The Legend of Zelda: The Wind Waker (w skrócie Tloz WW) to gra dziewiąty w The Legend of Zelda serii . Gra była pierwsza gra Zelda na Nintendo GameCube i wydany w 2002 roku . Wczesne specjalne edycje tej gry zawiera także The Legend of Zelda: Ocarina of Time i The Legend of Zelda: Ocarina of Time Mistrza Quest na Nintendo Gamecube.

The Wind Waker była jedna z tych gier, które zostały ujęte w wystawie The Art of Video Games w Muzeum Smithsonian American Art w 2012 roku [ 4 ]

Akcja

The Wind Waker ma miejsce setki lat po The Legend of Zelda: Ocarina of Time . Nie ma żadnych śladów ziemi Hyrule , lecz odbywa się w grze na wielkim oceanie z wielu wysp . Link mieszka na początku wyspy z babcią i jego młodsza siostra Aryll. W dniu jego urodzin dostaje link usłyszeć o legendzie The Hero of Time (Link z Ocarina of Time ) i uzyskać tradycyjną zieloną tunikę na cześć starego bohatera.

Ale życie staje się bardziej skomplikowana, gdy Aryll zostaje porwana przez duży ptak, Helmaroc King, który jest podwładnym do Ganondorf . Dodatkowo, pop piratów na małej wyspie. Link dowiaduje się, że Helmaroc król porwał kilka dziewczyn z innych wysp, a udało nam się dostać liderem pirat Tetra zabrać ze sobą na statek w celu ratowania Aryll. Wkrótce odkrył, że Ganondorf, pokonany i przeklinał w The Sacred Realm of Ocarina of Time , udało się uciec z więzienia. „Link” określoną na otwartym morzu, aby uratować swoją siostrę i resztę świata od Ganondorfs niecnych planów.

Nazwa Wind Waker pochodzi z dyrekcją o tej samej nazwie, że pojawi się w grze, a między innymi, może zmienić kierunek wiatru.

Projektowanie gier

Struktura gry jest zaznajomiony z gry Zelda dopuszczone do Nintendo 64 . Za pomocą różnych broni i narzędzi czy rozwiązywaniu zagadek. Często otwiera nowe drzwi nowe narzędzia w obszarach, które już w przeszłości, więc trzeba poznawać świat mocno i wielokrotnie. Oprócz głównego wątku, istnieją tak zwane boczne questy (zadania poboczne).

Będzie on również pokonać wrogów, a czasami go. W walce można „zablokować” połączonej z oczu wrogów, technikę, która również pochodzi z Nintendo 64 -versionerna, ale system walki zawiera również nowość; Prasa uczcić Link może wykonać Super ataków. Jest to szczególnie ważne w przypadku napotkania wrogów zbroi ponieważ specjalne ataki w tych przypadkach oznacza cięcia pancerz w zawiesinie. Nowością jest to, że można kontrolować wiatr; to musi być w stanie żeglować między wyspami, ale mogą być również wykorzystywane do rozwiązywania różnych zagadek.

Wiatr Waker zawiera również dużą misje poboczne zwanych Nintendo Gallery . Chodzi o to, że link musi zebrać fotografie (z jego kolorową kamerą , Deluxe Piktogram Box ) na wszystkich różnych stworzeń spotyka całej przygody. Każde zdjęcie z nowego bytu nagrodzony malowane figury z gliny. Istnieje w sumie z 134 glinianych figur do zbierania, a zatem jest to jeden z najdłuższych bocznych questów, które kiedykolwiek istniały w gry Nintendo.

Po podłączeniu Game Boy Advance (GBA) na GameCube , można również uzyskać dostęp do znaków mrowienie po ich uwolnił go z więzienia na południowo-wschodniej stronie Windfall Island. GBA ROM, drugi gracz pomóc graczowi Link przez w zamian za walutę gry, rupii, kupić wszystko, od bomb do balonów podłączenia się do niego po pomoc.

Po zakończeniu gry, można grać w „postępowy play”, co oznacza, że ​​grasz na które przeplatają się z gry przynajmniej raz, a następnie z różnych warunkach. Między innymi trzeba zacząć grę z „Deluxe Picto-box”, które można uzyskać tylko w swoje ręce później w grze w pierwszym meczu, wszystkie dane gliny być zgromadził od pierwszego zapisanego pliku, umiejętność czytania starożytny język Hyrule i gry w linkach zwykłe ubrania; Niebieska koszulka z krabbmotiv i parą lekkich spodni zamiast zielone bluza. Linki młodszą siostrę też jej inna odzież noszona w tej rundzie gry, a mianowicie te, które pobiera ona później w grze piratów w pierwszej części gry.

Menu główne w wiatr Waker zmienia kształt nieznacznie w zależności od tego, która jest godzina w świecie rzeczywistym. To czyni go sprawdzić przez wewnętrzny zegar Gamecube, który może być zmieniany się przytrzymać przycisk A, gdy odtwarzacz uruchomić zestaw GameCube. Czas jest przed 18:00 rano w dniu, w menu głównym i vice versa.

Postacie

Link

Główny artykuł: link

Link jest blond, zielone odziane bohater gry, zadaniem gracza do kontrolowania. On jest na początku gry znajduje się na małej wyspie o nazwie Początku wyspa z jej młodszą siostrą Aryll i babcią, ale opuszcza wyspę, gdy jego siostra porwana . On pokazuje w całym teście gry odwagi i pomocny. Później w grze staje właścicieli ogniwo ich własnym wyspie i Cabana.

Łącze jest leworęczny, a jak w większości innych gier Zelda, albo głupi albo po prostu nie chce mówić. Choć nie mówią całej grze, jest on powszechnie lubiany przez ludzi wokół niego, ponieważ jego uczynność i hojności.

Link jest posiadacz mody trójjednego życie . Zostawia pod koniec gry w Zelda znaleźć nowy kraj zadzwonić Hyrule, który nie jest pokryty wodą.

Tetra / Księżniczka Zelda

Główny artykuł: Księżniczka Zelda

Tetra jest trudne pirat kapitan pomóc link w jego przygodach. Ona jest blondynka, opalona i ubrana w czerwonym szalikiem , niebieskiej kamizelce i szorty . Tetra jest kapitanem pół tuzina dość nieszkodliwe piratów, którzy wszyscy patrzą na nią i słuchać jej na ślepo. Jest możliwe, że jeden z piratów, Gonzo, ma romantyczną zainteresowanie nią, ale jego uczucia są w tym przypadku nie odpowiedział.

Na początku gry, nie wydaje się przejmować o Link, ale w trakcie gry, staje się ona coraz bardziej przywiązany do niego i pomaga mu bardziej niż szczęśliwy w ostatecznej walce złego Ganondorf.

Kawałek w grze okazuje się, że kapitan pirat Tetra jest posiadaczem mądrości życie trójjednego i że w rzeczywistości jest ona księżniczka Zelda. Używanie magii, aby zmienić jej wygląd; pobiera ona zauważalnie jaśniejszy, dostać włosy i nowe, bardziej kobiece ubrania.

Ganondorf / Ganon

Główne artykuły: Ganondorf i Ganon

Ganondorf znów antagonista w tej grze Zelda. Zerwawszy z więzienia w Hyrule i przeciwstawił bogów Patrzy po księżniczka Zelda ukraść jej moce. To dlaczego porwał dziewczynki z długimi uszami. On sam posiada wytrzymałość siły trójjedynej a on jest bardzo silny. Z pomocą swoich wiernych sług, tak głupi bokobliner lub mocniejszych potworów Helmaroc King lub Gohma, zatruwa mu życie dla nieświadomych mieszkańców wysp na morzu.

Ganondorf musi rozpocząć swoją siedzibę na odległej wyspie o nazwie The Forsaken Fortress po twierdzy na wyspie, ale on ciągnie z powrotem do Hyrule przez magiczny portal.

Aby połączyć będzie w stanie pokonać Ganondorf w tej grze musi on najpierw, używając łuku i jego strzały jasne, porażka Kukiełkowy Ganon . Puppet Ganon jest stworzeniem, które mogą przyjąć formę trzech ogromnych zwierząt, ale wszystkie mają twarz świni. Jego wadą jest ogon. Link musi następnie walka przeciwko sobie Ganondorf wziąć miecz, by pokonać wroga.

Medli

Medli jest życzliwy i łagodny ritoflicka as Link pomaga podczas swoich przygód. Ona jest sługą Dragon Valoo, niebo duchem, ale ona jest bardzo samokrytycyzmu i wątpi w swoje umiejętności, aby móc dostosować się na Valoo tak dobry, jak jego dawnego sługi. Ona może mówić trochę swojego rodowego języka. Medli mieszka z resztą swych narodów na wyspie Smok Roost Wyspa . Ona jest bardzo lubiany przez ritoledarens cen syn Komali, ale dostaje w trakcie gry żadnej okazji, aby pokazać swoje uczucia do niej.

Kawałek gry, aby uzyskać znać Medli jest jednym z mądrych i potrzebujemy pomocy Link do przywrócenia porządku w Świątyni Ziemi. Harfa , zawsze niesie ze posiada magiczne moce i bawi go, gdy link kieruje ją swoją wiatrowa Waker.

Makar

Makar jest trochę korok stale udaje się wpaść w kłopoty. W przeciwieństwie do większości innych swoich wyścigach zazwyczaj małżonkowie nie opuszczają wyspę, gdzie mieszka, Forest Haven , ale przebywa tam z lasu piasku Wielki Deku drzewa. Małżonkowie są odpowiedzialni za każdy rok, aby odtwarzać muzykę na specjalnym festiwalu na jego niebieskim skrzypce .

Masz później w grze okaże się, że jeden z małżonków jest mądry, a link musi pomóc mu pokonać zło, które zakorzeniły się w Świątyni powietrza. Małżonkowie mogą odgrywać swoją magiczną skrzypcach na link kieruje go z jego batutą.

Aryll

Linki Aryll za szczęśliwy siostrzyczka. Ona jest blondynką, podobnie jak jego starszy brat, a następnie przejdź na początku gry ubrana w błękitną, kwiatowy strój. Ona zostaje porwana wcześnie w grze Ganondorfs ogromnego ptaka, Helmaroc Króla. Po piraci uratował ją od Ganondorf, że zamiast na sobie czerwoną sukienkę fioletowe z białymi czaszkami dalej.

Arylls najbardziej cenionych posiadanie jest jej teleskop , którym nadaje się do brata na jego urodziny na początku gry. Ona myśli inaczej o mew , i mają tendencję do gromadzą się wokół niej.

Mrowienie

Główny artykuł: Tingle

Mrowienie jest bardzo mały, zielony platerowane, 35-letni mężczyzna, którego największym marzeniem jest stać się jednym z „ fefolket ” – jest on prawdopodobnie nawiązując do kokirifolket z Ocarina of Time, który ubiera się w tym samym kolorze zielonym i wszystko następnie każdej bajki. Mrowienie jest uwięziony w celi na Windfall wyspie przed link ratuje go. On będzie bardzo wdzięczny, gdy link zwalniając go, ponieważ linków zielone ubrania Tingle mylić go z „femänniska”.

Mrowienie posiada prywatną wyspę zwaną w skrócie Tingle wyspę , gdzie znajduje się na szczycie wieży. Dwa z jego krewnych harować dzień i noc, aby uzyskać ogromny Tingle-head na szczycie wieży do wirowania. Mrowienie jest wielkim entuzjastą z mapami i pomóc Link do rozszyfrowania ich trekraftsskartor na nie tak skromną kwotę pieniędzy.

Gdy gracz ma zapisane mrowienie i była przedmiotem o nazwie Tingle Tuner można podłączyć Game Boy Advance na GameCube. Drugi gracz może następnie odtwarzać jako mrowienie i pomocy (lub zniszczyć) gracz kontroluje Link. Jeśli korzystasz z tej funkcji, można uzyskać figurę bonus do swojego Nintendo Galerii drży brat Knuckle , które nie mogą być uzyskane w inny sposób, a to nie jest naprawdę potrzebne do gromadzenia się być kompletna.

Folkeslag

Rito

Ritostammen to ptak-jak wyścigi; mają dzioby i dorosłych ritoer również dobrze rozwinięte skrzydła. Aby rozwinąć skrzydła, muszą wspiąć się na wysoką górę na Smoka Roost wyspie , gdzie wszyscy żyją, a otrzymasz smoczych łusek od Valoo niebo piasku.

Ritostammen jest w grze Postman i sortuje i dostarcza wszystkie wiadomości wysłane z wyspy na wyspę. Listonosz Quil pomoc kilkakrotnie Połącz w grze. Link może być również w mini-gry pomóc ritoman nazwie Koboli do sortowania poczty.

Ritofolket prowadzone przez szczep przewodu. Link pobiera podatek o nazwie Pearl Dina z Ritostammens księcia Komali.

Koroker

Korok są narody, które pochodzą z lasów w Forest Haven . Są to małe figurki wykonane z drewna, a wszystkie mają arkusz pewnego kształtu twarzy. Korokerna może latać za pomocą noża, że gospodarstwo i obracając się jak śmigło. Kiedy poruszają, słychać brzęk z nich. Prawie wszystkie Koroker mają nazwy związane z różnych drzew i roślin, tak że Hollo (które pochodzi od angielskiego słowa „Holly”, „ Holly «) lub rown (które pochodzi od angielskiego słowa «Jarzębina»,» szary ”). Istnieje dwanaście koroker w grze.

Każdego roku korokerna specjalny festiwal, gdzie małżonkowie grają muzykę i pozostałą koroker oprócz głównego napar Hollo, wylatujące do różnych wysp i sadzenie nowych drzew.

Korokernas ochraniacz, las Piasek Wielki Deku Drzewo mówi link że korokerna są duchami, które w tym samym czasie był w postaci ludzi, ale przyjął obecny kształt dlatego, że było lepiej przystosowane do życia na morzu. Możliwe jest korokerna raz został kokirifolket z Ocarina of Time , biorąc pod uwagę, że Wielki Deku Drzewo mówi również o nich jako o „swoich drogich małych dzieci.”

Po link pomógł korokerna he Pearl Farore w Wielkiej DEKU Tree.

Hylianer

Hylianerna są narody, które najbardziej przybliżajacą ludzi , chyba że mają dłuższe i spiczaste uszy. Hylianerna stanowi wspólny zespół ludowy w grze, i istnieje wiele z nich na wyspach Początku Wyspa i Windfall Wyspa . Bohater link i księżniczka Zelda należący do narodów.

Zora

Zora ma częste wyścigi w tej grze; istotą tej rasy są zawarte tylko. Nazywa się Laruto, który jest mocno przypomina nazwy zoraprinsessan Ruto z Ocarina of Time , a ona to ostatnia wystawa w Świątyni Ziemi. Została zabita przez Ganondorf i jej duch jest uwięziony w świątyni, a ona potrzebuje Links i Medlis znaczy być wolnym.

Zoror jasnoniebieski stworzeń wodnych z żeber.

Kokiri

Kokiri jest stary, zielony ubrany naród, który już nie istnieje w świecie wiatru Waker. Jednak link spotyka na swej wędrówki ludów. Nazywa się fado, a on jest duchem wcześniejszych mędrców w świątyni powietrza. Z linkami i małżeńskich pomoc, jego duch uwolniony.

Bokobliner / Mobliner

Bokoblin i Moblin są dwa wyścigi, które należą do powiązań wrogów. Są pomocnikami Ganondorfs i oba te rodzaje stworzeń są dość głupie. Obaj mają silne cechy u świń , ale bokobliner są generalnie mniejsze i słabsze, natomiast mobliner są duże i lepszymi wojownikami niż poprzednio.

Grafika

Stało się najbardziej kontrowersyjna w kontekście Wind Waker została wydana była różnica w grafice w stosunku do poprzednich gier. [ 5 ] W odróżnieniu od prekursorów, wykorzystano technikę zwaną cel-shading (graficznego technologii, która zapewnia więcej obiektów 3D ręcznie malowane wygląd). Oznaczało to zupełnie inny wygląd i zupełnie nowe doznania niż w poprzednich grach. Na pierwszy pokaz gry otrzymał świat gier wideo na dwie grupy; tych, którzy kochali nowy wygląd, a ci, którzy go nienawidzili. [Źródło potrzebne ]

Nagrody

WatchMojo.com umieszczone wiatr Waker numer 2 na swojej liście “Top 10 Cel® zacienione Video Games”, [ 6 ] numerem 3 na liście “Top 10 Legend of Zelda gry” [ 7 ] i 8 na ich liście „TOP 10 gier wideo 6 generacji”. [ 8 ]

The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

W dniu 4 października 2013 Nintendo wydała remake’u z The Legend of Zelda: Wind Waker dla swojej nowej konsoli Wii U . Gra nazywała się The Legend of Zelda: Wind Waker HD , i jak sama nazwa wskazuje, gra jest w rozdzielczości HD 16: 9 Widescreen. Gra wykorzystuje konsolety niepowtarzalną okazję, aby przenieść obraz telewizyjny do sterowania Wii U, Gamepad, który na przykład może być używany, jeśli ktoś chce oglądać telewizję podczas gry. Istnieje również wiele drobnych zmian w grze i twórcy gry starali się wyeliminować te elementy w grze, która była najmniej popularna wśród graczy. Na przykład, nie muszą już czekać aż tyle skarbów z dna morskiego, łatwiej jest zbierać dane i nie ma teraz nowy żagiel, który jest szybszy niż stary i ma zawsze pod wiatr. Nowością jest także Bottle Tingle , których można użyć, aby wysłać wiadomość w butelce za pośrednictwem systemu internetowego Miiverse do innych graczy. Butelki te mogą następnie znaleźć się na plaży na różnych wyspach.

Źródła

  1. ^ “Przegląd na gamespot.com” .
  2. ^ “Przegląd na GameSpy.com” .
  3. ^ “Przegląd na IGN.com” .
  4. ^ Epstein, Mike (5 maja 2011). „Smithsonian wybrał Games z jego sztuki wideo w grach Załącznika” . Kotaku.com. W archiwum z oryginalnym 21 czerwca 2013 r . 05 lipca 2013 czytaj .
  5. ^ Wiatr Waker nienawidzisz?, Zeldacapital.com
  6. ^ Paradis, Dan (08 grudnia 2014). “Top 10 Cel zacienione Video Games” (w języku angielskim). WatchMojo.com. W archiwum z oryginalnym 10 grudnia 2014 r . 10 grudnia 2014 czytać .
  7. ^ Paradis, Dan (13 czerwca 2014 roku). “Top 10 Legend of Zelda Gry” (w języku angielskim). WatchMojo.com. W archiwum z oryginalnym 22 czerwca 2014 r . Przeczytaj 22 czerwca 2014 .
  8. ^ Paradis, Dan (28 sierpnia 2014). „Top 10 gier wideo 6 generacji” (w języku angielskim). WatchMojo.com. W archiwum z oryginalnym 30 sierpnia 2014 r . Przeczytaj 30 sierpnia 2014 r .