Starcraft (czasami pisane jako StarCraft ) to strategia czasu rzeczywistego – gry komputerowe , opracowane i dystrybuowane przez Blizzard Entertainment w 1998 roku . Gra używana wcześnie zaktualizowanej wersji silnika gry w Warcraft II , ale Blizzard był krytykowany, ponieważ gra była zbyt wiele „ Warcraft w kosmosie”, więc silnik był następnie całkowicie zanim gra została wydana.

W StarCraft PVP ( „player versus player.”; Młody Player vs Player) można spotkać, a także odgrywa jako jeden z trzech różnych ras, gdzie największa różnica z poprzedniej strategii jest to, że wyścigi muszą być odtwarzane z całkowicie różnych podejść i mieć różny struktur hierarchicznych. W StarCrafcie, można grać jako ludzi (ziemskich), Zergów i Protossów. Kampania, część dostać do obsady wszystkich ras i dlatego cały czas kampanii mniej lub bardziej równomiernie podzielone pomiędzy trzech różnych ras gra. Sposób budowania baz i wojnę w bardzo różny dla trzech ras, ale gra nadal jest uważana za jedną z najbardziej zrównoważonych gier strategicznych. Wiele z nich nadal Starcraft jak najlepszej grze wyścigowej, zainteresowanie profesjonalnym StarCrafta, zwłaszcza w Korei, nawet jeszcze rośnie.

Starcraft został rozszerzony o rozszerzenie pakietu StarCraft: Brood War .

W dniu 19 maja 2007 roku, sequel Blizzard StarCraft II jest w trakcie opracowywania przez kilka lat. Pierwsza część, Wings of Liberty , został wydany 27 lipca 2010. StarCraft II jest planowane na trzy części: Wings of Liberty , Heart of the Swarm oraz Legacy of the Void .

Rasy

Istnieją trzy wyścigi do gry w Starcrafta. Są one bardzo różne od siebie, ale żaden z nich nie jest lepszy od drugiego.

Ziemianin

Terran jest lud , który pochodzi z Ziemi , ale teraz mieszka w kilku planet w „sektorze Koprulu.” Razem, te planety tworzą „Konfederacji Terran.” Ich technologia jest bardzo podobny do naszego, ale jest o wiele bardziej zaawansowany.

Zerg

Zerg naprawdę nie jest wyścig, ale składa się z kilku. Wyjeżdżają wokół różnych planet i przyswaja istot, które mogą korzystać ze i wciela je w Roju. Oni nie mają własnej woli, ale regulowane przez „centralnego mózgu”, zwane Overmind .

Nadświadomość stworzony przez tajemniczą rasę Xel’Naga, starając się stworzyć idealne stworzenie. Podczas tej operacji, liczba cerebratów, które kontrolują różne części, czerwie roju i mają różne zadania. Jeśli jeden z nich ginie, Overmind ożywić je ponownie. Nadświadomość jest na odległej planecie Char. Ich sposób życia opiera się na stworzeniu może przekształcić się w nowych lub różnych typów budynków.

Cerebratów
Są te, które znasz. Jest więcej, ale nazwy nie mają znaczenia.

 • Daggoth, kontrolować Tiamat Brood.
 • Zasz, kontrolować Garm Brood.
 • Araq, kontrolować Jormungand Brood.
 • Beczki, kontrolować Surtur Brood.
 • Nargil, kontrolować Fenris Brood.
 • Gorn, kontrola Baelrog Brood

Protoss

Protoss jest obca rasa, którzy mają bardzo zaawansowanej technologii. Te przetworzone przez Xel’Nagi. Żyją w ścisłym systemu klasy z trzech kast ; Templar Kasta wojowników, Khalai Kasta, pracownicy i Judicator Kasta, liderami. Najwyższy w Judicator Kasty jest członkiem Rady, konklawe.

Protoss pochodzi z planety Aiur. Są one zgodne z religią Khali. Jednak są tacy, którzy nie chcą go przyjąć. Te ciemne Templariusze zostali wygnani z Aiur i teraz żyją na planecie Shakuras. Wszyscy, którzy w jakiś sposób je wymienia lub odwiedzić ich oskarżony o zdradę i stracony. Protoss technologia oparta na kryształów energetycznych, które wykorzystują jako źródła energii dla budynków i broni.

Akcja

W przeciwieństwie do innych gier, nie jest aktem każdym wyścigu, ale tutaj jest działka podzielona na trzy odcinki, które następują po sobie.

Tło

W niezbyt odległej przyszłości, Ziemia stała się rodzajem antyutopii . Ziemia jest przeludniona i przestępczość jest wysoka. Rządy świata decydują się postawić przestępców (znaleziono w milionach) w gigantycznych statków kosmicznych i wysyłać je do odległych części naszej galaktyki.

Historia kontynuuje z tych przestępców, gniazdowania i „niezamrożonych” (w cryotuber) przyjść do różnych planetach w części galaktyki zwany sektorze Koprulu. Ludzie zaczynają tworzyć swoje własne społeczności i szybko wykonuje kontaktu z innych planet w tym sektorze. Confederation uformowaniu Ziemiankę Konfederacji .

Jeden dzień zmienił całą kiedy obca rasa, Zergów , atakuje i niszczy ludzi na jednej z planet Konfederacji Chau Sara. Wkrótce nowa rasa w obraz, Protossów , którzy z ogromną flotą, kierowany przez Tassadarem, niszcząc wszelkie życie na planecie, aby spróbować, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Zergów. Konfederacja jest świadomy tego, co się stało, ale ucisza go. Mają one jednak inne problemy, gdy istnieje wewnętrzny konflikt z grupą rebeliantów z Synów Korhalu , którego planeta, Korhal zostały zbombardowane przez broni jądrowej, ponieważ nie dołączyć plany Konfederacji.

Część I: Rebel Yell

Tutaj gracz wciela się w rolę dowódcy kolonii na planecie w marcu Sara. Konfederacja rozpoczęła ewakuację miast na naszej planecie po „incydencie” na Chau Sara.

Na pustyni zaatakował jednego z Zergów, który najwyraźniej pobranej od Chau Sara. Na szczęście pojawia szeryfa w okolicy, Jim Raynor, w górę iw uratować kolonistów. Po zniszczeniu mienia konfederatów (która została przejęta przez Zergów) będzie Raynor aresztowany. Zerg coraz silniejsze w Mar Sara i atakuje kolonię. Konfederacja zignorować groźby Zergów, ale Synowie Korhalu sobie sprawę z zagrożenia i dać ocalałych Wybór na zapisywanie lub umierają z Zergtrupperna, ale cena było to, że zapisany byłby zmuszony pomóc obalić Konfederacji. Oni zwalniają nawet Raynora. Z jego pomocą, robią wypad do stacji badawczej, gdzie okazuje się, że Konfederacja przeprowadził testy na Zergów. pobrać je do bazy danych, a następnie uciec z Mar Sara. Wkrótce potem zniszczyli kolonię floty Tassadars.

Synowie lidera Korhals Arcturus Mengskiem został za pomocą rysunków ze stacji badania wykonane nadajnika, z którego można przyciągnąć Zergów. Z nich przyciąga on duże ilości Zergów do Skonfederowanych głównej planecie Tarsonis. Ale zanim Zergów udało się uzyskać poprzez Protossów i próbować ich zabić. To udaje się odeprzeć Protossów stronie, ale Mengsks prawą rękę, Sarah Kerrigan, opuszczony i zabity przez Zergów. Mengsks zamach uda i głosi sam cesarz Dominium Terran. Raynor jest wściekły, że Kerrigan została zabita, a on ucieka, a gracz z Mengskiem.

Część II: Nadświadomość

Tutaj gracz wciela się w rolę Cerebrate, którego zadaniem jest strzec kokon, w którym Sarah Kerrigan trzymał, podczas gdy ona zmutowany. Wkrótce ona budzi się i przynosi wielką siłę do roju. Ona jest teraz bezpośrednio pod Nadświadomością.

Tymczasem okazało się, że Tassadar Dark Templar może zabić Mózgowców i zapobiec ich reaktywowana. On sojusznicy się z nimi, a gdy on utrzymuje Kerrigan, zabijając Dark Templar Zeratulowi Cerebrate. Oznacza to, że Nadświadomość stracić kontrolę nad dużą częścią roju, ale także Zeratuls i świadomość Over Mind staje się jeden za drugim. Następnie Nadświadomość, gdzie znajduje Aiur i Zeratul dowiaduje Over Minds planach. Od inwazji zergów Aiur i Nadświadomość tam przenieść.

Część III: The Fall

Gracz wciela się w rolę Tassadars następcy gdyż wyraźnie nie w ich misji. Rada Najwyższa, Konklawe, instruuje jeden do jednego zacząć bronić Aiur przed wielokrotnym Zerganfall. W zakresie spełnienia swojego starego przyjaciela i towarzysza Pretor Fenix, i pomaga mu się przejąć kontrolę nad tym obszarze. Krótko po stanie skontaktował Tassadarem którzy mówią, że znaleźli sposób zranić Zergów więc, że byłoby łatwiej je zabić, a następnie zabijając Mózgowców. Fenix ​​i Aldaris (lider konklawe) podejmuje decyzję, że warto spróbować. Próba nie powiodła się, jednak i Aldaris staje się gorzki w Tassadarem naprawdę musi powariowali. Postanawia zabezpieczyć jeden z Zergów przewagę terytorium do återuppstådde nie Cerebraten móc przejść dalej w obszarach nadal kontrolowane przez Protossów.

Wkrótce Aldaris i jego obrońca dowiedział się, że Tassadar sprzymierzyły się z Mrocznych Templariuszy, a gracz zostaje wysłany do Char aresztować Tassadara i doprowadzić go przed oblicze sprawiedliwości. Tassadar także sprzymierzył się z mężczyzną Jima Raynora (co można przeczytać o wyżej). Po przybyciu na Tassadarem jeden zdecyduje, że po pewnym perswazji pustyni i pomóc mu w zamian. Tassadarem mówi o tym, jak zabić Mózgowców i tłumaczyć, że trzeba mieć pomoc energiami Mrocznych Templariuszy, ponieważ energie są tak podobne Overmind że byłoby jakby Sam Nadumysł by ich zabić. Jak pobrać Zeratula i jego Mroczny Templariusz tymczasowo ukrywa się w instalacji. Aldaris odmawia jednak zdawać sobie sprawę, że jest to jedyny sposób, by pokonać Zergów, a to prowadzi do wojny domowej.

Tassadar nie jest się zabić Protossów Protossów Zergów roamingu bezpłatnie w Aiuru i ekstradycji się na konklawe. Fenix ​​i Raynor, ratuje Tassadarem jednak udowodnienie potem Zeratul, że naprawdę zabije Mózgowców a tym samym uzyskać możliwość ataku na Nadświadomość. Po długich i ciężkich walk straty po obu stronach decyduje Tassadara kontrolować jego uszkodzoną flagowy Gantrithor do Nadświadomość, a on wykorzystuje energię Mrocznych Templariuszy, by zniszczyć istotę. Aldaris przyznają, że Konklawe było źle, gdy przyszło Tassadara i szanować go jako bohatera.

Zwycięstwo nadal będzie krótkotrwały jak Zergów wciąż żyje na polach i Aiur jest duża ruina palenia. Daleko na planecie Char, Sara Kerrigan wie, że nadszedł czas na jej wznoszenia.

Multiplayer

Gra multiplayerdel stał się bardzo popularny, głównie przez prywatnego serwera Iccup , ale również na battle.net gdzie przeciwnicy i gracze mogą się spotkać, porozmawiać i zabawy. Można grać w różnych dużych lub licznych zespołów, z zastrzeżeniem, że nie jest maksymalnie ośmiu graczy w jednej grze, istnieje wiele różnych rodzajów gier Starcraft. Można odtwarzać najczęściej różnorodne jeden na jeden , jeden na jeden, lub bezpłatne dla wszystkich ( FFA ), wszystkich przeciwko wszystkim. Inną popularną odmianą jest wykorzystaniem Mapa Ustawienia kursy, które nie koniecznie muszą zachować wewnątrz wręcz gatunku. Najbardziej grał matchup na iccup jest jeden na jednego.

Społeczność gracz

W Korei , istnieją profesjonalne ligi, turnieje z widzów i sponsorów. Kraj posiada również szereg kanałów telewizyjnych pokazujących Starcraft.

Termin Bonjwa w Korei dla niektórych graczy Starcraft dominować era, zdobywać tytuły i rozwoju, jak grać w grę do przodu. Nastąpi to w ciągu kilku lat, aby skonsolidować swój status wielkiego mistrza i bonjwa. To nie jest liczba nagród, które determinują ale jak grałeś i jak status gracza wśród ludności.

W numerze magazynu Super zagraj przyszedł StarCraft dziewiątą z najlepszych gier wszech czasów.

E-sport

Kiedy StarCraft i ekspansja był tak wielki sukces sprzedaży, jak to było w Korei, który po jakimś czasie zaczął organizować zawody w nim. Turnieje zaczęły ostatecznie transmitowany w telewizji, głównie za pośrednictwem kanałów kablowych i MBC OGN Games. Podczas gdy oni zaczęli organizować konkursy zaczęły zespoły, często sponsorowanych przez firmy związane z technologią, aby kupić graczom trenować i grać w pełnym wymiarze czasu. Między innymi, dwie największe firmy telekomunikacyjne w Korei Południowej, SK Telecom i KT, jeden zespół. Oba konkursy indywidualne i zespołowe, konkursy, gdzie kilka zespołów grają w lidze, powstało. „Ongamenet Gwiazda League” (OSL) oraz „MBCGame Starcraft League” (MSL) to dwa największe pojedyncze wyścigi, podczas gdy zespół gra liga jest nazywana po prostu „Proleague”.

Kolejny świetny wyścig dla rozkwitu gwiezdnego Craft jak e-sportu był World Cyber Games , adres e-sportowych Igrzysk Olimpijskich . World Cyber Games ma swoje korzenie w Korei , a Samsung jest jednym z największych sponsorów des. Gdy udział gracze z większości zachodniego świata w WCG , że był to jeden z niewielu razy, że non-koreański i Koreańczyków spotkałem.

Oś czasu

 • Starcraft – oryginalna gra, wydany w 1998 roku dla systemu Microsoft Windows i Macintosh .
 • StarCraft: Brood War – rozszerzenie pakietu ustaw dla StarCrafta, wydany w 1998 roku dla systemów Windows i Macintosh.
 • Starcraft 64 – wersja konsoli zarówno oryginalnej gry i Brood War , wydany w 1998 roku .
 • StarCraft: Ghost – tytuł konsoli, która miała się odbywać cztery lata po Brood War . 24 marca 2006, Blizzard ogłosił, że będą one odłożyć grę na czas nieokreślony.
 • StarCraft II: Wings of Liberty – wydany w 2010 roku
 • StarCraft II Serce rój – dodatek do Skrzydła Liberty, wydany 12 marca 2013.