelem nagrodzonej tytułem akcji Uncharted: Drake Fortune . Naughty Dog oferuje 13-15 godzin odtwarzania w trybie pojedynczego gracza i kilka godzin w nowym trybie multiplayer on-line . Sequel do gry Uncharted 3: Oszustwo Drake’a , wydany 2 listopada 2011. Gra została wydana na PlayStation 4 w październiku 2015 roku, wraz z dwoma innymi grami z serii jako część Uncharted: Nathan Drake Collection . [ 6 ]

Tło

W grze, gracz przejmuje kontrolę nad Nathan Drake , awanturnika ze szczególnym talentem do znalezienia starożytnych skarbów. Among Thieves potrwać około dwóch lat po wydarzeniach z Uncharted: Drake Fortune . Podobnie jak poprzedni historia kręci się Nathan „Nate” nowej przygody Drake’a wokół nierozwiązanej tajemnicy historycznej: skazane podróż że Marco Polo zrobił z Chin w 1292 roku Po spędzeniu 20 lat lider mongolskiego Kubilaj sąd „s dał Marco Polo broni 14 statki i ponad 600 pasażerów i załogi do Persji . Ale kiedy przybył do miejsca przeznaczenia, rok i pół roku później, był tylko jeden statek pozostał zaledwie 18 pasażerów. Marco Polo opisane prawie każdy inny aspekt jego podróży w najdrobniejszych szczegółach, nigdy nie ujawnił, co stało się ze statków, które zostały utracone i podatku, który prawdopodobnie miał.

Akcja

Gra rozpoczyna się w sposób „ In Medias Res ” , gdy Nate budzi rannych w pociągu wisi od urwiska. Poprzez retrospekcjach, okazuje się, że jego dawny kolega Harry Flynn i Chloe Frazer spojrzał mu się z ofertą pracy – kradzieży mongolskiego lampy naftowej w Stambule Muzeum Pałacu. Nate akceptuje ofertę, a następnie dowiaduje się, że lampa może zawierać odpowiedź na to, co stało się z utraconym floty Marco Polo; jak to mówi się, że pełne podatków mongolskich. Flynn i Drake wreszcie zdobyć lampę, która niestety zawiera rozmytej mapę. Ale potem znaleźć jakiś żywicy łatwopalnego, że pomaga im czytać tekst na mapie. To pokazuje, że Zaginiona flota została rzucona na ląd w Borneo przez tsunami . Dzięki mapie zostaną oszukani przez Nate Flynna, kiedy przyciąga strażników więziennych i dostać Nate Griffin, a Flynn jedzie na Borneo. Nate więziony przez trzy miesiące, aż jego stary przyjaciel Victor „Sully” Sullivan i Chloe się mu wydana.

Po Flynn i jego nowego szefa, zbrodniarza wojennego Zoran Lazarevic , idąc do Borneo znajdzie trio do Zaginiona flota nigdy nie miała specjalnego podatku, duży kamień szafir Cintamani -stenen, ale mówi się, że w Szambali . W dżunglach Borneo, oni znaleźć grób zawierający załogę Marco Polo i specjalną żywicę palną, tak samo jak w muzeum, które pomogą im znaleźć złoty tybetański Purba i inny opis Marco Polo. To sugeruje, że następna wskazówka jest w mieście Pokhara w wielu świątyniach w Nepalu . Nate i Chloe podróżują sami do Pokhary, gdzie wojna domowa jest, jak Lasarevic tworzone, gdy on i jego ludzie szukają świątyni. Nate odkrywa, że jeden z symboli phurban zostanie umieszczony w świątyni, których szukasz. W drodze do świątyni pchaniu pair Elena Fisher i jej kamerzysta Jeff , który śledzi po Lazarevic i starają się udowodnić społeczeństwu , że był rzeczywiście żyje i jest odpowiedzialna za wiele nowych zbrodni wojennych, który ich zdaniem był martwy po bombardowaniu kilka lat temu. Podczas gdy Nate i inni starają się ominąć Lazarević mężczyźni osiągną cztery świątynię i odkryć, że kamień, jak Szambali, położony w Himalayan górskiego krajobrazu. Grupa rozlicza teraz czekać na zewnątrz świątyni, a Jeff zostaje zastrzelony przez jednego z Lazarević mężczyzn. Nate, Chloe i Elena uciekać z rannych, Jeff, ale po ich przeprowadzeniu schronienie w domu Chloe wyciąga pistolet na jej Nate i Elena jak nagle pojawia Flynn i Lazarevic. Lazarevic trwa phurban pędy Jeff i pozostawiając z Chloe i jego ludzi na pokładzie ogromnego pociągu do Himalajów. Przed Flynn ma czas do zabicia Nate i Elena udaje się uciec obu. Kradną jeepa i starają się dogonić pociąg. Nate w końcu wsiadł do pociągu i odnajduje Chloe, który odmawia pójścia z nim. Następnie Flynn i strzela mu w brzuchu. Przy braku innych opcji, Nate pędy wysokim propan zbiorniki, zabijając mężczyzn Flynna i Nate dostaje na pokładzie w połowie pociągiem w kierunku stromego urwiska tam w zimnych Himalajów.

Raz tam, gdzie to wszystko się zaczęło w grze, Nate ucieka od tågvraket i przejść ostrej śnieżycy. On wznawia phurban wśród wraków, a potem traci przytomność. Budzi się w tybetańskiej wiosce, gdzie jest on połączyć się z Eleną i przeniesiono do 90-letniego niemieckiego niejakiego Karl Schäfer . Schäfer mówi Nate że phurban jest kluczem do znalezienia Szambali, ale Nate mówi mu, że nie jest już zainteresowany w kamieniu. Schafer chce przekonać go, aby znaleźć kamień Cintamani, więc wysyła się Nate i Tenzin , sołtysów, aby odnaleźć ocalałych z wyprawy, którzy oczekiwali Szambali i kamień 70 lat temu. Nate i Tenzin podróżuje do wieku istempel pełni z Yetivarelser . Tam odkrywają, że Schäfer mężczyźni byli SS członkowie tylko na Ahnenerbeexpedition i że Schaefer zabił je, aby chronić świat przed mocą kamienia. Oni z kolei z powrotem do wioski, a okaże się, że Lazarević mężczyźni zaatakowali wioskę. Po zabezpieczeniu wioskę dostaje Nate i Elena dowiedzieć się, że Schäfer został porwany wraz z phurban. Są one zgodne z Lazarevic konwoju do opuszczonego klasztoru. Po walczył zaciekły opór Lasaravic mężczyzn w klasztorze Kowalski Schäfer śmiertelnie ranny. Mówi Nate że musi zniszczyć Cintamanistenen, aby uratować świat.

Nate znalazł Chloe w klasztorze, a to daje mu phurban. On i Elena następnie znajdzie tajne przejście do Szambali w klasztorze. Lazarevic i jego ludzie następnie oddaje je i grożąc zabić zarówno Elena i Chloe czy Nate otwiera bramę dostępu. Zatem Nate musi współpracować z Flynn spróbować zajrzeć do portu, a następnie są atakowane przez Yetimonster. Dobrze zabić Lazarevic pokazuje, że są one ludzkimi opiekunami Szambali prowadzone władzy kamieniem; zostali odziani jak potwory odstraszyć każdego, kto się w pobliżu miasta. Gdy są one w Szambali Lazarevic przygotowuje się do zabicia zarówno Elena, Chloe i Nate. Ale nagle pojawia Szambali strażników góry (które były prawdziwe potwory) i zaatakował ich; powodując Nate Elena i Chloe uciec z Lasaravic. Trzy są teraz sami przyjdą po kamieniu jak najszybciej, za wszelką cenę. Kiedy w końcu dotrzeć do kamienia Nate odkrywa, że kamień nie jest ogromny kamień szafirowy, bez dużego skamieniałej żywicy niebieski osadzonym w dużym drzewem (zwanego Drzewem Życia ). Shambhala prawdziwe znaczenie był niebieski sok z drzewa, a kto pije z soku otrzyma nadprzyrodzoną siłę i nietykalność. Będą teraz starają się przyjść po Lasaravic, ale raczej ranny Flynn i wydmuchuje się z granatem, który rannych Elena bardzo poważnie. Nate pozostawia Elena w opiece Chloe i wyrusza do konfrontacji Lazarević. Przybywa jak Lazarevic pije sok drzewa, która leczy swoje blizny i go prawie nieśmiertelny. Jedynym rozwiązaniem, które mogłyby pokonać Lasarevic było to, że Nate detonować żadnych palną żywicę z drzewa, który był udany i że dokonane Lazarevic całkowicie bezsilny. Nate pozostawia mu zostać zabity przez potwory Chambhalas. Od ucieczki Nate Chloe i Elena z dala od miasta, gdy seria eksplozji niszczy całą Szambali.

Trio wraca do wioski, w której Elena jest uzdrowiony przez Sully i gdzie Schafer jest pochowany. Chloe prosi Nate jeśli kocha Elenę, kim nie chce zaprzeczyć. Chloe i Sully wyprowadzić wsi i Drake zjednoczona z przywróconej Elena. Dzielą pocałunek razem i przejść do krawędzi urwiska i oglądając zachód słońca za górami himalajskich.

Cast

 • Nolan Północna – Nathan Drake
 • Emily Rose – Elena Fisher
 • Claudia Black – Chloe Frazer
 • Richard McGonagle – Victor Sullivan
 • Steve Valentine – Harry Flynn
 • Graham McTavish – Zoran Lazarevic
 • Rene Auberjonois – Karl Schäfer
 • Pema Dhondup – Tenzin
 • Gregory Myhre – Jeff
 • Fred Tatasciore – Draza

Gameplay

Gra jest bardzo podobna do Uncharted: Drake Fortune, potem Nate może skakać, wspinać się, pływać, przemycić i strzelać do wrogów z różnych broni. Gracz może wykonać co najmniej jedną podstawową broń (na przykład pistolety) i broń wtórne (takich jak pistolety). Te bronie są otrzymywane przez podniesienie broni, które są rozrzucone na mapie gry lub z pokonanych wrogów, a także amunicję do broni.

Multiplayer

Uncharted 2 posiada tryb multiplayer, gdzie gracze mogą rywalizować z innymi graczami za pośrednictwem PlayStation Network . Multiplayer aspekt ma tryb zespołowej opartej na konkurencji, gdzie 2-10 gracze mogą ze sobą konkurować i tryb kooperacji. Zespoły w trybie konkursowym jest podzielona między bohaterami (np Nathan Drake , Elena Fisher , Chloe Frazer , etc.) i oszustów (takich jak Harry Flynn , Zoran Lazarevic , Lt. Draza itp). Drużyna A gracz będzie miał swoją nazwę użytkownika PSN w zieleni swoich bohaterów, podczas gdy przeciwnicy mają swoją nazwę użytkownika na czerwono nad ich znaków. Nazwa przeciwnik jest wyświetlany tylko wtedy, gdy są one zbliżone do odtwarzacza lub gdy dąży do jednego z nich. Jeżeli chcesz zagrać w grę online przeciwko kilku graczy, istnieje lista odtwarzania, w którym można przeglądać następujące tävlingsspelägen: Deathmatch , Elimination , Grabież , docelowa (mieszanka obiektywne oparte typów gier) i Rank (mieszanka deathmatch i obiektywne oparte typów gier, gdzie poziom umiejętności jest zarejestrowanych) ,

Na liście odtwarzania są również dwa tryby współpracy: Gole dla współpracy i współpracy arenie . Celami współpracy powinno być dwa do trzech graczy grających przez spółdzielczych misjach, które są oparte na części kampanii dla jednego gracza. I Współpraca stadion będzie dwa do trzech graczy powierzchni 10 fale złych facetów, a każda fala będzie trudniejsze niż w poprzedniej fali. Gracze mogą również zagrać grabieży w Arenie współpracy (znany jako Gold Rush ), gdzie mają umieścić skarb w klatce piersiowej 10 razy lub oblężenie , a tryb kooperacji, gdzie mają bronić terytorium przed wrogami. W tryb kooperacji, gracze są bohaterami, a przeciwnicy są Lazarevics żołnierzy.

Dwa różne mapy gry są podane w sposób losowy, zanim zacznie mecz (co odnosi się zarówno do trybu konkurencyjnego i spółdzielczego). Gracze muszą następnie zagłosować na mapie, który chcą grać, mapa z największą liczbą głosów wygrywa. Każda mapa ma inną broń leżała w niektórych miejscach ze słabszych broni w wielu lokalizacjach i potężnych broni jest to tylko jeden lub dwa miejsca na mapie. Wszystkie mapy są obszary, w których gracze mogą wspinać się, aby móc zaatakować swojego przeciwnika w bezpiecznym położeniu. Gracze mogą pomieścić w swoich grach, zwany „ zwyczaj gra ”, w którym mogą one konkurować z przyjaciółmi i wybrać tryb gry będą grać.

Gracze mogą uaktualnić swój charakter poprzez zarabianie pieniędzy. Każdy poziom wymaga pewnej kwoty pieniędzy, które mają być osiągnięte (na przykład $ 2000 do poziomu 2, 4000 $ poziomie 3, etc.). Pieniądze można zdobyć zabijając przeciwników i zdobywając medale. Pieniądze mogą być wykorzystane na zakup nowych bohaterskich i skurkutseenden, lagboosters, ulepszenia broni (tylko w trybie spółdzielnia) i obelgi – każda kategoria musi zostać zakupiony i wymaga pewnego poziomu, aby móc być zakupione i używane. Dopalacze są dostępne w trybie konkurencyjnym, co daje graczowi przewagę nad innymi graczami (takimi jak zwiększenie dokładności broni lub zdolność do przewozu więcej amunicji). Broń uaktualnień w trybie spółdzielni sprawia więc, że gracz może wykonywać więcej amunicji, mają lepsze z jego broni i przeładować broń w czasie krótszym niż 1 sekunda.

W holu, gracze mogą zobaczyć ich profile. Tutaj mogą wybrać, które Dopalacze chcą być wyposażone, ciężkość tryb kooperacji, która obraza i wygląd, które mogą korzystać i który klan odznaka chcą, które mogą być używane do identyfikacji przyjaciół. Istnieje także tryb o nazwie Bio gdzie gracze mogą sprawdzić swoje stare i ostatnio grał mecze w trybie konkursowym patrzeć jak upadł dla gracza podczas gry, a także patrząc na to, jak to było w przypadku innych graczy, zarówno przyjaciół i przeciwników.

Naughty Dog został zmodyfikowany tryb multiplayer i darmowe aktualizacje są dostępne do pobrania w celu zwiększenia grę. Naughty Dog dodał również dodatkowe występy, map oraz tryb kooperacji zwany Siege , które można kupić i pobrać PlayStation Store .

Broń

Pistolety i granaty

 • 92FS – 9mm
 • 0,45 Defender
 • Micro 9mm
 • Pistolet ( pistolet osad )
 • Wes – 44 ( rewolwer )
 • Desert Eagle
 • oszałamiają pistolet
 • P08 – 9mm
 • MK-NDI ( granat )

karabiny

 • AK-47
 • FAL
 • M4
 • Smok ( Sniper Rifle )
 • Moss-12 ( shotgun )
 • Spa 12 ( shotgun )
 • MP 40

specjalne bronie

 • RPG 7
 • M32 Hammer
 • przenośny Gatlingkanon
 • Tarcza zamieszek
 • tybetański Kusza

Odbiór

Uncharted 2 ma bardzo dobrą opinię od wielu krytyków gier i otrzymała liczne nagrody za tym najlepszą grafikę , Najlepsza historia i Najlepsza gra akcji . Pierwszy magazyn recenzja Uncharted 2 była francuska edycja PSM3 . W ich przeglądu powiedział im, że gra jest „ długa, wizualnie, głęboki i wybuchowa gra, która łączy wszystkie cechy, które mogą znaleźć się w gry wideo i wiele więcej! Kolejny krok milowy został osiągnięty w historii gier komputerowych .” Edition dał swój pierwszy rating, 21/20 do gry. [ 24 ] Gra druga ocena była PlayStation: The Official Magazine , który w amerykańskiej edycji dał grę 5/5 i wydanie brytyjskiej i australijskiej 10/10. W USA przegląd stwierdził co następuje: „ Ignoruj tegoroczne Games Jest to jedna z najlepszych gier wszech czasów.! ”. [ 26 ]

IGN dał Ocena gry 9,5 / 10 i mówi: „ Nie, Uncharted 2 nie jest doskonały, ale jest bliżej niż prawie wszystkich innych gier tam tych dni .” Mówią też, że gra ma „ fantastyczne grafiki ” i mówi, że tryb multiplayer jest „ jednym z najlepszych multiplayer doświadczeń można znaleźć w jakiejkolwiek innej grze … to niemal czuje się jak Naughty Dog dał nam dodatkową grę za darmo .” [ 21 ]

GameSpot dał gry 9.5 / 10 i mówi „ Uncharted 2 jest kompletnym, że gra jest dość niesamowite .” [ 17 ] GamesRadar dał grę 10/10, i mówi, że „ Uncharted 2 jest po prostu powodem do własnych PS3 .” [ 19 ] G4 [wyjaśnienia ] dała wynik gry 5/5. Adam Sessler wypowiedziane że Uncharted 2 jest „ najlepszą grę dla jednego gracza, który kiedykolwiek grał .” [ 14 ] 1UP dał grze +, jako znanego muzyka gra, a jakość dźwięku [ 10 ] i Eurogamer dał grę 10/10 i stwierdził, że „ Szczegóły nie są porównywalne ”. [ 13 ] PSX Ekstremalne powiedział, że „ Jest to prawdopodobnie najlepsza gra w gatunku przez długi czas .” GameTrailers dał gry 9.3 / 10 i mówi: „ Jeśli jesteś właścicielem PS3, trzeba dostać tę grę .” [ 20 ] winnych Geek mówi „ Gra posiada wszystko to pierwsza gra, tylko większe i lepiej ”, i zauważa, że gra będzie łatwo ocenić jako Roku Games . Krawędź dał grę 9/10 i mówi: „ W końcu nikt nie będzie sporu o Uncharted 2 jest cholernie dobra gra, i jak dotąd najlepsza gra akcji na PlayStation 3 ”. [ 12 ]

Zobacz też

 • Uncharted: Drake Fortune
 • Naughty Dog
 • Niezbadany (franczyzy)

Referencje

 1. + Graft, Kris (13 listopada 2009 roku). „ Zastanawiając się nad Uncharted 2: Jak oni to zrobili ”. Gamasutra ( Think Services ): p. 4 . Przeczytaj 7 grudnia 2009 r .
 2. ^ Wildgoose David (2009-09-25). “250GB PS3 uderza Australia z Uncharted 2 Bundle” . 250GB PS3 uderza Australii z Uncharted 2 Bundle . Kotaku . Przeczytaj 17 października 2009 .
 3. ^ Purchese Robert. „Uncharted 2 Datowane dla Europy” . Uncharted 2 datowane na Europie . Eurogamer . Przeczytaj 22 września 2009 r .
 4. ^ “Uncharted 2. Wśród złodziei – Kotaku.com” . Uncharted 2: Among Thieves – Kotaku.com . Kotaku . Czytaj 21 lipca 2009 .
 5. ^ Stewart Kemuel (2008-12-01). “Uncharted 2: Among Thieves potwierdzenia” . Niezbadany 2. Wśród złodziei Potwierdzony . Gamer Center Online . Czytając 1 grudnia 2008 r .
 6. ^ Karmali, Łuk (04.06.2015). “Uncharted: Nathan Drake Collection z potwierdzoną datą wydania” . Uncharted: Nathan Drake Collection z potwierdzoną datą wydania . Zapoznania się z 7 lipca 2015 r .
 7. ^ “Uncharted 2 gamerankings nik” . Gamerankings . 19 września 2009 . Przeczytaj 19 września 2009 .
 8. ^ “Uncharted 2 Stats gier on-line” . Statystyki gry . 19 września 2009 . Przeczytaj 19 września 2009 .
 9. ^ “Uncharted 2 Metacritic wynik” . Metacritic . 28 września 2009 . Przeczytaj 28 września 2009 .
 10. ^ [ B ] Nguyen Thierry (29 września 2009). “Uncharted 2: Among Thieves recenzję dla PS3 z 1UP.com”. 1UP.com . Przeczytaj 29 września 2009 .
 11. ^ Jacksonn, Mike (29 września 2009). “CVG Uncharted 2 Review” . Gier komputerowych i wideo . Przeczytaj 29 września 2009 .
 12. ^ [ B ] personel, krawędź (14 października 2009). “Krawędź Uncharted 2” . Magazyn krawędź . Przeczytaj 14 października 2009 .
 13. ^ [ B ] “Eurogamer Uncharted 2 Review” . Eurogamer . Przeczytaj 29 września 2009 .
 14. ^ [ B ] Sessler Adam (29 września 2009). “G4 Uncharted 2 Review” . G4 . Przeczytaj 29 września 2009 .
 15. ^ Reiner, Andrew (9 grudnia 2009 roku). “Game Informer Uncharted 2 Review” . Game Informer . Przeczytaj 9 grudnia 2009 roku .
 16. ^ Kim Tae (30 września 2009). “GamePro Uncharted 2 Review” . GamePro . Przeczytaj 29 września 2009 .
 17. ^ [ B ] McShea Tom (7 października 2009). “Uncharted 2: Among Thieves przegląd w PlayStation 3” . Gamespot . Przeczytaj 07 października 2009 .
 18. ^ http://ps3.gamespy.com/playstation-3/uncharted-2/1029793p1.html
 19. ^ [ B ] „Uncharted 2. Wśród złodziei sprawdzania” . GamesRadar .
 20. ^ [ B ] http://www.gametrailers.com/video/review-uncharted-2/57258
 21. ^ [ B ] Roper Chris (18 września 2009 roku). “IGN Uncharted 2 Review” . IGN . Przeczytaj 18 wrzesień, 2009 .
 22. ^ http://blog.us.playstation.com/2009/09/14/first-uncharted-2-among-thieves-review-playstation-the-official-magazine/
 23. ^ “OPMAU Uncharted 2 Review” . Przeczytaj 29 września 2009 .
 24. ^ [ B ] “Przegląd PSM3 niezbadany 2: 21/20” . PSM3 . Czytaj Wrzesień 15, 2009 .
 25. ^ http://www.gamereactor.se/recensioner/19451/Uncharted+2%3A+Among+Thieves/
 26. ^ “Pierwsza Uncharted 2: Among Thieves Review – PlayStation: The Official Magazine” . PlayStation Blog . Czytaj Wrzesień 15, 2009 .