Resistance: Fall of Man (często nazywany tylko odpychający ; w skrócie rfom ) jest science fiction – gry komputerowe w förstapersonsskjutarformat do PlayStation 3 opracowany przez Insomniac Games i pod warunkiem ich z Sony Computer Entertainment . Gra jest o tym, jak sierżant Nathan Hale i ludzki ruch oporu próbuje wydalić się obcy podobną inwazję z Wielkiej Brytanii .

Gra została opracowana pod nazwą I8 , ponieważ była to ósma gra stworzona przez Insomniac Games. Został wydany jako tytuł premiery PlayStation 3 jest 11 november 2006 w Japonii 14 november 2006 roku w Stanach Zjednoczonych i 23 marzec 2.007 w Europie . Gra została dobrze przyjęta i chwalona w szczególności posiadania tytułu launch. [ 1 ] To zdobył kilka nagród, a zawarte pierwszego PlayStation 3 gry, która sprzedała ponad milion egzemplarzy, a później przez MotorStorm . [ 2 ] sequel , Resistance 2 , został wydany w listopadzie 2008 roku , [ 3 ] i Resistance 3 został wydany we wrześniu 2011. Dwie gry na przenośne konsole do gier zostały również zwolniony.

Po, że gra została oskarżonych Sony i Insomniac Games w Kościele Anglii nielegalnie stosowanych wnętrza katedry w Manchesterze jako podstawa do tworzenia budynku w grze, a do „opowiadających przemocy” w katedrze. [ 4 ]

Gameplay

Resistance: Fall of Man jest pierwszy person shooter gra osadzona w alternatywnym historii . Niektóre z broni występujących w grze są oparte na rzeczywistych broni od 1950 roku , ale niektóre są całkowicie fikcyjne. Każda broń zapewnia graczowi unikalny styl gry i strategii. Przykładem jest tak zwany ślimakowe , którego podstawowym strzały ulega szybkiej strzały, a pojemniki (które są wykonane z energii) może przenikać ściany i stają się silniejsze, gdy wychodzą one z drugiej strony. Wtórne wypalania tworzy pewnego rodzaju barierę, która jest odporna na wszystkie rodzaje kaset, oprócz własnego. Oprócz wszystkich zwykłych broni krótkiej i dalekiego zasięgu, gra ma kilka różnych rodzajów muszli, z obu wersji historycznych i fikcyjnych. Przykładem jest granat zwany luz rozgałęziona , która tworzy rodzaj bariery podobnym do kopuły, którą można przejść do ochrony. Bariera oddaje strzał z Chimery. Niektóre bronie nie są dostępne aż grałeś kiedyś w grze i może być znalezione na miejscach wyświetlanych w grze.

Gracz może korzystać z wieży slajdów i jeepa na niektórych poziomach . Gra otrzymała aktualizację wiosną 2008 roku , że wszystko jest możliwe, aby korzystać z funkcji wibracji DualShock 3 pokrętła. [ 5 ]

Istnieje kilka doniesień wywiadowczych, które można znaleźć w całej grze, dając graczowi wgląd w to, co się stało, co się dzieje i co się wydarzy.

Multiplayer

Resistance: Fall of Man oferuje tryb multiplayer dla maksymalnie 40 graczy. Funkcjonalność multiplayer oporu przy użyciu tego samego identyfikatora PlayStation Network , że gracz ma już. Istnieje zarówno w trybie on-line i tryb nieaktywny , oba idzie do 30 klatek na sekundę . Ma prawie żadnego wpływu opóźnienia , choć aż 40 gracze, dzięki realizacji kilku dedykowanych usług całym Playstation Network . [ 6 ]

Tryb multiplayer pozwala graczom na tworzenie własnych klanów , własne zestawienia (tzw Gry niestandardowe , szwedzki, „skrojone na grę”) lub wprowadzić zaprogramowanych rankingu gier. W grze, gracze mogą rozmawiać z jego kolegów z Bluetooth – lub USB – zestaw słuchawkowy . Tekst czatu jest również możliwe w holu. Istnieje również vänsystem który pozwala graczom stać się przyjaciółmi z innymi bez korzystania z PlayStation Network. lista przyjaciół pokazuje znajomych gracza są albo w lobby (w holu), Staging (konfiguracji) lub w grze (w grze). Z listy znajomych, gracz może zaprosić swoich znajomych do gry, grupy, lub wysłać wiadomość.

Miejsce mecze

Miejsce spotkania ( meczy rankingowych ) automatycznie umieszcza gracza w meczu z wybranej kategorii. Miejsce mecze dadzą doświadczenie Player, który pozwala graczowi na uzyskanie stopni. Gdy gracz idzie w górę w stopniach, zablokować go różne nagrody dla jego charakteru.

Istnieją trzy kategorie, w których gracz może wybierać, każdy ma swoje własne rodzaje odtwarzacz automatycznie zostaną umieszczone w trzy kategorie.:

  • Free For All : W tej kategorii nie ma deathmatch typ, który jest wszystkich przeciwko wszystkim Death Match. Istnieje również rodzaj zwany konwersja , która jest rodzajem eliminacji gry.
  • Zespół Death Match , drugi elekcyjny klasa która kieruje odtwarzacz bezpośrednio do tzw Team Deathmatch. Gdzie dwa zespoły starają się zdobyć jak najwięcej punktów jak to możliwe poprzez wyeliminowanie graczy z drużyny przeciwnej. Map Pack Mayhem był w lipcu 2007 roku dodano do kategorii Team Deathmatch.
  • Cel drużyny : Kiedy gracz wybierze tę kategorię zostanie on umieszczony w meczu w którym dwa zespoły starają się radzić sobie ze wspólnego celu.

Tailor mecze

Tryb multiplayer w Resistance: Fall of Man pozwala również självinställbara bez oceny gier ( niestandardowe zestawienia ). Takie gry pozwalają zapamiętać skonfigurować różne parametry punktów życia, różne rodzaje vapenset i więcej. Tailor mecze już w toku, trzeciego gracza, aby przejść do. Gracze mogą również wybrać, jaki rodzaj gier chcą grać przy pomocy filtra, który wykrywa mecze, które spełniają kryteria wybrane przez gracza. Inni gracze mogą zostać zaproszone do gier za pośrednictwem listy znajomych. Dostosowane gry nie dostarczyć jak najwięcej punktów doświadczenia w meczach rankingowych.

Różne gatunki

Kiedy gracz gra on-line staje się nominowanym albo ludzki lub Chimery .

  • Ludzie Ludzie ( Humans ) to zaawansowane odkrycia radarowe zarówno sojuszników i wrogów. Ludzie są również mniej niż Chimera, co czyni je mocniej uderzyć, i opanowali zdolność do kaczek i może biec bez zatrzymywania się. Jednak, gdy gracz rzuca znikające krzyżyk , które sprawiają, że trudniej gracz celować. Jeśli człowiek wpada bez posiadania pełnego życia, życie nie będzie regenerować aż gracz kończy pęd. Ludzie zaczyna również z granatem fragmentacji . Ich standardowym wyposażeniu jest M5A2 Carbine .
  • Chimera : Chimera ( Chimera ) jest większa niż u ludzi i dlatego jest łatwiejszy cel, lecz posiada moc „Rage Mode” (Tryb Rage). Pozwala to chimera, aby działać szybciej, aby zobaczyć wrogów przez ściany (Vision ciepła) i zwiększa ich obrażenia wszystkich broni. „Tryb Rage” może spowodować przegrzanie i Chimera mogą stracić nawet połowę swojego życia, jeśli gracz ma tryb Rage na długo. Gdy gracz jest w Rage Tryb wyskakuje płomienie Chimera plecami. Chimera brakuje również zdolność do kaczki. Ich standardowym wyposażeniu jest Bullseye , a oni nie zaczynają się od kilku granatów.

Akcja

Tło

Położenie przypadku Tunguska na Syberii 1908 .

Ze względu na zmiany historycznego przebiegu wydarzeń, koniec pierwszej wojny światowej doprowadziły do pomyślnego europejskiego sojuszu i pokoju na świecie , zapobiegając zarówno Wielkiego Kryzysu z hitlerowskiej przejęcia w Niemczech i II wojny światowej . Doprowadziło to do izolowanej imperium rosyjskiego, który jest nadal kierowany przez cara , ponieważ rewolucja rosyjska odrzuciła. [ 7 ]

Zamiast któregokolwiek z rzeczywistych wydarzeń, wyłania się nowe zagrożenie z Syberii , którego epicentrum zbiega się z czasem i miejscu Katastrofa Tunguska w 1908 roku . 1921 zamyka Rosję wszystkich stosunków ze światem zewnętrznym oraz budowę muru wzdłuż granicy z Europy, który jest dłuższy niż Wielki Mur Chiński . Ściana jest nazywany “The Red Curtain” “Red Curtain” . [ 8 ] Małe miasteczka, wsie i główne miasta w Rosji są zgłoszone zostały zniszczone w ciągu zaledwie jednej nocy. [ 9 ] Klimat w Europie jest coraz zimniej i zima 1936 śmierć 136 osób w Szwecji z powodu ekstremalnego zimna. [ 10 ]

W grudniu 1949 roku Chimera przebić „The Red Curtain” i atakuje Europę. Chimera odbywa się w lutym 1950 roku w całej Europie kontynentalnej , pozostawiając bardzo niewielu ocalałych. Chimera kontynuuje kopanie pod kanałem La Manche i inwazji na Anglię w 1951 roku większość armii brytyjskiej wymazane, reszta uciekła do rozproszonych baz w północnej Anglii. [ 7 ]

Fabuła

Gra rozpoczyna się w lipcu 1951 roku i sierżant Nathan Hale jako bohatera. Jest członkiem USA 12000-silnej „s zadaniowej polowanie , które pomogą wyzwolić Brytanii i odzyskać tajną broń, że siły brytyjskie powiedzenia może być wykorzystane przeciwko Chimera. Jednak siła szybko wyeliminowane przez „kiełkować” zaatakować Chimera, która zaraża wszystkich żołnierzy z kimeravirus, tuż po wylądowaniu w Yorku . Hale, który jest jedynym ocalałym, wydaje się być zainfekowany, ale nie spadła w śpiączkę. On jest taki sam metabolizm zamiast jak chimera jest, a on staje się zdolność do samoleczenia. Jego tęczówki jest sporadycznie złoty żółty, jak chimera. On może teraz skorzystać z tak zwanego „symetrii BACS”, który jest livförpackning gry.

Hale kontynuuje swoją misję, a po drodze spotyka i ratuje kapitan Rachel Parker uciekając się konversionscenter w Grimsby . Parker pomaga Hale drogą radiową przez resztę misji. Hale i siły brytyjskie zarządzać transmitować tajną broń jednego z bazy rezystancję, ale baza zostanie wkrótce zaatakowane przez Chimery. Okazuje się, że „tajną bronią” jest faktycznie „anioł” , chimera, że brytyjski wywiad udało się złapać. Anioły są najsilniejsze rodzaj chimery, a brytyjski wywiad wierzy, że kontrolują resztę sił Chimera poprzez jakąś formę telepatii. Hale otworzyć kapsułkę jak „Anioł” jest aniołem następnie próbuje wejść do głowy Hale’a, ale udaje mu się odeprzeć penetrację istota i fotografowania go w głowę z woleja karabinu.

Hale kontynuuje udaną wojnę, wspierany przez porucznika Stephen Cartwright, brytyjskiego komandosa . Obaj po chwili odkryć, że Chimera ustanowiły kolejne metalowe wieże w całej Wielkiej Brytanii , którzy i wszystkie są podłączone przez kilka podziemnych linii energetycznych. Okazuje się, że wieże są wykopywane, nie przeprojektowany, dodatkowo dodając do mistyki pochodzenia Chimera. Hale wchodzi tunele Chimera i odkrywa, że głównym wieży znajdują się w Londynie . Hale przybywa w Tower of London muszą zostać zniszczone, ponieważ uważa to pokonać Chimera w Anglii.

Siły brytyjskie i amerykańskie przeprowadzić ostateczny atak na głównej wieży Londynu. Hale udaje się dotrzeć na szczyt wieży i zniszczyć jego kluczową reaktor jądrowy, w wyniku ogromnej eksplozji, która niszczy całą wieżę. Eksplozja rozprzestrzenia się za pośrednictwem sieci metra, i zniszczyć wszystkie wieże w Wielkiej Brytanii i zabija wszystkich aniołów wewnątrz. Potem aniołowie zmarło, szybko umierają nawet pozostałymi siłami Chimera. Parker uważa, że ​​po prostu nie może przetrwać bez aniołów. Wielka Brytania jest zwolniona, ale reszta Europy jest nadal pod kontrolą Chimera.

Hale przyjęcie Brytyjczyków zostało zabitych w wyniku eksplozji w wieży, a Amerykanie wskazuje go jako „ zabity w walce ”. Parker jest jednak przekonany, że przeżył jakoś. Ostateczna kolejność w grze pokazuje, że jest naprawdę Hale żyje, a on idzie przez śnieg, uzbrojony w jednym granatem. Nagle został wzięty do niewoli przez grupę żołnierzy (jak w Resistance 2 okazuje się żołnierzy USA ). Niosą w przeciwieństwie do brytyjskich żołnierzy specjalnych szczelnych kombinezonów, które są zaprojektowane, aby wytrzymać ataki spirali. W Resistance 2 ujawniła, że żołnierze zabrać go do amerykańskiej bazy w Islandii. Sekwencja ta jest miejscem otwierania, w dalszym ciągu, Resistance 2 . [ 11 ]

Kimera

Chimeryczne [ 12 ] Jest to fikcyjna rasa i gra główną wroga. pochodzenie stworzeń nie jest znana, ale ich pierwszy występ był na Syberii wkrótce po zdarzeniu Tunguska w grze w alternatywnej historii . Siły ludzkie myśli od początku, że Chimera była wynikiem nieudanej biologicznych eksperymentów , ale ze wszystkimi wydarzeniami i objawień w trakcie gry, wraz z Chimera zaawansowanych technologii, takich, które mogą kontrolować pogodę, dostęp do broni energetycznych i życie stało się jasne dla ludzi Chimera mieć pozaziemskie pochodzenie. Chimera armia rośnie przez zakażających ludzi o mutagennym wirusem , który sprawia, że ofiara wpada w śpiączkę , a następnie są one przekształcone w Chimery. Większe gatunki z chimerycznym muszą jednak kilka części wielu ludzi i trwa dłużej uprawiać. [ 13 ] W celu przyspieszenia tego procesu, Chimera zbudowany konversionscentraler wokół miejsc Chimera jest zajęte . [ 13 ] Chimera przypomina grecki mitologia istota Chimera , w tym sensie, że oba stworzenia składają się z różnych części ciała innych zwierząt.

Chimera jest znacznie silniejszy niż zwykłych ludzi, i mają od dwóch do sześciu żółte oczy. Chimera metabolizm jest dwanaście razy większa niż u ludzi, co daje im specjalne uprawnienia, które pozwalają im regenerować , ale może też doprowadzić do szybkiego przegrzania. Dlatego mają one nerkylingsutrustning wszczepione w ich grzbietach. [ 13 ] Chimera rozwijać się w bardzo niskiej temperaturze, która doprowadziła do zmienił globalnego klimatu. Byli w stanie na przykład, aby uzyskać London zamrożone w lipcu . [ 14 ] chimera czele istot zwanych „Anioł” (Szwedzki: anioły), który jest wielkości, wrzeciono-jak wzór, który posiada telepatyczny link do kimerasoldaterna. Lonely die kimerasoldater bez tego linka. Jest to opisane w kilku inteligencji można znaleźć w grze, żeby Chimera zjadają własne , zwykle rannych lub zmarłych.

Cloven

Cloven , szwedzki (the) Split, nie pojawił się w głównej historii Resistance: Fall of Man , ale wspomina się w kilku raportów wywiadowczych, które można znaleźć w grze. Jednak można odblokować Cloven jako awatara w trybie multiplayer. Są łyse , blade humanoidów , którzy są ubrani w mundury noszone. Raporty wywiadowcze i na oficjalnej stronie internetowej twierdzi, że są one opisane przez brytyjskiego wywiadu jako szaleńców, którzy znają rosyjski , rytualnie okaleczyć siebie i swoje ofiary, a jeść ciała swoich własnych żołnierzy. [ 7 ] Wydają się być wrogami zarówno Chimery i sił ludzkich, z powodu wrogości wobec obu stron. Mimo to wydaje się, że są one w żaden sposób sojusz z Chimery, ale jak jest nieznany. W dwóch raportach wywiadu mówi, że Brytyjczycy byli pierwszymi, którzy zaczęli gonić grupy Cloven. [ 15 ]

Informacje z Resistance Mapa Pack 1 i na oficjalnej stronie internetowej sugeruje możliwy sojusz między Chimery i Cloven. [ 7 ] Cloven widać grabieżyć podstawy kimerianska i napotkał żadnego oporu. Jest również w raporcie wywiadu, który doprowadził Cloven celowo Chimera do Yorku , gdzie wyląduje amerykańscy żołnierze, co sugeruje, że York było ukartowane od samego początku. [ 15 ] Kolizja z Cloven wykazały, że opanowanie ich broń jest znacznie większa niż którykolwiek z pozostałych sił do tej pory. Jeśli Cloven wykorzystuje zaawansowaną technologię kimersk lub jeśli został zmodyfikowany już dostępna technologia kimersk jest nieznany.

Spór z Kościołem Anglii

Katedra w Manchesterze , który został oskarżony o zostały wykorzystane w grze.

W czerwcu 2007 roku oskarżył Kościół Anglii Sony i Insomniac Games, aby bez zezwolenia zostały z wykorzystaniem zdjęcia katedrze w Manchesterze . [ 4 ] Kościół Anglii powiedział również, że Insomniac Games nie zbezcześcili kościół przez krwawych scen w grze, w której gracz strzela do kilkudziesięciu tak zwanych „Leapers”. Kapłani , którzy pracowali w katedrze opisane zdarzenie jako bluźnierstwo , a także sugeruje, że Sony nie poprosił o zgodę na wykorzystanie katedrę w grze. Żądali oficjalnych przeprosin i że gra zostanie wycofany z gry półkach, inaczej kapłani podjąć działania prawne. [ 4 ]

Manchester bp Nigel McCulloch opisał incydent w wywiadzie:

„Powszechnie wiadomo, że Manchester ma problem z pistoletów. Jeżeli międzynarodowa firma odtwarza jedną z naszych największych katedr z fotorealistycznej jakości i zachęcać ludzi do walki pistoletem w budynku jest zaskakujące i bardzo nieodpowiedzialne […] Znamy katastrofalne skutki taka przemoc może mieć na życie. nie jest to niewielki problem. ” [ 16 ]

Insomniac Games, nie zdecydował się wypowiedzieć się na temat incydentu, lecz odniesiona wszystkie zapytania do Sony Computer Entertainment Europe . [ 17 ] Sony opublikował oświadczenie na 9 czerwca +2.007 [ 18 ] :

„Sony Computer Entertainment Europe zdaje sobie sprawę z obaw, że biskup i Katedra urzędnicy … A my oczywiście brać poważnie te obawy Resistance. Fall of Man jest nauka fikcja gra i nie jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. wierzymy, że szukał i otrzymał wszystkie niezbędne pozwolenia, aby stworzyć grę. ” [ 4 ]

Sony powiedział również, że firma skontaktuje się z kościoła na 11 czerwca , aby spróbować zapoznać się z jego obawy w sposób bardziej szczegółowy. [ 4 ] David Wilson, rzecznik Sony powiedział, że incydent w wywiadzie dla The Times :

„Istnieją obrazy stworzone w komputerze, nie ma wideo lub fotografii. Jest to rozrywka, jak Doctor Who lub inny science fiction. To nie jest oparta na rzeczywistości. W trakcie tworzenia gry, zbadaliśmy wszystkie niezbędne pozwolenia “. [ 4 ], [ 18 ]

urzędnicy katedry poprosił dwa wymagania dla Sony. Jednym z nich był do Resistance: Fall of Man przestałby być sprzedawane natychmiast. Drugim warunkiem, że Sony dałoby cathédral bezwarunkowe przeprosiny. Twierdzili również, że Sony dałoby katedry „znacznej darowizny”. [ 19 ]

Nanako Kato, rzecznik Sony Computer Entertainment, skomentował wydarzenie od Tokio . Zwróciła uwagę, że zabytkowe budynki są często stosowane w przemyśle rozrywkowym jako klasyczne sceny gdzie Godzilla niszczy Tokyo Tower czy King Kong wspiąć się na Empire State Building . Powiedziała także, że Insomniac Games miał zamiar stworzyć stary kościół, nie tylko rzeczywistą katedrę w Manchesterze i że Sony sobie sprawę, że Kościół anglikański stał zdenerwowany, zwłaszcza gdy kościół stara się zmniejszyć przemoc związana Gun w mieście.

Tony Lloyd, który jest MP do Manchester, poprosił ówczesnego premiera Tony’ego Blaira , czy zgadza się z nim, że Sony nie naruszył praw autorskich gdy firma wykorzystała katedra w Resistance: Fall of Man . [ 20 ] Tony Blair odpowiedział, że zgadza się, ale to był bardzo trudny obszar do oszacowania. [ 20 ]

W dniu 15 czerwca 2007 roku , firma Sony opublikowała oświadczenie, w którym powiedział:

„Nie przyjąć, że nie ma związku między 2000 Manchester i fikcyjnym mieście w Wielkiej Brytanii w fikcyjnej 1950, który jest atakowany przez cudzoziemców. To nie było zamierzone, że dokuczał kościoła angielskiego. Gdybyśmy tak zrobili, głęboko żałować. ” [ 21 ], [ 22 ]

Główny kapłan z katedry w Manchesterze, Rogers Govender, powiedział w oświadczeniu. „Zauważmy, że Sony przyznaje, że budynek w grze jest Katedra w Manchesterze Dziękujemy za wymówką, że Sony dał się jednak nie zmieniły swoje stanowisko w kwestii przemocy jako przedstawiana. Kościół “. [ 21 ] [ 22 ] To nie wspomniano, czy nadal chce darowiznę od firmy Sony.

W dniu 6 lipca 2.007 opublikowany Sony bezwarunkowe przeprosiny Kościoła Anglii w gazecie Manchester Evening News . [ 23 ]

Sequele

Resistance 2

Główny artykuł: Resistance 2

Resistance 2 został wydany w dniu 4 listopada 2008 roku w Stanach Zjednoczonych z 13 listopada w Japonii i 26 listopada w Europie . [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] W Resistance 2 ma Chimera rozpoczął inwazję na pełną skalę, zarówno na zachodnim i wschodnim wybrzeżu USA . Nathan Hale dołącza do grupy zadaniowej nazwie „Strażnicy”, grupę żołnierzy, którzy są odporni na kimeraviruset. Hale zwrócił się przeciwko Chimera w różnych miejscach w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy on ma wirusa wewnątrz nich. Tryb multiplayer w grze, zdolną do podtrzymania do 60 sztuk gracza w konkurencyjnej meczu i aż do 8 graczy w co-op mode. [ 27 ]

Resistance: Retribution

Główny artykuł: Resistance: Retribution

Kolejny sequel, zwany Resistance: Retribution , został ogłoszony w dniu 15 lipca 2008 roku na konferencji prasowej Sony na E3 2008 . Jest to strzelec trzeciej osoby na Playstation Portable i opracowany przez Sony Bend . Gra została wydana w marcu 2009 roku . [ 28 ]

Resistance 3

Główny artykuł: Resistance 3

W dniu 11 października 2009 poinformował serwisu Joystiq , że znak z logo Resistance 3 zaobserwowano w Shreveport , Louisiana . Jak Resistance 3 nie zostały jeszcze ogłoszone, spekulacje, że znak był product placement w filmie Bitwa o Los Angeles, który został nakręcony w okolicy i został wydany w kinach w marcu 2011 r . Przypuszcza się również, że gra zostanie wydana w tym samym czasie co film. [ 29 ]

Resistance 3 ogłoszono oficjalnie 17 sierpnia 2010 roku podczas konferencji prasowej Sony na GameCom 2010 roku, wraz z przyczepą do gry. Został on później wydany we wrześniu 2011 roku [ 30 ]