The Legend of Zelda: A Link to the Past (w skrócie ALttP i czasami nazywane Zelda 3 [ 1 ] lub Zelda III [ 2 ] ) to gra wideo stworzona przez Nintendo na Super Nintendo . Gra została wydana w Japonii z 21 listopada 1991 , w USA z 13 kwietnia 1992 i Europy 1992 . Gra przyszedł w remake’u Game Boy Advance w 2003 roku gry The Legend of Zelda: A Link to the Past / Four Swords była prawie taka sama jak w oryginale. Głównymi dodatkami były trybie multiplayer Four Swords, nowej świątyni i nowej techniki miecza.

Producent do gry w Shigeru Miyamoto i muzyka w grze jest tworzony przez Koji Kondo .

Akcja

Cofnij się w czasie i wyobraźni do krainy Hyrule; które są zarówno bohaterów i magia. Podczas swojej przygody skończy się w bajecznych labirynty, lochy, pałaców i lasów, gdzie ukrywa cienie … Tak, to co? Dowiedz się potężnej magii, znalezienie magicznych przedmiotów, luźne zły czarnoksiężnik zagadek i odnaleźć ukryte królestwo Hyrule.
Podręcznik Nintendo Gra [ 3 ]

Gra rozpoczyna się z bohaterem link obudził głos, który prosi go o pomoc. [ 4 ] link, który mieszka z jednym z jego krewnych, jest rozkaz pozostania w domu, podczas gdy jego krewni. Głos, należący do księżniczki Zelda [ 4 ] , pyta Link do jej pomóc, bo został uwięziony w podziemiach zamku. Link wyrusza w deszczu , aby ją odnaleźć. Na drodze spotkania Połącz swoje nieświadome wujka, który daje mu miecz i jego tarczę połączyć. Link trwa do zamku, a kiedy przychodzi dalej jest poznał przez dwóch żołnierzy . Żołnierze zostali zaczarowani przez straszliwego czarownika Agahnim próbując otworzyć drzwi między ciemnością i zapalić świat. Link będzie musiał zabić tych żołnierzy i dalej do zamku . Kiedy przychodzi do księżniczki Zelda, zostaje zaatakowany przez mężczyznę z maczugą . Zabił żołnierza i ratuje księżniczkę. Mówi, że Agahnim wysyła siedem Princesses wyświetlacz, który pozwala bramę pomiędzy jasnymi i ciemnymi świecie jest zamknięta, i że jest ostatnim z nich. Zelda Link trwa do kościoła , który znajduje się w niewielkiej odległości od hotelu, a teraz księżniczkę bezpiecznie na czas. Link musi teraz kompromis zarówno ciemność i świat światła, aby pomóc tym Siedem pokaż księżniczek.

Postacie

 • Link – Zielona platerowane chłopiec, główny bohater we wszystkich grach z serii.
 • Zelda – Princess of Hyrule .
 • Ganon – Arch villain w większości gier z serii (czasem w postaci jego alter ego Ganondorf).
 • Agahnim – W czasie, gdy klęski żywiołowe zniszczyła Hyrule był mag imieniem Agahnim z dalekiego kraju i wydalony wypadku. Stał się najbliżej człowiek króla, ale on obalił ówczesnego tron i użył magii, by stać się władcą Hyrule i pomóc jego mistrz Ganon do królestwa.

Świat

Świat jest podzielony na dwie części: na świecie Light ( Światło Świata ) i ciemnego świata ( Ciemny światowej ). Później w grze będzie można podróżować między tymi dwoma miejscami z pomocą lustra , które można uzyskać z starszego mężczyzny w Martwego góry światła globu gdy pomaga mu dostać się do swojej jaskini.

Jasny Świat

Zamek Hyrules

Dawniej Hyrules rodziny królewskiej, ale został następnie przejęty przez Agahnim. W pobliżu zamku znajduje się również linki dom i cmentarz. Kiedy link uratowany Zelda powinien odkryli światła, miecz i bumerang. W tym obszarze znajduje się również pierwsza tarcza.

Mglisty las

W lesie Misty są dwa domy, i jaskinia, która prowadzi do martwej skale. W jednym domu mieszkają dwie drwali, którzy rzadko w domu, podczas gdy wieszcz, że opłata, to w drugiej. W środku lasu są grzyby. Takie powinny być podane do czarownicy w Pałacu Wschodniej. Istnieją również złodzieje którzy rob. Gdy link kieruje trzech pałaców świetle świat powinien iść do góry mglisty las i pobierać Master Sword.

Pałac Wschód

Jeśli link daje on grzyby znajdujące się w mglisty las do czarownicy, ona daje ją później magiczny proszek. Wodospady są płetwy Zora płetwy kupno Zora. Wewnątrz łuku East Palace, a tuż obok znajduje się Sahasrahla który zapewnia łącza Pegasus buty , z którymi Link może działać szybciej. Czerwona tarcza jest również w tej części Hyrule.

Wioska Kakariko

Link może rozmawiać z mieszkańcami, aby uzyskać ważne informacje. Ale kiedy jest on nazywany, musi uważać na tych, którzy wzywają strażników. W miejscowości znajduje podbieraka i Mudoras książka ze starożytnych pism, które mogą być interpretowane i dwie puszki. Z linkiem netto może złapać wróżki, które dają wkład energii, i umieścić je w słoikach.

Wielkie Bagno

W środku bagna jest stara ruina. Jeśli link pociągnąć dźwignię wewnątrz ruin utraconej wody, a wcześniej był pod wodą przybywa. W bagno tam na początku gry nie jest bardzo „interesujący”, ale później flet, którego zaproszenia do wiatrów, które mogą szybko przenoszą link melodia.

Tajemniczy pustynny

Link musi Mudoras książki , znajdujący się w miejscowości Kakariko, aby wskazać dwie tajemnicze pomniki. Kiedy pomnik w lewym górnym rogu, wejście do pałacu, gdzie Wewnątrz rękawicy, z którego link można podnosić ciężkie kamienie. Jest tam pomnik, a człowiek, który absolutnie nie może być zakłócony.

Jezioro Hylia

Na brzegu jeziora są wróżki, wróżbity, sklep i jaskini gdzie isstaven tam. Z isstaven Link może zamrażać wrogów, a następnie przebić go. Jeśli link pływać pod mostem, spotyka mężczyznę, który daje jego słoik połączyć.

Zabij skale

Kiedy przychodzi link, aby zabić góra spostrzega, że może poruszać się pomiędzy światem światła i ciemności świata. Jednak aby uniknąć przekształcony królika w ciemności świata, musi najpierw mieć kamień księżyc znajduje się wewnątrz wieży, aby zapalić świat. Głęboko w górach znajduje się stary człowiek, który daje link magiczne lustro, z którego Link może wrócić do Światła Świata, kiedy chce. Jeśli link idzie na most wiszący po lewej stronie wieży, przychodzi do pomnika, i udaje mu się sugerować, że dostaje magiczny medalion Ether , które mogą zamrozić wrogów.

Jasne bossów świata

Armos Knights

W ostatniej sali w Pałacu Wschodniej spełnia Połącz kilka skoków rycerzy, które można pokonać z träpilarna. Jeśli link wygrywa, może on kształtować medalion.

Lanmolas

Pustynne węże w Desert Palace. Potem wyskoczyć z piasku latać małe kamienie na ogniwo, którzy musieli wyciąć je w głowę miecza. Jeśli link wygrywa dostaje medalion elektrowni. Jeśli używasz isstaven (Ice Rod) tak umrą w ciągu zaledwie dwóch trafień.

Moldorm

Ogromny wąż na szczycie pałacu martwego góry. Aby pokonać Moldorm więc mieć link uderzył go w czubek ogona. Link odsunął jeśli wejdzie on Moldorm i link spada przez otwory w podłodze na podłodze poniżej Moldorm aby uzyskać pełen życia ponownie. Kiedy Moldorm pokonany daty Połącz mądrość medalion.

Agahnim

Kiedy link pobranych Master Miecz w mglisty las, on ubić drzwi do wieży w Hyrules zamku. Na szczycie wieży znajduje Agahnim, rzucając magiczne kule ognia. Link może być nawet z mistrzem miecza, uszkodzenie Agahnims organizm i muszą używać miecza na odwet ognistą kulę tak, że będą one spełniać Agahnim. Jeśli link wygrywa bierze Agahnim do Dark World, ale czerpie z niego link.

Przyjmowanie i wyróżnienia

[ Ukryj ]Recenzje
Ocena
publikacja ocen
GameSpot [ 5 ]
IGN [ 6 ]
Nintendo Magazine 5/5 [ 7 ]

Kiedy magazyn Super Odtwórz 2003 mianowany jego stu najlepszych gier wszech czasów zakończył się link do przeszłości, na drugim miejscu, zaraz po Super Mario 64 . Gra nazywała się „jednym z najbardziej zaczarowane istoty historii gier” oraz że „[s] ple, że każdy, niezależnie od urodzenia, powinien doświadczyć.” [ 4 ] Magazyn Game Boy kieszonkowy nazwano linkiem do przeszłości dla „[a] z najlepszych gier jakie kiedykolwiek powstały!” [ 8 ] W Nintendo Magazine przeglądowi Tobias Bjarneby linka do przeszłości , gdzie dał grę Oceniono na 5 z 5 i napisał, że „[t] tu jest […] zdecydowanie najlepsza gra wideo kiedykolwiek i absolutną koniecznością dla każdy miłośnik Zelda! ” [ 7 ] Magazyn następnie umieścił grę w miejscu, dwa z tegorocznych najlepszych SNES gier, jeżeli chodzi o grafikę i dźwięk, miejsce 1, jeżeli chodzi o wyzwanie, Place 3, jeżeli chodzi o kontroler gier i umieścić jeden, co było najlepsze SNES gry ogólny w trakcie 1992 r. [ 9 ] w Guinness World Records 2009: Gamer Edition za zakończył grę na miejscu 18 z 50 najlepszych gier na konsole wszechczasów. [ 10 ] Nintendo Power wymienione linkiem do przeszłości w miejscu dwa z tegorocznych najlepszych gier SNES w 1992 roku [ 11 ] , a Imperium umieścić grę w miejscu 27 na ich liście „100 najlepszych gier wszech czasów”. [ 12 ] WatchMojo.com umieszczony odnośnik do przeszłości w pokoju 2 na swojej liście „Top 10 Legend of Zelda Gry” [ 13 ] i 4 w odpowiednim miejscu na swojej liście „Top 10 gier wideo 4. generacji”. [ 14 ]

Link do przeszłości był jedną z gier, które zostały uwzględnione w wystawie The Art of Video Games w Muzeum Sztuki Smithsonian amerykańskiej w 2012 roku [ 15 ] W 1997 roku rozpoczął grę w szwedzkiej edycji Złota Pack, który jest klasyfikowany jako edycji kolekcjonerskiej.

Sekrety

Chris Houlihan, który wygrał na Nintendo Power za główną konkurencję w 1990 roku, miał tajny pokój wszedł do gry. [ 16 ] W pokoju o nazwie Chris Houlihan pokoju, mogą nie być dostępne we wszystkich wersjach gry.

Gra w 3D w przyszłości?

W rozmowie z Eiji Aonuma (projektant gier na Nintendo ), mówi co następuje:
. Muszę powiedzieć, że choć pierwsza Zelda gra, grałem i czuł potencjał był link do przeszłości I rzeczywiście jestem bardzo zainteresowany w tym, co byłoby jak gdybyśmy przerobił ten tytuł jako grę 3D.[ 17 ]

Sequele

Główny artykuł: The Legend of Zelda: związek między światów

W dniu 17 kwietnia 2013 ogłosił sequel gry na Nintendo 3DS . Gra będzie wydana w 3D i jakiś czas później w tym roku. [ 18 ]

The Legend of Zelda: A Link to the Past / Four Swords

[ Ukryj ]Recenzje
Ocena
publikacja ocen
GameSpot [ 19 ]
GameSpy [ 20 ]
IGN [ 21 ]

The Legend of Zelda: A Link to the Past / Four Swords (w skrócie ALttP / FS ) jest nazwa obrabianej reedycji oryginalnej gry, The Legend of Zelda: A Link to the Past . Gra została wydana w dniu 3 grudnia 2002 roku w Stanach Zjednoczonych na 14 marca 2003 w Japonii i 28 marca 2003 w Europie . To wydanie jest przeznaczony dla Game Boy Advance , a także zawiera grę The Legend of Zelda: cztery miecze , które mogą być odtwarzane tylko w trybie multiplayer. W grze można również rywalizować z innymi graczami o który dostaje najwięcej pieniędzy. Gra zakończyła się w pozycji 3 w IGN listy „s of the Top 25 Game Boy Advance gry wszech czasów . [ 22 ]

W wrześniu 2011 roku było Nintendo się z informacją, że będą zwalniając Four Swords jako gry do pobrania dla DSi , DSi XL i 3DS . Gra nazywa się The Legend of Zelda: Four Swords Anniversary Edition i wydany 28 września 2011. To było do ściągnięcia za darmo aż do 20 lutego 2012 r . Różnice w stosunku do wersji GBA jest to, że więcej kursów, które zostały dodane, a także może grać sam gra, co było niemożliwe w wersji GBA. [ 23 ]

Referencje

Uwagi

 1. ^ Spiffy-entertainment.com
 2. ^ Zelda Fairgame HQ
 3. ^ “Zelda III – link do przeszłości”. Gry Nintendo przewodnik (Nintendo Service): p. 11. 1993.
 4. ^ [ B c ] Grigorov Daniel (2003). “100 najlepszych gier na świecie – The Legend of Zelda: Link do przeszłości”. SuperPlay (3): str. 36-37.
 5. ^ Weryfikacja w Gamespot.com
 6. ^ Weryfikacja w IGN.com
 7. ^ [ B ] bjarneby Tobias (1992). “The Legend of Zelda: A Link to the Past”. magazyn Nintendo (9).
 8. ^ “The Legend of Zelda: A Link to the Past”. Game Boy kieszonkowy (Nintendo Service): p. 11. 1997.
 9. ^ „Najlepsza gra 1992: rok SNES gra według NM-redakcyjny”. magazyn Nintendo (6): p. 29. 1993.
 10. ^ Glenday 2009 , str. 190
 11. ^ „Najlepsza gra 1992: rok Najlepsi SNES gier jak Nintendo Power”. magazyn Nintendo (6): p. 28. 1993.
 12. ^ „100 najlepszych gier wszech czasów” (w języku angielskim). Imperium . W archiwum z oryginalnym 25 października 2012 r . Przeczytaj 7 maja 2014 r .
 13. ^ Paradis, Dan (13 czerwca 2014 roku). “Top 10 Legend of Zelda Gry” (w języku angielskim). WatchMojo.com. W archiwum z oryginalnym 22 czerwca 2014 r . Przeczytaj 22 czerwca 2014 .
 14. ^ Paradis, Dan (27 sierpnia 2014). „Top 10 gier wideo 4. Generation” (w języku angielskim). WatchMojo.com. W archiwum z oryginalnym 30 sierpnia 2014 r . Przeczytaj 30 sierpnia 2014 r .
 15. ^ Epstein, Mike (5 maja 2011). „Smithsonian wybrał Games z jego sztuki wideo w grach Załącznika” . Kotaku.com. W archiwum z oryginalnym 21 czerwca 2013 r . 05 lipca 2013 czytaj .
 16. ^ Pokój Chris Houlihan
 17. ^ Wywiad z Eiji Aonuma
 18. ^ Mozuch Mo (17 kwietnia 2013). „The Legend of Zelda: A Link to the Past Sequel; 3DS Wersja Coming Święto 2013 ” . International Digital Times . Przeczytaj 20 kwietnia 2013 roku .
 19. ^ Weryfikacja w gamespot.com (A Link to the Past / Four Swords)
 20. ^ Boy Advance / legenda-of-Zelda-A-link-to-the-obok-w-the-czterech mieczy / weryfikacja na GameSpy.com (odnośnik do przeszłości / Four Swords)
 21. ^ Boy.ign.com/objects/482/482080.html weryfikacja w IGN.com (A Link to the Past / Four Swords)
 22. ^ Boy.ign.com/articles/772/772284p5.html 25 Top Game Boy Advance Gry Wszechczasów, IGN.com
 23. ^ Data i szczegóły of Zelda: Four Swords DS i 3DS

Drukowane źródła

 • Glenday, Craig (2009). Guinness World Records 2009: Gamer Edition jest . Sztokholm: Bonnier Fakta. ISBN 9789174240139