Silent Hill ( サイレントヒルSairento Hiru ? ) Czy seria gier wideo z gatunku survival horror , stworzona i wydana przez firmę japońska gra Konami . Pierwsze cztery gry z serii ( Silent Hill , Silent Hill 2 , Silent Hill 3 , Silent Hill 4: The Room ) są utworzone przez Team Silent , teraz opuścił serię do pracy nad innymi projektami. Dwa kolejne tytuły, Silent Hill: Origins of Climax Studios i Silent Hill: Homecoming przez Double Helix Games [ 1 ] zostało wykonane, ale potem amerykańskich firm. Istnieją również komiksy , książki i dramaty dźwiękowe oparte na grach. Filmowanie z pierwszej części gry powstał w 2006 roku , w reżyserii Christophe Gans , a drugi jest obecnie w fazie rozwoju.

Pierwsze trzy gry przyczyniły się do silnego wzrostu sprzedaży [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] i ogromną popularność. [ 5 ] W związku z wydaniem Silent Hill 4: The Room sprzedaży i popularności serii powoli opadła. [ 5 ], [ 6 ]

Gry są znane z kompleksu kompleksowe dokumenty często wymaga głębokiego zrozumienia i zaangażowania w zrozumienie. Każda gra zapowiada się jako filmu z kilku możliwych zakończeń; wybory gracz sprawia całej grze określa zakończenie, które okazuje. Gry są również znane z ich szczegółowymi i chłodzenia otoczenia i nieprzyjemnym soundtracku kompozytor Akira Yamaoka .

Środowisko

Miasto Silent Hill jest miastem turystycznym, który posiada duchową siłę, że Indianie są uważane przed świętym miejscem. Jako fanatyczny kult później zaczął ćwiczyć szatańskie wiara w okolicy były moc coraz bardziej pod wpływem religii kultowej. Podczas wydarzenia z pierwszej części gry została aktywowana moc, aby przesunąć czas o, miejsce w naszym świecie iw różnych okolicznościach, zmieniając miasto w boxtavligt żywym koszmarem mówionego (tzw Otherworld ). Jako potęga miasta może przybierać różne formy, takie jak, gdzie wszystko jest objęte mgła, ciemność lub innego świata, co doprowadziło do wielu nieporozumień zostały stworzone wśród fanów, a najbardziej popularne przekonanie, że to właśnie gry jest o wymiarach paralella (villket jest niepoprawne). W tych różnych form spotkać gracza w demonicznych i zniekształconych potworów, które wędrują po ulicach iw budynkach (występują w dużych ilościach w Otherworld). Przy okazji przyprawa przekąsek moc rzucania wokół rzeczywistości całkowicie i staje się lokalną samanflätning między bygnader i miejscach o nazwie „Nowhere (nigdzie).

spojrzenie i zachowanie miasta przejawia się przez bohaterów osobistych obaw, chociaż niekoniecznie bohatera. Objawy te mogą być dzielone między znakami, lub po prostu pojawiają się wyłącznie na pojedynczy. Ponieważ „Team Silent” nie jest już zaangażowany w tworzenie gra wydana po czwarte jak Konami potwierdziła razy publikowane fałszywych informacji na temat fabuły w grze, w przeciwieństwie do tych zadań Pierwsze cztery gry zawierają. Najlepszym sposobem dla gracza, aby uzyskać dokładne wyobrażenie o działania jest grać w gry od początku czwartego i ignorować to, co Konami jest proces publikowania jako „Canon”. Wiele fałszywych teorii można łatwo uniknąć, po prostu przechodząc ze względów kultowych za to, co robią w czasie Games.

Geograficznie, Silent Hill znajduje się na jednej stronie jeziora Toluca Lake . Starsze części miasta znajdują się na północy i wzdłuż ronda sąsiedniej rzeki. W wyniku silnego rozwoju handlowego, miasto jest stosunkowo samowystarczalne; znajduje się szkoła podstawowa, centrum handlowe, kościół, dwa osobne szpitale ( szpital Alchemilla w Palenville i Brookhaven Hospital w South Vale), sanatorium, i inne sklepy i lokalne atrakcje. Old Silent Hill i Palenville mają duże obszary mieszkalne z obu mieszkań i domów, a także kilka moteli oraz Wielkiej Lake View Hotel . Obszar plaży w Palenville jest także park rozrywki Park rozrywki Lakeside .

Głównym serii

Silent Hill (1999)

Osobny artykuł: Silent Hill (gra)

Pierwsza gra jest o Harry Mason, którzy idą do Silent Hill na wakacje z córką Cheryl. Po drodze, stając nagle kogoś na drodze, Harry hamulce i samochód przesuwne z drogi. Kiedy Harry budzi się, odkrywa, że ​​Cheryl brakuje i zaczyna szukać dla niej w mglistych ulic. Ale jest też ustawić wiele zmysłowych scen pomiędzy Cheryl i przeszłości.

Silent Hill 2 (2001)

Osobny artykuł: Silent Hill 2

James Sunderlands żona zmarła trzy lata temu. Pomimo tego, dostaje list od niej. Pismo mówi, że jest ona czeka na niego w mglistym i pięknym miasteczku Silent Hill. James tam nadzieję zobaczyć ją ponownie, ale nie mają pojęcia, czego się spodziewać.

Silent Hill 3 (2003)

Osobny artykuł: Silent Hill 3

Silent Hill 3 jest chronologiczny sequel pierwszej gry Silent Hill. Historia zaczyna się, gdy nastolatka Heather zakupy w centrum handlowym i nagle opada dziwną ciszę centrum handlowego, a potem zamienia się w groteskową odmianą świata jak poprzednie gry z rysunkiem. Heather znajdzie broń i wraz z nim blisko niego, gotów strzelać cokolwiek ją atakują, postanawia dowiedzieć się, co się dzieje.

Silent Hill 4: The Room (2004)

Osobny artykuł: Silent Hill 4: The Room

Henry Townshend żyć w mieszkaniu 302. Ponieważ jakiś czas temu zaczął mieć ten sam sen co noc. Pewnego dnia, gdy się obudził, odkrywa, że ​​jest zamknięty w swoim własnym mieszkaniu. Ktoś przykuty drzwi od wewnątrz, tak, że nie może się wydostać, a okna nie można otworzyć ani kruszyć. Henry odkrywa tajemniczą dziurę w ścianie. Zaczyna powoli indeksowania w dziwny koszmar i groteskowym świecie.

Silent Hill: Origins (2007)

Osobny artykuł: Silent Hill: Origins

Silent Hill: Origins , opracowany przez Climax grupy , został wydany w 2007 roku przez Sony PlayStation Portable 2008 na PlayStation 2. Fabuła obraca się wokół kierowcy ciężarówki Travis Grady o złej przeszłości, że utknął w Silent Hill po zapisaniu dziewczynkę z płonącego domu. Podczas swojej podróży spotyka postacie z pierwszej części gry i dużo nowego.

Silent Hill: Homecoming (2008)

Osobny artykuł: Silent Hill: Homecoming

Silent Hill: Homecoming był początkowo pod nazwą “Shadows of the Past”, ale został zmieniony w trakcie rozwoju producentów Double Helix Games. Gra jest dostępna na PC, PlayStation 3 i Xbox 360. Fabuła opiera się na głównego bohatera Alex Shepard, weteran wojenny, który po kilku latach wraca do domu z wojny. Jego życie zmieniło się na wiele sposobów, od kiedy ostatni spotkał się ze swoją rodziną. Kiedy wraca do domu odkrył, że brakuje jego ojciec i brat, a matka jest w stanie katatonii.

Silent Hill: Shattered Memories (2009)

Osobny artykuł: Silent Hill: Shattered Memories

Silent Hill: Shattered Memories to „alternatywa versjon” pierwszej gry Silent Hill, opracowany przez Climax Grupa , inspirowane głównie przez filmu Silent Hill. Gra jest dostępna na konsolę Nintendo Wii, PlayStation 2 i PlayStation Portable. Historia zaczyna się, podobnie jak w pierwszej części gry, a Harry Mason ofiary wypadku samochodowym wraz ze swoją córką Cheryl. Cheryl znikają bez śladu z miejsca wypadku i Harry musi wychodzić do zamieci ją zlokalizować.

Silent Hill: Downpour (2012)

Osobny artykuł: Silent Hill: Downpour

Silent Hill: Downpour wydany na PS3 i Xbox 360 13 marca 2012.handlingen o charakterze Murphy Pendleton, przestępca przychodzi do Silent Hill po transporcie til więzienia uciekł z drogi.

Silent Hill: HD Collection (2012)

Osobny artykuł: Silent Hill: HD Collection

Silent Hill HD Collection to nowe wersje HD Silent Hill 2 i Silent Hill 3 na PlayStation 3 i Xbox 360. gry mają nowych aktorów głosowych oraz wiele kłopotów z grafiką i dźwiękiem błędy w dwóch grach. HD Collection jest powszechnie pogardzani wśród fanów ze względu na niestabilność nowego odlewu i gier.

Silent Hill: Book of Memories (2012)

Osobny artykuł: Silent Hill: Book of Memories

Silent Hill: Book of Memories, ukazał się w październiku 2012 roku na PlayStation Vita.

tytuły typu spin-off i marketing

Silent Hill: Play Novel (2001)

Silent Hill: Play Novel została wydana w Japonii w 2001 roku na Game Boy Advance i nigdy nie został wydany na zewnątrz lub w innym języku. Gra jest grać pierwszy mecz z innej perspektywy i dowiedzieć się więcej na temat fabuły. Graj Novel to gra tekstowa, w której gracze udają się przez miasto, odpowiadając na takie pytania. Ex. którędy iść i jak rozwiązać różne zagadki i łamigłówki.

PT (2014)

Podczas prezentacji Sony Computer Entertainment na Gamescon 2014 wydała demo zatytułowaną PT (Odtwarzane Teaser) na Playstation Store na PlayStation 4 . Gdy odtwarzane przez demo demo okazał się smak nowej gry z serii o nazwie Silent Hill został opracowany przez Kojima Productions i współpracy między Hideo Kojima i reżysera Guillermo del Toro z aktorem Norman Reedus w jednej z ról. [ 7 ]

W kwietniu 2015 roku, Sony ogłosiła, że Silent Hill produkcja zostaje przerwana, gdy kilka osób zaangażowanych uciekł. [ 8 ]

Adaptacje

Osobny artykuł: Silent Hill (film)
Osobny artykuł: Silent Hill Revelation 3D
Osobny artykuł: Silent Hill Experience

2006 został wydany w wersji filmowej pierwszej części gry (z elementami innych gier), w reżyserii Christophe Gans .

2006 Silent Hill Experience, został wydany w 2006 dokumänter wydany w formacie UMD .

2012 ukazał się nowy filmowej adaptacji Silent Hill sequel Silent Hill: Revelation 3D , wyreżyserowany przez Michaela J. Basset .

Referencje

  1. ^ “Silent Hill V Pierwsze ekrany, Programista nazwie” . Kotaku. 11 lipca 2017 r zarchiwizowanych od oryginalnego 29 czerwca 2012 r . 10 listopada 2007 czytać .
  2. ^ Silent Hill Sprzedaż [1]
  3. ^ Silent Hill 2 Sprzedaż [2]
  4. ^ „Skonsolidowane wyniki finansowe za okres sześciu miesięcy zakończony dnia 30 września 2003” (PDF). Konami. 13 listopada 2003 . 05 października 2008 czytać .
  5. ^ [ B ] Silent Hill na Metacritic [3]
  6. ^ Powrót do domu sprzedaży [4]
  7. ^ Oscar Skog, “Ostatnia szansa, aby pobrać PT przed Konami startuje” , Załadunek , April 26, 2015
  8. ^ Jonas Högberg, „del Toro Silent Hills” złom” , Aftonbladet , 28 kwietnia 2015