Terraria to indie – platformówka z elementami przygody , RPG i World gry Builder dla PC i konsoli. Gra opiera się na otwarty świat -princip (piaskownicy / sandbox) i jest nieliniowa gra. Terraria jest rozwijany przez Re-Logic dla systemu Windows , Xbox 360, PlayStation 3, iPhone i Android.

Przez odkrywanie świata powyżej powierzchni i pod ziemią, gracz może znaleźć skrzynie z przedmiotami, minerały do tworzenia obiektów i lepszy sprzęt. Gra dystrybuowany przez Steama i sprzedała ponad 10 milionów egzemplarzy bez rzeczywistego obrotu, oprócz filmy z Youtube , zanim gra została wydana, a link na Twitterze do Notch , twórca gry komputerowej Minecraft . Terraria został wydany na PlayStation Network w Ameryce Północnej 26 marca 2013 roku, aw Europie w dniu 15 maja tego samego roku. Został on później wydany na Xbox Live 27 marca 2013 roku [ 7 ]

Gameplay

Gra została w porównaniu do Minecraft w świat gry, który składa się głównie z bloków. Różnica polega na tym, że Terraria odbywa się w trybie 2D i bloki funkcyjne są różne. Znajdziesz tu również wiele innych przedmiotów, które gracz może „walk through”, co oznacza, że nie ograniczają one możliwości odtwarzacza z ruchu, w tym drzew, gigantyczne podziemne grzyby i ściany w tle, budynki stworzyć głębię w grze.

Podczas gry gracz może znaleźć kilka rodzajów potworów. Jednym ze zwykłych potworów zwanych „szlam”, a często można znaleźć w ciągu dnia lub w podziemiach. Szlamy są dostępne w różnych kolorach, najczęściej jest zielony. Gdy zapada ciemność, nowe potwory, takie jak „Zombie” i „demon oka”. W innych środowiskach, można również znaleźć niebezpieczne potwory, takie jak rośliny przez człowieka jedzenia i demonów. W wersji 1.2 dodaje jeszcze więcej potworów i bossów. Różne „zdarzenie”, takich jak „mróz księżyca”, „dynia księżyc”, mogą również wystąpić „Solar Eclipse” itd. W mróz i dyni księżyca będzie 20 fale wrogów do walki. Podczas fal, różne rodzaje potworów, w zależności od tego, czy jest to pumpkin lub mróz księżyc. Gdy gracz zebrano wystarczającą ilość materiałów jest zdolność do tworzenia zbroi. Pancerz składa się z trzech części: hełm, pancerz i spodnie. Eksploracja świata i znaleźć rzadkie przedmioty są duża część Terraria, jak zbudować swój dom.

Kawałek w grze napotkamy bossa o nazwie „The Wall of Flesh”. Jeśli uda Ci się zabić to szef aktywuje tryb o nazwie Hard Mode, który między innymi dodaje silniejszych wrogów i więcej rodzajów rud, materiałów i dostępnych bossów.

Najczęstszymi środowisk w Terraria jest lasów i jaskiń. Istnieją nawet pustynia i tak zwany „korupcja”, jednak jest korupcja nietypowe na początku gry, ale będzie stopniowo wzrastać. Istnieje również wiele innych rzadkich środowisk, w tym zarówno nadmiernie i podziemnej dżungli i środowisku piekła podobny nazwie „Underworld”, gdzie jest to rodzaj rudy nazywa „piekłem najmniej” gracz może stworzyć kilka przedmiotów. Przykładem takiego obiektu jest flamarang, płonący bumerangu . Tak zwany „loch” istnieje również w grze. W wersji 1.1 dodano jeszcze środowiska hallowed (w trybie dysku), które obejmuje unicorns i tęczy . W wersji 1.2 dodano „Szkarłatny BIOME” podobny korupcji, z tą różnicą, że jest zainspirowany Terrarias specjalnym „Gore” tematu. Istnieją również nowych wrogów.

NPC są postacie, które można odblokować wykonując określone zadania jak zabijanie bossów i zebrać kilka rzeczy. Zawsze zaczyna się od NPC (przewodnik), które pomagają z poradami dla początkujących i pokazuje jakie mogą być wykonane z różnych przedmiotów. Większość innych ers NPC główną cechą jest to, że można handlować z nimi. Podczas tworzenia nowego świata, gracz zawsze będzie zaczynać się od motyki, siekiery i mieczem. Podczas gry gracz może znaleźć i przynieść lepsze bronie i przedmioty. Głęboko w jaskiniach wiele przydatnych elementów do znalezienia.

Aktualizacja 1.3 był jeszcze bardziej „bossów” jak „Księżyc Pana” itd Były też nowe elementy i nowe „zdarzenie”, które pojawia się, gdy zabiłeś „mini-boss” o nazwie „wariat kultysta” spotyka się w ” Lochy”. Aby spełnić „lunatic Cultist” Trzeba zabić bossa „Golem” i zabić „Golem” trzeba iść do skroni, które można znaleźć w „podziemnej dżungli” Trzeba zabić „Sadzenie” i zabić „roślina „trzeba zabić jednego z bossów mechanicznych. Istnieją trzy bossów mechaniczne „bliźniaki”, „niszczyciel” i „skeletron prime”. I przed pokonuje jednego z bossów mechanicznych trzeba zabić szefa, który blokuje się na tryb „hard” jest „Wall of Flesh”.

Przypisy

  1. ^ [ B C ] “Data PSN udostępnieniu potwierdzającym” . Terraria Online . Reading 30 kwietnia 2013 r .
  2. ^ [ B C ] “Terraria potwierdzono Vita PS” . Terraria Online .
  3. ^ 15.01.2014, Monomi Od Danganronpa 2 Toro Kosmetycznych scen w Terraria W Japonii , Siliconera
  4. ^ „Data wydania potwierdza” . Terraria Online .
  5. ^ “Forum” . Terraria Online . 03 października 2013 czytać .
  6. ^ “Terraria” . Google Play .
  7. ^ PC Gamer, Terraria uruchomić ogromny sukces [1]