Tamagotchi (たまごっち) to elektroniczna zabawka w różnych kolorach z Japonii , wymyślone przez Aki Maita i opracowanych w 1996 roku przez firmę zabawek Bandai . Przy niskiej rozdzielczości wyświetlacza LCD oraz trzech przycisków powinna przynieść cyfrowej „Zwierzęta” poprzez włączenie dyscypliny, Play, i spłukiwania toalety po tamagotchin. Następujące wbudowane parametry gry i zarządza tamagotchin odpowiednio opracowane tamagotchin, jeżeli nie przyspieszy do jego śmierci. Jednak można tchnąć życie nowego zwierzęcia. Tamagotchi został powołany w 1997 roku do tegorocznego Bożego Narodzenia w Szwecji .

Tamagotchi stała się kontrowersyjna w szkołach , gdzie wiele nauczyciele uważali, że zjawisko zakłócone lekcje. W dniu 3 sierpnia 2005 zastąpił Nick Xenophon , MP z Południowej Australii , banuje Tamagotchi Connection wersji 2 (lub ustawić limit wieku R 18+), a następnie odtworzyć „ automat ” został dołączony, ze strachu, że będzie tworzyć „Jutro jest uzależnionych od gier”.

Nazwa „Tamagotchi” to połączenie japońskiego słowa dla jaj „たまご” (tamago) i zegarek angielskie słowo „watch” (japoński „ウオッチ” uotchi). [ 1 ] W Japonii Romani jest nazwa dlaczego „Tamagotchi”, ale „w” na końcu.

Inne

1997 r Duńska grupa Daze przebój piosenki Tamagotchi czynienia z tego typu zabawki.

Źródła

  1. ^ Ă łăダイタイムマシłă (archiwum) ă łăダイタイムマシłă (starsza wersja zarchiwizowana HTML)