Resistance 2 jest to science fiction first-person shooter gry wideo do PlayStation 3 . [ 5 ] Gra została wydana w dniu 4 listopada 2008 roku w Stanach Zjednoczonych the 13 listopada w Japonii z 26 listopada w Skandynawii i 28 listopada w pozostałej części Europy . [ 1 ] [ 2 ] [ 4 ] [ 3 ] Został on opracowany przez Insomniac Games , a opublikowane przez Sony Computer Entertainment . Resistance 2 to kontynuacja pierwszej części gry, Resistance: Fall of Man .

W Resistance 2 ma Chimera [ 6 ] rozpoczęła inwazję na pełną skalę zarówno zachodniego i wschodniego wybrzeża USA i rozprzestrzenia się po całym amerykańskim kontynencie. Nathan Hale dołącza do grupy zadaniowej nazwie „Strażnicy”, grupę żołnierzy, którzy są odporni na kimeraviruset. Razem z nimi próbuje Hale powstrzymać szaleństwo Chimera w Ameryce Północnej, a także do walki z własnymi kimeravirus nawiedzających jego ciało i umysł.

Rozgrywka

Gra oferuje 12 nowych kimerafiender. Wśród nich są

 • „Chameleon” , duża niebezpiecznym wrogiem, który może zamaskować się w całości i może zabić gracz z jednym uderzeniem.
 • “Grimare” , swoistym kimerahybrid. Atakują w stadach lub zaniechania z kokonów, kiedy się do nich zbliżyć. Ponieważ nie są one wyposażone w systemy chłodzenia, jak inne hybrydy, mają krótki okres zaledwie kilku godzin: ich głównym celem jest służyć jedynie jako oddziały uderzeniowe.
 • „Furie” , wróg czai się w wodzie. Jeśli skok w wodzie, ponieważ istnieją furirer więc zabijają bezbronnych odtwarzacz jedząc go.
 • „Härjare” , duża wroga z tarczą i bije wściekle przeciwko graczowi. Härjarna są również przewidziane, ale pistolet, który strzela zielone kule energii i pistolet, który strzela w osoczu szkodliwych promieni.
 • „Roboty” , latający wyszukiwania i zniszczyć zautomatyzowane roboty, które zostały zbudowane przez Chimery.

Wrogowie „Stalker” i „hybryda” wrócił z ostatniego spotkania z kilkoma nowymi modyfikacjami. [ 7 ], [ 8 ]

L23 Fareye , Mustang , M5A2 Folsom karabinek , przenośnik , LAARK i Rossmore 236 zwrócony od oporu spaść Man, z kilkoma modyfikacjami. Na przykład, można umieścić Bullseye „ punkt naprowadzające ”, który przyciąga wszystkie strzały. Nowe bronie należą półautomatyczny karabin snajperski o nazwie „ Sniper ”, a .44 Magnum rewolwer z wybuchem wkładów jako wtórnego pożaru, a karabin maszynowy o nazwie; „ Phantom ”, który ma drugorzędne ogień gdzie występuje tarcza kimeriansk chronić odtwarzacz i „Podział Pocieszyciel”, który jest karabin z dużym okrągłym ostrzem na froncie odtwarzacza można rozpocząć po uruchomieniu ostrze przędzenia i przegrzać następnie wysłany we wszystkich kierunkach, a następnie zabić wszystkich wrogów wokół gracza. [ 9 ], [ 10 ] [ 11 ] Odporność 2 był jednym z pierwszej gry, wspierającego PS3 trofea .

W przeciwieństwie do pierwszej części gry, gdzie gracz może wykonywać na wszystkich broni jednocześnie, dzięki czemu gracz może wykonać tylko co najmniej dwóch broni w Resistance 2, a także ograniczoną ilość granatów. Resistance 2 również nie ma paska zdrowia w trybie dla pojedynczego gracza, ale zamiast tego używa automatycznego regenerationssystem , co oznacza, że gracz musi trzymać się z linii ognia, aby leczyć się ponownie.

Resistance 2 cechy dwóch różnych rodzajów multiplayer : współpracy i konkurencji . Oba sposoby są oparte na odtwarzaczu, aby zdobyć punkty i odblokować różne osiągnięcia.

Współpraca

W przeciwieństwie do poprzednika gry, Resistance 2 nie jest tryb co-op dla kampanii dla jednego gracza. Samrbetsläget posiada oddzielną pozycję kampanii przebiegającej równolegle do kampanii dla pojedynczego gracza. Ten tryb kampanii spółdzielnia obsługuje wszędzie od dwóch do ośmiu graczy, a każdy z graczy wciela się w rolę członka grupy o nazwie „ Zespół Spectre ”, specjalnej jednostki, która specjalizuje się w pozyskiwaniu Grey technologii i innych ciał obcych. Zadaniem gracza jest wypełnienie liczbę bramek w całym całej mapie gry, natomiast pokonanie kilku legionów kimerastyrkor. Siła wśród wojsk wroga będzie się zmieniać, w zależności od liczby graczy i ich poziomach zaawansowania. zespołowej zawodników jest bardzo ważnym czynnikiem w kampanii, jak masywny kimerastyrkor szybko przytłoczyć graczy i próbować ich zabić. Jeśli wszyscy gracze umrze do końca kampanii.

Istnieją trzy klasy, które gracze mogą wybierać spośród: Żołnierz – którzy cierpią najwięcej szkód, a kto jest na czubku każdego ataku, Special Force – specjalnie wyszkolonych żołnierzy strzelać wrogów z daleka i który niesie również skrzynie z amunicją, a Medycy – kto może przekształcić obrażeń dodanych wrogów zdrowia do jego drużyny.

Konkurencja

Tryb konkursowy obsługuje do 60 graczy, został wydany maksymalna liczba graczy dla wszystkich gier online dla PlayStation 3 w momencie Resistance 2. Cztery tryby multiplayer dostępne są: Deathmatch , Team Deathmatch , Capture the Flag ( dozoru jądrowego ) i Meltdown . Gracze dzielą się na grupy po pięć i uczestniczyć w bitwach obiektywne oparte. Można grać zarówno jako człowieka lub Chimery i wybrać własne bronie i ekwipunek przed iw trakcie spektaklu meczu.

Jest to nowy dodatek do muliplayer, nazwany w szał , zastępując Rage Tryb z Resistance: Fall of Man. Berserk daje graczom dodatkową korzyść, jako nową broń lub dodatkowej ochrony zdrowia, ale tylko na krótki czas. Tryb ten może być osiągnięty tylko wtedy, gdy gracz osiągnie statusu obowiązkowego punktu, kiedy zabiłeś pewną liczbę przeciwnik podczas meczu.

Istnieje wiele map do gier w różnych rozmiarach, w której gracze mogą wybrać swoje preferencje kampanii opartych. mecze Tailor ( Gry niestandardowe ) również wrócić, ale w przeciwieństwie do Resistance: Fall of Man, więc gracze nie mogą dostać punkty. Ranking jest również identyczna z Resistance: Fall of Man. Gracze poprawić przy odblokowywaniu jedną lub więcej z gry w 60 szeregach wojskowych, począwszy od zamieszczenia człowieka do wodza. Kiedy niektóre poziomy są odblokowane, gracze odblokować „ skóra ” i różne tryb szału.

Akcja

Resistance 2 to bezpośredni sequel Resistance: Fall of Man i rozpoczyna się V-22 Osprey trwa Nathan Hale do podstawy Dan Arie bazy lotniczej Johnson w Islandii . Hale wykonuje pierwszy opór żołnierzy, dopóki jeden z nich wyciąga pistolet i każe mu się uspokoić, co robi. Kiedy Hale przybywa u podstawy, odkrywa, że istnieją inni podobni mu ludzie, którzy są odporni na kimeraviruset i zostały zebrane z całego świata „ SRPA ”. Wszystko prowadzone przez USA Majoren Richard Blake , dyrektor „ zaawansowanych operacji taktycznych ”. Ich zadaniem jest bronić jednego z pięciu państw, które jeszcze nie zostały zajęte przez Chimery. Mężczyźni są nazywane „ Obserwowane ”, czyli specjalny siła , której członkami są częściowo odporne na kimeraviruset, jak Hale. Hale i Blake znaleźć rosyjskiego naukowca Fjodor Malikov , który pracuje w SRPA i badanie kimeraviruset. Baza zostaje zaatakowana, a następnie sił kimerianska. Hale napotka Daedalus , niezwykle potężny kimeravarelse, który nagle ucieka. Opiekunowie uciekają następnie do bazy SRPA 3 w San Francisco .

Dwa lata później, Hale awansował na porucznika. Później przechodzi do zespołu Echo , grupa strażników składających się z sierżanta Benjamina Warnera , kaprala Josepha Capelli i ekspertów wybuchowy Aaron Hawthorne . W dniu 15 maja 1953 r Chimera rozpocząć pełną skalę atak w powietrzu zarówno zachodniego i wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Hale, Malikov, Blake i większość innych żołnierzy SRPA są atakowane u podstawy San Francisco po chimeryczne siły zaatakowały miasto. Ci, uciekając Holocaust po Hale zabija kimerahavsmonster, znany jako „ Kraken ”. Uciekają do miasta Orick , Kalifornii , aby za pomocą kimeraslagskepp ZARZĄD dużej kimeraslagskepp, który został zniszczony w czasie walk w San Francisco, w celu uzyskania dalszych informacji na temat Chimera planów wojennych. Następnie zniszczyć pancernik od wewnątrz przez materiały wybuchowe, ale po ich ucieczce one zestrzelony i crash-ląduje w pobliżu Twin Falls , Idaho .

Hale i strażnicy biją później z powodzeniem zwróciło kimeraflotta używając dwóch destrukcyjnych wieże miasta. Hale potem zabija olbrzyma kimeravarelse znany jako „ Matki turbinki .” Hale odmawia powrotu do Richard Blake, a zamiast tego zajmuje oddział do ‘ Station Genesis ‘ w Bryce Canyon , Utah . Co oszczędza Hale i Malikov Malikov wyjaśnia mu, że Dedal był stary rodzaj kimeravarelse, i że był kiedyś człowiekiem. Miał na imię Jordan Adam Sheppard , który wraz z Hale był częścią projektu Abrahama , operacji wojskowej mającej na celu starają się stworzyć Chimera-ludzkie hybrydy . Sheppard była częścią testów Malikovs, a jeden z dwóch (drugim jest sam Hale) wstrzyknięto czystą chimery DNA , że on rzeczywiście żyje. Jednak w odróżnieniu od Hale był wtrysk Shepparda zmutowane jego ciało w ludzkiej postaci ledwo sobie. W końcu stało się Dedal : chimera, który miał wiedzę na temat pochodzenia i celów Chimera, jak również zdolność do kontrolowania swoich wojsk.

Po odzyskaniu Malikov, podróże Hale, zespół Echo i niektóre oddziały SRPA do Chicago , aby wyłączyć jeden z kilku aktywowanego kimeratorn, ponieważ te wieże są kluczem do chimer plany na Ziemi. Duża część z Chicago został uszkodzony lub zniszczony, a ludność miasta albo został ewakuowany, zabity lub przekształcony Kimera. Po zaciętej walce przez miasto, gdzie Hale tym zabiciu 300 metrowy kimeramonster, znany jako „ Lewiatana ” Malikov może go dezaktywować. Ale potem okazuje się, że wieża jest reaktywowany przez Dedala. Jedynym sposobem, aby go zamknąć było podróżować do miejsca, gdzie był, w Islandii. Zespół Echo i inni żołnierze SRPA przeprowadzenia ataku na Islandii kimeratorn, ale potem kończy się w pułapce, gdzie wiele z ich siły są tracone. Hale i Echo Team następnie wejść na wieżę, gdzie czeka na nich Dedal. W czasie pobytu w wieży zabity Warner i Hawthorne Dedala i Hale otrzymać twardą ukłucie w żołądku przez Dedala i traci przytomność. Ale Capelli znaleźć jego ciało i uratowanie życia. Hale potem budzi się z sześciu-tygodniowej śpiączki w obozie pola w Cocodrie , Louisiana .

Podczas Hales śpiączką Chimera pokonał cała Armia USA, zginęło ponad 80 milionów ludzi i zmuszając ocalałych do 3 milionów ludzi do ostatniej twierdzy Stanów Zjednoczonych w Baton Rouge , Louisiana, a ich zapasy są na wyczerpaniu. Jeszcze gorzej było Hale bo nie iść na inhibitora leczenia , którą potrzebne. Jego ciało ulegli jego wirusa i miał tylko trzy godziny, aby przejść, zanim w pełni przejmuje jego ciała i umysłu. Czas jest krótki.

Hale postanawia wykorzystać swój ostatni czas, aby wziąć udział w ataku na kimeraflotta teraz unoszącego się nad Zatoką Meksykańską wokół Krater Chicxulub na półwyspie Jukatan . On, wraz z innymi żołnierzami SRPA dostarczyć bomba rozszczepienia flagowy floty. Ale Blake i jego skład, który wziął głowicę przed flagowego Środkowej reaktora zabitych i fissionsbomben podjętej przez siły chimerycznych. Hale czyni swoją własną drogę do fissionsbomben ale potem spotkać Daedalos i udaje mu się go zabić. Ale kiedy Hale porusza Daedalus ciało nagle ogarnia silne telekinetiskaska umiejętności. Po aktywacji fissionsbomben Hale ucieka z Capelli: powstały eksplozja niszczy cały kimeraflottan i moszcz shock wave Hale i Capellis statek ląduje awaryjnie.

Capelli wychodzi ze zbiornika i zobaczyć, że niebo jest barwione na czerwono z liczbą rozbitych kul płaszczyzny , które są wyraźnie widoczne z kosmosu, jak Hale oglądać w zdumienie. Hale odwraca się i widzi, że Capelli stał się prawie całkowicie wchłaniany przez wirusa. Capelli mają teraz innego wyjścia, jak go zabić strzelając mu w głowę. [ 12 ]

Rozwój

Gra została oficjalnie ogłoszona w lutym 2008 roku magazyn gier Game Informer , który powiedział, że gra zostanie wydana kiedyś w listopadzie 2008 roku . [ 13 ] Pierwszy trailer zadebiutował przedstawiający 11 kwietnia 2008 na GameTrailers TV, gdzie Hale mówi, że ma tylko 19 godziny życia. W dniu 13 czerwca +2.008 widziano gameplay z gry po raz pierwszy w telewizji GameTrailers.

Resistance 2 został pokazany na Sony konferencji prasowej na targach E3 2008. Nie zostały pokazane w tym walki z bossem z pierwszego bossa w grze. Dziennikarze mogli grać w multiplayer w mszy i części kampanii dla jednego gracza, pojawił się w salonie Sony. [ 14 ]

Gra miała mieć broń zwaną Valiant, które mogłyby popchnąć rurki i kiedy uderzy wróg stworzyć „fontannę krwi”. Pomysł został później zabrane z gry. [ 15 ]

W dniu 16 października +2.008 rozpoczęła Insomniac Games, jest Open Beta . Jednym ze sposobów, aby uzyskać kod należy pobrać wersję beta była wstępnie Resistance 2 w GameStop . Kiedy beta była dostępna byli ludzie, którzy wcześniej zarezerwowany grę o e-mail zawierający informacje o tym, jak pobrać i zainstalować wersję beta. E-maile zostały wysłane w dniu 16 października, jednak mieliśmy kilka osób nie zrobić tego e-maila dopiero kilka dni później. [ 16 ]

Resistance 2 beta była aż do 24 października w USA i były aż do 13 listopada , w pozostałej części świata. 2,2 GB duży i zawierał trzy kawałki multiplayer kursy były; San Francisco, Chicago i Orick. Gracz mógł grać zarówno w Internecie co-op dla ośmiu graczy lub internetowych konkurencyjne dopasowania dla maksymalnie sześćdziesięciu sztuk graczy.

Marketing

Marketing wirusowy

Marketing wirusowy miała miejsce głównie w połowie lipca do końca sierpnia 2008 roku , a wokół projektu Abraham.com. W dniu 28 sierpnia były aktualizacje na stronach internetowych projektu Abrahama , tylko najpierw Ameryka Ameryka i dostać pracę War , który pokazał miejsca, w których strony internetowe set został zaatakowany przez wroga i / lub porzucone przez grupę, która jest tam. można jeszcze zobaczyć na wideo i dokumentów wydanych w obrocie z Abrahamem Projektu. Należy również zauważyć, że wszystkie z tych stron są oparte na november – grudzień 1950 , czyli osiem miesięcy, zanim zostanie ustawiony w Resistance: Fall of Man .

Projekt Abraham

Projekt Abraham jest fikcyjny ściśle tajny projekt wojskowy uruchomiony przez rząd Stanów Zjednoczonych i są pod jurysdykcją Departamentu Obrony USA .

Od samego początku, konkretne szczegóły, dlaczego projekt jest bardzo mało i tajemnicze, ale z biegiem czasu stawały się coraz więcej treści dodawane do serwisu (w porozumieniu z realizacji projektu), który ujawnia, że powodem tego projektu jest znalezienie lekarstwa ani szczepionki przeciwko kimeraviruset (który nazywany jest przez pracowników projektu „Europejski grypy”, w języku szwedzkim: Europejski grypa), najpierw przez wstrzyknięcie surowicy w dobrowolnych żołnierzy, a następnie wstrzyknąć kimeraviruset przedmiotem badań, aby zobaczyć, jak reagują. Kolejnym etapem jest zebranie wszystkich żołnierzy, którzy stają się odporni na wirusa do elitarnej sił specjalnych o nazwie kodowej „Obserwowane”.

Głównymi bohaterami są dr Cassandra „Cassie” Aklin jest Philosophy Doctor projektu i siedmiu wolontariuszy żołnierzy;

 • Kapitan Frank Anthony Gennaro
 • Porucznik Glenn Albert Khaner
 • Porucznik Kenneth Danby
 • Sierżant Nathan Hale
 • Sierżant Channing Brown
 • Sierżant Keith Todd Oster
 • Prywatne Joseph Capelli

Istnieją różne filmy i pliki pokazujące osobistych sytuacjach personelu projektu. Żołnierze mają szczegółowe profile osobiste, które zostały zmontowane przez Aklin. Które ujawniły wiele o historii Hales, rodziny i kariery wojskowej.

Sześć z siedmiu żołnierzy zostały wybrane do wstrzykiwań. zmarł wszyscy żołnierze z wyjątkiem następujących osób: Capelli, który wstrzykuje się pierwszy popadł w śpiączkę i został przeniesiony do innej bazy wojskowej w Utah do obserwacji, Hale, który był tylko wstrzykuje żołnierza, który przetrwał bez szwanku będą teraz służyć w Wielkiej Brytanii (co prowadzi do Resistance: Fall of Man ) oraz Danby, który w końcu nie musieli uczestniczyć w projekcie, ponieważ został przeniesiony do bazy „Stacja Genesis’ .

Inne strony

Ameryka Ameryka tylko pierwsza jest strona internetowa fikcyjnej grupy „American Alliance autonomii”. Sojusz jest grupa ekstremistów lewicowych , którzy chcą, aby odsłonić tajemnice Rząd USA publicznie. Strona pokazuje mały ciemny obszar z maszyny do pisania i biurze z papieru wiadomości, biuletyn Alliance, Szafy plikowe, i tak dalej. Alliance biuletyn wydany w każdy piątek w okresie marketingowego. Kiedy nowy artykuł wydany zakończył się w starym filskåpen i mogą być przeglądane w dowolnym momencie. Biuletyny uzyskać jak najwięcej informacji od agentów, którzy postawili na kody SrpaNet przez skrzynkę końcówek dostępnych w pokoju. Obecnie miejsce zostało zbadane i list, który wydaje się napisany w pośpiechu na ścianie.

Otrzymuj War Praca jest trzecim miejscu i jest dostępny bezpośrednio Project Abrahama. Teraz jest spalony, ale zanim to się stało został ukarany maszynie wraz z plusy i minusy-wojennych plakatów, kart, broszury i dokumentu, gdzie ludzie mogli wypełnić swoich danych osobowych.

SrpaNet jest czwartym miejscu, a jest tylko strona, która nadal nie jest w żaden sposób uszkodzony. Jest to stary program komputerowy używany przez pracowników projektu Abrahama i rządu USA . Do tej pory ukrytych i otwarte kody znajdują się w różnych miejscach na Abrahama Projektu. Kody otworzy ukryte dokumenty i obrazy związane z Chimery i co o nich wiadomo.

Edycja kolekcjonerska

Specjalne wydanie A (edycja kolekcjonerska) został ogłoszony na początku września 2008 roku przez Insomniac Games. [ 4 ] To zawierał figurkę , książki z różnych malowanymi obrazami z gry, ekskluzywny „skóra” dla trybu multiplayer (HVAP Wraith) oraz DVD z materiałem bonusowym. Na DVD filmy były Ameryka utracone na zawsze i Shattered Historia , zapowiedź nadchodzącej książki , Resistance: The Gathering Storm i cyfrową kopię pierwszego wydania nadchodzącego komiksu . [ 17 ] Specjalna edycja została wydana tylko w Ameryce Północnej .

Odbiór

Resistance 2 otrzymał generalnie przychylne przyjęcie od krytyków . Gra otrzymała ocenę 9/10 od Dzienniku Playstation magazynu , [ 28 ] 9,5 / 10 od IGN , [ 29 ] oraz 8/10 z GameRac. IGN szczególnie cenionych w Resistance 2 single player tryb kampanii i multiplayer, a także wielkość i szczegóły wstęg. pisał też, że szef -striderna będzie „sprawi, że straci swoją brodę.” [ 29 ]

Inne opinie zawierać opinię gracze, co dało grę 9/10, NZGamers opinię, co dało Ocena gry 9,2 / 10, [ 29 ] przegląd Gamepros, który dał Resistance 2 ocena 4/5, w którym stwierdził, że gra jest „większe, bardziej zło i lepiej niż w pierwszym meczu ( Resistance: Fall of Man ), „Przegląd X-play, która dała grę zdobyć 5/5 [ 30 ] oraz przegląd GameTrailers, gdzie dali Resistance 2 oceniło 9,1 / 10. [ 31 ]

Angielskie głosy

 • Nathan Hale – David Kaye
 • Richard Blake – Troy Baker
 • Dr. Malikov – Greg Ellis
 • Joseph Capelli – David Łódź
 • Benjamin Warner – Khary Payton
 • Dedal – Robin Atkin Downes
 • Henry Stillman – Marc Mediolan
 • Black Ops żołnierz – Travis Willingham
 • Black Ops żołnierz – Rick Pasqualone
 • BOP7 – Grant George
 • Brytyjski żołnierz – Gideon Emery

głosowanie Szwedzki

W Szwecji nazwany głosy w grze do szwedzkiego z Eurotroll . Gra została również nazwana duński , norweski i fiński .

 • Nathan Hale – Johan Hedenberg
 • Richard Blake – Gunnar Ernblad
 • Dr. Malikov – Hasse Jonsson
 • Joseph Capelli – Ole Ornered
 • Benjamin Warner – Torsten Wahlund
 • Aaron Hawthorne – Kim Sulocki
 • Dedal – Per Sandborgh
 • Henry Stillman – Nick Atkinson
 • Operator 1 – Nick Atkinson
 • Operator 2 – Leo Hallerstam
 • Operator 3 – Anton Raeder
 • Pilot 1 – Niclas Wahlgren
 • Pilot 2 – Gunnar Ernblad
 • BOP1 / SOL 1 – Niclas Wahlgren
 • BOP2 / SOL 2 – Peter Sjöquist
 • BOP3 / Sol3 – Joakim Jennefors
 • BOP4 / Victor 2 – Göran Berlander
 • BOP5 / PADD – Steve Kratz
 • BOP6 / SOL6 – Anders Öjebo
 • BOP7 / SOL7 – Dick Eriksson
 • BOP8 / SOL8 – Jonas Bergström
 • BOP9 / SOL9 – Mattias Łotr
 • BOP10 / SOL10 – Stephan Karlsén
 • Xray 1 – Steve Kratz

Zobacz też

 • Insomniac Games
 • Resistance: Fall of Man
 • Resistance: Retribution

Referencje

Ten artykuł jest w całości lub częściowo na podstawie materiału z angielskiej Wikipedii , Resistance 2

Uwagi

 1. ^ [ B C ] “Gamestop.se (informacje Odporność 2)” . GameStop . Przeczytaj 17 listopada 2008 r .
 2. ^ [ B ] “Odporność 2 Podsumowanie uwalnianiu” . Gamespot . Przeczytaj 9 grudnia 2008 .
 3. ^ [ B ] “Insomniacs Biuletyn (XI)” ( wiadomości ). Insomniac Games . 10 listopada 2008 czytać .
 4. ^ [ B C ] “Insomniac gier wiadomości (09 września 2008)” . Insomniac Games. 09 września 2008 . 10 września 2008 czytać .
 5. ^ Przedstawiamy Phillip (4 lutego 2008). “Zapowiedzi: Resistance 2” . 1UP . Przeczytaj 8 kwietnia 2008 .
 6. ^ Kimera jest oficjalnym szwedzki pisowni angielskiego słowa „Chimera”. Pisownia używany przez szwedzką SCE . [1] [2],[3] . Zobacz także na dyskusję.
 7. ^ “Resistance 2 – Insomniac wideo” . GameTrailers. 20 lutego 2008 . Przeczytaj 21 lutego 2008 .
 8. ^ “Insomniac opowiada o Resistance 2 w podcast” . Qj.net. 19 stycznia 2008 . Czytaj 17 maja 2008 .
 9. ^ „GC 2008: Więcej Resistance 2 Szczegóły filtrować pod” . IGN. 22 sierpnia 2008 . Przeczytaj 22 sierpnia 2008 .
 10. ^ “PlayStation Day: Resistance 2 Hands-on” . IGN. 06 maja 2008 . Czytaj 23 maja 2008 roku .
 11. ^ “Resistance 2: Ted Cena Interview” . IGN. Maj 12, 2008 . Czytaj 23 maja 2008 roku .
 12. ^ Oficjalna gazeta PlayStation – UK Issue No.16 marca
 13. ^ Faylor, Chris (11 stycznia 2008 roku). “Insomniac prezentuje Resistance 2: jesień 2008 Release, 8-player w Internecie co-op, 60-osobowa linia MP” . Shacknews . Czytaj 11 stycznia 2008 roku .
 14. ^ Big E3 Lista: 2008 Edition
 15. ^ ” Resistance 2 : Walka dla danego kraju, w” PlayStation Dzienniku Magazine 13 (listopad 2008): 60-ty
 16. ^ “Resistance 2 Beta Dyskusja” . Myresistance.net . Czytaj 2008-10-15 (po angielsku) .
 17. ^ „Informacja o Resistance 2 – Edycja Kolekcjonerska” . Loading.se. 02 września 2008 . Czytaj Wrzesień 21, 2008 .
 18. ^ “Resistance 2 recenzji” . Gamerankings .
 19. ^ “Resistance 2 (PS3: 2008): recenzje” . Metacritic .
 20. ^ Nguyen, Thierry (30 października 2008). “Resistance 2 Review” . 1UP . 24 listopada 2008 czytać .
 21. ^ Whitehead, Dan (5 listopada 2008 roku). “Resistance 2 Review – Page 1” . Eurogamer . 24 listopada 2008 czytać .
 22. ^ Shuman, Sid (5 listopada 2008 roku). “Przegląd: Resistance 2 [PS3 “]. GamePro . 24 listopada 2008 czytać .
 23. ^ Watters, Chris (5 listopada 2008 roku). “Resistance 2 Recenzja na GameSpot” . Gamespot . 10 stycznia 2009 czytać .
 24. ^ McGarvey, Sterling (3 listopad 2008). “GameSpy: Resistance 2 Review” . GameSpy . 24 listopada 2008 czytać .
 25. ^ “Resistance 2 Recenzja na GameTrailers” . GameTrailers. 04 listopada 2008 . 10 stycznia 2009 czytać .
 26. ^ Haynes, Jeff (28 października 2008). “IGN Resistance 2 Review” . IGN . 24 listopada 2008 czytać .
 27. ^ Sessler, Adam (5 listopada 2008 roku). “Resistance 2 Review” . X-Play . Czytaj 09 stycznia 2009 .
 28. + PS3 vault.com
 29. ^ [ B C ] “Odporność 2 Przegląd (IGN)” .
 30. ^ “Oporność 2 Przegląd (G4TV.com)” .
 31. ^ “Resistance 2 recenzja (GameTrailers)” (Wideo). Gametrailers.com . 10 listopada 2008 czytać .