Splinter Cell to gra stealth action i pierwsza gra w serii Splinter Cell . Gra została stworzona i wydana przez Ubisoft .

Gracz może podjąć się roli Sama Fishera , jednego z NSA najlepszych wyszkolonych i super gładkie „s Black Ops czynników , które miały również zawierać nazwisko komórkę Splinter . Dział w NSA Third Echelon i zarządzane przez Irving Lambert. Splinter Cell jest przeszkolony, aby być niewidzialny i przeprowadzić swoją misję bez wróg dowie się, że tam był. Kiedy Sam jest na misji, jest w stałym kontakcie radiowym z Lamberta i zespołu, który może analizować i przekazywania informacji w czasie rzeczywistym. Gracz może zdecydować, jak chce obsługiwać zadania. Ale kiedy wróg nosi ciężkie bronie i wiele więcej niż gracz, to najłatwiej, jeśli trzymać się w cieniu i tylko zmierzyć się z wrogiem, jeśli musisz.

Akcja

Sam Fisher rekrutowani przez Third Echelon, nowy dział w ramach Agencji Bezpieczeństwa Narodowego . Jego nowa komenda Irving Lambert niech przechodzą ćwiczenie do wypróbowania swojego nowego sprzętu. Podczas swojej pierwszej misji jako komórki Splinter, Sam zostaje wysłany do gruzińskiej stolicy Tbilisi w celu zbadania zniknięcia dwóch CIA -agenter. Odnajduje agentów w kostnicy w komisariacie. Podczas infiltracji Ministerstwa Obrony Gruzji, odkrywa, że prezydent, Kombayn Nikoladze, systematyczne czyszczenie i mordowanie muzułmanów z sąsiednim Azerbejdżanie , aby wykorzystać olej kraju. Następnie NATO interweniuje Nikoladze przejść podziemnych i zemścić się na Stanach Zjednoczonych za pomocą kreta w CIA i zaawansowane algorytmy, stworzony przez kanadyjskiego hakera Phillip Masse, sabotowanie infrastruktury elektronicznej w Stanach Zjednoczonych. Kiedy Sam próbuje znaleźć Nikoladze, odkrywa, że jest on za pomocą defecting chiński generał dostał trzymać z urządzenia jądrowego , proponuje użyć wobec Stanów Zjednoczonych. Tymczasem Vjacheslav Grinko, rosyjski przywódca najemników, zrobione szereg wojskowych amerykańskich i chińskich dyplomatów w Birmie, a grozi wykonać je na żywo TV.

Teraz Sam Fisher musi znaleźć Nikoladze zarówno zdobyć na Masse i zatrzymać ataków komputerowych oraz zapobieganie ładunek nuklearny eksplodował.

Inne

Splinter Cell jest również dostępny w formie książkowej, ostatniego nazwie Splinter Cell: Barracuda . Autor tych książek są Raymond Benson , który pisze pod pseudonimem David Michaels.