Super Mario Bros. Jest to gra komputerowa dla Nintendo Entertainment System uruchomił 1985 .

Akcja

Mushroom Kingdom będzie dzień atakowane przez koopas , plemię nieprzyjemnych żółwi. Mieszkańcy będą przekształcone skały, cegły, a pole z włosia końskiego i Mushroom Kingdom pada w gruzach. Jedyną rzeczą, która może przywrócić Królestwo za Muchomor Księżniczki (później znany jako Peach ), córka króla ludzi grzybicze, ale niestety, jest ona porwana przez Wielką Bowser (później znany jako Bowser). Bohater Mario dostać słyszeć o stan grzyba ludowej i wyrusza, aby uratować księżniczkę Muchomor .

Projektowanie gier

Super Mario Bros. to platforma side-scrolling składający się z 8 światów z 4 pól w każdym świecie. Mario może skakać, biegać i na niektórych kursach nawet pływać. Wrogowie udaremnione najczęściej przez Mario skacze na nich, ale niektórzy wrogowie (zwykle cierniste) jest niebezpieczne, aby przejść dalej. Ponadto Mario znaleźć rzeczy, które uczynią go silniejszym. Magiczny grzyb sprawia Mario Super Mario. Jak Super Mario, Mario jest dwa razy większy i może zniszczyć cegły. Kwiat sprawia, że Super Mario może rzucać kule ognia i gwiazda sprawia Mario niepokonany przez kilka sekund. Pod wpływem gwiazdy wciąż może umrzeć od wpadnięcia w dziurę.

Inne

Gra sprzedała ponad 40 milionów egzemplarzy, [ 1 ] , który dotarł do gry dotychczas najlepiej sprzedającej. Super Mario Bros. odbyła rekord ponad dwie dekady, aż do Wii Sports wziął rekord z ponad 75.660.000 egzemplarzy. [ 2 ]

Źródła

  1. ^ “Super Mario dane sprzedaży: Liczby Jednostkowe Historyczne Mario Bros. na NES, SNES, N64 …” . GameCubicle.com . 10 kwietnia 2010 czytać .
  2. ^ “Dodatkowe informacje o zarobkach Release” (pdf). Nintendo . 28 stycznia 2011 str. Twarz 12 . Czytaj 26 stycznia 2012 .