Super Mario Sunshine to gra platformowa dla Nintendo GameCube stworzona i wydana przez Nintendo w 2002 roku . Według Księgi Rekordów Guinnessa (2005), był to najlepiej sprzedający się GameCube gra. [ 1 ]

Akcja

Mario jest w drodze do Isle Delfino na wakacjach z Princess Peach i Toadsworth . Kiedy ląduje, widzi, że cała wyspa jest nedkladdad z Goop (Graffiti). Sprawca jest jak Mario według naocznych świadków, a Mario został zatrzymany przez policję wkrótce po zdobyty w grze pierwszego szefa, zostaje oskarżony i skazany w pokazowego procesu za wandalizm. Za karę, że pierwszy siedzieć w więzieniu na noc, zanim zostanie zwolniony z więzienia i pozwolił zdanie zmyć wszystkie goop cała wyspa pozostawiając kraj, dopóki wszystko nie jest ustawiony w prawo. Mario uderza na Fludd ( Flash liquidizer Ultra Device oblewania ), który jest armatek wodnych wynaleziony przez profesora Elvin Gadd , aby mu pomóc poprzez przygody. Marios Adventure jest zmyć wszystkie goop i znaleźć prawdziwego sprawcę. Musi również zbierać Chochliki Shine a później także zapisać Peach, która została porwana przez Bowser Jr. , Populacja wyspy składa się z Piantas i Nokis .

Projektowanie gier

Gra jest na tyle nietypowa, a nie bezpośrednio na ratowanie Peach z Bowser , choć nie na dłuższą metę. Mario Fludd muszą używać w różny sposób spełnia większość ścieżek, w tym natryskiwania wody, pływak lub mogą być zawieszone w powietrzu. W grze istnieje małe tajne ścieżki ( tajne poziomy ) do przejść, które muszą być ukończone, zanim którykolwiek z tych Sprites Shine skończyć w posiadaniu gracza. Na tajnych ścieżek zawodnik nie może używać Fludd, który został następnie podjęte przez Cienia Mario . Trochę do gry Mario również użyć Yoshi pomóc. On tryska sok zamiast wody i może zjeść najwięcej wrogów przez wyciągając swój długi język. Moment zbierać czerwonych monet ( czerwone monety ) powraca z Super Mario 64 . Nawet niebieskie monety ( Niebieskie monety ) zwroty, które są rozproszone w różnych miejscach na wyspie. Niebieskie monety używane kupić Sprites czyszczenie , które kosztuje dziesięć Niebieskie monety w małym sklepie w Delfino Plaza.

Nagrody

Super Mario Sunshine , między innymi otrzymał następujące nagrody:

  • Guldpixeln 2002 tegorocznego platformie .

Nie było wiele wyróżnień w Klubowe Nintendo Awards 2002 , gra tylko zajął trzecie miejsce w kategorii „Najlepsze gry Nintendo w 2002 roku”, i nie było w ogóle w żadnej innej kategorii.

Źródła

Ten wyrób jest całkowicie lub częściowo oparty na materiale z Super Mario Wiki
  1. ^ Guinness Book of Records 2006 . 2005. ISBN 91-37-12444-7 . „GameCube: Mario Sunshine sprzedano 3,5 miliona egzemplarzy w grudniu 2003.”