The Elder Scrolls V: Skyrim jest akcja gra fabularna stworzona przez Bethesda Game Studios i wydana przez Bethesda Softworks . Jest to piąty rata Elder Scrolls szeregowo kontynuacja The Elder zwojów IV zapomnienie . Skyrim został wydany na całym świecie 11 listopada 2011 na Microsoft Windows , PlayStation 3 i Xbox 360 . Trzy pobrania opakowanie zawartością (DLC) została zwolniona – Dawnguard , Hearthfire i Dragonborn – który został opakowany w starszy V: Scrolls – Legendary Edition , który ukazał się w dniu 7 czerwca 2013. [ 4 ] The Elder V: Scrolls – wydanie specjalne , A remasterutgåva gry, ukaże się na Xbox One i PlayStation 4 na 28 października 2016. Chodzi o pełne wsparcie dla modyfikacji , wszystkie trzy pakiety DLC i kompletnej modernizacji graficznym. [ 3 ] Gra wydana również na Nintendo przełącznika .

Skyrims Głównym historia kręci się wokół postaci gracza i jego próbie pokonania Alduin, smok jako proroctwo zniszczy świat. Gra odbywa się dwieście lat po wydarzeniach z Obliviona i odbywa się w fikcyjnej prowincji Skyrim. Podczas gry gracz będzie zakończyć misję i rozwijać swoją postać poprzez poprawę różne umiejętności. Skyrim zawiera otwarty świat gry, podobnie jak w poprzednich grach z serii, i pozwala graczowi do każdego miejsca w świecie gry w dowolnym momencie, a ignorować lub odroczyć główną fabułę nieskończoność.

Gra została stworzona z Creation Engine, który został zbudowany specjalnie na potrzeby gry. Twórcy wybrali unikalną i bardziej zróżnicowany świat gry niż Oblivion Cyrodiil, który gra reżyser i producent wykonawczy Todd Howard uważane za mniej atrakcyjne w porównaniu. Skyrim dostał dobre recenzje od recenzentów, którzy chwalili rozwój postaci w grze i środowiska [ 5 ] [ 6 ] i jest uważana za jedną z najlepszych gier na PC wszechczasów. [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] Gra sprzedała ponad siedmiu milionach egzemplarzy dystrybutorom w pierwszym tygodniu na rynku [ 12 ] [ 13 ] i był ponad 20 milionów egzemplarzy na wszystkich trzech platformach. [ 14 ]

Akcja

Dwieście lat minęło od wydarzeń z Obliviona . Jest teraz 201-te roku czwartego ery. Skyrims wielki król Torrygg zostały zabite, a wielka wojna domowa zagraża całej prowincji, z których jedna strona chce uwolnić się od rozpadającego się imperium, a drugi chce pozostać częścią. Co gorsza, to właśnie ten spór, ostatnie wydarzenie w proroctwa przepowiedziane przez Elder Scrolls prowadzących do smoków powrócić dzięki Alduin , Nordycki bóg zniszczenia.

Na początku gry gracz jest w więzieniu i ma być wykonana, gdy nielegalnie przekroczył granicę w Skyrim. Kiedy gracz kładzie głowę na kłucia ataków blokowych nagle smoka. W zamieszaniu, które powstają przybyciu kilka Stormcloaks wraz z ich liderów i współwięźnia, Ulfric Stormcloak , który udziela pomocy odtwarzacza i pomóc mu uciec. Gracz może wybrać, czy pomóc Ralof , a Stormcloak dostarczonej z Ulfric lub Hadvar , z Imperial -soldat kto czyta nazwiska więźniów do wykonania. Później w grze, gracz dowiaduje się, że Skyrims wojna domowa jest ostatnim w serii proroczych wydarzeń opisanych przez Elder Scrolls i że on / ona jest znany jako „ Dovahkiin ” (pol. „ Dragonborn ”), istota, która urodziła się z krwią smoka. Gracz ma za zadanie pokonać Alduin i smoki niszcząc Skyrim. Ostatecznie gracz spotyka Delphine i Esbern, dwóch ostatnich ludzi, którzy są członkami Blades , potężną grupę elitarnych komandosów i szpiegów, którzy są w służbie Tamriels cesarza.

Gameplay

Skyrim ma duży otwarty świat, jak zawsze w The Elder Scrolls serii. Gracze mogą swobodnie wędrować przez Skyrims królestwa, jak chcesz, pieszo lub konno. Można również skorzystać z „ ustaloną-Travel ” do miejsc, które chcesz odwiedzić po mapie gry, jeśli chcesz się tam dostać w żadnym momencie. Każdego miasta ma własną gospodarkę, ponieważ może stymulować albo wykonując usługi, takie jak rolnictwo i górnictwo, lub osłabić przez sabotowanie budynków przemysłowych. można nauczyć się w 18 różnych umiejętności i charakter pierwotny zmodernizowane podczas skoków samego siebie. Im więcej masz umiejętności, tym lepiej stajesz. System klasy, która miała miejsce w Oblivionie, został usunięty, aby umożliwić styl gracza zaawansowania rozwinięte. Przywilejów szczególne umiejętności umiejętności, które są rozmieszczone w układzie składającym się z rozgałęzionych grupach zwanych „ drzewo umiejętności ”. Gracz może wybrać jedną z 280 różnych Perks, za każdym razem postać gracza został uaktualniony, do osiemdziesięciu jeden razy podnosząc wszystkie osiemnaście umiejętności 100-te

HUD wyświetla się, gdy jeden z trzech atrybutów gracza jest opróżniania, ale każdy może być przywrócone za pomocą różnych czarów, pić mikstury (eliksirów) lub odpocząć. Główne atrybuty Zdrowia (zdrowie zawodnika), który spadnie, jeśli gracz zostanie zraniony przez wrogów. Gracz umiera na hälsoattributet całkowicie opróżniony. Innym atrybutem o nazwie Magicka służy do tworzenia zaklęć. Trzeci atrybut nazywa Wytrzymałość (Endurance gracza) i pozwolić gracz może wychodzą, skakać i wykonywać specjalne ataki wrogów.

Broń i pancerz może być stworzony przez gracza w zbiorniku i pistolety mogą być przypisane do każdej strony osobno, dzięki czemu gracz może wykonać podwójną Dzierżąc. Tarcze mogą być wykorzystane do ataku przeciwnika i blokowanie ciosów wroga. Istnieje wiele różnych broni, każdy o określonej korzyści i roli. Wykonując swój charakter w łucznictwie strzałkami zapewnić większe obrażenia niż w poprzednich grach z serii. Ze względu na to, że są bardzo drogie strzałki nabyć. Odtwarzacz wyposażony w łuk można go używać w walce obronnej i kontrataku.

Istnieje wiele różnych zaklęć o specyficznych właściwościach, które gracz może wykorzystać. Na przykład, istnieje wzór mróz, który może spowolnić wrogów, podczas gdy eldformel może spalić wrogów i środowiska, a także wzór lampy opróżniania wroga magii. Istnieje ponad 85 zaklęć, które gracz może użyć na wrogów z krótkich i długich dystansach. Gracz może wyposażyć formułę ręcznie i będzie mógł przesyłać różne czary wyrządzić więcej szkód. Gracz może wymknąć i znaków non-player ( NPC ) zostanie ostrzeżony o ruchy gracza są wykrywane przez wrogów. Ich AI została ulepszona i mogą wykonywać zadania, takie jak rolnictwo, lewym pracy i pracy górniczej w Skyrim. Mogą one wchodzić w interakcje z charakterem gracza poprzez rozmowy, a można prosić o przysługi i nauk do odtwarzacza, lub wyzwanie charakter gracza w pojedynku. Gracz może także poślubić NPC, a gracz ma dom w mieście lub miasta, będzie to pobyt w domu razem z charakterem gracza.

Systemy bojowe i sprzęt

System walki uległ znaczącej zmiany od poprzednich gier z serii; biorąc więcej szkód i tempo silników wręcz była znacznie wolniejsza niż w Oblivionie . Ale magiczne zdolności i korzystanie z łuków , który ma nowy system uaktualniania zostało zmodernizowane i może być teraz używany jako niebezpieczne, a zatem bardziej taktyczny sposób walczyć dalej. Pistolety tym miecze , osie , maczugi i sztylety , natomiast bronie dwuręczne obejmują miecz , topory bojowe i Maul . Łuki służy jedynie jako broni dystansowej gry. To dodała nową główną siłą, która odgrywa istotną rolę w grze, znany jako okrzykami Smoczych lub Thu’um , co sprawia, że gracz krzyczeć potężne fale uderzeniowe z różnego rodzaju efektów. Krzyki mogą być wykorzystane w określonych porach, a każde wywołanie zawiera trzy słowa, które mogą być zmodernizowane stopniowo. Moc każdego połączenia będą się różnić w zależności od tego, ile słów zostało powiedziane. Istnieje w sumie z dwudziestu trzech różnych Thu’um „, który można znaleźć odwiedzając tak zwanych« Walls Worda »w różnych sanktuariach. W Skyrim są różne smoka występujących pojedynczo lub w małych grupach. Ich liczba jest nieograniczona i mogą zaatakować miasta i wsie zawsze i wszędzie. Jeśli gracz udaje się pokonać smoka pochłania graczowi jego draksjäl, który może być używany do odblokowania nowych krzyki smok, albo ich uaktualnienia.

Ataki przemycić oparte również ulepszone pod względem ataków zamachu, wówczas gracz zakrada się na wroga i cięte gardła Inspektora szkody przed atakiem podkradają jest wystarczająco wysoka. Ale za pomocą nowego systemu Perk gracz może podnosić swoje umiejętności ukrywania; takie potężne ataki Sneak czy gracz staje się coraz trudniejsze do wykrycia, które mogą również zapewniać możliwość stać się niemal niewidoczne jeśli wymknąć, nawet podczas walki. Armor kondensuje się dalej od zapomnienia, a następnie można przeprowadzić w pancerz i skwarkami oddzielnie. Zamiast tego zostały one „ sklejone ” ze sobą, tworząc pojedynczy wyścig. Ale to nie zmieniło się tak wiele, ani kaski, rękawice i buty. Gracze mogą posiadać ograniczoną ilość sprzętu i przedmiotów. Jeśli nosić zbyt dużo sprzętu, może to spowodować, że gracz iść wolniej niż zwykle. Co więcej, nie więcej pancerz i broń w użyciu i dlatego nie muszą być naprawione. Zamiast tego, bronie i zbroje na poprawie wytchnienia i warsztatowym.

Skyrim

Skyrim jest najdalej na północ prowincji Tamriel . Jej krajobraz składa się z samych gór, zaśnieżonych obszarach tundry, sosnowych lasów, obszarów wiejskich i arktycznych równinach. Jego konstrukcja i atmosfera jest bardzo przypominający miasta Bruma Obliviona. Chociaż to jest o tej samej wielkości jak Oblivion Cyrodiil (co odpowiada około 41 kilometrów kwadratowych), to jest najmniej zaludniona prowincja wszystkich regionach Tamriels i posiada kilka zielone lasy i tereny trawników niż w Cyrodiil. Chociaż istnieje tylko pięć miast w prowincji, są one większe niż miast w Cyrodiil i są też mniejsze miasteczek, które są rozproszone w całym kraju z wielkich obszarów dzikiej przyrody, które je rozdzielają.

Skyrim Nordów -folkets ojczyzna, która jest duże i wytrwałych mężczyzn i kobiety, którzy tolerują szronu. Graniczy Morrowind na wschodzie Cyrodiil do południa, Hammer Fell w południowo-zachodniej i High Rock na Zachodzie. Na wyspie Solstheim znajduje się w północno-wschodniej części kraju.

Skyrim jest podzielony na dziewięć dominiów ( trzyma ), które każdy ma określone miasto lub kapitału wsi. Te imperia zwane East marca , Falkreath Przytrzymaj , Haafingar , Hjaalmarch , Pale , Reach , Rift , Zima Trzymaj Trzymaj i Whiterun zatrzymaniem . Te imperia kontrolowane przez panującego Jarl , który ma swój tron w stolicy. Earls są w dużej mierze autonomiczne, ale przysięgają wierność Skyrims högkonung. Każdy ma swoje własne imperium seneschal ( Steward ), który służy jako doradcy Earl i hovmagiker ( Kreator Court ). Każde imperium posiada również własną straż. Osłony te chronią głównych miast i osiedli z wrogami i rywalizujących imperiów. Wszystkie światowe siły bezpieczeństwa nosić bardzo podobną zbroję, różnice między nimi są zazwyczaj kolory i materiały stosowane.

Istnieje dziewięć głównych miast i wsi rozsianych w surowym krajobrazie Skyrim:

 • Dawnstar : Era Star jest stolicą blady . Jest to miasto położone w garnizon północ części imperium, gdy Skyrims północnego wybrzeża. Jest to starożytny fort poza Świtu Star, która została zniszczona dawno temu.
 • Falkreath : Falkreath jest stolicą Falkreath Warowni , położony w południowo-zachodniej części Skyrim, w pobliżu granicy z młotkiem Fell i Cyrodiil. Miasto jest znane ze swojej słynnej cmentarza.
 • Markarth : Markarth jest zachód miasto w Skyrim, które jest stolicą niedostępnym . Jest to starożytne miasto, które należały do rasy Dwemerów , karłów, które zniknęły z Skyrim dawno temu. W porównaniu z innymi miastami w Skyrim, miasto zostało zbudowane na górze.
 • Morthal : Morthal to wieś, która jest głównym miastem w Hjaalmarch w północno Skyrim. Wioska leży głęboko w ciemnym bagno, które jest trzymane oddzielnie od innych osiedli.
 • Riften : Riften jest stolicą Rift , imperium góralskiej w południowo-wschodnim Skyrim. Miasto położone jest nad jeziorem o nazwie Honrich . Duży kanał dzieli miasto na dwie części – jedną o nazwie Plank boczny stojących na drewnianych słupach wpuszczonych do jeziora w zachodniej części miasta, a drugi o nazwie Dryside zbudowany na ziemi we wschodniej części miasta.
 • Samotność : samotność jest stolicą Haafinger , i który uważany jest za cały kapitał Skyrims. Miasto położone jest w północno-zachodniej części Skyrim, długi klifu, który jest brama kamień nad rzeką o nazwie Karth rzeki . W mieście znajduje się również przystań, szkoły barda i dużą Cytadeli. Samotność jest również siedziba „Imperial Legionu”.
 • Whiterun : Whiterun to miasto położone w Whiterun Warowni w centralnej części Skyrim. Miasto zostało zbudowane na wysokim wzgórzu i jest podzielony na trzy okręgi, najniższy w imię równinie dzielnicy , centrum nazywa Wiatr Okręg a górna nazwie Cloud Rejonowy .
 • Windhelm : Windhelm jest stolicą Wschodniej marca we wschodniej części Skyrim. Miasto leży na północnym brzegu rzeki White River , dostępny tylko za pośrednictwem długi most. Miasto ma wysokie mury i wewnątrz wąskich ulicach miasta i starożytnych budowli. Zbocza miasto łagodnie ku północy i jest podzielony na trzy bloki ( Quarters ): Kamień Quarter , Szary Quarter i Valunstrad . Windhelm jest najstarszym i najbardziej zabytkowe miasto w Skyrim.
 • Trzymaj zima : zima Trzymaj jest zdezelowany miasto w północno-wschodniej Skyrim. Miasto było niegdyś Skyrims stolicy prowincji, ale ponieważ znaczna część miasta została zniszczona przez trzęsienie ziemi (rozbicia) kilka lat temu, miasto dojrzał i jest teraz cieniem swojej dawnej potęgi. Miasto jest znane z dużej słynnego magika School – College of Winterbourne Zawieś – stojąc na skale odcięte od miasta.

Istnieją również siedem mniejszych wsi i osiedli w niektórych częściach Skyrim: Dragon Bridge w Haafingar, weekendu w Falkreath unieruchomienie, Ivar Homestead i Kamień shor jest w Rift, Karthwasten w miejscu niedostępnym i Riverwood i Rorikstead w Whiterun Warowni. Te małe społeczności regulują ich panowaniem Jarl i chroniony przez swoich sił bezpieczeństwa.

Folkeslag

Rasy

Główny artykuł: Rasy z serii gier The Elder Scrolls

Gracz może wybrać, aby grać jako jeden z 10 grywalnych ras w grze:

 • Altmerów (Elfy – pochodzi z Summerset Isles )
 • Argonianin (gady – zszedł z Czarnych Mokradeł )
 • Breton (Ludzie – pochodzący z Wysokiej Skały )
 • Bosmer (Wood Elves – potomkami Valen Wood )
 • Dunmerowie (Druchii – otrzymanych z Morrowindem )
 • Imperial (Ludzie – pochodzące z Cyrodiil )
 • Khajiici (koci – otrzymanych z Elsweyr )
 • Północnej (Ludzie – pochodzi od Skyrim )
 • Redguard (Ludzie – pochodzące z Hammer Fell )
 • Orsimer (orki – otrzymanych z Orsinium )

Każda rasa charakteryzuje się specyficznym zdolności i umiejętności pasywnych bonusowych. Na przykład, można hodować Altmerów rozpocząć grę z 50 extra magii.

Frakcje

Istnieją trzy główne frakcje w Skyrims królestwa i odgrywają znaczącą rolę w historii.

 • Stormcloaks : Stormcloaks jest ruch oporu, którego głównym celem jest, aby Skyrim do niezależnego królestwa z dala od „ Imperium ”. Jest to nacjonalistyczne ludzie Północnej, które pochodzą ze Skyrim i prowadzone przez Jarl Ulfric Stormcloak z Windhelm, która według Imperial Legion (i możliwe. Króla wdowa) zabite Skyrims högkonung i ma stanąć przed Cesarskiej Armii ( Imperial Army ) w Skyrim.
 • Imperial Legion : Imperial Legion to organizacja wojskowa, która odgrywa istotną rolę w całej serii Elder Scrolls, inspirowany przez starożytnych rzymskich legionów . Imperial Legion było przed najpotężniejszych wojowników ludzi na całym Tamriel. Jednak w czasie, że gra rozwija, stało się osłabiony do zaledwie cieniem swojej dawnej potęgi. Ogólne Tullius , Imperial Legion dowódca, starając się utrzymać to, co pozostało z ich królestwa, a starając się kres wojnie domowej w Skyrim pokonując Stormcloaks sił doprowadziły Jarl Ulfric Stormcloak.
 • Thalmor : Thalmor jest rada rządząca ludu aldmerskiego Dominium , bogatego i potężnego imperium Tamriel. Są alviskt ludzie, którzy uważali się za najbardziej wyższej rasy w całym Tamriel, i stara się obalić imperium i cześć ludzkiego boga Talos .

Organizacje ( Gillen )

Podobnie jak w Oblivionie, istnieje wiele różnych cechów , które ma swoją siedzibę w całej Skyrim. Podmioty te mogą pozwolić ich gra postać przyłączyć, co oznacza, że można dokonać przypisania do nich. Niektóre cechy, takie jak Blades , siwymi brodami i The College of Winterbourne Przytrzymaj , odgrywa ważną rolę w historii.

 • Łopatki : Łopatki są starożytna organizacja, która służy Tamriels cesarza jako jego ochroniarzy i szpiegów. W czasie, że gra odbywa się w wielu członków Blades zabitych przez Thalmor.
 • Szare Brody : szary Brody są stare i honorowane słowa przebywający w ich sanktuarium w Wysokim Hrothgara , który jest obok najwyższego szczytu całej Skyrim, gardła Świata . Są mistrzami Thu’um lub „ krzyki smok ”, tajemnicza forma magii stosowany w Tamriel dawno temu. Oni żyją w absolutnej ciszy i ich wielkiego mistrza, Paarthurnax , pobyt na szczycie góry.
 • The Dark Brotherhood : The Dark Brotherhood to organizacja wysoce wyszkolonych zabójców, którzy wykonują kontrakty Morderstwo w Boże Sithis nazwy. The Dark Brotherhood pobytu dla tych, którzy mogą wykonywać swoje śmiercionośne usług poprzez rytuał znany jako: The Black Sakramentu . Byli kiedyś najbardziej obawiali się organizacją całego Tamriel, ale straciły swoją reputację w czasie.
 • Bard College : Bard College jest szkołą, w której gracz może nauczyć się śpiewać i negocjowanie towarów skillen mowy
 • Thieves Guild : Thieves Guild jest jaskinią zbójców i szpiegów, znajdujący się w mieście Riften.
 • Companion : Companion jest szanowana organizacja wojownik z siedzibą w Whiterun. Bardzo przypomina Fighters Guild kraju Cyrodiil w Oblivionie gry. Jej członkami są dumnymi wojownikami bez lidera, stąd nazwa „Towarzysze”. Ale te wojownicy również ma sekret. Niektóre z nich są wilkołaki i jako takie, są w stałym konflikcie z grupą myśliwych wilkołakach nazwie „ Srebrna Dłoń ”.
 • Kolegium Winterbourne Warowni : czarodziej Szkoła, której uczniowie uczą się opanować swoją magię. Szkoła jest bardzo podobna do Gildii Magów w Oblivionie. Szkoły kontrolowana przez swoją łukowo Mage ( Arch Mag ).

Wrogowie

Gra posiada dużą liczbę wrogich jednostek w postaci zwierząt, potworów i humanoidów. Są one rozrzucone po całym Skyrim, a które mogą albo zaatakować gracza, jeśli najpierw złapać ich widok, lub jeśli gracz atakuje ich.

 • Alik’r : zespół Redguard pochodzący z Hammer Fell.
 • Bandits ( Bandyci ): jeden z najbardziej powszechnych wrogów w grze. Są wrogo banda rabusiów, którzy przebywają w jaskiniach, opuszczonych twierdz, kapliczki i małych obozach rozsianych po całym Skyrim.
 • Chaurus : wrogie rasy owadów, które pozostają w głębokich jaskiniach.
 • Bruma : boski istoty, które są zarówno strach i czczony przez Tamriels ludzi. Te stworzenia wyglądają fizycznie różnią się wyglądem, a niektóre wyglądają jak zwierzęta, podczas gdy inni wyglądać humanoida, a czasami nosi zbroję i broń. Większość Daedras w Skyrim posiada magiczne zdolności.
 • Dragons ( smoki ): największy, najbardziej niebezpiecznych i najpotężniejszych istot w grze różnych ras.Są ogromne gady, które mogą latać i ziać ogniem lub mróz.Osób przebywających w górach i sanktuariów, ale może również zaatakować gracza w dowolnym momencie w przypadkowych okazjach.Jeśli gracz udaje się zabić smoka uzyskuje swój draksjäl.Smoki występuje w siedmiu, ale pierwotnie pięciu typów:
  • Smok (Dragon): Brown-kolorowy smok. Są to pierwsze draktypen że gracze mogą spotkać i jest najsłabszy.
  • Krew smoka zielonym kolorze smoka żeber jak rogi i łopatki, jak ogon.
  • Frost Smok : biały i niebieski kolor. Issprutande smok z czarnym kolorze z powrotem.
  • Starszy smok : Bronsfärghudad smok strzałki jak ogon. Tylko nieco słabsza niż starożytnego smoka.
  • Starożytny smok : czerwony, czarny i pomarańczowy smok. Jest to najsilniejszy rodzaj podstawowej gry.
  • Czczony Smok : Orange kolorowy smok wprowadzony w Dawnguard . Jest to drugi najsilniejszy typ.
  • Legendarny smok : czarny i fioletowy kolorowy smok. wprowadził również Dawnguard i jest najsilniejszym typie.
 • Draugr : nieumarłe skandynawskich wojowników, którzy kiedyś byli wojownicy Skyrim. Trzymają się w jaskiniach i kapliczek i budzi się, gdy intruzi je zbliża.
 • Krasnoludzkich automaty (Dwarf): Roboty autonomiczne maszyny budowane przez tajemniczego wygasłego dvärgarasen Dwemerów . Te roboty strzeże Dwemers opuszczone osady rozrzucone w całym Skyrim.
 • Falmer : rolety, zniekształcone alvras który mieszka w Skyrims podziemia.
 • Zaprzysiężonych : wrogi klan ludzi, którzy injagar strach wśród mieszkańców niedostępnym.
 • Pająki Frostbite : wrogie owady w postaci gigantycznych pająków, który pozostaje w puszczy i jaskiń.
 • Ghosts ( Ghosts ) nieumarłych, które nie mogą być fizycznie uszkodzony, ale tylko o magii i magicznych broni.
 • Olbrzym ( Giant ): rasa olbrzymich humanoidów, które żyją w Skyrims pustyni. Są stworzeniami koczownicze fortyfikacji duże mamuty dla ich egzystencji.
 • Hagraven : agresywny, ptak-jak rasa humanoidów, kto ma zdolności magiczne.
 • Mage ( Mag ): a wędrujące ludzie, którzy praktykują magicznych umiejętności, aby chronić siebie.Niektórzy magowie są spokojne i chętnie poznają magię gracza, podczas gdy inne są wrogie i atakują gracza i innych magów.Istnieje kilka różnych rodzajów magów ze specjalnymi uprawnieniami magiczne:
  • Nekromantów (media): magicy, którzy specjalizują się w wyczarowuje nieumarłe stwory i ożywienia już martwych wrogów ani przyjaciół, swego rodzaju tabu magia .
  • Magik : mag, który może wywoływać nieumarłych wojowników i Daedry do walki po ich stronie.
  • Pyromancer : dzikie magowie specjalizujący się w ogniu i magiczną tarczę.
  • Necromage : magowie specjalizujący na mróz magii i uzdrawiania.
 • Odcieni ( widma ): Nieumarłych, które są otoczone przez dymu, zawarte w ostoi.
 • Srebro rąk jest organizacją ludzi, którzy polują wilkołaki, i którzy są gorzkie wrogów organizacji wojownika Towarzyszy .
 • Szkielet ( szkielet ): niezwykle kruche nieprzyjaciel, który może być łatwo pokonany przez gracza.
 • Spriggan : humanoidalne duchy drzew , które pozostają w lesie.
 • Trolle ( Troll ): duży, włochaty, ape-jak istoty, które głównie pobyty na obszarach górskich.Trolle są w dwóch rodzajach:
  • Magia : słabszy z dwóch rodzajów kontroli. Mają ciemnobrązowe futro i utrzymuje się do lasów, gór i jaskiń.
  • Frost Troll : silniejszy z dwóch rodzajów kontroli. Te mają białe futro i oparty jest na zaśnieżonych terenach.
 • Wampiry ( Vampires ): a bali monsterras mieszkające w odległych jaskiń i ruin, i blisko do góry, gdzie często walka z łowcy wampirów. Mogą też zarazić graczy z chorobą, która sprawia, że gracz zamienia się w wampira.
 • WereWolf ( WilkoÅ,ak ) bał i energiczne rasa potworów ma kształt pod pełni księżyca. Podczas gdy gracz może stać się wilkołakiem, jeśli zakończyć jakąś specjalną misję.
 • Wisp : małe świecące istota, która zasadza się na zaśnieżonych miejscach.
 • Witch ( Czarownica ): Wrogie magicy, którzy atakują wszystkich stworzeń złych celów.

Beast

Gra ma wiele dzikich zwierząt, zarówno wrogich i nieszkodliwe, kiedy zawodnik będzie spotkać w środowisku naturalnym. Większość zwierząt są oparte na zwierzętach teraz żyją w krajobrazy tundry , a ci, którzy żyli w czasie epoki lodowcowej . Od zwierząt, gracz może nabyć futra, mięsa i składników do eliksirów.

Wrogie

 • Niedźwiedzie ( niedźwiedzie ): Terrifying stworzeń, które gracz może napotkać w większości Skyrim.Można je łatwo zabić graczowi średni poziom i poniżej.Niedźwiedzie są w trzech wersjach:
  • Niedźwiedź (niedźwiedź): Najsłabsza z trzech gatunków niedźwiedzi. Są to futro szaro-brązowe i utrzymuje się do tundry w nizinnych lasach.
  • Opatrzone Jaskinia ( Jaskinia opatrzone ): Średnie wytrzymałość trzech gatunków zniesienia. Są jasnobrązowe futro i znajduje się w obszarach górskich i jaskiniach.
  • Śnieg Miś (Polar): Najsilniejszy z trzech gatunków niedźwiedzi. Te mają białe futro i oparty jest na zaśnieżonych terenach.
 • Horker : Walrus podobnych stworzeń znaleźć wzdłuż Skyrims północnym wybrzeżu. Stają się agresywne i bronić swoich kłów jeśli ktoś przychodzi do swojego terytorium.
 • Mamut ( Mammoth ): Duże istoty, które są trzymane jak bydło przez Gigantów i jest ich głównym źródłem pożywienia. Wytwarzają one zarówno mleko, które zamienia się sera i mięsa do Giants. Mamuty są stosunkowo spokojne, ale iść do ataku, jeśli są zakłócone.
 • Mudcrab : duży, imitacja kraba stworzeń, które są bardzo terytorialne i położone są w pobliżu dróg wodnych w całym Skyrim. Oni nie atakują gracza, podczas gdy on nie wejdzie na ich terytorium, ale mogą być trudne do wykrycia, ponieważ ich kamuflażu.
 • Sabre Koty ( szablastozębne cat ): dużych drapieżników podatki, które są najbardziej powszechne w tundrze.Są szybkie, mocne i może być wyzwaniem dla graczy, nawet na wyższych poziomach.Sabeltandadstigrar występują w dwóch rodzajach:
  • Sabre Cat (Saber Tooth Rises): Słabszy zęba dwa rodzaje szabli wzrasta. Są żółtawo-brązowe futro i prowadzi do tundry.
  • Snowy Sabre Cat : Silniejszy zęba dwa rodzaje szabli wzrasta. Są szaro-żółte futro i oparty jest na zaśnieżonych terenach.
 • Skeever : Duże, szczur-jak istoty, które gnieżdżą się w jaskiniach, kanałach i na wolności. Są one łatwe do zabicia, ale może być wyzwaniem w większej grupie na niższych poziomach.
 • Ubój ryb : Agresywne istoty wodne, które można znaleźć w rzekach, morzach, a czasami zapór.
 • Wilki ( Wolves ): a poluje w opakowaniach, i można je znaleźć niemal na całym Skyrim. Można je usłyszeć w oddali, poprzez jego wycie. pojawiają się wilki (z wyjątkiem Pit Wilka i Alpha Wilka ) w dwóch rodzajach:
  • Wilk ( Wolf ): Najsłabszy z dwóch rodzajów Wolf. Są ciemne futro szaro-brązowe i utrzymuje się do tundry i lasów.
  • Ice Wilk (Isvarg): Najsilniejszy z dwóch rodzajów Wolf. Są lekkie, szaro-żółty futro i oparty jest na zaśnieżonych terenach.

Nieszkodliwa

 • BAT ( BAT ): Można znaleźć w wilgotnych, ciemnych jaskiń i pieczar. latać one w dużych grupach i nie są agresywne.
 • Małża ( małży ) Te mięczaki są rzadkie i mogą być znalezione w północnej części Skyrim. Można je znaleźć dołączone do skał i zatopionych statków i konstrukcji podwodnych.
 • Deer ( Jeleń )
 • Elk ( Jeleń )
 • Dzikie kozy ( dzika koza ): ciche zwierząt, które poruszają się swobodnie przez większość Skyrim. Istnieją również udomowione odmiany w wioskach.
 • Rabbit ( królik ): Mały, nieszkodliwy dla gryzoni, którzy mają tendencję do ucieczki z odtwarzacza i drapieżnikami. Są żywności w tym wilki i lisy. Występują one głównie w obszarach górskich.
 • Lisy ( lis ): mniej drapieżne, że kanały na mniejszych zwierząt, takich jak króliki.żerują one również dla większych drapieżników, takich jak wilki.Lisy są w dwóch rodzajach:
  • Fox ( Fox ): Te mają czerwonawo-brązową sierść i jest głównie w lasach.
  • Śnieg Fox ( Arctic Fox ): Te mają szarą sierść i jest oparta na zaśnieżonych terenach.
 • Jastrząb ( Hawk ): Duże ptaki, które można znaleźć niemal wszystkie latające nad otwartych środowisk.
 • Bone Hawk Duży ptak, który można znaleźć na zewnątrz zamku Volkihar przedstawiony jest pierwszy w Dawnguard ekspansji.
 • Łosoś ( Salmon ): Rybacy często można znaleźć pływanie pod prąd, albo nawet wodospadu skacząc z wody. Z nich, gracz może dostać surowe mięso łososia.
 • szpadel Tail
 • Bee ( Bee ): Owady, że pomimo swej natury bronić się kijem, nie atakują gracza. Można je znaleźć w ciągu dnia w pobliżu zakładów w umiarkowanych regionach Skyrim.
 • Motyle ( motyle ): owadów występujących w bardziej umiarkowanych części Skyrim.Ich skrzydła mogą być używane jako składniki w różnych napojach.Motyle są w trzech wersjach:
  • Monarch Butterfly ( Monarch ): Czy czarne i pomarańczowe paski skrzydła i można je znaleźć w pobliżu dziennych kwiaty.
  • Blue Butterfly : Czy niebieskie skrzydła i można je znaleźć w pobliżu dziennych kwiaty.
  • Luna Moth : ma jasne, lśniące kolory i można je znaleźć w nocy w pobliżu świateł lub roślin.
 • Torchbug ( świetlika )

Cast

 • Max von Sydow – Esbern
 • Christopher Plummer – Arngeir
 • Joan Allen – Delphine
 • Michael Hogan – Ogólne Tullius
 • Vladimir Kulich – Ulfric Stormcloak
 • Alexander Brandon – Amaund Motierre / Ancano
 • Andy Morris – Cicero
 • Stephen Russell – Mercer Frey / Clavicus Vile / Barbas / Cynric Endell / Belethor / Mallus Maccius / Różne głosy
 • Carla Delaney – Vaermina
 • Charles Dennis – Odahving
 • Charles Martinet – Paarthurnax
 • Jean Gilpin – Elenwen / Meridia / Boethiah
 • Paul Ganus – Hakon
 • Christopher Corey Smith – Molag Bal
 • Cindy Robinson – Astrid
 • Craig Sechler – Gallus / Peryite / Hircine
 • Daniel Riordan – Alduin / Hircine
 • Elisa Gabrielli – Maven
 • Enn Reitel – Delvin Mallory
 • Erik Dellums – Nazir
 • Kari Wahlgren – Vex
 • Lynda Carter – Gormlaith Golden Rękojeść / Azura
 • Michael Donovan – Kodlak Whitemane / Malacath
 • Thor Boston Framingham – Tsun
 • Mozhan Marnò – Mirabelle Ervine / Namira
 • Moira Quirk – Karliah
 • Paul Eiding – GALMAR / Septimus / Felldir
 • Robin Atkin Downes – Brynjolf
 • Colleen Delany – Mephala
 • Victor Raider-Wexler – Mehrunes Dagon
 • Wes Johnson – Hermaeus Mora / Cesarz / Sheogorath
 • Jonas Fisch – Hadvar
 • Christian Svensson – Nord-głosów
 • Martina Lotun – Nord-żeńskie głosy
 • Johanna Torell – Nord-żeńskie głosy
 • Michael Gough – Mężczyzna Nord-brejki
 • Olev Aleksander – Nord-męskie głosy
 • Julianne Buescher – głosy Kobieta Altmers
 • Neil Dickson – głosy Mężczyzna Altmers
 • Keith Szarabajka – Erandur / sondować Drenim / Mayln wiosna / głosy veren Duleri / Mężczyzna Dunmers
 • Lani Minella – Voices Kobieta Dunmers / The Night Mother / Nocturnal / Różne głosy
 • Diane Salinger – głosy Female Orc
 • Noe Nelson – Męskie głosy Orc
 • André Sogliuzzo – głosy Mężczyzna Khajiits
 • Pam Cholet – głosy Kobieta Khajiits
 • Renee Victor – Deeja / Keerava / Shahvee / Wujeeta / Z-najgłębszy-sążni / Staje lampa
 • Tim Blaney – Mężczyzna Argonianie głosy
 • Alice Hirson – Różne głosy
 • Kwiecień Stewart – Różne głosy
 • Brandon Ellison – Różne głosy
 • Claudia Christian – Aela Łowczyni / Legat Rikke / Adrianne Avenicci / Breya / Brina Merilis / Bryling / Faleen / Laila Prawodawcy / Uthgerd nieprzerwanej / królowa Potema / Voldessa Giryon / Zaria / Adelaisa Vendicci / Iona / Sorli Budowniczy
 • Corri angielski – Elisif Fair / różne głosy
 • Diane Michelle – Różne głosy
 • Ellen Dubin – Wspólna Kobiety / Różne głosy
 • George Coe – Tolfdir / Calcelmo / Calixto Corrium / Cedran / Krowa ręczne / Jouane Manette / Nepos Nos / Nils / Raerek / Runil / Styrr
 • Gideon Emery – Różne głosy
 • Harley Graham – Adara / Agni / Babette / Braith / Britte / Dagny / Dorthe / Eirid / Pani / Fjotra / Hrefna / Mila Valentia / Helgi / Run Fair-Shield / Sissel / svari / Minette Vinius
 • Jason Marsden – Sven / Michael / Różne głosy
 • Jim Cummings – Festus Krex / Różne głosy
 • Jon Curry – Malborn / Różne głosy
 • Keith Silverstein – Savo lat / silus Vesuius / Różne głosy
 • Rob Locke – Różne głosy
 • Lauri Hendler – Różne głosy
 • Matthew Yang Król – Różne głosy
 • Popeye Vogelsang – Farkas / Różne głosy
 • Reese C. Hartwig – Różne głosy
 • Richard Epcar – Różne głosy
 • Susan Eisenberg – Różne głosy
 • Greg Baldwin – Różne głosy
 • Kirk Thornton – Różne głosy
 • Roger Jackson – Różne głosy

Rozwój

Gra wykorzystuje nowy silnik graficzny [ 15 ] . „ Możemy potwierdzić, że teraz TES V:. Skyrim silnik jest zupełnie nowy i wygląda fantastycznie ”, pisze Bethesda. Gra modyfikowane przez użytkowników korzystających z nowego trybu-tool ” The Creation Kit[ 16 ]

Odbiór

Skyrim otrzymał bardzo pozytywną odpowiedź ze wiele gier krytyków.

Sprzedaż

Podczas pierwszego dnia na rynku ogłosiła Steama do ponad 230 000 osób grających Skyrim [ 33 ] . W pierwszym tygodniu na rynku poinformował, że firma Bethesda zgarnął szacunkowo 450 mln dolarów , a dostarczone co najmniej 7 milionów kopii gry do detalistów [ 34 ] [ 35 ] . W dniu 16 grudnia 2011 roku ten wzrósł do 10 milionów sprzedanych egzemplarzy i zarobił około 620 milionów dolarów [ 36 ] . Ponadto poinformował Valve Corporation , że Skyrim jest jak dotąd najszybszy gra sprzedaży parowa kiedykolwiek [ 36 ] . Dopiero 2 stycznia 2012 roku ogłoszono zawór, który co najmniej pięć milionów użytkowników zalogowaniu się do gry, dzięki czemu Skyrim się najpopularniejsza gra parowy kiedykolwiek, a uderzenie „ Team Fortress 2 rekord” s dwa razy tyle [ 37 ] .

Dobrze wykorzystane cytat

 • Słowa: „Fus Ro Dah”, jak gra jest „Thu’um” (.) Dragon Shout to bardzo słynne zdanie żart.

“Fu” oznacza siłę (sv.kraft), “ro” oznacza wagi (sv.balans) i “Dah” oznacza Push (bieg do przodu sv.knuffa /).

 • Zdanie „Kiedyś być poszukiwaczem przygód jak ty, ale ja wziął strzałę w kolano”. (Jak powiedział przez wielu NPC (non-grywalna) znaków) jest często używany w Internecie w żartach celu. Ex. „Kiedyś być” _____ „(zazwyczaj powiązany z żadnym dotyczy) tak samo jak ty, ale ja wziął strzałę w kolano”

Referencje

Uwagi

 1. ^ [ B ] Karmali, Łuk (25 kwietnia 2013 roku). “Skyrim: Legendary Edition Potwierdzone” . Skyrim: Legendary Edition potwierdzony . Przeczytaj 5 września 2016 r .
 2. ^ Bethesda Softworks (13 grudnia 2010). ” Bethesda Softworks zapowiada The Elder Scrolls V: Skyrim ”. Informacja prasowa . Przeczytaj 5 września 2016 r.
 3. ^ [ A b ] Skrebels Joe (12 czerwca 2016). “E3 2016: Skyrim Edycja Kolekcjonerska Dziennik Headed do PS4, Xbox One PC w tym roku” . IGN . Ziff Davis . Przeczytaj 5 września 2016 r .
 4. ^ “Legendary Release” . Legendarny Release . Bethesda Softworks . 25 kwietnia 2013 . Przeczytaj 5 września 2016 r .
 5. ^ Http://www.aftonbladet.se/nojesbladet/spela/recensioner/article13917383.ab Aftonbladet – Bethesda przewyższa końcu “Morrowind”
 6. ^ Http://www.dn.se/spel/spelrecensioner/the-elder-scrolls-v-skyrim DN – “TES V Skyrim”
 7. ^ „100 najlepszych gier PC wszech czasów”. PC Gamer ( Future plc ) (243): str. 49. 1 września 2013 “(wybrany jako nr 1)”
 8. ^ “Dobre gry Top 100” . Goodgame top 100 . Przeczytaj 5 września 2016 r .
 9. ^ Top 100 gier pokolenia , IGN 2014
 10. ^ „100 bestgames wszech czasów” . 100 najlepszych gier wszech czasów . 15 lutego 2013 . Przeczytaj 5 września 2016 r .
 11. ^ “100 Greatest Video Games Wszechczasów” . The 100 Greatest Video Games Wszechczasów . 15 sierpnia 2014 . Przeczytaj 5 września 2016 r .
 12. ^ Molina, Brett (16 listopada 2011). “Przesyłki Elder Scrolls V” top 7 milionów” . USAToday . Przeczytaj 5 września 2016 r .
 13. ^ Schreier, Jason (16 listopada 2011). “Skyrim Bethesda Statki 7M zarabia około $ 450M”. Przewodowego . Przeczytaj 5 września 2016 r .
 14. ^ “E3 2013: ESO Przybywając na PlayStation 4, Xbox One” . E3 2013: ESO Przybywając na PlayStation 4, Xbox One! , Bethesda Softworks. 10 czerwca 2013 . Przeczytaj 5 września 2016 r .
 15. ^ Gamereactor – Więc Skyrim będzie assnyggt
 16. ^ Gamereactor – Mod-narzędzie przychodzi do Skyrim
 17. ^ „The Elder Scrolls V: Skyrim na Xbox 360 – gamerankings’ . Gamerankings . Czytaj dniu 19 listopada 2011 .
 18. ^ „The Elder Scrolls V: Skyrim na PC – gamerankings’ . Gamerankings . Czytaj dniu 19 listopada 2011 .
 19. ^ “TES V Skyrim Playstation 3 – gamerankings” . Gamerankings . Czytaj dniu 19 listopada 2011 .
 20. ^ “The Elder Scrolls V: Skyrim na Xbox 360, Oceny, kuponów, a bardziej na Metacritic recenzji” . Metacritic.com . 10 listopada 2011 czytać .
 21. ^ “The Elder Scrolls V: Skyrim na PC, na Metacritic opinie, kredyty i więcej” . Metacritic.com . 10 listopada 2011 czytać .
 22. ^ “Elder Scrolls V: szczegóły na Metacritic Skyrim Playstation 3 recenzji, ocen i kuponów” . Metacritic.com . 10 listopada 2011 czytać .
 23. ^ “Elder Scrolls V: Skyrim weryfikacja na PC, PS3, 360 z” . 1UP.com . Czytaj dniu 19 listopada 2011 .
 24. ^ “Przegląd: Elder Scrolls V: Skyrim Review” . ComputerAndVideoGames.com . 10 listopada 2011 czytać .
 25. ^ “EGM Review: Elder Scrolls V: Skyrim” . EGMNOW. 10 listopada 2011 . Czytaj dniu 19 listopada 2011 .
 26. ^ “Elder Scrolls 5: Skyrim Przegląd • Eurogamer.net” . Eurogamer . 10 listopada 2011 . 10 listopada 2011 czytać .
 27. ^ “The Elder Scrolls 5: Skyrim na PC – G4TV” . G4TV . G4 Media LLC. 10 listopada 2011 . Przeczytaj 11 listopada 2011 roku .
 28. ^ http://www.gameinformer.com/games/the_elder_scrolls_v_skyrim/b/xbox360/archive/2011/11/10/skyrim-review-an-rpg-worth-shouting-about.aspx
 29. ^ http://uk.gamespot.com/the-elder-scrolls-v-skyrim/reviews/the-elder-scrolls-v-skyrim-review-6344618?tag=topslot%3Bread%3B2&page=1
 30. ^ http://xbox360.ign.com/articles/121/1212136p1.html
 31. ^ „Official Xbox Magazine | The Elder Scrolls V: Skyrim przegląd ” . Oxmonline.com . 10 listopada 2011 czytać .
 32. ^ http://www.gamereactor.se/recensioner/29845/The+Elder+Scrolls+V%3A+Skyrim/
 33. ^ „Skyrim dociera do blisko 250 tysięcy jednoczesnych użytkowników” . PC Gamer. 11 listopada 2011 . 12 listopada 2011 czytać .
 34. ^ “Skyrim Bethesda Statki 7M zarabia około $ 450M” . Przewodowego. 16 listopada 2011 . Przeczytaj 16 listopada 2011 .
 35. ^ Molina Brett. “Przesyłki Elder Scrolls V” top 7 milionów” . USAToday . Przeczytaj 16 listopada 2011 .
 36. ^ [ B ] “Zawór: Skyrim najszybciej sprzedającą się grą w historii pary • • Eurogamer.net News” . Eurogamer. 16 grudnia 2011 . Przeczytaj 16 grudnia 2011 .
 37. ^ „Para trafia ponad 5 milionów użytkowników jednocześnie lądować” . Eurogamer. 04 stycznia 2012 .