The Legend of Zelda: Ocarina of Time ( Japanese : ゼルダの伝説時のオカリナHepburn : Zeruda no Densetsu: Toki no Ocarina ? ) , W skrócie oot , to gra action-adventure stworzona przez Nintendo EAD na Nintendo 64 . Został wydany w Japonii 21 november 1998 , w Ameryce Północnej 23 november 1998, w Europie, 11 grudzień 1998. Gra została pierwotnie opracowana dla ekspansji 64dd , [ 11 ] lecz wydała grę na 256- megabitów (32 megabajtów ) kaseta , która była największą pojemność kasety Nintendo produkowane w tym czasie. Ocarina of Time to piąta gra w The Legend of Zelda serii , a pierwszy z grafiką 3D . 18 miesięcy po jego wydaniu, gra ma bezpośredni sequel nazwie The Legend of Zelda: Majora Mask użytkownika .

W Ocarina of Time, gracz steruje bohaterem serii link w ziemi Hyrule . Link wyrusza na wyprawę, aby zatrzymać Ganondorf , King of the plemienia Gerudo , od zabierania Triforce , świętą relikwię, które spełniają pragnienia tych, którzy ją posiadają. Link podróży przez różne okresy czasu i przejść wiele lochy wzbudzić ludzi mądrych, którzy mają prawo do pieczętowania Ganondorf bezterminowo. Muzyka odgrywa ważną rolę w tworzeniu postępu w grze, gracz musi nauczyć się grać i wykonać kilka piosenek na Ocarina . Gra generowane wzrost zainteresowania i sprzedaży instrumentu. [ 12 ]

Kiedy gra została wydana, otrzymał najwyższe noty od większości krytyków gier, którzy je przeglądowi. W grze rozgrywka wprowadzono funkcje, takie jak blokady na wrogów i przycisków kontekstowych, które stały się wspólne cechy w 3D gra przygodowa . [ 13 ] [ 14 ] W Japonii, gra sprzedała ponad 820.000 egzemplarzy w 1998 roku i był dziesiąty najlepiej sprzedających się gier w tym roku. [ 15 ] W czasie jego trwania sprzedawane Ocarina of Time ponad 1,14 miliona egzemplarzy w Japonii [ 16 ] , a ponad 7,6 mln egzemplarzy na całym świecie. [ 17 ] Gra zdobyła główną nagrodę w Art Interactive Division of Japan Media Arts Festival , [ 18 ] i zdobył sześć nagród na 2. Roczne Interactive Awards za osiągnięcia . [ 19 ] Stało się gra najwyższe oceny na stronie internetowej Metacritic , ze średnią ocen 99/100. W trakcie 2008 i 2010 roku wymienione w Księdze Rekordów Guinnessa Ocarina of Time jako najwyższą ocenę gra kiedykolwiek przeglądowi. [ 20 ] Od pierwszego wydania jest uważany gra jeszcze kilka krytycy gier i graczy za najlepszą grę wideo, jakie kiedykolwiek stworzono. [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ]

Ocarina of Time miał cztery główne ponownych wydań. Gra portu był pierwotnie GameCube wraz z Ocarina of Time: Master Quest (co ciekawe przerobione lochy z nowymi zagadkami) oraz The Legend of Zelda: Edycja Kolekcjonerska jako bezpośrednie przenoszenie. Port był również iQue gracza w 2003 roku i do Wii „s Virtual Console w 2007 roku . Takie ponowne uwalnia zostały dobrze przyjęte, chociaż niektóre krytycy uważali, że stosunkowo niezmieniony gra jest nieaktualne, [ 32 ] [ 33 ] , a pozostałe liczba wrażenie, że gra utrzymał się w ostatnich latach. [ 34 ] [ 35 ] Wreszcie, biorąc pod uwagę regeneracja 3DS podczas 2011 , który znowu zawiera zrewidowane lochy MasterCard Quest (który był nieobecny na Wii i wersjach ique) wraz z aktualizowanych grafik i efektów 3D.

Akcja

Ocarina of Time […] odbywa się w ziemi Hyrule. Potem trafiliśmy link […], że jest małe dziecko, a podczas gry, kierujemy się ogniwem w różnych epokach życia. […] Link musi podróżować po rozległym kraju, aby zdobyć doświadczenie, przedmioty i uczyć się zaklęć. […] Ponieważ przeklętej Hyrule, kraj ten będzie również pełen złych i potwory, którzy chcą zatrzymać [ sic ] dla Ciebie.
N64 [ 36 ]

Ocarina of Time odbywa się w ziemi Hyrule. Główny bohater, dziecko link , mieszka w Kokiri lasu , wsi, gdzie nikt nie staje się dorosły . Patronem wsi, w Wielki Deku Drzewo , wywołuje dzień na Link. Link uzyskuje miecz i tarczę , i doszli do Wielkiej DEKU Drzewa , pewnego dnia ujawni odnośnik, że nie jest jednym z Kokiri-ludzi, i że nie ma problemu , aby opuścić wioskę, której nikt inny nie może. Wielki Deku Drzewo ujawnia, że link faktycznie zostawić, do zamku Hyrule i księżniczki kraju, Zelda, a Hyrules los jest w rękach Links. Wielki Deku Drzewo mówi nam, że musi zebrać trzy święte kamienie (Kokiri w Emerald , Goron w Ruby , Zora za Sapphire ). Pierwszy kamień jest dostępna wewnątrz DEKU Tree, a pozostałe dwa, że musi zapytać księżniczką.

Wstaje później w grze Zelda Ocarina , Ocarina of Time , za pomocą którego może on osiągnąć Master Miecz . Mistrz miecza może zostać cofnięta wyłącznie przez osobę, która zasługuje na tytuł Hero of Time. Ponieważ link jest zbyt młoda na taki tytuł zamknął jego duszę do izby Mędrców, aż dotarł do odpowiedniego wieku, siedem lat później. Potem jest prawie dorosły, a Hyrule niemal zniszczone. Spotyka Świętą Rauru, jeden z sześciu mędrców, który opowiada link musi zbierać amulet z każdej z tych sześciu. Te amulety, aby pomóc mu dostać się do Ganondorfs zamku . Tam musi zniszczyć Ganondorf i zapisać księżniczka Zelda i jej królestwa Hyrule. Oświadczył po Hero of Time, która jest również mowa w legendach The Legend of Zelda: Wind Waker . Rauru dając mu wtedy jego amulet i rozmawiać z pozostałych pięciu mądry złowionych w pięciu świątyń ( Las świątynia, Ogień świątynia, Water Temple, Cień świątyni i Duch Temple) oraz linkujące musi je uratować. Po spotkaniu z Rauru link spotyka tajemniczą Sheik , który pojawia się w każdej świątyni i uczy Połącz specjalne utwory, z którymi może on przeteleportować się do świątyń.

Projektowanie gier

Pomysł jest bardzo podobny do poprzednich gier Zelda. W roli głównej jest chłopiec link, i jest on przeznaczony, aby zapisać księżniczka Zelda i kraju Hyrule od zła (Ganon, znany również jako Ganondorf). Po drodze zbiera amulety i święte kamienie, które pomoże mu w jego misji. Kamienie i amulety są zazwyczaj w różnych typach jaskiniach lub świątyń, w których znajdują się również nowe bronie i zdolności do większej żywotności. Zazwyczaj dostajesz nowe serce i święty rock / amulet po szefa jaskini / świątynia zostanie pokonany. Ta sama rozgrywka stosowane w The Legend of Zelda: A Link to the Past , w którym zbierać siedem kryształów i trzy bloki The Legend of Zelda: Wind Waker . Broń, które pojawiają się we wszystkich grach Zelda jest mistrz miecz, łuk i bumerang . Nawet linia zip często występuje.

Są to, oprócz głównego wątku gry, różne boczne questy (misje poboczne) angażować. W oot tam po raz pierwszy w grze Zelda dostać konia i może pomóc na różne sposoby. Na przykład, targować się ostatecznie uzyskać nowy miecz lub inną maskę. Poza barter może poświęcić się zbierać kawałki serca i złote Skulltullas. Kiedy byliście razem cztery kawałki serca uzyskano kolejną pełną serce jego metr życia (Linki rentowność mierzona jest w sercach, a on zaczyna grę z tylko trzy). Istnieje 100 Złota Skulltullas rozproszone po całym Hyrule; jeśli masz już dosyć takich, można iść do domu w Kakariko aby uzyskać różne nagrody. Najbardziej pożądane nagrody, portfel dorosłej, a także portfel Olbrzyma, który sprawia, że jest to możliwe do wykonania 200 lub 500 rupii. Od samego początku, to jest tylko możliwe, aby uzyskać kilka części Złoty Skulltullas i serce, ale w celu uzyskania lepszego sprzętu od świątyń i jaskiniach można znaleźć więcej. Innym side-quest jest zwiększenie maksymalnej ilości amunicji można nosić różne bronie, które możesz zrobić wypełniając mini-gier i poprzez różne zaimponować mieszkańców Hyrule.

Wokół Hyrule jest również magiczne małe kamienie z wygrawerowanymi na oczy. Jest to między innymi trafić z różnych broni, aby wywołać różne reakcje, czasem nawet te humorystyczne. Te podstawowe funkcje Stenar jest powiedzieć, która jest godzina (tego dnia rzeczywiście działa nieprzerwanie w cyklu jest także nowa funkcja w Ocarina of Time, która przyczynia się do magicznej atmosferze gry) i dających tajemniczych wskazówek ukrytych rzeczy w Hyrule , Te mistyczne kamienie mogą również dostać się do wróżki, grając kilka utworów na jego okaryna .

Postacie

Zelda / Sheik

Główny artykuł: Księżniczka Zelda

Zelda jest księżniczką linkujące musi ocalić od Ganon, jej ojciec jest królem Hyrule. Zelda Link do spodziewać się uratować Hyrule. Zelda Triforce Mądrości. Zelda jest jednym z chłopczycą; w oot strój ona nawet jako człowieka, nazywającego siebie Sheik odwrócenia Ganondorfs uwagę. Jak Sheik Zelda pomaga link na swojej przygodzie, choć nie jest świadoma swojej prawdziwej tożsamości. Zelda jest również siódmy mądry i lider mędrców.

Link

Główny artykuł: link

Bohaterem Ocarina of Time. Kiedy był mały, jego matka z nim Kokiri Lasu i DEKU Drzewa poprosił, aby dbać o niego. Dla umierała i zmarł wkrótce po tym, jak związek musiał dorastać w przekonaniu, że był Kokiri ; Jednak tylko Kokiri który dorastał bez wróżki. Link rozpoczyna grę w Kokiri Lasu jako Kokiri ale później okazało się, że nie jest jeden, ale Hylian . To do niego zapisać Hyrule z Ganondorf i zrobić ten Link podróżować siedem lat w przyszłość z pomocą Mistrza Miecza i magiczne okaryna, zwany Ocarina of Time. Link musi rozwiązywać łamigłówki i świątynie powołać „siedmiu mędrców” (siedmiu mędrców), a wraz z nimi do pokonania Ganondorf (znany również jako „King of Gerudos”), która przejęła Hyrule.

Navi

Navi jest trochę bajki, który pomaga link na swojej drodze. Navi jest zwykle lojalnym przyjacielem Link, ale niestety nie może być w przedostatniej walce ze złem Gerudo króla Ganondorf. Navi wysłana przez DEKU drzewa na początku przygody pomóc Link. Pod koniec gry, pozostawiając Navi link jako ukończyła zadanie Deku drzewo nakazała jej zrobić. Jest to swego rodzaju preludium do Maska Majora za , gdzie link jest na polowanie, aby znaleźć przyjaciela stracił kiedy stał się bohaterem. To nie jest wymieniona w Maska Majora, że jest ona Navi link szuka ale istnieją pewne wskazówki i Nintendo potwierdza, że później w Hyrule Historia .

Ganondorf

Główny artykuł: Ganon

Ganondorf przychodzi z pustyni, gdzie wszyscy złodzieje, zwani Gerudos , wątroby. Co sto lat rodzi się tylko chłopca spośród wszystkich Gerudos, i tym razem Ganondorf. Ganondorf przychodzi do Hyrule za fałszywe przysięgi na wierność królowi. Zelda widzi jego blef i próbuje ostrzec ojca, ale Ganondorf sukces. Choć link idzie prosto w jego pułapkę i otwiera drzwi do siły potężnego że Ganondorf szukał, na Triforce (pol: Triforce ). Przez siedem długich lat panuje nad pięknym Hyrule i przekształcić go w ciemnym i do zamieszkania kraju. Ganondorf może przekształcić się w dużych potworów wieprzowych podobny zwanych Ganon.

Bullhead

Ona jest guwernantką księżniczka Zelda i należący do klanu Sheikah . Sheikah przysiągł zawsze chronić rodziny królewskiej Hyrule. Ona pomaga bohaterowi nauczyć się jednego z najważniejszych utworów w grze, a także Cień Sage (Sage of Shadows). Bullhead założył małą wioską Kakariko wieś położona tuż przy zamku.

Malon

Malon jest złośliwy link dziewczyna trafia na początku swojej przygody. Ona czeka na swojego ojca, a ona wydaje się brać odpowiedzialność za dużo, bo jest tak beztroski. Malon lubi śpiewać, a znaleźć ją często śpiewa w padoku na ranczo, gdzie ona mieszka.

Talon

Talon jest prosty, gruby, leniwy człowiek za Lon Lon Ranch . Choć utrzymuje farmę w dobrym stanie, śpi bardzo ciężkie i długie. Czasami trwa to nawet pianie cock mu ucho go obudzić. Ma miłą córkę Malon.

Ingo

Ingo jest samolubny i conniving sługa w Lon Lon Ranch. Po siedem lat minęło, on przejmuje Lon Lon Ranch i kopie Talon. Ingo ma też hazard, a on się tam jako osoba dorosła, jest gotów się założyć swoje konie w wyścigu przeciwko Link. Dla 50 rupii wyzywa Link do okrążenia wokół wybieg dla koni. Łącze wygrywa on Epona, Ingo wygrywa dostaje pieniądze.

Kokiri

Kokiri ludzie żyją w głębokich lasach Hyrule. Te zielone odziane istoty następnie od urodzenia przez własną wróżkę, która przez całe życie daje rady. Mają Guardian Wielką DEKU drzewa (Wielki Deku Tree). Gdy umiera Deku Drzewo rośnie nowy zakład w górę. Kokirifolket jest wiecznie młody i nie może z wiekiem. Oni żyją w przekonaniu, że umrą, jeśli opuszczą Kokiriskogen, ale nie może, ponieważ można zobaczyć je z lasu w miejscu cięcia, gdy gra jest zrobione.

Saria

Linki najlepszego przyjaciela. Saria jest zawsze dzieckiem, bo należy Kokiristammen. Potem okazuje się być Sage Forest i uwolniony z ogniwem w świątyni lasu.

Mido

Mido jest trochę zła, egoistiske i bezczelny (samozwańczy) lider Kokiristammen. Odprawił link, ponieważ po raz pierwszy spotkał on rzadko niech link przyłączyć się do gry. Prawdą jest, że Mido jest zazdrosny, bo Saria wolą przód linków siebie.

Goroner

Goron to ludzie mieszkający wysoko w górach i żywią się specjalnych kamieni. Mają duże ciała i przypominają sobie o kamienie; można je zwijać w kulki i ciężko zranić ludzi, jak toczą się. Są dobroduszny i pomaga później link, aby kontynuować.

Darunia

Darunia wszystkie Gorons “Big Brother”; ich przywódca. Uwielbia muzykę i jest szczególnie przywiązany do piosenki Saria nauczył Link, SARIA utworu. Staje się tak przywiązany do linku, który będzie powołać go do jednego z jego braci, a imiona jego syn po nim. Darunia jest bardzo silny i popularny wśród wszystkich Gorons, a kiedy tam były jednymi z tych, którzy zostali schwytani w Świątyni Ognia (Eldtemplet) pośpieszył tam, aby pomóc. Darunia jest Ogień Mędrcy (Sage of Fire).

Zora

Woda Ludzie Zora żyć w miejscu zwanym Zora za domeny . Zorafolket jest mieszaniną od człowieka i ryb; mają jasnoniebieskie ciało, płetwy i obie skrzela i płuca, co pozwala im oddychać zarówno w wodzie jak i na lądzie. Są one uważane za bardzo elegancki i wydają się być zawsze dumni i elegancki.

Król Zora

Lider Zorastammen i ojciec księżniczki Ruto. Król Zora jest bardzo duże, a on jest często zbyt gruba, aby coś zrobić. On siedzi na tronie, i pilnuje drogi do Jabu-Jabu, olbrzymia ryba Zora zobaczyć jak ich boga. Król jest często chętni do pomocy ludzi.

Księżniczka Ruto

Ruto jest nieco snobistyczny księżniczką Cesarstwa Zora. Link znajdzie wiadomość w butelce z Ruto w Lake Hylia. Pismo stwierdza, że ​​Ruto jest Jabu-Jabus żołądek. Kiedy link znajdzie ją, staje się trochę zły i wpaść w dziurę. Link następująco i Ruto nie będzie zadowolony, a następnie przenosi łącza Ruto dość dużo. Kładzie ją na platformie, która okazuje się być pułapką. Po zapisaniu jej i jej szafir z Jabu-Jabus żołądka, staje do góry nogami Link i dać mu szafir z warunku, że musi się z nią ożenić. Ruto dostał szafir z matką, a ona miała tylko dać ją do swojego przyszłego męża. Gdy dwa są prawie dorośli ponownie widziana w Świątyni Wodnej. Zdaje sobie sprawę, że nie może spędzić resztę życia z Łącze ponieważ ona Woda Wise (Sage wody).

Gerudo

Gerudostammen składa się z pięknej kobiecej wojownika, którego liderem jest dostojny Nabooru i Król Złodziei Ganondorf. Nabooru są chytry a także Sage of Spirit (Duch wise). Gdy link jako mały chłopiec przychodzi do świątyni Ducha, znajduje się daleko na pustyni, siedząc Nabooru i zerkając przez tunel. Link podchodzi do niej i oni zawrzeć umowę. Ponieważ link jest tak mały, że może indeksować przez tunel i coś dla niej. Co dostaje w zamian, Link zobaczyć, kiedy wróci. Ale kiedy link znalazł skarb, srebro rękawice Rękawice (srebro) i jest w drodze powrotnej widział jak kilka czarownic ze świątyni trwa Nabooru złapać – oni mianowicie okazało się, że ona miała sabotażu Ganondorf. Gdy link, jako dorosły, zwrotów i uwalnia Nabooru z czarownicami, mówiąc jej, że gdyby wiedziała, że będzie taki przystojny młody człowiek, ona nie dotrzymała obietnicy dała mu siedem lat wcześniej.

Rauru

Rauru jest mądry “Sage of Light”, światło szałwia. Jest Rauru kto pierwszy opowiada dorosłych link na jego obowiązkiem jako bohatera.

Grafika

Była to pierwsza Zelda gra wykonana w formacie 3D, co było zmianą dla lojalnych graczy Zelda. Z grafiką 1998 wydajność była bardzo dobra grafika i bardzo realistyczny. Wersja 3DS , grafika zostały ulepszone nawet coraz więcej szczegółów, które zostały dodane.

Przyjmowanie i wyróżnienia

Ocarina of Time wygrał w tym kilku kategorii Klubowe Nintendo Awards w 1999 roku , kiedy to 1900 najlepsze Nintendo gry zostali powołani:

  • Najlepsza grafika
  • najlepsza muzyka
  • Najlepsza przygodowa / RPG
  • 1900 Najlepsze Gry Nintendo

Spelel została również nazwana najlepszą grą na świecie wszechczasów , w listopadzie 2006 roku, od gametrailers.com. [ 57 ]

W rankingu stron Metacritic i gier rankingach, która plasuje się w gry wideo, The Legend of Zelda: Ocarina of Time gra, że wynik był nie więcej niż średnie. Po Ocarina of Time jest Super Mario Galaxy i Super Mario Galaxy 2-te

W SuperPlay przeglądowi Tobias Bjarneby Ocarina of Time , gdzie dał Ocena gry z 100 na 100, a on napisał, że ” [W] Legend of Zelda: Ocarina of Time . Jest idealny Przynajmniej w stosunku do wszystkiego, co istnieje dzisiaj i że może być wydany niedalekiej przyszłości. I podczas gdy postęp technologiczny, będzie się wydawać, niesamowite w ciągu dziesięciu lat. ” [ 48 ] Kiedy w 2003 roku magazyn nazwany jej stu najlepszych gier wszech czasów zakończony Ocarina of Time na siódmym miejscu. [ 58 ] W tym Guinness World Records 2009: Gamer Edition za zakończył grę w pozycji 5 50 najlepszych gier na konsole wszechczasów. [ 59 ] WatchMojo.com umieszczone Ocarina of Time na miejscu 1, na ich liście “Top 10 gier wideo wszech czasów” [ 60 ] 1 miejsca na “Top 10 Legend of Zelda Gry” [ 61 ] 1 miejsca na liście ” Top 10 gier wideo 5th Generation „ [ 62 ] oraz 7 na” 10 najlepszych gier wideo z wielką historie”. [ 63 ] Imperium umieścić grę na 8 na ich liście „100 najlepszych gier wszech czasów”. [ 64 ]

Ocarina of Time to jedna z gier, które zostały ujęte w wystawie The Art of Video Games w Muzeum Smithsonian American Art w 2012 roku [ 65 ]

Muzyka

WatchMojo.com umieścić ścieżkę dźwiękową do Ocarina of Time na miejscu 2 na swojej liście “Top 10 Retro Videogame Soundtracks”. [ 66 ]

Manga

Główny artykuł: The Legend of Zelda (seria gier) § mangan

Jest manga The Legend of Zelda: Ocarina of Time . Składa się z dwóch tomów, które są publikowane w Szwecji (obecna sytuacja) z tłumaczeniem na język angielski.

Mistrz Quest

Mistrz Quest jest alternatywna wersja The Legend of Zelda: Ocarina of Time . Gra przyszedł w tym samym polu, jak The Legend of Zelda: Wind Waker przez ograniczony okres. Mistrz Quest jest prawie taka sama historia jak Ocarina of Time , ale obejmują zmieniony projekt poziomów i potężnych wrogów. Zmiany dotyczące świątynie są w większości o coraz silniejszych wrogów w większości pokoi, a także niektórych obiektów zamieniły się miejscami. Trzeba także rozwiązać zagadki na różne sposoby. Prowadzi to do poznania oryginalnej gry zazwyczaj jest bardziej przeszkodą niż pomocą. Gra została opracowana jako 64DD -uppgraderingskassett na Nintendo 64 wersji Ocarina of Time , która została wywołana Ura Zelda w fazie rozwoju. W wersji, która została uwzględniona w Ocarina of Time 3D posiada również cały świat odbitym.

Ura Zelda

Ura Zelda (裏ゼルダokoło: inny Zelda ) została przygotowana 64dd -expansion do Legenda Zelda: Ocarina Czasu . Ze względu na 64DD było fiasko widział gra nigdy nie urodzić.

Mówiono, że w Ura Zelda mógł uzyskać Triforce (choć nie było w tym prawdy, to chyba coś, że fani wymyślić). Wersja 64DD został zaprojektowany tak, aby umieścić w Ocarina of Time w swojej N64, a następnie umieścić w ekspansji ROM do 64DD który siedział pod konsolą. Kiedy Ura Zelda , głównym menu gry -ROM wstawiono zmienia się nieznacznie. Między innymi przez Triforce ikona pojawiła się z nazwą Ura Zelda . Ura Zelda rozmiar -patchens będzie około 32-64 MB i dlatego Nintendo 64 kasety z ograniczoną wielkość pamięci gry nie może być jedno, kiedy zobaczył 64DD uwolnienie nigdy nie pozbyć.

Oznaczało to, że gra nigdy nie została wydana, mimo że został wyprodukowany całkowicie wykończone. [ 67 ] Presja ze strony fanów, którzy chcieli zobaczyć wyniki doprowadziły do Ura Zelda została wydana jako Master Quest na The Legend of Zelda: Wind Waker – Limited Edition .

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Na E3 2010, pokazał regenerację gry The Legend of Zelda: Ocarina of Time powrotem. Gra nazywa się The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D (czasami nazywane The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3DS ) i został opracowany przez japońską firmę Grezzo do Nintendo 3DS . [ 68 ] Gra została wydana w dniu 16 czerwca 2.011 w Japonii , 17 czerwca 2011 w Europie i 19 czerwca 2011 roku w Stanach Zjednoczonych i 30 czerwca w Australii . [ 69 ]

Niektóre różnice w porównaniu do oryginalnej gry (oprócz faktu, że gra jest w 3D i grafika zostały ulepszone) jest to, że istnieją wskazówki na temat tego, czego oczekuje się na specjalne okazje przez Sheikah Kamienie, przedmioty mogą być wybierane za pomocą ekranu dotykowego i szefowie mogą kwestionowane przez specjalny tryb gry, gdzie można konkurować, aby pokonać go w tym czasie. [ 70 ] Gra również Mistrz Quest wersja.