The Elder Scrolls III: Morrowind to gra komputerowa w RPG gatunku. Jest on tworzony przez amerykańską firmę gier Bethesda Softworks , i jest częścią serii gier The Elder Scrolls . Gra została wydana w 2002 dla Windows i Xbox. Wykorzystuje Gamebryos zwane Game Engine . Istnieje kilka modów , aby zwiększyć realizm gry. Oficjalna, a także najczęściej używanym programem tego typu jest TES: Construction Set , który pochodzi z darmo przy zakupie gry.

Odtwarzanie Style

Mechanizmy gry

W grze gracz może wybrać, gdzie chcą iść i co robić. Elder Scrolls III: Morrowind to tzw piaskownicy. Odtwarzacz jest zawsze swobodnie podejmować własne decyzje, a nie wykonuj żadnych odwzorowaną szablonu.

Istnieje wiele różnych cechów się przyłączyć, na przykład dla bojowników (Fighters gildii magów (), Gildia Magów) lub złodziei (złodzieje cechowych). Jest też głównym historia do naśladowania. Istnieją również trzy klany do przyłączenia się i zaliczki w terminie.

Istnieje wiele ras, które mają różne mocne i słabe strony, takie Khajiiten (a kocie humanoid ), który jest idealny złodziej z bardzo dużymi nadziejami, ale są mniej zdolne do korzystania długie miecze i ciężką zbroję. wyścig Północnej, na przykład, dobrze toleruje zimna. W sumie jest dziesięć ras do wyboru.

Istnieje również szereg zajęć, które mają różne mocne i słabe strony oraz różne kompatybilny z ras do wyboru. Na przykład, Północna dobry jako wojowników i barbarzyńców , ale jest mniej nadaje się do grania zabójcę lub złodzieja .

Umiejętności i cechy

W grze Morrowind istnieje 27 umiejętności , tak zwane umiejętności , z których każda określa jak dobrze gracz może wykonywać różne zadania. Każda umiejętność kontrolowane przez atrybut (ośmiu), który jest podstawowym pomiarów, które określają charakter i umiejętności związanych postaci. Trzy do pięciu kompetencje są regulowane przez każdego atrybutu, z wyjątkiem atrybutów Łucku .

Istnieje związek między cechami kierowniczych i umiejętności. Chociaż właściwości definiują figurę charakter, pokazując umiejętności w ogóle, jak również postać nauczył się wykonywać określone czynności. Właściwości są abstrakcyjne środek, natomiast umiejętności są namacalne. Każda umiejętność jest również jednym z trzech obszarów: walka , Stealth i magia .

Data Charakter

Zanim gracz stworzył postać, może on wybrać jeden z trzynastu znaków wrodzone lub znaki wrodzone . Postać narodziny pozwala uzyskać znak specjalny, wrodzonej siły i zdolności, którą zachowuje w całej grze. Istnieją trzy rodzaje znaków urodzenia: The Guardian , wąż i opłat .

Akcja

Gra rozpoczyna się od gracza przybycie łodzią na wyspę Vvardenfell w Morrowind. Tutaj można wybrać postać gracza i są wtedy wolne iść i robić to, co chce. Jest jednym z najważniejszych zadań, ale jesteś wolny, aby zignorować tę misję w nieskończoność. Jeśli chcesz być „czysty” gry, można grać usunąć główne zadanie, ale jest wiele innych rzeczy do zrobienia i zobaczenia.

Jeśli chcesz robić główne zadanie zostanie poproszony, aby spotkać się z starszego członka noży (ochroniarze), cesarza Gajusza Cosades, i porozmawiać z nim, aby uzyskać dobry pomysł, jak to wszystko działa na Morrowind. Kiedy Rasowa wybór na początku gry ma takie samo tło historię, że więzień z więzienia przez cesarza, a nigdy wcześniej w Morrowind wcześniej, składa się z pierwszych zadań informowanie Caius i dla siebie.

Głównym zadaniem obraca się w dużej mierze na Nerevaryjczyk, martwego bohatera Morrowind rodzimy Dunmerowie lub mörkalverna (Dark Elves w języku angielskim), uważa się odrodzi i wyrzucić głównego wroga gry, Dagoth Ur i fałszywych bogów w świątyni, jak wiele z mörkalverna uwierzyć. Wielu powie, że są Nerevaryjczyk, ale żaden nie okazał się być prawdziwe odrodzenie i świątynia ma za każdym razem polował ich na śmierć, a następnie tron ​​Nerevaryjczyk przeciwnie do mörkalvernas religii.

Świat Gry

Geografia

Vvardenfell jest wielki wyspa, szeroka prawie pięć km długości i składa się z kilku małych wysepek. Vvardenfell jest częścią mörkalvernas królestwa; Morrowind i jest prowincje cesarskie. Prawie w centrum Vvardenfell jest czerwona góra. Tutaj mieszkają w grze wroga nr. 1; Dagoth Ur. Cały teren wokół góry jest otoczone magiczną barierę, która pozwala ani Dagoth Ur i jego armie mogą dotrzeć i chcemy być tam, jest tylko jeden sposób.

Vvardenfell również składa się z regionów, które są bagniste z grzybami wielkimi jak drzewa. Obszary te są głównie w południowo-zachodnim wybrzeżu. Wyspa w dużej mierze składa się również z wielu dużych regionów asköken z czerwonej skały. Tu mieszkają głównie Ashlanders, koczownicy, którzy poruszają się wokół w asköknarna. Asköknarna jest dość powszechne, ale są też obszary z trawy i drzew.

Następnie Vvardenfell jest wyspą, nie są oczywiście dużo wybrzeża i wysp. Kilka miast wzdłuż wybrzeża i od tych miast można wziąć łodzi do innych nadmorskich miast. Ale to też jest bardzo górzysta część prowincji Morrowind i kilka obszarów może być trudno dostać.

Miasta i wsie są obfite. Liczba ta jest wyższa niż w sequelu Oblivionie, ale wielkość kilku miastach jest mniej. Jej stolicą jest Vivek po jednym z bogów, a tam są wszelkiego rodzaju sklepów i lokali rozrywkowych. Morrowind również składa się z ruin z wymarłej rasy Dwemerów (zwanych karłów, ale był rzeczywiście alver [ 1 ] ), a od ruin Daedryczne kapliczki.

Historia rozwoju

Morrowind został wewnętrzny projekt twórców Bethesda ponieważ produkcja i wsparcia od prekursora Daggerfall zakończony. [ Źródło potrzebne ]

Odbiór

Morrowind jest głównie spotkały się z pozytywną krytykę. Gra ma średni wynik 89% w obu Metacritic i gamerankings . [ 2 ], [ 3 ]

Nagrody

Morr Wiatr otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Gra została wyróżniona m.in. z Gamespys PC RPG Game of the Year Award w 2002 roku [ 4 ] W sondażu Reader, jednak przegrał mecz z BioWare Neverwinter Nights . [ 5 ] Morrowind zdobył również dwie nagrody ( gra RPG Vault of the Year [ 6 ] oraz Role Playing PC gry Game of the Year ) [ 7 ] recenzenta gra IGN . Zarówno redaktorzy i czytelnicy zgodził przydziały. Gra otrzymała również nagrodę IGN za najlepszy Story . [ 8 ]

Morrowind miał nie tylko pozytywne zadań. Gra poszedł tym nieodebranych Spots gier RPG cenę gdy konkurent Neverwinter Nights to nabrał. Morrowind zawiodły nawet wygrać inne nagrody od społeczności graczy. [ 9 ] Na nagród Interactive Achievement 2003 , gra został nominowany do Computer Role-Playing Game of the Year , ale stracił ponownie do Neverwinter Nights. [ 10 ] W tym samym czasie został również nominowany do Morrowind ich składu muzycznego. We wrześniu 2003 roku gra dostaje wątpliwy zaszczyt być na Gamespys lista tegorocznych 25 najbardziej przereklamowane gier. Redaktorzy uzasadnić ich wybór Morrowind był zbyt buggy i repetivt natomiast styl gry był nudny, według krytyków. [ 11 ]

Rozszerzenia

Tribunal i Bloodmoon są dwa rozszerzenia dostępne w grze. Zarówno poszerza świat gry o nowy sprzęt, nowe misje i nowych miejsc, które gracz może odwiedzić.

Rozbudowa uwalniane są oddzielnie tylko dla platformy PC. Xbox gracze nie mieli dostępu do tych przed kompilationsutgåvan The Elder Scrolls III: Morrowind Game of the Year Edition został opublikowany na PC i Xbox.

Trybunał

Trybunał jest pierwsze rozszerzenie do gry Morrowind . Odbywa się w mieście świątyni Mournhold , stolica prowincji Morrowind, który znajduje się w większym mieście Almalexia . Tytuł odnosi się do trzech Bogów „żywych”, zwanych Sądu .

Ekspansja obejmuje wycieczkę do stolicy Mournhold. To jest zbadanie ataków na odtwarzaczu i odkrywania wspaniałych ruin, które są ukryte w mieście.

Bloodmoon

Bloodmoon to drugie rozszerzenie do gry Morrowind . Został on wydany jako zestaw na PC, ale ekspansja jest również w Morrowind: Game of the Year Edition , dostępne zarówno dla komputerów PC i Xbox.

Ekspansja Bloodmoon ma nową imperialsk kolonię założoną na odległej wyspie Solstheim północ od Vvardenfell. Komplikacje pojawiają się, kiedy polowanie na daedriske księcia Hircine zaczyna.

Na Solstheim jedną walkę wilkołaków lub skręcić w jeden sam.

Game of the Year Edition

The Elder Scrolls III: Morrowind Game of the Year Edition , rozszerzonej wersji Morrowind, przedstawionym na 12 maja +2.003 i wydany 30 października na PC i Xbox. [ 12 ] Ta wersja zawiera oba moduły ekspandera Tribunal- i Bloodmoon w jednym opakowaniu. Poprzednio ekspansje dostępne tylko na PC. [ 13 ] krytycy reaguje niekorzystnie z lepszych wyników w Publicznej i Bloodmoon był nieobecny w wersji Xbox. [ 14 ] Pomimo tych niedociągnięć chwalił wersji GOTY z recenzentów. Metacritic dała wynik w grę 88 [ 15 ] , a gamerankings dał 90. [ 16 ]

Oficjalne wtyczki

Bethesda wydała kilkanaście tzw oficjalnych wtyczek dla wersji PC. Plug-in składała się z małymi dodatkami w świecie gry. Były (i nadal są) dostępny do pobrania za darmo. [ 17 ] Główne ekspansje Tribunal i Bloodmoon jednak wymagane, zanim będą mogły być dostępne za pośrednictwem tego ostatniego kompilationsutgåvan osobnego zakupu Game of the Year Edition .

Referencje

Źródła

 • W komplecie instrukcja dla wersji PC.
 • The Elder Scrolls III Morrowind, gra.
 • Oficjalna strona The Elder Scrolls .

Uwagi

 1. ^ “Lore: Dwemerowie – UESPWiki” . uesp.net . 27 grudnia 2015 czytać .
 2. ^ “Elder Scrolls III: Morrowind, The (PC)” (w języku angielskim). Metacritic . Przeczytaj 6 lutego 2010 .
 3. ^ “Elder Scrolls III: Morrowind, The (PC)” (w języku angielskim). Gamerankings . Przeczytaj 6 lutego 2010 .
 4. ^ “PC RPG gry GameSpy za of the Year Award 2002” (w języku angielskim). GameSpy.com. 15 kwietnia 2003 . Przeczytaj 21 grudnia 2009 r .
 5. ^ “GameSpy Game of the Year 2002 – Gamers ‘Choice Awards” (w języku angielskim). GameSpy.com. 15 kwietnia 2003 . Przeczytaj 21 grudnia 2009 r .
 6. ^ “W 2002 RPG Vault Awards” (w języku angielskim). IGN Entertainment, Inc. 13 stycznia 2003 . Przeczytaj 21 grudnia 2009 r .
 7. ^ “Best of 2002: Role Playing” (w języku angielskim). IGN Entertainment, Inc. 15 stycznia 2003 . Przeczytaj 21 grudnia 2009 r .
 8. ^ “Best of 2002: Story” (w języku angielskim). IGN Entertainment, Inc. 17 stycznia 2003 . Przeczytaj 21 grudnia 2009 r .
 9. ^ „Najlepsza gra RPG na PC” (w języku angielskim). CBS Interactive Inc 15 kwietnia 2003 . Przeczytaj 21 grudnia 2009 r .
 10. ^ „The Academy of Interactive Arts & Sciences’ (w języku angielskim). Akademia Sztuk i Nauk Interaktywnych. 15 kwietnia 2003 . Czytaj 22 maja 2007 r .
 11. ^ „Przereklamowany, przym: zawyżone zalety; ocenione zbyt wysoko ” (w języku angielskim). GameSpy.com. 2003-09-35 . Czytaj 22 maja 2007 r .
 12. ^ “Morrowind: Game of the Year Edition statków” (w języku angielskim). Gamespot. 30 października 2003 . Przeczytaj 16 grudnia 2009 r .
 13. ^ “Bethesda Softworks zapowiada Morrowind gra roku Edition Xbox” (w języku angielskim). Bethesda Softworks LLC, firma ZeniMax media. Maj 12, 2003 . Przeczytaj 16 grudnia 2009 r .
 14. ^ “Morrowind GOTY Review for Xbox” (w języku angielskim). Gamespot. 07 listopad 2003 . Przeczytaj 16 grudnia 2009 r .
 15. ^ “Elder Scrolls III: Morrowind Game of the Year Edition, The” (w języku angielskim). CBS Interactive Inc . Przeczytaj 16 grudnia 2009 r .
 16. ^ “Elder Scrolls III: Morrowind Game of the Year Edition” (w języku angielskim). CBS Interactive Inc . Przeczytaj 16 grudnia 2009 r .
 17. ^ „Elder Scrolls Oficjalna strona | Morrowind | Expansion ” (w języku angielskim). Bethesda Softworks LLC, firma ZeniMax mediów . Przeczytaj 08 czerwca 2011 .