The Legend of Zelda: Awakening Link został opublikowany w 1993 roku i jest grą dla przenośnej konsoli do gier Game Boy . Jest to czwarta gra w The Legend of Zelda serii .

Akcja

Po link pokonany Ganon w The Legend of Zelda: A Link to the Past , odchodzi na wycieczkę na morzu i zostaje wyrzucona na wyspie o nazwie Koholint . Aby dostać się stamtąd musi zebrać osiem instrumentów do wniesienia Fish wiatru ( wiatr Fish ). Ostatecznie w trakcie gry, dowiadujemy się, że wyspa Koholint nie mogą być prawdziwe, ale sen. Linki los jest następnie połączony z wiatrem rybę; aby się obudzić, musi on wnieść mitologicznego stwora.

Postacie

 • powiązanie
Główny artykuł: link

Link jest bohaterem gry i który steruje gracz.

 • Marin

Marin jest dziewczyna, która oszczędza link na początku gry. Znalazła go na plaży po Linki łódź została zatopiona. Link pomyśleć na początku, że to Zelda bo wyglądają bardzo podobnie.

 • tarin

Tarin jest ojcem Marin i jest bardzo podobna do Mario na wygląd i części Marios zainteresowania grzybów. Daje link Linki tarczę na początku gry.

Gameplay

Jak inne gry Zelda następnie połączyć na Przebudzenie to gra przygodowa akcji , gdzie jako link wędruje przez świat w górnej perspektywy. Przebudzenie Link wprowadził jednak pewne elementy z serii Zelda, między innymi może przeskoczyć (poprzednio tylko coś w stanie zrobić w Zelda II kursów Platform) i nie było wędkarstwo mini-gry. Pozostałe zmiany były, aby móc dodać elementy zarówno A i przycisk B, wcześniej zawsze mieć miecz być jednym z kluczy.

Gra mapa podzielona jest na siatce, a każdy kwadrat oznacza tyle mapie pasuje ekran naraz. Mapa składa się z 16×16 kwadratów, czyli 256 sztuk.

Przyjmowanie i wyróżnienia

W Nintendo Magazine przeglądowi Tobias Bjarneby Awakening Link`s , gdzie dał gry 10 z 10, a on napisał, że „[g] rafiken jest świetna, podobnie jak muzyka, a przede wszystkim, gra jest bardzo zabawne. Po prostu nie można oderwać się podczas zaczęła. ” [ 2 ] W ewidencji Guinness World 2009: Gamer Edition za skończyło się Awakening Link`s na miejscu 42 z 50 najlepszych gier na konsole wszechczasów. [ 3 ] WatchMojo.com umieścił grę w pozycji 3 na ich liście “Top Games 10 Game Boy” [ 4 ] 6 na liście “Top 10 Legend of Zelda gry” [ 5 ] i 8 na liście „Top 10 Emotional Video Game Endings”. [ 6 ]

The Legend of Zelda: Link za Awakening DX

Dopiero później nowe wydanie gry na Game Boy Color jako używanych kolorów maszynowych i zawierał nową świątynię, w której dwa nowe kostiumy, a także aparat fotograficzny z misji pobocznych, w którym można robić zdjęcia o różnych rzeczach, a następnie je wydrukować za pomocą game Boy drukarki . DX oznacza Deluxe i był częścią serii DX (w tym gier, takich jak Super Mario Bros Deluxe ).

Referencje

Uwagi

 1. ^ “Zelda IV – Przebudzenie Link”. Gry Nintendo przewodnik (Nintendo Service): p. 36. 1993.
 2. ^ [ B ] bjarneby Tobias (1993). “The Legend of Zelda: Link Awakening”. magazyn Nintendo (11-12).
 3. ^ Glenday 2009 , str. 188
 4. ^ Paradis Dan (17 grudnia 2013). “Top 10 gier Boy Games” (w języku angielskim). WatchMojo.com . Przeczytaj 18 grudnia 2013 roku .
 5. ^ Paradis, Dan (13 czerwca 2014 roku). “Top 10 Legend of Zelda Gry” (w języku angielskim). WatchMojo.com. W archiwum z oryginalnym 22 czerwca 2014 r . Przeczytaj 22 czerwca 2014 .
 6. ^ Paradis, Dan (24 listopada 2014 roku). “Top 10 Emotional Video Game Endings” (w języku angielskim). WatchMojo.com. W archiwum z oryginalnym 25 listopada 2014 r . Przeczytaj 25 listopada 2014 r .
 7. ^ Weryfikacja w gamespot.com (Link Awakening DX)
 8. ^ Weryfikacja w IGN.com (Link Awakening DX)

Drukowane źródła

 • Glenday, Craig (2009). Guinness World Records 2009: Gamer Edition jest . Sztokholm: Bonnier Fakta. ISBN 9789174240139