Super Mario Land 2: 6 Złote Monety ( Styーパーマリオラ łăド2 6つの金貨Supa Mario Rando TSU Muttsu nie Kinka ? ) Czy gra platformowa dla Game Boy , stworzona i wydana przez Nintendo . Został wydany w Japonii 21 października 1992, w Ameryce Północnej, 2 listopada 1992 roku, aw Europie w dniu 28 stycznia 1993. Podobnie jak jego poprzednik, Super Mario Land , stworzony Super Mario Land 2 z Hiroji Kiyotake zamiast Mario -series twórca, Shigeru Miyamoto .

W Super Mario Land 2 , gracz wciela się w rolę bohatera Mario , którego głównym celem jest, aby odzyskać swój zamek, który został zajęty przez antagonistę Wario . Aby ominąć magicznej pieczęci że Wario został umieszczony nad wejściem do zamku, gracz musi najpierw zebrać sześć złotych monet, strzeżone przez schwytanych w różnych miejscach w grze.

Można poruszać się między utworami, a tam jest arcade, gdzie można wymieniać swoje zwykłe monety o szansę, aby uzyskać dodatkowe życie i power-upy.

Super Mario Land 2 jest również debiut Wario, który później stał się bohaterem Wario Ziemi , serii spin-off z Super Mario Land 2 . Pierwszy Wario działki -game był Wario działki: Super Mario Land 3 .