Scribblenauts jest logiczna – i gra akcji stworzona przez 5th komórki dla Nintendo DS i publikowane przez Warner Bros. Interactive Entertainment . Gra ma wschodzących styl gry, co oznacza, że złożone sytuacje mogą wynikać z prostych mechaniki gry. Scribblenauts wydany w dniu 15 września 2009 roku w Stanach Zjednoczonych, w Australii 30 września i 9 października w Europie. Gra jest trzecia 5th Cell dla Nintendo DS, ich poprzednie gry są Drawn to Life i zamka Quest . Nowa wersja, Scribblenauts Remix jest najnowszym Komitet grze. Jest on dostępny tylko w Appstore w tej chwili.

Celem Scribblenauts jest, aby zakończyć różne zagadki i zbierać „Starites”, rodzaj gwiazdek , które gracz zrobić poprzez nazywanie obiektów z bazy danych dziesiątki tysięcy rzeczowników wpisując nazwę obiektu na ekranie dotykowym.

Scribblenauts został po raz pierwszy pokazany w grywalnej formie na E3 2009 i było gdzie kilka „Best of Show” nagrody i wyróżnienie dla najbardziej oryginalnych gier. [ 1 ]

Rozwój

Aby utworzyć orddatabasen pracował 5 osób na okres sześciu miesięcy, aby wyszukać tylko słowa i umieścić je w. [ 2 ]

Postacie

Maxwell jest główną postacią w grze i gra pierwszy mecz, można kupić więcej znaków, tzw Ollars waluta Scribblenauts. Maxwell ma słuchawki na głowę i kapelusz, który wygląda jak grzebień, zwany Rooster Hat lub Rooster kask .

Odbiór

W lutym 2010 Warner Bros ogłosił że gra sprzedała międzynarodowej ponad milion egzemplarzy. [ 3 ]

Referencje

  1. ^ “Best of E3 09 Oryginalna gra” . Czytaj Wrzesień 15, 2009 .
  2. ^ “5 Ludzie spędzony 6 miesięcy Badanie Words dla Scribblenauts” . Czytaj Wrzesień 15, 2009 .
  3. ^ „Scribblenauts sprzedano milion egzemplarzy” . Nintendo-nyheter.se . 24 kwietnia 2010 czytać .