The Legend of Zelda (w skrócie TLoZ ), to gra wideo , która została wydana na Nintendo konsoli NES (Nintendo Entertainment System) w 1986 roku w Japonii, gdzie znana jest pod nazwą Hyrule Fantasy: Legend of Zelda [ 1 ] ( Hyrule Fantasyゼルダの伝説Hyrule Fantasy: Zeruda no Densetsu ? ) . Wyszło w 1987 roku do Europy i Stanów Zjednoczonych , a to pierwsza gra w The Legend of Zelda serii . Kaseta była złota i przyciągnął wiele uwagi. Innym wysoko ceniona cecha gry było to, że zawierał kopię zapasową baterię, która pozwoliła się do statusu trójka może być zapisany podczas kasety. Gra została stworzona przez człowieka za Mario i wielu Nintendo sekund bestsellerze, Shigeru Miyamoto . Muzyka została wykonana przez Koji Kondo , który również wykonany muzykę, między innymi gry Mario .

Akcja

Weźmiesz przez lasy, góry, pałaców itp próbując uratować krainę Hyrule. Poznasz nieskończoną różnorodność stworzeń, które nie mają żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o powstrzyma cię od znalezienia utraconych fragmentów mądrości życie trójkątnym. Przy odrobinie szczęścia i dużo odwagi, można podbić pałace, połączyć moc trójkąta i rozwiązać tajemnicę Legend of Zelda.
Podręcznik Nintendo Gra [ 2 ]

Gracz bierze początek charakter przygody jako młody chłopiec link w ziemi Hyrule. Link musi uratować księżniczkę Zeldę od zła Ganon znajdując osiem kawałków mądrości życie trójjednego (w języku angielskim Triforce). Inne dostępne narzędzia, aby znaleźć i wykorzystać. W dziewięciu podziemnych kawern Hyrule, gdzie pierwsze osiem zawiera niektóre z Triforce. Pod koniec ostatniej jaskini jeden znajdzie się Ganon. Każda jaskinia zawiera co najmniej jedną nową broń lub nową rzeczą, która pozwala łatwiej dostać link dalej w grze. Od samego początku, Link jest wyposażony tylko z tarczą o ochronę, ale uzyskać dostęp podczas gry zarówno miecze , bomb , bumerang i łuk . Ponadto istnieją w każdych kluczy jaskiniowych, kompasu i mapy. potrzebne są klucze do otwarcia nowych części jaskini. Mogą one uzyskać poprzez znalezienie ich w jaskiniach lub kupując je w sklepie. Mapa robi tak, że można zobaczyć wszystkie pokoje Jaskinia na mini mapie bez ich odwiedził. Kompas był na mini mapie, a także odkrywa tam trekraftesbiten. Zazwyczaj można znaleźć kompas i mapa do połowy do jaskini.

The Legend of Zelda był przełomowy w tym sensie, że gracz nie był związany śledzić grę zgodnie z określonym harmonogramem. Trzeba przyznać, podziemne jaskinie ma być tam w określonym porządku, ale jest to całkiem możliwe, że w niektórych kwartałach narusza to. Gracz może również wędrować swobodnie na świecie i gdzie pokonanie potworów, odkrywanie ukrytych jaskiń i narzędzi kupuje. Kiedy pokonali jaskini, są czasami nowe części świata w celu zbadania, na przykład, gdy masz tratwę można zbadać wyspy w grze.

Drugi Quest

Drugi Quest to nazwa drugiej misji dostaniesz po przejechaniu przez grę kiedyś (można również osiągnąć ten cel poprzez wypełnienie nazwą ZELDA przy rozpoczynaniu nowego zapisaną grę). Drugie Quest , gra jest trudniejsza niż to było wcześniej, gdy wrogowie są trudniejsze do zabicia i jaskiń i rzeczy do zbierania znajdują się w innych miejscach niż były wcześniej. Mapa gry wygląda jednak tak samo jak przedtem. [ 3 ]

Kontrowersyjne

Wszystkie labirynty przypominają coś w postaci, na przykład, orzeł , głowa lwa lub węża . Powodem jest to, że gracz musi znaleźć lepsze. Numer labirynt 3 przypomina wygląd swastyką , ale to Manji , że jest buddyjski symbol szczęścia. [ 4 ]

Przyjmowanie i wyróżnienia

Guinness World Records 2009: Gamer Edition za, napisał, że The Legend of Zelda ustanowił nowy standard dla fantastycznych gier RPG „z mieszanką eksploracji, rozwoju charakteru i rozwiązywania problemów.” [ 7 ] W magazynu Nintendo 64 został napisany następujący temat gry: „. W listopadzie 1987 roku gra do Szwecji, że zmiany i innowacje myślenie w branży gier Kiedy pobiegł do sklepu, aby kupić grę, wystarczyło spojrzeć na pokrycie sobie sprawę, że nie było czymś wyjątkowym oni do czynienia. ” [ 8 ] WatchMojo.com umieszczone The Legend of Zelda na miejscu 10 na ich liście “Top 10 Legend of Zelda Gry” [ 9 ] w pozycji 4 na liście “Top 10 Rewolucyjna gier wideo” [ 10 ] oraz w pozycji 3 na ich lista „Top 10 gier wideo 3rd Generation”. [ 11 ]

The Legend of Zelda była jedna z tych gier, które zostały ujęte w wystawie The Art of Video Games w Muzeum Smithsonian American Art w 2012 roku [ 12 ]

Zelda nie Densetsu: Charumera Wersja

Sprzedawać swoje charumeranudlar produktów, firma wydała Myojo Foods, Ltd. wersja tej gry w 1986 roku dla systemu Famicom Disk . Gra nazywa Zelda nie Densetsu: Charumera Version (ルダのゼ伝説チャルメラージョă łă ) i jest podobny do oryginalnej gry, z wyjątkiem przedniej kasety gra. Gra jest bardzo nietypowy i został sprzedany za ponad 1000 $ każdy. [ 13 ], [ 14 ]

Referencje

Uwagi

 1. ^ Nintendo Analiza Rozrywka i Rozwoju (21 lutego 1986). Hyrule Fantasy: Legend of Zelda . Family Computer Disk System .
 2. ^ “The Legend of Zelda”. Gry Nintendo przewodnik (Nintendo Service): p. 21. 1993.
 3. ^ “The Legend of Zelda, II Quest” .
 4. ^ “The Legend of Zelda kontrowersje” .
 5. ^ “Przegląd na gamespot.com” .
 6. ^ “Przegląd na IGN.com” .
 7. ^ Glenday 2009 , str. 135
 8. ^ “The Legend of Zelda: Ocarina of Time”. N64 (Nintendo Service): p. 4. 1998.
 9. ^ Paradis, Dan (13 czerwca 2014 roku). “Top 10 Legend of Zelda Gry” (w języku angielskim). WatchMojo.com. W archiwum z oryginalnym 22 czerwca 2014 r . Przeczytaj 22 czerwca 2014 .
 10. ^ Paradis, Dan (25 czerwca 2014). “Top 10 Rewolucyjne Video Games” (w języku angielskim). WatchMojo.com. W archiwum z oryginalnym 26 czerwca 2014 r . Przeczytaj 26 czerwca 2014 .
 11. ^ Paradis, Dan (27 sierpnia 2014). “Top 10 gier wideo 3rd Generation” (w języku angielskim). WatchMojo.com. W archiwum z oryginalnym 30 sierpnia 2014 r . Przeczytaj 30 sierpnia 2014 r .
 12. ^ Epstein, Mike (5 maja 2011). „Smithsonian wybrał Games z jego sztuki wideo w grach Załącznika” . Kotaku.com. W archiwum z oryginalnym 21 czerwca 2013 r . 05 lipca 2013 czytaj .
 13. ^ „Nielicznych gier rynkowe ceny” .
 14. ^ „Najrzadszych i najcenniejszych NES Games” .