Tempest to gra zręcznościowa z Atari w 1980 roku . (Słowo burza oznacza silnego sztormu ) Gra była jedną z pierwszych w użyciu grafiki wektorowej w kolorze. Kolejną innowacją, że gra po raz pierwszy, że nie było 16 różnych poziomów, to zwykle w tym czasie było to, że poziom gry był powtarzany z rosnącym stopniu trudności. Trzecią nowością było to, że gracz kontynuowano gdzie poprzednia gra skończyła, tak zwane „dalej”.

Ideą gry

Gry ścieżki są różne rury 3-wymiarowej, które są podzielone na kilka sekcji, a odtwarzacz „jednostka” jest ciągle w swym zewnętrznym brzegu. Pojazd może być przesuwany w kierunku poprzecznym pomiędzy sekcjami. Z głębi sekcjach leje go cały czas do wrogów kilka różnych typów i stosują go zestrzelić działko laserowe. Jeśli wróg osiągnie progu próbuje porwać statek gracza z powrotem w głąb, ale może to zrobić tylko, że jeśli gracz nie porusza. Wróg, który jest na krawędzi mogą być wyeliminowane przez gracza porusza się w poprzek tych czas pod ostrzałem. Jednym z typów wroga (zielony spiral), pozostawiając tak zwane „igły” zielone linie wystające z dna rurki. Spikesen można skrócić te pod ostrzałem, a nawet całkowicie usunąć, jeśli jesteś uparty i to jest ważne, ponieważ gdy wszyscy wrogowie w poziomie zostanie usunięty, więc idzie rzemiosła przez rurę w dół do następnego poziomu. Jeśli następnie są w dziale, który ma kolec następnie awarię samolotu na ten temat i to życie jest stracone. Więc trzeba upewnić się, że istnieje co najmniej jeden odcinek, który ma kolec, gdzie może swobodnie przejść, gdy poziom kończy.

Dane techniczne

Procesor : MOS 6502 na 1,5 MHz . Do generowania dźwięku nadużywane 2. Atari Pokeykretsar również przy 1,5 MHz. grafiki wektorowej w kolorze