Super Mario Galaxy ( StyーパーマリオギャラクシーSupa Mario Gyarakushī ? ) Czy trójwymiarowa gra platformowa stworzona przez Nintendo na konsolę Wii . Gra została wydana 12 listopada 2007 w Stanach Zjednoczonych i 16 listopada 2007 roku w Europie .

Akcja gry toczy się w przestrzeni , w wielu różnych galaktyk iw różnych planetach. Podobnie jak w poprzedniej grze Mario przyjmować różne kształty, takie jak Mario Fire and Ice Mario i nowych formach, takich jak Bee Mario i Boo Mario.

Akcja

Mario jest proszona przez Princess Peach na imprezie w Mushroom Kingdom , gdzie zostali obchodzi kometę , która przemieszcza się obok Mushroom Kingdom na sto lat. Bowser pojawia się i porywa Peach przez odlatuje ze wszystkimi jej zamków; Mario skacze w górę do zamku, by go zatrzymać, ale zostaje postrzelony przez Magikoopa . On spada latającego zamku, lądując na małej powierzchni i stracić przytomność.

On później wniesione przez królików, którym okazuje się być formą gwiazd życia w przebraniu, zwany Lumas . Są mówi mu, że jest na pokładzie samolotu w przestrzeni. Mówią również osoby, które nazywają „matka” ( Mama ), a kto potrzebuje pomocy Mario.

Lumornas „matka”, tajemnicza kobieta o imieniu Rosalina ( Rosetta w japoński oryginał) potrzebują pomocy, aby zbierać gwiazdki, które zostały skradzione Bowser od niej. Gwiazdy wykorzystywane do napędzania ogromny rzemieślniczy Rosalina i wszystkie lumor Przewozy. Pomagając jej, Mario mogą podróżować w głąb przestrzeni, a tym samym zaoszczędzić brzoskwinia i sprowadzić ją z powrotem do Mushroom Kingdom .

Kiedy pojawi się pięć kawałków gwiazd, a 60 Zasilanie Gwiazdki masz możliwość udania się do centrum wszechświata „centrum wszechświata”, gdzie opiera się Bowser. Gdy dojdziesz tam można zobaczyć zamek Peach, następnie zrozumieć Rose Lina że wejście musi być portal do prawdziwego podstawy. Mario wchodzi zamek i teleportowany do Bowser Galaxy reaktora. Na końcu pasa startowego czeka Bowser i za nim, Bowser Jr. z brzoskwini. Bowser mówi tu będzie zdecydować na cały wszechświat z brzoskwinią u jego boku, jedyną rzeczą, która pozostaje dla niego jest pokonanie Mario. Kiedy następnie pokonał Bowser, kiedy odlatuje do małej planety składa się z ziemi, co było później, aby stać się słońce w jego podstawy. Mario trwa tymczasem ostatnie Grand Star i oddaje Peach upadku z sterowców Bowser Jr. Lecą do początku Galaxy i teleportował się z powrotem na zewnątrz zamku Peach. Ale planeta że Bowser skończyło się zaczynają zamieni się w słońcu i tworzą nagle ogromny supernowej (huk, gdy umiera słońce), by w końcu tworzą ogromną czarną dziurę. Potem jechać z całego świata do otworu, Mario i Peach są od siebie nawzajem. Nagle wszyscy zaczynają Lumas z obserwatorium, w tym Luma, który był pod czapką Mario cały czas atakować całkowicie dobrowolnie się do niego. To neutralizuje czarną dziurę, która zamiast tworzy nowy Big Bang. Wtedy widać Mario przed Rose Lina mówiąc, że teraz mają nowy wszechświat jest tworzony, jest bardzo podobny do starego, choć nie do końca …

Wtedy widać Mario budzi się na zewnątrz zamku Peach, przed nim, widzi Bowser i brzoskwinia obok siebie. Mario słychać wtedy, że całe życie zaczyna się od gwiazd, również. Mario patrząc w niebo i krzyki Witaj! Witamy Nowy Galaxy! Kamera oddala i widać liczbę galaktyk w grze. Po kredytów wynikających odblokowuje purpurowe monety Stars. Gdy następnie pobierano co 120 gwiazdek energetyczne można powiedzieć Rose Lina, że należy wrócić do centrum wszechświata.
Kiedy przechodził tą drogą ponownie odblokować postać Luigi więc masz grać całą grę z nim. Gdy masz 120 Data zasilania z nim i pokonali Bowser znowu można przejść do ostatniego poziomu, Grand finaly Galaxy. Po przejechaniu go z Mario i Luigi, masz dwie karty wysyłane do Wii Photo Channel. Ten, w którym można zobaczyć Mario stanąć z brzoskwinią w Good Egg Galaxy z dwoma żółtym Lumas i pokroić Mistrza Luman. Na drugim zdjęciu widać Luigi, róży Lina i floty Toad „Toad Most” stanąć przed Zamkiem Peach. Po tym, masz 121 gwiazd z obu Mario i Luigi.

Użytkowe / power-upy

 • Bee Grzyb sprawia Mario wygląda jak pszczoła. Może latać na krótkie okresy, może nawet pójść na liściu, że Mario normalnie rozbierać. On jest przywracany do zwykłego Mario, kiedy dotyka wody, zostaje ranny lub mieć gwiazdę zasilania.
 • Boo Grzyb sprawia Mario wygląda jak duch. On może unosić się w miarę wystarczająco tor, może więc latać nieskończenie długo i głośno, inne duchy, którzy widzą go zacząć go ścigać, może nawet przejść przez niektóre ściany / barów. On jest przywracany do zwykłego Mario, kiedy dotyka wody ucierpi, wchodzi w kontakt ze światłem, przenoszenie Lanch gwiazdę lub Energy Star.
 • Rainbow Gwiazda oznacza, że Mario będzie rengbågsfärgad. Cokolwiek dotyka ona umiera tam. Biegnie jeszcze szybciej i przejść dalej. On jest przywracany do zwykłego Mario, gdy pewien czas upłynął.
 • Ogień Flower pozwala Mario dostać białe ubranie zamiast czerwonego. Potrafi rzucać kule ognia podczas wirowania. On jest przywracany do zwykłego Mario, gdy pewien czas upłynął
 • Wiosna Grzyb sprawia Mario dostaje sprężynę wokół ciała. Potrafi skakać bardzo wysoko, ale nie może udać. On jest przywracany do zwykłego Mario kiedy nie ucierpi, dotykając wody, mieszać Lanch gwiazdę lub Energy Star.
 • Ice Flower pozwala Mario zamienia się w lód, gdy potrząsa grunt on wymyka mu łyżwy, on dotyka woda zamarza w lód. On jest przywracany do zwykłego Mario, gdy pewien czas upłynął.
 • Latanie Gwiazdę sprawia Mario zastąpić ich czerwone ubranie przeciwko czerni, może latać nawet jeśli skakać i wstrząsnąć. Jeśli on kręci się w pobliżu Purple monety zostaną automatycznie dodane do niego. On jest przywracany do zwykłego Mario, gdy pewien czas upłynął. UWAGA: Tylko w Gateway Galaxy, drugiej gwiazdy zasilania. Gdy jest brane tam w obserwatorium.

Odbiór

Gra zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Poniżej znajduje się lista niektórych z nich:

 • Game of the Year ( 2007 ) – Szwedzki przemysł gier
 • Game of the Year ( Guldpixeln 2007 ) – Super ZAGRAJ
 • Game of the Year ( 2007 ) – Gamereactor
 • Game of the Year ( 2007 ) – GameSpot
 • Game of the Year ( 2007 ) Poziom
 • Game of the Year ( 2007 ) – IGN
 • Tegoroczna gra na Wii ( 2007 ) – IGN
 • Tegoroczna platforma ( 2007 ) – IGN
 • Tegoroczna platformę Wii ( 2007 ) – IGN
 • Najlepsza technologia graficzna do Wii ( 2007 ) – IGN
 • Najlepsza oryginalna muzyka dla Wii ( 2007 ) – IGN
 • Tegoroczna muzyka gra ( 2007 ) – Gamereactor
 • Najlepsze wykorzystanie efektów dźwiękowych dla Wii ( 2007 ) – IGN

Źródła

 1. ^ “Super Mario Galaxy Opinie” . Gamerankings . 02 lipiec 2010 czytać .
 2. ^ “Super Mario Galaxy” . Metacritic . 02 lipiec 2010 czytać .
 3. ^ “Super Mario Galaxy na Wii” . MobyGames . 02 lipiec 2010 czytać .
 4. ^ Parish, Jeremy (2 listopada 2007 roku). „Przegląd Super Mario Galaxy” . 1UP.com . 02 lipiec 2010 czytać .
 5. ^ “Super Mario Galaxy Przegląd” . Przewodnik gra . 02 lipiec 2010 czytać .
 6. ^ “Wii Recenzja: Super Mario Galaxy” . Gier komputerowych i wideo . 06 listopada 2007 . 02 lipiec 2010 czytać .
 7. ^ “Przegląd krawędzi: Super Mario Galaxy” . Next Generation Magazine . 24 listopada 2007 . 02 lipiec 2010 czytać .
 8. ^ “Electronic Gaming Monthly, styczeń 2008 Issue 224, s. 84-86.”
 9. ^ Robertson, Margaret (7 listopada 2007 roku). “Super Mario Galaxy Review” . Eurogamer . 02 lipiec 2010 czytać .
 10. ^ “Famitsu Hall of Fame” . Geimin.net. 01 stycznia 2006 . 02 lipiec 2010 czytać .
 11. ^ Shaw, Patrick (6 listopada 2007). “Przegląd: GamePro Loves Super Mario Galaxy !!!” . GamePro . 02 lipiec 2010 czytać .
 12. ^ Hudak, Chris (12 listopada 2007). ” Super Mario Galaxy przegląd” . Game Revolution . 02 lipiec 2010 czytać .
 13. ^ Navarro, Alex (7 listopada 2007 roku). “Super Mario Galaxy Review” . Gamespot . 02 lipiec 2010 czytać .
 14. ^ Williams, Bryn (8 listopada 2007 roku). “Super Mario Galaxy Review” . GameSpy . 02 lipiec 2010 czytać .
 15. ^ “Super Mario Galaxy Review” . GamesRadar . 02 lipiec 2010 czytać .
 16. ^ “Super Mario Galaxy – Przegląd” . GameTrailers . 07 listopada 2007 . 02 lipiec 2010 czytać . (9:02 do folii)
 17. ^ Bedigian Louis (12 listopada 2007). “Super Mario Galaxy Review” . GameZone . 02 lipiec 2010 czytać .
 18. ^ Casamassina, Matt (7 listopada 2007 roku). “Super Mario Galaxy Review: The Greatest platformówka Nintendo w historii?” . IGN . 02 lipiec 2010 czytać .
 19. ^ Shepperd, Chris (wakacje 2007). „Przegląd Super Mario Galaxy”. Nintendo Power (223): pp. 78-cia
 20. ^ “Wii Recenzja: Super Mario Galaxy” . Dziennik Nintendo Magazine . 03 stycznia 2008 . 02 lipiec 2010 czytać .
 21. ^ “Super Mario Galaxy Review” . X-Play . 02 lipiec 2010 czytać .