Star Wars: Knights of the Old Republic ( Kotor ) to gra fabularna wideo dla systemu Windows i Xbox z 2003 roku , opracowany przez BioWare . Aspyr opracowała również wersję dla komputerów Macintosh . [ 1 ]Gra oparta jest na Star Wars i set 4000 lat przed wydarzeniami w filmach. [ 2 ] Kontynuacja przyszedł w 2004 roku , Rycerze Old Republic II – The Sith Lords . [ 3 ] Gra jest gra fabularna, w której gracze stworzyć swój własny charakter i za ich czyny i słowa uruchomić bliżej ciemnej lub jasnej stronie. wybory gracza mają wpływ na inne postacie, jak traktować go lub ją i jak zadania są wykonywane.

Akcja

Darth Malak, Sith Lord Darth Revans dawny uczeń, umieścił armię Sithów przeciwko Rzeczypospolitej. Atak Malak opuścił Jedistyrkorna rozproszone i wrażliwy; więcej wojowników Jedi zginął w walce, podczas gdy inni przysiągł wierność Malak.

Gra rozpoczyna się postać gracza (gracz wybiera płci i twarzą) wake board „Endar Spire” jednym z okrętów republiki zaatakowane przez siły Malak za. Ona lub on napotyka Trask Ulgo, jeden z żołnierzy Republiki, i razem starają się uciec ze statku. Trask umiera jednak, gdy on walczył przeciwko Darth Bandon, uczeń Dartha Malaka w próbie dać naturalny czas na ucieczkę. Znak zostanie poproszony przez Carthage Onasi, kapitana statku, który mówi, że dwa ostatnie są żyjący członkowie załogi. Po postać dotarł do kapsuł ratunkowych ucieka, on lub ona i Carthage ze statku.

Po ucieczce ze statku i wylądowały na Taris, gracz stopniowo przyjaciół z kilku osób i próbuje poskładać swoją przeszłość; Dzieje się tak, gdy on lub ona próbuje powstrzymać siły Malak za. Choć natura szukać schronienia w Akademii Jedi na Dantooine uczy on lub ona stać się Jedi i odkryć mapę gwiazda, która mówi o „Gwiezdnej Kuźni”. Gwiazda Forge jest prawdopodobnie co zapewnia Malak zasobów wojskowych. Ale mapa gwiazda jest stary, a pliki są uszkodzone; charakter i jego przyjaciół mają dostęp tylko część mapy pamięci. Mapa wymienia kilka innych planet w galaktyce: Dantooine, Manaan, Tatooine, Kashyyyk i Korriban. Grupa stwierdza, że ​​nie może być podobne wykresy gwiazdą planet, które mogą zapewnić im więcej informacji na temat Star Forge. Patrząc na te mapy determinuje działania i mowy charakter, jeśli on lub ona wybiera jasne lub ciemne strony.

Jeśli gra

  • W grze można wybrać ubrania, zbroje, tarcze siły, broń i lekkie szable i uaktualnić je.
  • Gra została bardzo dobrze przyjęta przez krytykę i była nominowana do „Game of the Year”. Zdobył także kilka innych nagród. Gra jest jednym z najlepiej sprzedających się gier wszech czasów [ potrzebne źródło ] .

Referencje

  1. ^ “Https://itunes.apple.com/se/app/star-wars-knights-old-republic/id416608891?mt=12” . Przeczytaj 30 grudnia 2014 r .
  2. ^ “Http://store.steampowered.com/app/32370/” . Przeczytaj 30 grudnia 2014 r .
  3. ^ “Http://store.steampowered.com/app/208580/” . Przeczytaj 30 grudnia 2014 r .