Super Mario Land to gra stworzona przez Nintendo na przenośnej konsoli do gier Game Boy . W przeciwieństwie do innych Mario – gry jak Super Mario Land nie jest produkowany przez Shigeru Miyamoto , ale przez Miyamoto mentor Gunpei Yokoi . Zamiast Bowser „s Tatanga jak Mario musi walczyć. Gra oferuje cztery światy i trzy pasy ruchu w każdym świecie. Była to pierwsza gra, która Daisy pojawiła się i jedyny w serii, która nie zawiera funkcję oszczędzania. W związku z tym, że gra musi być rozliczone na raz, bez wyłączania Boyen gry lub stracić wszystkie swoje życie.

Gra ma dwie Obserwujący: Super Mario Land 2: 6 Złote Monety od 1992 roku i Wario ziemi: Super Mario Land 3 z 1994 roku .

Akcja

Akcja toczy się tym razem nie w Mushroom Kingdom , ale Sarasaland . Kraj składa się z czterech królestw i wszystkim rządzi księżnej Daisy .

Sarasaland jest zazwyczaj spokojne miejsce, ale pewnego dnia niebo było wypełnione przez czarne chmury, a kraj został zaatakowany przez potwora kosmicznej nazwie Tatanga . Próbował przejąć Sarasaland i zahipnotyzowanych mieszkańców mu posłuszeństwa. Chciał się ożenić Daisy, więc mogą one być król i królowa. Mario słyszał o tym, co się dzieje i zaczął swoją podróż w kierunku Chai Brytanii , gdzie Daisy była przetrzymywana.

Wrogowie

Ponieważ gra nie rozgrywa się w tym samym kraju, jak zwykle, z wrogami innych. Karaktärena mieć japońskie nazwy, a nawet jeśli wróg nie jest dokładnie taka sama, na przykład, nie Goumba -jak stworzeń o nazwie Chibibo , Koopa Troopa -jak stworzeń zwanych Nokobon , Bullet Bill -Jak nazywa Gira .

Źródła

Ten wyrób jest całkowicie lub częściowo oparty na materiale z Super Mario Wiki