Super Mario World , w Japonii Super Mario World ( StyーパーマリオワールドSupa Mario Wārudo ? ) , Jest gra wideo stworzona przez Nintendo w 1991 roku , pierwsza gra została wydana na SNES . Gra została wyprodukowana przez Shigeru Miyamoto z muzyką autorstwa Koji Kondo . Gra została także wydana na Game Boy Advance w 2002 roku pod nazwą Super Mario Advance 2 . W 2007 roku , gra stała się dostępna za pośrednictwem wirtualnej konsoli . [ 1 ]

Gra

Super Mario World to side-scrolling platformówka podobnie jak jego poprzednicy w Super Mario Bros. seria. Gra jest o Mario i Luigi , którzy z pomocą Yoshi uratować księżniczkę Muchomor od króla Bowser i jego Koopalings którzy wracają z ich porażki w Super Mario Bros. 3 .

W Super Mario World wprowadziła dinozaur Yoshi po raz pierwszy i jest dostępny w czterech kolorach, zielony, czerwony, niebieski i żółty. Istnieją również małe dinozaury Yoshi, że gracz może wprowadzić dla nich stają się w pełni rozwiniętych.

Świat Super Mario World

Ścieżki gry są podzielone na osiem światów: Wyspa Yoshi , Donut Plains , Vanilla Dome , Cookie Mountain , Twin Bridges , Forest of Illusion , Chocolate Wyspa i doliny Bowser . Każdy świat ma swój własny styl i zamek na końcu, gdzie jeden z krewnych Bowser są szefowie; Sam Bowser jest szefem w Dolinie Bowser. Istnieją również dwa specjalne światy, Star World i specjalna Świat , który gracz może przyjść aż do zakończenia niektórych kursów w alternatywnych sposobów. Można śledzić Funky w specjalnym Świata i przejdź do Gwiazd Droga 7 wróci do Yoshi Domu . Ale teraz wszystko jest inaczej. Sezon się zmieniło od wiosny do jesieni, a wróg zaczyna wyglądać jak Mario.

Inne

Jeśli gracz umożliwia grę do odstania na około dwie minuty na świecie Specjalnych zmieniły muzykę do muzyki klasycznej z Super Mario Bros .

Zobacz też

  • Lunar Magia

Źródła

Przypisy

  1. ^ “” Super Mario World “oraz” The Adventure of Link i “wydany Virtual Console” . Dzisiejsze nowości. 29 lutego 2007 . Przeczytaj 17 marca 2017 r .