The Sims jest strategiczny związek gra stworzona przez Will Wright , opracowane przez Maxis i wydana przez Electronic Arts . Gra jest symulacją codziennych czynności jednego lub większej liczby osób wirtualnych ( pływanie ) sprawia, że w ciągu dnia. Gra była pierwsza część serii The Sims .

Gra została wydana w dniu 4 lutego 2000 roku w Stanach Zjednoczonych , i miał w 2002 roku sprzedano ponad 6,3 miliona egzemplarzy [ 1 ] , zarówno współczesnej bestsellerowej gry PC. [ 1 ] uwalnianiu pierwsza gra została następnie siedmiu zestawów rozporowych i trzy części serii, Sims 2 (i jej ekspansji), Sims 3 i Sims 4 . Według analizy przeprowadzonej w styczniu 2007 roku, gra w tym wszystkim ekspansji sprzedanych ponad 70 milionów egzemplarzy na całym świecie. [ 2 ] The Sims również zdobył wiele nagród, takich jak gier Spots 2000 PC Game of the Year Award .

Od 2003 roku istnieje również wersja dla konsoli Xbox , PlayStation 2 , GameCube , a od 2005 roku , gra może być odtwarzane na telefonach komórkowych.

Przegląd

Jak Maxis inne gry nie mają THE SIMS dowolny cel. Zamiast skupić się całkowicie na grze „życia” jako wirtualny ludzi, pływaków , doświadczenia. Kontrola zyski Gracz pływaków wirtualnym świecie, i decyduje o ich codziennych czynności, takich jak spanie, jedzenie, mycie, idąc do łazienki, wyjąć z kosza, i tak dalej. Posiada również moc ich życia społecznego, a zatem mogą kontrolować z przyjaźni i wrogości , a także miłości i seksu . W grze twórca Will Wright odnoszą się zazwyczaj do gry jako „elektroniczną domku dla lalek”.

Historia

Idea i rozwój

Aby uzyskać więcej tle historii, zobaczyć Will Wright
Will Wright.

Gra została stworzona przez Will Wright , który wcześniej opracował udaną grę SimCity , która miała swój początek w Wright okazało się, że więcej radości tworzenia gier niż ich odtwarzanie. SimCity otrzymał sequel kwoty; patrz lista Sims gier .

Podstawową ideą The Sims prawdopodobnie mieć pewne połączenie z pożogi rozprzestrzeniania w Oakland w 1991 roku , kiedy dom będzie Wrighta spłonął. [ 3 ] [ 4 ] Miało to ten skutek, że on i jego rodzina zostali zmuszeni do przeniesienia i budować swoje życie jeszcze raz; Wydarzenia te doprowadziły do inspiracji Wrighta stworzyć grę o życie.

Will Wright zaproponował ideę elektronicznego „ domku dla lalek ” do Maxis w 1993 roku , podczas gdy idea była jeszcze w fazie rozwoju. Propozycja została jednak spotkała się ze sceptycyzmem z ich strony, ponieważ przyszłość sprzętu nie był zdolny do tak zaawansowanej symulacji. [ 5 ] Po Maxis została przejęta przez Electronic Arts w 1995 roku , stało się łatwiejsze, aby przekonać pracowników, a Wright dostaje możliwość rozpoczęcia rozwija grę tak, aby EA mogło go opublikować. Konstrukcja gry (o roboczej nazwie Project X ) rozpoczął tuż po.

W 1995 roku , po rozpoczęciu produkcji, Will Wright został przeprowadzony przez PC Magazine dla swojego pomysłu, który opowiedział o możliwości sterować awatar w środowisku wirtualnym. 1997 otrzymał nazwę gry „ The Sims ” jako odniesienie do poprzednich Sims gry są.

Sukces i wzrost

The Sims stał się świat gier dåtills najbardziej komercyjnie udanych gier, a ostatecznie przetłumaczone na 17 języków. [ 6 ] Maxis widział możliwości ekspansji i ustawić na Will Wright będzie, wraz z zespołem, które poświęcają się tworzeniu rozszerzeń dla The Sims. Wright uważał, że byłoby mądrzej wykorzystać swoje zasoby, aby stworzyć coś nowego zamiast kontynuować na coś starego. Gdy dane dotyczące sprzedaży wzrosła, zdał sobie sprawę, że to stworzenie lepszych warunków ekonomicznych dla Maxis, która z kolei może przyczynić się do innowacji. Dlatego nadano następujące roku, w sumie siedmiu pakiety rozszerzeń.

Aby uzyskać ekspansje wkrótce nie stał się jedyną możliwością dla gracza Sims, aby móc rozwijać swoją grę. Tuż po meczu przyszedł powstały wielkie mnóstwo stron internetowych od osób fizycznych na Internecie , gdzie gracze pokazali Simów życie w postaci screenów i filmów self-made (porównaj Machinima ) oraz tereny, na których odzież, meble i dane do wykorzystania w grze były dostępne dla pobierz.

Ze względu na Sims stał się bardzo popularny wśród kobiet konsumentów, a w połączeniu z szeroką gamą dodatku, gra osiągnęła najwyższe obroty w grach komputerowych krótkiej historii o 2,1 mld dolarów (najbliższa tytuły w objętości i obrotów są Myst i Diablo II ). [ Źródło potrzebne ]

zawartość gry i projekt

Zamiast konkretnych celów zachęcać gracza do dokonywania wyborów i zobowiązują się w środowisku interaktywnym, gdzie każda decyzja podjęta ma wpływ na grę. Jedynym celem prawdziwy mężczyzna musi sprostać jest organizowanie czasu Sims’, aby pomóc im osiągnąć swoje cele osobiste.

Na początku gracz oferowany jest szereg gotowych domów i znaków do kontrolowania, jak również zdolność do tworzenia własnych Simów. Stworzenie Sim związane z utworzeniem „simfamilj” (zidentyfikowanego przez nazwisko), który może składać się maksymalnie z ośmiu członków. Gracz może dać swoje Sims imię i opcjonalnego biografię wybierz płeć (mężczyzna lub kobieta), kolor (jasny, średni lub ciemny), wiek (dzieci i dorośli), osobowość, która jest określona przez pięć właściwości i głowa i ciało , Gracz nie może zmienić swoich Simów fryzury po przenieśli się do domu, który został dodany jako element w The Sims 2 .

Każda rodzina, bez względu na to, jak duży jest to, wychodząc z ograniczoną ilością pieniędzy ( § 20 000) potrzebne na zakup domu lub działkę, budowę domu lub remont istniejącego domu i zakup mebli. Wszystkie meble określa się za pomocą specjalnego układu powłokowego, w których obiekty muszą być umieszczone na szczycie opakowania i obracane w precyzyjnie pod kątem 90 °, w którym nie są dozwolone przekątnych. Mury i płoty są umieszczone na bokach skrzyni, podczas pływania i przedmiot zajmuje jedno lub więcej pól.

Zapisane gry grał pojawia się jako działek z rodzin w dzielnicy mieszkalnej. W oryginalnej gry jest obszar mieszkalny z dziesięciu działek, co oznaczało, że nie może być przechowywany przez okres dłuższy niż dziesięć gier na raz. Katy od tego czasu dodaje więcej obszarów mieszkalnych i zwiększyła liczbę działek.

Simspråket

Główny artykuł: Język Simlish

Sims mówić wymyśloną językiem zwanym Język Simlish lub simska . Większość z tego, co powiedział, jest po prostu czysty nonsens, i improwizowane aktorstwo głos komików Gerri Lawlor , Marc Gimbel , Stephen Kearin innych.

Ponieważ nie ma bezpośredniego tłumaczenia na język Język Simlish ma wielu fanów próbował nagrywać i tworzyć słowniki wyrazów, które często się powtarza.

Wydania

Dodatek

W sumie siedem pakiety rozszerzeń zostały wydane w grze. Pierwsze dwa pakiety rozszerzające porównano z ostatniego stosunkowo prostego i złożonego głównie z kilku rzeczy, niektóre funkcje oraz nowych obszarów mieszkalnych, podczas gdy ten ostatni jest zazwyczaj koncentruje się na jakimś nowym terytorium, do którego pływacy mogli iść. Wszystkie pakiety rozszerzeń zazwyczaj zawierają więcej meble, ubrania, kariera, i tym podobne.

 • Livin ‘It Up (Tytuł oryginalny: Livin’ Large ), opublikowanym w 2000 roku, dodając więcej meble, ubrania, kariery i bardziej mieszkalnych.
 • House Party , opublikowane w 2001 roku, dodając do świąteczną powiązanej mebli, odzieży i wydarzeń.
 • Hot Date , opublikowane w 2001 roku, dodaje „obszar śródmieścia”, gdzie Simowie mogą zjeść i kupić rzeczy.
 • Na wakacje (tytuł oryginalny: wakacje ), opublikowane w 2002 roku, dodając wakacyjnej.
 • Unleashed , opublikowane w 2002 roku, daje możliwość zdobycia psów lub kotów, jak członków rodziny, możliwość uprawy roślin i rozszerzając obszar mieszkalny od dziesięciu do czterdziestu działek.
 • Superstar , opublikowane w 2003 roku, dodając szereg przemyśle rozrywkowym, gdzie pływacy mogą stać się gwiazdy.
 • Makin „Magia , opublikowane w 2003 roku, dodając magiczną powierzchnię i różne zdolności nadprzyrodzone.

Konsola

 • The Sims (konsola) (2003)
 • The Sims: Bustin „Out (2003)
 • Urbz: Sims in the City (2004)

Wydania Collection

 • The Sims: Deluxe Edition – Zawiera Sims i Livin „It Up.
 • The Sims: Double Deluxe – zawiera Sims Livin „It Up i House Party.
 • The Sims: Triple Deluxe – zawiera Sims Livin „It Up, House Party i na wakacjach. edycja kolekcji o nazwie Mega Deluxe w oryginale.
 • The Sims: party pack – obejmuje Sims House Party.
 • The Sims: Complete Collection – Zawiera Sims Livin ‘It Up, House Party, Hot Date, na wakacjach, Unleashed, Superstar i Makin’ Magic.

Kontynuacją The Sims

Ta sekcja jest streszczeniem The Sims (seria gier)

W grudniu 2002, Maxis wydała The Sims Online , próbą przeniesienia najbardziej lukratywnych franchising na świecie do szybko rosnącej MMOG -marknaden (porównaj MMORPG ). Gra została przewidział ogromny sukces, ale okazał się klapą.

W dniu 17 września +2.004 przyszedł The Sims 2 . Kontynuacja się w środowisku 3D, w przeciwieństwie do kombinacji 2D / 3D ( 2,5-D lub izometryczny widok ) w oryginalnym gry. Inne dodatki do podstawowej struktury w grze obejmuje pływanie rośnie od bycia dziecko wiekiem powoli i ostatecznie przejść do ewentualnej śmierci.

The Sims Historie to seria gier komputerowych z serii Sims opracowanego dla komputerów przenośnych , ale również odtwarzane na zwykłych komputerach.

MySims to japońska gra stworzona przez EA wyłącznie na Wii i DS Nintendo . Dane będą chibi -inspired małe kulki (jak te w Crossing Zwierząt ), zupełnie inaczej oni są pływanie , który istniał do tej pory.

The Sims 3 to trzecia gra z serii i został wprowadzony w Skandynawii był 4 czerwiec 2009 .

The Sims 4 została uruchomiona 04 września 2014 i jest najnowsza gra z serii. Kilka pakietów grze mają również przyjść do 4 Sims

Referencje

Źródła

Ten artykuł jest w całości lub częściowo na podstawie materiału z angielskiej Wikipedii

Uwagi

 1. ^ [ B ] Sims przejmuje Myst . Gamespot . Sprawdzone 26 września 2006
 2. ^ Sims docierania go . IGN.com . Sprawdzone 21 stycznia 2007
 3. ^ Sim kursują geniusza . TheSun.co.uk . Sprawdzone 26 września 2006
 4. ^ Ocena gry komputerowe – Sims Makin „Magia . Worthplaying.com . Sprawdzone 26 września 2006
 5. + Thompson, Bob (14.04.2002), „Digital Guys and Dolls’. The Washington Post , pW.08 [1]
 6. ^ Sims obchodzi piątą rocznicę i nadal biją rekordy . TheSims.se . Sprawdzone 07 lutego 2005