Shenmue (シェンムー) to gra przygodowa dla Sega Dreamcast , która została wydana w Japonii 29 grudnia 1999 roku, a w Europie 1 grudnia 2000 r.

Historia zaczyna się na 29 listopada 1986 roku , w roli Ryo Hazukim, gracz powinien znaleźć i zemścić się na Lan Di, tajemniczego człowieka, który zabił ojca Ryo, w Iwao HAZUKI. Gra odbywa się w Japonii w 1980 roku. Gra otrzymała sequel, Shenmue II , wydany w Japonii 6 września 2001 roku, aw Europie w dniu 23 listopada 2001 Gry są kierowane przez Yu Suzuki , który jest zatrudniony przez Sega AM2 .

Rozgrywki

Obie gry zostały wyróżnia ich prób symulujących prawdziwe życie miejskie. Czas tyka niezależnie od tego, co gracz robi, co oznacza, że ​​powołanie w pewnym momencie naprawdę dzieje się potem. Aby zdobyć pieniądze, gracze muszą podjąć pracę w (szybko) w czasie rzeczywistym.

Gracz może w bitwach przejść do beat’em up . Na specjalne okazje, gracz musi nacisnąć kombinację przycisków na ekranie, tak zwane wydarzenia Krótki czas (QTE). Jeśli kombinacja klawiszy pójdzie nie tak to może się źle skończyć.

Postacie

Ryo Hazuki

Ryo Hazuki jest głównym bohaterem. Jego ojciec Iwao Hazuki zamordowanych początkowo przez tajemniczą osobę o nazwie Lan Di i Ryo zrobi wszystko, aby się zemścić, i dowiedzieć się przyczyny morderstwa. zaczyna on swoją misję w Yokosuka , Japonii , a stamtąd on przynosi do Hong Kongu i dalej długo w Chinach .

Iwao Hazuki

Iwao Hazuki jest ojcem bohatera Ryo Hazuki. Iwao Hazuki wychował się obok najlepszych w sztukach walki . Iwao Hazuki umrzeć we wstępie do pierwszej części gry, dlatego Ryo Hazuki rozpocząć swoją przygodę.

Nozomi

Nozomi jest najbliższa przyjaciółka Ryo w pierwszej grze, przyjaźń, która jest blisko bycia się w romans. Jej babcia ma kwiaciarnię w mieście, że pomaga jej. Porusza się jednak do Kanady i nie pojawi się w sequelu.

Lan Di

Człowiek, który zabija ojca Ryo użytkownika.

Nagrody

Shenmue został dobrze przyjęty przez krytyków. [ 1 ]

Inne spektakle

Ryo Hazuki jest również zaangażowany w grze wyścigowej Sonic & Sega All-Stars Racing z tym Sonic the Hedgehog .

Źródła

  1. ^ “Gamerankings.com” .