The Legend of Zelda: Twilight Princess to gra stworzona przez konsolę Nintendo . Gra jest dwunasty w serii Zelda (trzynasty jeśli zawierają Four Swords na GBA i XVIII jeśli zawierają gry Zelda na Philips CD-I i Game & Watch -game). Gra została wydana na Wii dnia 8 grudnia 2006 roku oraz Nintendo GameCube dnia 15 grudnia 2006 r . Gra została uznana w momencie premiery będzie Nintendo największa inicjatywa dla GameCube do tej pory.

Twilight Princess również wydany na Wii , w której gracze mogą korzystać z nowej kontroli ruchu. Warto zauważyć, że istnieją dwie wersje tej samej gry, wersja gry na Nintendo GameCube i Wii .

Gra została wydana w 2005 roku, ale uruchomienie zostało przełożone na jesień / zimę 2006 zamiast. Pod koniec 2004 roku, kiedy gra została nazwie Zelda w 2005 roku , rozłożone obraz z E3 gdzie Shigeru Miyamoto zaprezentował nowa Zelda gra o nazwie The Legend of Zelda: Gates of the Realm . [ 6 ] Gra była w tym samym czasie, zwanym również dla The Legend of Zelda: panuje smutek . [ 7 ] Obie nazwy później okazał się być fałszywie oraz obraz z E3 stwierdzono podrobiony.

Akcja

Link jest młody chłopak, który mieszka w Ordon Village. Jest pastuch i tylko jeźdźcy wsi jest. Pewnego dnia został poproszony przez burmistrza dostarczyć prezent Hyrule Castle (miecz wykonany przez wieś szermierza). Zanim będzie on dać się stąd, że pasł kozy i gdy skończył zauważyć jego przyjaciela z dzieciństwa Ilia, że ​​koń jest rannych. Bierze Linki Epona konia do Ordon Spring, gdzie będzie próbowała wyleczyć kontuzji Epona użytkownika. Burmistrz jest zdenerwowany, bo teraz nie może Połącz mają czasu na dostarczenie dar czasu. Link następująco Ilia dostać Epona, ale Ilia nie chce mu to robić, ale zmiana natychmiast, kiedy zauważyła, że ​​szkoda, że ​​nie był poważny i tak. Tylko wtedy, gdy link musi rozpocząć się jeźdźców na dzika i porywa Ilia i mały chłopiec o imieniu Colin. Colin jest synem miejscowością Mistrz szermierza. Link próbuje ich powstrzymać, ale stają się zniechęcony. Kiedy budzi się, a oni odeszli, prowadzi do ich uratować, ale gdy wjechał na Twilight Realm i zamieniają się w wilki. Ciemne zmierzch stworzenia umieścić go w więzieniu, gdzie spotyka stwora imieniem Midna.

Twilight Princess to znacznie ciemniejszy tytuł w stosunku do wiatru Waker i skupić się trochę bardziej na starszych graczy. Spędzisz więcej czasu na koniu w Twilight Princess niż to, co zostało zrobione w poprzednich tytułów. Bitwa na koniach pojawią się w grze i dać graczowi nowe możliwości pułapkę na swoich przeciwników.

 • Gra została wydana w tym samym czasie, co Nintendo Wii , która była jesień 2006 roku w Stanach Zjednoczonych i Japonii . W Europie wydał grę na 8 grudnia na Wii i 15 grudnia na GameCube.
 • Jeśli grasz w grę na konsoli Nintendo, Nintendo Wii , która będzie w stanie wykorzystać niektóre z unikalnych cech konsolety. Wśród tych, uznaje się za walkę z technologią wykrywania ruchu kontrolera.
 • Niektóre z poprzednich gier znaków, takich jak Ganondorf i innych pojawiają się nawet w tej grze, ale w innej formie.
 • Kiedy link wchodzi Twilight Realm, przemienia się w wilka. Używanie ich nowe cechy wilka, takie jak poprawa węchu, wzroku i słuchu, będzie mógł robić rzeczy, których nie można zrobić jako człowieka, między innymi, komunikować się ze zwierzętami, a nawet własnego konia.

W Japonii , można po prostu kupić wersję gry GC przez Nintendo internetowej. Uważa się, że Nintendo obawia się, że nie będzie to konkurencja dla Wiispelet i GC gra jest w tym samym sklepie.

Wersje

Gra jest dostępna w dwóch wersjach, jednej wersji zaprojektowanej dla GameCube i wersji na Wii . Nintendo powiedział, że istnieją znaczne różnice między graficzne Wii wersji i Gamecube wersji. Różnice, które istnieją pomiędzy wersjami są następujące:

 • Cała gra jest odzwierciedlone w Wii , na Gamecube wersji. Oznacza to, że główny bohater Link (którzy zwykle są leworęczni ) jest praworęczny w wersji Wii. To dlatego, że gracz trzyma Wii kontroler w prawej ręce, a zatem może czuć się dziwnie trafić do „złego” ręka w grze. Łącze jest leworęczny na GameCube.
 • Wii -versionens Kontrola gry zostały dostosowane do Wii nowego kontrolera ruchu.
 • Wii wersja jest w panoramiczny, natomiast Gamecube jest zwykle helskärmsupplösningen.

Postacie

Link

Łącze jest bohaterem gry, jak zwykle. W tej grze, Link opisuje go jako osobę, która naprawdę troszczy się o ludzi.

Linki największym marzeniem jest stać się małą wioską Ordons burmistrz. On jest pasterzem, a on jest właścicielem konia Epona. Zarówno dzieci, Ilia i dorośli lubią Łącze bardzo dużo. Jego szef nazywa fado. Link został powołany do przeprowadzenia Courage Triforce (Triforce Odwagi) jako dziecko. On jest zwolennikiem natury i jako dorosły hoduje kozy wraz z fado i przyczynia się do ich egzekwowania. On jest bardzo dobrym przyjacielem Ilia ale pobiera nadużywane przez Twilight istot Midna którzy potrzebują pomocy linki do powrotu do ich własnego świata i odzyskać tron którą tak bezczelnie został uproszczoną. Link jest jedynym, który nie zmieni się w duchu świata Twilight, zamiast tego staje się wilkiem, bo jest wybrany bohater. Jego poprzednik Link (Hero of Time) z Ocarina of Time pojawi się jako złoty wilk i jego duch uczy łącza kilka umiejętności miecz może być bardzo przydatna, gdy napotykają coraz trudniejsze wrogów, jak podróżować w grze. Kiedy dowiedział się link wszelkich technik miecz może jego dusza wreszcie odpocząć teraz wie, że nowy bohater jest pod ręką, aby Hyrule …

Zelda

Zelda jest więźniem w zamku w Królestwie Twilight. Ona jest nadal po zmierzch znika, a ludzie nie mają pojęcia, dlaczego nie odwiedzić ich więcej i nawet nie żołnierze mogli się tam dostać ponieważ już Ganondorf przejął zamek i przejąć kontrolę tam, Zelda sama zostaje uwięziony w najwyższej wieży zamku , Ona ratuje swojego przyjaciela Midna jak ona jest bardzo zraniony przez Zant. Kiedy Zant przejęciem Hyrule Zelda pyta czy chce aby jego ludzie umierają lub żyją pod jego panowaniem. Chce im żyć i niech miecz uratować ludzi. Następnie włączyć wszystkie Hyrules sąsiednich regionów do duchów, z wyjątkiem Zelda bo jest chronione przez duchy światła i Triforce Mądrości. Ona wie, jak uzyskać link z jego wilczej postaci człowiekowi znowu, a ona daje Midna jego duszę po Midna została uszkodzona przez Zant. Po pewnym czasie, gdy można dostać się do sali tronowej zamku w wyroku wszystko znajdziesz jej martwe ciało w dużym posągiem Triforce. Potem przerwa, kiedy Ganondorf w jej ciało, i sprawdzić ją, ale Midna Ganondorf bo z nią i oddać Zelda jej duszę. Potem pomaga pokonać link Ganondorf na koniu przez rozstrzelanie strzały światła na niego, gdy jechała Epona połączyć. Ona chroniony mianowicie sam i link z zabiciem przez Ganondorf gdy prosi o pomoc na duchu, kiedy dostał „Light Arrows” i Epona pojawiać. Po klęsce Ganondorf na koniu śmierci swojego konia, ale wybuchnął śmiechem i dodaje eskapada siła wokół jak Zelda nie mógł dotrzeć. Ganondorf walczyć jak mężczyzna z mężczyzną z Link. Po jego śmierci przechodzi z Zelda Link i Midna Lustro Izby pożegnać się ich przyjaciela Midna którzy zamierzają opuścić swój świat. Od Midna niszczy lustro i powrócić do swoich domów.

Midna

Midna jest trochę dziwna istota, która spełnia link na początku gry. Link Midna obiecuje mu pomóc uratować swoich przyjaciół, ale w zamian chce Linki Pomoc. Ona jest w poszukiwaniu specjalnej broni, aby zemścić się na kimś, kto ją zdradził. Midna usłyszeć dużo w domu w Twili zmierzch miasta, gdzie króluje jak księżniczka, ale kiedy jeden z jej podmiotów wg nazwy Zant dostał nagłego siły włożył na nią klątwę i zakazano jej z Twili. Midna szuka zemsty i makabryczne, by odnieść sukces, potrzebuje linki pomocy.

Midna jest bardzo apodyktyczny. Ironia i lättfullhet jest coś, co jest dobre i co to szczęście, że link może być chory na pewno nie było łatwe musiał Midna zrobić, gdy ona jest w złym nastroju. W trakcie gry, jest ona bardzo mała i często ukrywa Linki odcień lub siedzi na plecach Linka, kiedy jest w wilczej postaci, ale jej kształt jest po prostu wynikiem Zants przekleństwa, a w końcu pokazuje jej prawdziwe ja. Ona jest bardzo pomocny, dając sygnały łącza i uwaga fieendes słabości całej grze. Ale gdy nagle zostaje ciężko ranny i przygotowuje się do rezygnacji z życia, wkracza Zelda i rezygnując swoją duszę, aby uratować jej Midna do życia. Midna będzie żyć i w końcowej walce Ganondorf świcie, dostaje szansę, aby dać życie Zelda.

Rusl

Rusl jest Ordons mistrz miecza i bardzo dobrym przyjacielem Link. Rusl początkowo dał link drewniany miecz, który to związek musiał oddać, aby ominąć dziecko nazwie Talon. Powróci później w grze, żeby pomóc link na swojej misji.

Ilia

Ilia to młoda kobieta, która mieszka w wiosce Ordon i jest córką wójta. Ona i przyjaciele LINK od dzieciństwa, a ona również dba o Epona czasami. Na początku gry tracąc pamięć Ilia i link musi później pomóc jej odzyskać, bo ona posiada istotną wiedzę.

Epona

Epona Linki koń jest w wielu gier Zelda. W Twilight Princess uzyskać dostęp do Epona bardzo wcześnie w grze, gdzie ją wykorzystać do napędzania bydła. Po że wioska została zaatakowana przez króla Bulblin znikają Epona ale link jest później ponownie spotkał się z nią w Kakariko Village. Nowy na Twilight Princess jest to, że można walczyć z mieczem podczas jazdy. Jest to ważny element w kilku częściach gry. Nowością jest to, że można wybrać nazwę dla swojego konia na początku gry, tak samo jak wybranie nazwy głównego bohatera (link).

Zant

Zant jest zła istota z Twilight Realm sfera, w której ogłosił się królem. Jest on odpowiedzialny za Midna wygląda jak ona. Zant również ponosi odpowiedzialność za dużych częściach Linki światowych pożarty przez zmroku. On jest sługą Ganondorf. Ganondorf dał mu moc pod warunkiem, że będzie on wykorzystać go do stworzenia ciemności w innym świecie. Dzięki temu Ganondorf było odrodzić i wrócił jego moc i jego pieczęć Twilivärlden dał mu szansę w swojej ostatniej akcji, aby znaleźć kogoś, kto chciał mieć siłę, by obalić Twilis rodzinę królewską. Zant uważa się za króla, a ponieważ ludzie byli tak ironiczne, a nie nazywa go swym królem, przekształcił je do potworów, które pomogłyby mu obalić Zelda z tronu, martwy Zora królowej Rutela i dodać Hyrule w Zmierzchu. Midna potrzebne Linki Pomoc i użył go, aby zebrać trzy skondensowane Cienie (Shadows), skondensowane zapomniane moc, która Midnas ludzie chcieli dostać się, a oni zostali skazani mają być zablokowane do nadużywane. Zant postanowił ukraść trzy Midna że miałem, ale nie mógł uzyskać dostęp czwarty jako Midna już i kiedy chciał przekonać Midna złożyć ją, ona odmówiła i Zant rozgniewał się i postanowił, że umrze. Zant otrzymał swoją moc z Ganondorf, ale Zant nazywają go ich Bóg i Midna nie rozumiał od początku, że miał moc Ganondorf, ale myślał, że ukradł go z jej ludu. Gdy link dociera do komory królewskiej w Pałacu Twilight Zant wyjaśnia, jak zły był na starej rodziny królewskiej, którzy nie obchodziło, że zostali zamknięci w ciemności świata, albo wybrali go w celu uregulowania ich imperium. Zamiast tego wybrali Midna ponieważ będzie on nadużywać jego drogę do panowania królestwo i to czyni go tak szalony, że on ucieka od rodzaju balkonu i dunks głową w ziemię. Po Zant przejął imperium Twilight zaczyna wrogowie pojawiają się tam i po link zabił mu zniknąć wszystkie Zantimitationer mu stamtąd. On stworzył fantomów, głowę i ręce, aby pilnować tzw Słońca, które dają ich królestwa światła. Tylko takie słońce może dostać Twili aby stać się ponownie. Midna Zant zabija Fused Cienie że wróci po Łącze go pokonać. Na koniec, gdy Ganondorf matryc pokazanego scenę kiedy Zant jest posiadanie bez hełmu i obracając głowę, słychać skrzypienie i po przystanku Ganondorf oddychać.

Ganondorf

Główny artykuł: Ganondorf Dragmire

Ganondorf jest królem ciemności jest, mógłby być wykonany w Izbie Lustro ale miecz nie mógł go zabić, ale tylko mu zaszkodzi. Mędrzec, który jest odpowiedzialny za rany, księżniczka Ruto [ potrzebne źródło ] , ustawa Woda z Ocarina of Time został zabity. Jako ostatecznego środka, zamknęli go w Twilight World. Ale z pomocą Zant, udało mu się uciec i wziął Hyrules zamek w ich posiadaniu. Mędrcy, którzy by go zabić popełnił wielki błąd, wysyłając go do świata. Ganondorf umiera później także Mistrza Miecza link będzie stać w jego sercu. Twierdzi, że cała historia światła i ciemności będą zapisywane we krwi.

Cień bohatera

Cień bohatera jest potomkiem ogniwem w The Legend of Zelda: Ocarina of Time . Pod koniec Ocarina of Time daje link kompensat poszukać „zaginionego przyjaciela”, który mówi się Navi. Zamiast kończy się w światowej Termina, gdzie musi walczyć Maska Majora za. Po tej przygodzie, postanawia kontynuować poszukiwania Navi. Wraca do Hyrule i szukać dalej. Potem idzie utracone w Lost Woods i dlatego znalazł się w Ocarina of Time , że każdy, kto ginie w lesie staje szkielet zwany Stalfos stanie się jednym. Żaden z jego towarzyszy z Kokiri stała Stalfos, The Great Deku Drzewo powiedział, że żaden z Kokirifolket może stać się takim. Ale link był Hylian z zagranicy. Potem gra piosenkę Posąg uczył się w Termina, ale raczej w celu utworzenia modelu posąg dostaje Link swoją duszę. Wciąż jest szkielet, ale staje się trochę bardziej milsze niż zwykle Stalfos.

W Twilight Princess, kiedy to ówczesny Link’ll Leśnej Świątyni, to duch wilk czeka na niego. Skacze na niego i zabiera go w głąb snu. Przed nim zagrał wilka do szkielet wojownika. Jest wcześnie link. Zaczyna go nauczyć technik bojowych mógł, bo zdał sobie sprawę, że nadszedł czas, aby nauczyć następnego bohatera. Po nauczył wszystkie techniki walki znika dawny link, aby jego duch wreszcie po dziesięcioleciach spoczynku.

Wrogowie

Aeralfos

The Flying Lizards to wersja Lizalfos, ale tym razem ze skrzydłami. Oni zanurkować do celu i może być ciągnięte w dół przez Clawshot natomiast noszą tarczę. Aeralfos pojawiają się najpierw w mieście w chmurach jako mini bossa, a następnie jako wroga zarówno zamku Hyrule i Jaskini Prób.

Armos

Armos są głównie w Świątyni Czasu. Jest to ciężkie posągi powołany do życia przez starych technologii ludowej pilnować terenu. Mają słaby punkt oparcia pleców, gdzie jest kryształ. To może być zniszczony, jeśli bite na niej 3 razy Master Sword. Posągi przypominające jakiejś inkaindian.

Baba Serpent

Baba Serpent jest rodzajem Deku Baba, choć nie umiera, jeśli odciąć łodygę. Baba Serpent jest czerwony Deku Baba, który może zaatakować link, chociaż łodyga jest przechylony. Można je zobaczyć na dachu, na ziemi, a nawet można znaleźć jedne na murach miasta w przestrzeni powietrznej.

Bari

Bari pokazać się tylko w świątyni lakebed. To jest naładowana elektrycznie meduzy i może być zabity tylko wtedy, gdy nie są one elektrycznie wypełnione Clawshot. pływać one łatwo w strumieniowej wody i napełnić wejście tunelu z Shell Ostrzy.

Beamos

Beamos to kolumny sort z lasera najpierw kręcić wokół kilku zwojów, a następnie zatrzymuje się strzelać do swoich celów z ich laseröga, oko może zostać zniszczone tylko ze strzałką, a te posągi mogą być przemieszczane, jeśli są one w specjalnym miejscu.

Bokoblin

Bokoblins jest paskudna wiedźma, która porywa małp leśnych i Talo kiedy ścigać jedna z małp. Bokoblins dostępne w kolorze czerwonym i niebieskim / fioletowy kolor i są dość głupie. Czasami można zobaczyć dwa stoiska i rozmawiać ze sobą. Są one bardzo łatwe do zabicia. Atak z najgorszych w większych armii. TIP: Użyj Wielką spin.

Bubble

Czerwony, niebieski i biały. Bąbelki i pęcherzyki lecą czaszki ze skrzydłami. W większości przypadków są one w jednym miejscu i czekać na wroga, ale jeśli intruz przeszkadza zaczynają latać ku niemu i ataku. Pęcherzyki są w ogniu i isversion, białe jest najsłabszy ze wszystkich, i atak w dużych grupach.

Bulblin

Specjalna wersja Bokoblins bardziej jak orków. Porwali Colin i Ilia i resztę dzieci i pracy dla króla Bulblin, ich przywódców i Zants sługusów. Bulblins dostępne w 4 różnych wersjach. Z klubem, z łuku, jazda z klubu i jazda łuk. Mają zazwyczaj dowódcy, który decyduje, kiedy reszta rozpocznie strzelanie Strzałki / eldpilar i mogą dzwonić na reszcie Bulblins. Taki stojący na platformach krzyczeć tak głośno, jak to możliwe, aby zorganizować.

Darknut

Duża metalowa powłoka rycerz w Świątyni Czasu (mini-bossem), Jaskinia Prób i Hyrule Zamek. Mogą zrobić wiele szkód, a link musi wykorzystać wszystko, aby ich pokonać. Mają grubą zbroję, dzięki czemu trudniej Link do pokonania ich od zwykłych wrogów. Zwykle spotyka LINK jednym na raz, ale w Jaskini Prób są te, w grupach od 3 do 4. Darknut wykorzystuje podstawowy miecz, a następnie, gdy link został wyłączony całą zbroję, potem założyć wtórnego miecz, który sprawia, łatwiej mu przejść. Darknut boli swoje serce ze swoim pierwotnym mieczem i pół serca z miecza wtórnym (zwane również Longsword).

Uruchomienie i odbiór

Twilight Princess zwiastun , który został pokazany podczas E3 2004 , została umieszczona przez WatchMojo.com w pozycji 9 na ich liście „Top 10 Videogame Teaser Trailers’. [ 8 ]

Gra GameSpy w roku 2006

 • Ogólnie Top 10 – Położenie 1 [ 9 ] [ 10 ]
 • Top Console 10 – Położenie 1 [ 10 ] [ 11 ]
 • Gamecube Top 3 – Położenie 1 [ 12 ] [ 13 ]
 • Wii Top 5 – Miejsce 1 [ 14 ] [ 15 ]
 • Wii gra przygodowa roku [ 14 ] [ 15 ]
 • Wii RPG Roku [ 14 ] [ 15 ]
 • Nagroda GameCube Gamers’ – Położenie 1 [ 16 ] [ 17 ]
 • Nagroda Wii Gamers’ – Położenie 1 [ 17 ] [ 18 ]

GameTrailers

Game of the Year Awards 2006

 • Gra Roku [ 19 ]
 • Najlepszy Action Adventure [ 20 ]
 • Najlepsza Gra Wii [ 21 ]
 • Najlepszy Gamecube gry [ 22 ]
 • Najlepsza historia (nominacja) [ 23 ]
 • Nagroda Graphics (nominacja) [ 24 ]

Top 10 gier Dekady

 • Położenie 10 [ 25 ]

Twilight księżniczka była jedna z tych gier, które zostały ujęte w wystawie The Art of Video Games w Muzeum Sztuki Smithsonian amerykańskiej w 2012 roku [ 26 ] , a Imperium umieścić grę w miejscu 63 na ich liście “100 najlepszych gier wszech czasów”. [ 27 ]WatchMojo.com umieszczone Twilight Princess w pozycji 7 na ich liście “Top 10 Legend of Zelda gier.” [ 28 ]

The Legend of Zelda: Twilight Princess HD

The Legend of Zelda: Twilight Princess HD
roku 2016
deweloperzy Nintendo EPD
Tantalus
wydawca Nintendo
genre akcja przygodowe
perspektywa 3-te
liczba graczy 1
formaty Wii U
formaty multimedialne Pobierz ( Nintendo eShop )
dysk Wii U
Seria gier
Seria gier The Legend of Zelda
remake The Legend of Zelda: Twilight Princess
dystrybucja
Australia 05 marca 2016
Europa 04 marca 2016
Japonia 10 marca 2016
Stany Zjednoczone 04 marca 2016
Computer Gaming Portal

W dniu 4 marca 2016 Nintendo wydała remake’u z The Legend of Zelda: Twilight Princess dla ich nowej konsoli Wii U . Gra nazywała się The Legend of Zelda: Twilight Princess HD i jak sama nazwa wskazuje, gra jest w rozdzielczości HD 16: 9 Widescreen. Gra wykorzystuje konsolety niepowtarzalną okazję, aby przenieść obraz telewizyjny do sterowania Wii U, Gamepad, który na przykład może być używany, jeśli ktoś chce oglądać telewizję podczas gry. Istnieje również wiele drobnych zmian w grze i twórcy gry starali się wyeliminować te elementy w grze, która była najmniej popularna wśród graczy. Na przykład, należy znaleźć mniej Łzy Światła i stało się łatwiejsze, aby szukać duchów, jak można teraz zobaczyć, jak wiele osób pozostało w regionie na mapie lub w świątyni. Jest też nowy podmiot, Poe Lantern , który pomaga w poszukiwaniu duchów. Istnieje również „tryb bohater”, co oznacza, że link prowadzi podwójne obrażenia i że pojawia się pewne serca w trakcie gry. Gra obsługuje także różne postacie amiibo i uruchomił nowy, Wilk link , w połączeniu z grą.

Uwagi

 1. ^ “Przegląd na gamespot.com” .
 2. ^ “Przegląd na GameSpy.com (Gamecube)” .
 3. ^ “Przegląd na GameSpy.com (Wii)” .
 4. ^ “Przegląd na IGN.com (Gamecube)” .
 5. ^ “Przegląd na IGN.com (Wii)” .
 6. ^ “Zelda: Gates of the Realm” .
 7. ^ “Ludzie, którzy wierzyli w” Gates of the Realm “lub” panuje smutek “niespodziankach” .
 8. ^ Paradis, Dan (11 września 2014). “Top 10 Videogame Teaser przyczepy” (w języku angielskim). WatchMojo.com. W archiwum z oryginalnym 13 września 2014 r . Przeczytaj 13 września 2014 r .
 9. ^ “Ogólnie Top 10” .
 10. ^ [ B ] Ogólnie zwycięzcy Podsumowanie
 11. ^ “Konsola Top 10” .
 12. ^ “Gamecube Top 3” .
 13. ^ “Gamecube Zwycięzcy Podsumowanie” .
 14. ^ [ B c ] Wii najwyżej 5
 15. ^ [ B c ] Wii zwycięzcy Podsumowanie
 16. ^ “Gamecube Gamers’ Choice Award” .
 17. ^ [ B ] Gamers’ Choice zwycięzcy Podsumowanie
 18. ^ “Wii Gamers’ Choice Award” .
 19. ^ „Gra roku” .
 20. ^ “Best Action Adventure” .
 21. ^ “Best Wii Game” .
 22. ^ “Best Gamecube Game” .
 23. ^ “Best Story” .
 24. ^ „Nagroda graficzne” .
 25. ^ „Top 10 Gry Dekady” .
 26. ^ Epstein, Mike (5 maja 2011). „Smithsonian wybrał Games z jego sztuki wideo w grach Załącznika” . Kotaku.com. W archiwum z oryginalnym 21 czerwca 2013 r . 05 lipca 2013 czytaj .
 27. ^ „100 najlepszych gier wszech czasów” (w języku angielskim). Imperium . W archiwum z oryginalnym 25 października 2012 r . Przeczytaj 7 maja 2014 r .
 28. ^ Paradis, Dan (13 czerwca 2014 roku). “Top 10 Legend of Zelda Gry” (w języku angielskim). WatchMojo.com. W archiwum z oryginalnym 22 czerwca 2014 r . Przeczytaj 22 czerwca 2014 .