Resistance 3 to science fiction – gry wideo z förstapersonsskjutargenren do PlayStation 3 , opracowany przez Insomniac Games i wydana przez Sony Computer Entertainment . Kolejna część Resistance: Spadek Man i Resistance 2 Playstation 3 i Resistance: Retribution do Playstation przenośne [ 2 ] . Gra została wydana 6 września 2011 w Ameryce Północnej , 08 września w Japonii i Australii i 9 września w Europie [ 3 ] .

Akcja gry toczy się w 1957 roku w Stanach Zjednoczonych , gdzie Joseph Capelli nadal walczyć z potężną obcą rasę Kimera [ 4 ] , który zajmował świat.

Gra otrzymała wiele pozytywnych opinii. W październiku 2011 roku gra sprzedała ponad pół miliona egzemplarzy na całym świecie. [ 5 ]

Tło

W wyniku wypadku Tunguska w 1908 roku został obcy wirus rozprzestrzenił się na całym świecie, co powoduje, że ludzie zamieniają się Chimery . Znaczna część światowej populacji dotkniętej przez wirusa i ogromna armia strasznym kimeramonster hodowane i atakuje pierwszy Europę i wtedy świat.

W 1951 roku próbował Chimera wojsko do inwazji na Anglię , ale dzięki amerykański sierżant Nathan Hale , który został także trafiony przez wirusa, ale są odporne na to, udało się wyprzeć siły brytyjskie Chimera armii brytyjskiej ziemi. Hale stał się znany jako bohater wśród ruchu oporu na świecie, który stara się walczyć z kimerahotet światową.

W 1953 roku inwazji Chimera America West i wschodniego wybrzeża . wirus Hales zaczyna się przejąć jego ciało i umysł, a on dołączy do sił specjalnych „ Watchmen ” w organizacji wojskowej SRPA . W misji w Meksyku uda Hale zniszczyć dużą kimeraflotta, jednak wirus jest prawie całkowicie pochłonęła go, pozwalając strażnik Joseph Capelli zostaje zmuszony do zabicia Hale więc nie zamieni się w chimery. Dr Fiodor Malikov , rosyjski naukowiec SRPA, udaje się stworzyć szczepionki Hales krwi, co oznacza, że inne osoby będą również zwolnione z kimeraviruset.

Capelli wybija następnie zwolniony z wojska za zabicie Hale, który zhańbił jego imię i renomę. Zrezygnował z walki z Chimera, który już podbił całą ziemię, i wędrował na wsi, aż dotarł do miasteczka Haven w stanie Oklahoma , gdzie poznał Susan Farley , Nathan Hale siostrę. Capelli następnie poślubił Susan, i miał syna o imieniu Jack . Od tamtej pory Capelli był ze swoją nową rodziną w Haven w ciągu najbliższych czterech lat i, jak duża część całej zachowanej ludzkości, chowa się pod ziemię i starają się przeżyć, aby chronić swoją rodzinę przed kimerahotet. Około 90 procent całej ludzkości spadła ofiarą Chimery.

Akcja

Historia zaczyna się w podziemnym obozie w Haven , Oklahoma , gdzie Joseph Capelli , jego rodzina i wielu innych, którzy przeżyli brutalnej inwazji Chimery, ukrywając od Chimery i spróbuj pozostać tam potajemnie, jak to możliwe. Po ocalałych dół kimerapatrull od miasta, które było blisko do odkrycia ich obóz, widok Capelli o Terraformare , dużą satelitę -Jak kimeravapen który niszczy wszystko na swojej drodze przez wypalanie laserem z nieba, który był już w drodze zniszczyć cały Haven i ich obóz przetrwania. Capelli i ocaleni zdecydować się ewakuować obóz i pokonać inne kimerapatrullerna w mieście, tak, że mogą dostać szansę na ucieczkę. Tymczasem obóz odwiedził dr Fiodora Malikov , który spędził ostatnie kilka miesięcy szuka Capelli. Malikov wyjaśnia Capelli że kiedy Hale zdetonował bombę rozszczepienia pokładzie kimeraflottan w Meksyku była eksplozja jako katalizatora , który spowodował duże tunele utworzone z kimeratornet w Nowym Jorku i powoli zamrozić całą ziemię (bo Chimera rozwijać się w zimnym klimacie) i ocaleni ludzie na ziemi nie przetrwa kolejną zimę. syn Capellis Jack jest dowodem na to, bo jest bardzo źle z powodu zmieniającego się klimatu Ziemi. Malikov twierdzi, że jest jedyną osobą, która może obrócić się na wieżę i zapytać dlaczego Capelli, aby chronić go i towarzyszyć mu do Nowego Jorku, aby obrócić wieżę. Ale Capelli odmawia mu pomóc i iść z innych ocalałych, aby powstrzymać kimerapatrullerna podczas gdy reszta mieszkańców rajów uciekają. Kiedy następnie Capelli uciekających z uchodźcami, zatrzymał się przez Susan, który mówi, że jest zmęczony widząc jego syn umiera i prosi go, aby towarzyszył Malikov. Niechętnie Capelli idzie w parze z tym, a on opuszcza swoją rodzinę i świadków, gdy Terra shaper zniszczyć całe miasto.

Capelli dogania Malikov i zaczynają swoją podróż poprzez łódkę i przejechać przez rzekę Mississippi . Dwa dni później tracą z drogi z powodu gęstej mgły i zdanie zalane miasto Wright Burg w Missouri . Tam zarażonych Chimery i robotów, a kiedy uciekać od nich, ich łódź zniszczona przez ogromne roboty Goliath. Są one na mieliźnie w miejscowości St. Louis, Missouri i Malikov są uszkodzone starej placówce, gdzie można odpocząć od swoich obrażeń. Capelli opuszcza go i ostatecznie spotyka grupę lokalną odporność nazwie „ resztki ”, którzy bronili uszkodzonym VTOL samolotów z kimerapatrull. Kimerapatrullen pokonany i Capelli doprowadzone do ich tajnej kryjówki, gdzie znajduje Malikov ciężko ranny i potrzebuje pomocy medycznej. lider Kvarlevornas, Charlie Tent , zgadza się im pomóc, aby być Capelli pomoże im zdobyć rdzeń zasilający z kimerafraktplan do rozpoczęcia swoich samolotów VTOL. Malikov otrzymają swoje leki jako warunek wsparcia Capellis i oni również uzyskać jeździć do Nowego Jorku. zaprojektować oni zasadzkę przeciwko kimerafraktskepp i mimo ich zasadzka nie udaje im się wziąć rdzeń sił. Kiedy samolot VTOL zostanie naprawiony do Charliego i jego pilot Ellis dać Capelli i Malikov pojechać do Nowego Jorku.

W czasie lotu dostaje Capelli koszmar, że jego rodzina jest w niebezpieczeństwie i wezwaniem do powrotu do Oklahoma. Ale ich samolot zostaje zaatakowany przez kimerastyrka niedaleko Mt. Przyjemny , Pensylwania . Capelli spada z samolotu, ale przeżyje. Charlie pozostawia Malikov pobliżu i obiecuje, że będzie wyglądać dla jego rodziny i zobaczyć, czy były one bezpieczne. Capelli wykonuje swoją drogę przez ciemne lasy i opuszczone kopalnie pełnymi czujnym kimerasoldater. Ponownie spotkał się z Malikov i Kowalski pociąg w okolicy, gdzie spotykają Jean Rose , członek överlevadsorganisation głęboko religijnej, która ma swoją bazę w pobliżu kopalni. Mówi im, że jej mąż Jonathan Rose można naprawić z pociągu, ale udał się do kopalni, aby zabić dużą kimeramonster nazywają „ Szatan ”, którzy terroryzował i zabili wielu z nich. Nazywa Capelli szukać męża i pomóc mu pokonać potwora. Kiedy Capelli spotyka Jonathana razem uda się pokonać potwora i Jonathan naprawić swoje pociągi Malikov i Capelli może kontynuować swoją podróż do Nowego Jorku.

Po drodze, ostrzegł Malikov Capelli, że podróż do Nowego Jorku, by skończyć z ich śmiercią, kiedy były SRPA-operacja przeciwko kimeratornet w Nowym Jorku zakończyła się porażką wielką, i Capelli nigdy nie zobaczy swojej rodziny ponownie. Capelli wiedział już, ale on mówi im do dołożenia wszelkich starań, aby uzyskać Misja zakończona. Ich podróż będzie ograniczany przez grupę ludzi zwanych „ strażników ”, które były wrogo do ludzi, którzy wcześniej byli więźniowie z pobliskiego więzienia Graterford . Chociaż Capelli Strikes Back Guards ataku uruchomić swoje pociągi na stado gigantycznych pająków , które zostały pozyskane przez walki i wysiada. Capelli zakleszczony między tågvraket i kiedy Malikov próbuje pomóc mu, on zostaje zaatakowany i brutalnie zamordowany przez Micka Cutler , który był liderem ze strażników, który później okazuje się być byłym SRPA żołnierz. Capelli zostaje schwytany przez Micka a następnie zmuszony do walki w gladiatorów walce przeciwko kimeramonster uwięziony na podwórzu więziennym. Capelli ich pokonać, ale potem znowu uwięziony. On ostatecznie pomóc przyjaznego strażnika o imieniu Herbert , który sporządza plan ucieczki z więzienia z pomocą Capellis. Poprzez wyłączenie systemu bezpieczeństwa więzienia, który został zbudowany w celu zapobieżenia kimerastyrkor znajdzie więzienie, całe więzienie atakowany przez Chimery tak Capelli, Herbert i inni więźniowie mogą dostać szansę na ucieczkę. Choć kimerastyrka infiltrować więzienie staje Capelli zaatakowany przez Micka, kiedy próbował wyłączyć system zabezpieczeń, a po ciężkim nävkamp uda Capelli zabić Micka, wyłącz system zabezpieczeń i uciec z więzienia, podczas gdy Chimera uboju wszystkich strażników i niszcząc całe więzienie.

Capelli kontynuować swoją podróż na własną rękę i dotrzeć wreszcie do Nowego Jorku, który został niemal całkowicie zakopany przez dużych mas śniegu, ze względu na dużą dziurę robaka nad miastem. Odnajduje radio pracuje w opuszczonym budynku w mieście i zrobić transmisję radiową do żony; gdzie mówi o Malikovs śmierci i, że bez niego nie ma szans, aby wyłączyć wieżę Nowy Jork. Mimo to decyduje się przynajmniej spróbować, a potem pożegnać się z żoną. Walczy drogę przez Nowy Jork i zbliżyć się do wieży, będzie ograniczany przez przełożonego kimerastyrka, ale zostaje uratowany w ostatniej chwili przez Charlie i Ellisa z ich PSL. Charlie mówi Capelli żeby sprowadzić go z powrotem do jego rodziny, ale sprzeciw Capelli i zamiast przygotować plan, aby zniszczyć wieżę New York przez pokład Terraformare w mieście, i sabotować go tak, że może zderzyć się przed Nowym Jorku -tornet i tunel zamrażania zniknie z nieba. Charlie i Capelli przedostać Terra kształtującego, gdzie niszczą swoje źródła zasilania i uciekających Terra kształtującego tylko gdy zderza się z wieży i zatykanie tunelu.

Pod koniec gry zjednoczona Capelli z Susan i Jack i klimat Ziemi jest coraz cieplej ponownie. Kilka grup opozycyjnych, doniesienia z całego świata o swoich sukcesach przeciwko kimerastyrkor ziemi, co pokazuje, że człowiek zdobył wielkie zwycięstwo przeciwko Chimera.

Rozgrywka

Gra pozostał praktycznie taki sam jak w mechanice gry Resistance 2, ale z dużą ilością nowych zmian. Gracz przenosi się od poprzednich gier uległy poprawie, można wspinać się na ściany i przez okna. Broń w grze mogą teraz uaktualnić i im więcej z nich korzystać, tym bardziej stają się one silne. [ 6 ] Każda broń w grze ma unikalną funkcję wtórną, oprócz podstawowego ataku. Broń i amunicja do broni można odebrać w tej dziedzinie. Istnieją również skrzynie z bronią w strategicznych miejscach, gdzie można odebrać amunicję.

Regenerationssystemet z Resistance 2, dzięki czemu gracz leczyć się przez jakiś czas, została usunięta. Zamiast tego, gracz musi szukać BACS symetrii , która jest livförpackning gry, aby móc leczyć się. Niektórzy wrogowie nosić te sym-BACS a także można leczyć za pomocą apteczek pierwszej pomocy w strategicznych miejscach w grze. Podczas podróży gracza napotka różne notatki, pliki audio i inne informacje, które przeżyły tyle.

Gra obsługuje PlayStation Move i stereoskopowego 3D . [ 7 ]

Multiplayer

Możesz grać przeciwko 16 graczy w grze multiplayerdel [ 8 ] , a można konkurować zarówno w Team Deathmatch i obiektywne oparte tryby gry. Obejmuje ona także konfigurowalny system progresji, gdzie gracze spędzają punktów grając online, aby odblokować nowe bronie, broń, akcesoria, itp garnitury [ 9 ] kursy Multiplayer ustawione w wielu miejscach na całym świecie, takich jak Glamorgan w Walii , Fort Lamy w Czad , Alice Springs w Australii , stacja kolejowa w Bogocie w Kolumbii i Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych . Niektóre z tych utworów nie będą odtwarzane w grze w kampanii dla jednego gracza. [ 10 ]

Gra posiada również tryb kooperacji, w której gracze mogą grać przez trybie kampanii, zarówno on-line lub poprzez podzielonym ekranie . Ale w przeciwieństwie do Resistance 2, gra ma tryb kooperacji dla ośmiu graczy. [ 11 ]

Aby uzyskać dostęp do trybu multiplayer gry, najpierw przejdź do PlayStation Store i wprowadzić przepustkę sieć -kupongkod na tylnej części obudowy do gier instrukcji .

Aktor głos

 • Robin Atkin Downes – Joseph “Joe” Capelli
 • Kari Wahlgren – Susan Capelli
 • Greg Ellis – Dr. Fiodor Malikov
 • Crispin Freeman – Charlie Tent
 • Paul Eiding – Herbert Sawicki
 • Keythe Farley – Jonathan Rose
 • Laura Bailey – Jean Rose
 • Yuri Lowenthal – Tommy Dean
 • Dave Mallow – Lester
 • Bumper Robinson – Ellis Turner
 • JD Cullum – Dale
 • Anthony Delongis – Mick Cutler / Martin
 • John Mariano – Freddie Valmore
 • Ali Hillis – Glenda

Rozwój

W dniu 11 października 2009 poinformował serwisu Joystiq, że znak z logo Resistance 3 zaobserwowano w Shreveport , Louisiana . Znak został znaleziony na planie filmu Bitwa o Los Angeles , wyprodukowany przez Columbia Pictures . Podczas trzeciego zwiastun filmu Battle: Los Angeles można zobaczyć znak z Resistance 3 Logan. [ 12 ] Kiedy IGN zapytał ich, czy znak powiedział Insomniac Games , że „ nie podjęliśmy żadnych ogłoszeń w tej chwili .” Znak został zdjęty przez kilka dni po zdjęcie zostało opublikowane w Internecie.

Gra została oficjalnie ogłoszona na Sony Gamescoms konferencji prasowej w 2010 roku w Kolonii, 17 sierpnia, a także pokazał zwiastun gry [ 2 ] . W dniu 28 września 2010 r zaprezentowane różne sztuki koncepcji i screeny z gry z Flickr rachunek, który pokazuje różne kimerakaraktärer i dwie niezidentyfikowane postacie ludzkie (co zostało później potwierdzone w listopadzie 2010 ac Game Informer , że były Joseph Capelli i Susan Farley ). Gdy pojawiło się pytanie, czy zdjęcia są prawdziwe Insomniac dał odpowiedź: „ bez komentarza ”. [ 13 ] Pierwszy gameplay z gry wideo został pokazany na nagrody vgx , które pokazały kilka nowych broni i przeciwników.

Globalny Resistance

Globalny Resistance to gra strategiczna stworzona przez Insomniac Games, aby promować wprowadzenie Resistance 3, w której gracze mogą wybrać, aby grać zarówno jako człowieka lub Chimery. Zawiera on również wyjątkowych materiałów do odporności 3. [ 14 ]

Wydanie specjalne

Gra jest dostępna w dwóch wersjach specjalnych (Special Edition). Jeden nazywa Doomsday Edition i zawiera kopię gry, PlayStation Move -Regulatory z akcesoriami oraz PlayStation Eye aparat z prostą obsługą. Pakiet jest dostępny tylko w Ameryce Północnej i Ameryce Łacińskiej . [ 15 ]

Druga edycja jest dostępna w Europie , zwany Survivor Edition . Zawiera główny bohater Józef Capellis pamiętnika, a cel , karty do gry, torbę, a piersiówkę , leksoldater itd. [ 16 ] [ 17 ]

Odbiór

Resistance 3 otrzymała przeważnie pozytywny odbiór z różnych krytyków gier na całym świecie.

Referencje

 1. ^ „Resistance 3 Pobiera datę wydania” . 11 grudnia 2010 . Przeczytaj 11 grudnia 2010 .
 2. ^ [ B ] Marcus Smith (17 sierpnia 2010). “Resistance 3 od Insomniac Games pochodzącego wyłącznie na PS3” . PlayStation.Blog . Sony Computer Entertainment . Czytaj Sierpień 16, 2010 .
 3. ^ http://vgreleases.com/PS3/ReleaseDate-227507.aspx
 4. ^ Kimera jest oficjalnym szwedzki pisowni angielskiego słowa „Chimera”. Pisownia używany przez szwedzką SCE . [1] [2], [3] . Zobacz także na dyskusję.
 5. ^ http://ps3.ign.com/articles/120/1200267p1.html
 6. ^ Debabrata Na (13 października 2010). „Najnowsze GI problem wyzwala mnóstwo nowych Resistance 3 szczegółach” . VG247 . Przeczytaj 08 października 2010 .
 7. ^ “Resistance 3 obsługuje Move, 3D” . IGN . 29 marca 2011 . Przeczytaj 29 marca 2011 .
 8. ^ http://www.gamereactor.se/nyheter/26391/16+spelare+i+Resistance+3/
 9. ^ James Stevenson (2 marzec 2011). “Resistance 3 Multiplayer Revealed, beta jeszcze w tym roku” . 02 marca 2011 czytać .
 10. ^ Marcus Smith (7 grudnia 2010). “Resistance 3: The Story So Far” . Przeczytaj 7 grudnia 2010 .
 11. ^ Matt Helgeson (5 listopada 2010). “Special Edition Podcast: Resistance 3” . Game Informer . Przeczytaj 7 listopada 2010 .
 12. ^ http://www.youtube.com/watch?v=7L338geHTpw
 13. ^ Colin Moriarty (18 września 2010). “Pierwszy Resistance 3 Artwork Revealed” . Przeczytaj 19 września 2010 .
 14. ^ http://www.myresistance.net/global
 15. ^ http://www.joystiq.com/2011/06/06/resistance-3-doomsday-edition-pack-launching-on-september-6-fo/
 16. ^ http://www.webhallen.com/spel/playstation_3/135976-resistance_3-special_edition
 17. ^ http://community.us.playstation.com/thread/3430870?start=0&tstart=0
 18. ^ Http://www.gamerankings.com/ps3/998016-resistance-3/index.html :
 19. ^ “Oporność 3” .
 20. ^ “Przegląd: Resistance 3 Ice Insomniac Prawie Najlepszy spotkania” . 1UP.com. Źródło 6 września 2011 r.
 21. ^ http://www.next-gen.biz/reviews/resistance-3-review
 22. ^ http://www.eurogamer.net/articles/2011-09-05-resistance-3-review
 23. ^ Ryckert Dan. “Resistance 3 Review.” Game Informer. Emisja 222 października 2011 r http://www.gameinformer.com/games/resistance_3/b/ps3/archive/2011/09/06/review.aspx
 24. ^ http://www.gamespot.com/resistance-3/reviews/resistance-3-review-6332884?tag=summary%3Bread-review
 25. ^ http://www.gamesradar.com/resistance-3-review/
 26. ^ http://www.gametrailers.com/video/review-resistance-3/720254
 27. ^ Resistance 3 Przegląd , IGN
 28. ^ http://www.videogamer.com/ps3/resistance_3/review.html
 29. ^ http://www.g4tv.com/games/ps3/64424/resistance-3/review/
 30. ^ http://www.gamereactor.se/recensioner/28945/Resistance+3/