Spyro 2: Gateway to Glimmer , w Ameryce znany jako Spyro 2: Rage Ripto głównej! aw Japonii jako Spyro X Sparx Tondemo Tours , to druga rata Spyro the Dragon trylogia, w której gracz ponownie przejmuje kontrolę nad Spyro. Gra została wydana w Stanach Zjednoczonych pod tytułem Rage Ripto za iw Europie jako Gateway to Glimmer . Spyro 2 została wydana w rok po jego poprzednik, czyli w 1999 roku.

Mały smok może być w grze, aby dowiedzieć się nowych rzeczy, takich jak wspinaczka i pływanie, ale trzeba za to zapłacić. Płatność jest dokonywana z diamentami rozsianych światów. Spyro również spotkać nowe postacie, jak Hunter, Eloa, profesora i Zoe. Zoe pracuje jako oszczędność miejsca. Za każdym razem, Spyro przechodzi obok niej, Zappa miał różdżki, a gra zostanie automatycznie zapisana.

Ripto i jego kumple Crush i Gulp przejęły kraju, a teraz to do Spyro i jego przyjaciół, aby ją odzyskać. Gateway to Glimmer jest pierwszym w serii Spyro wprowadzającej szef walczy, aby dostać się do następnego świata.