Resident Evil (w Japonii znany jakoバイオハザード, Baiohazādo “Biohazard”) to seria gier, które ukuł przetrwanie pojęcie horroru (angielski survival horror), a także został nakręcony, zarówno prawdziwych aktorów i wersji animowanej. Pierwsza część gry przyszedł w 1996 roku [ 1 ] Istnieją również wokół produktów, takich jak figurki, poradnik do gry, tekstów. Kiedy Resident Evil 4 został wydany dla GameCube i PlayStation 2 przyszedł specjalnie zaprojektowany kontroler gier w formie łańcuchową. Twórcy są japońska firma gry wideo Capcom i producentem projektu jest projektant gry Shinji Mikami .

We wrześniu 2015 roku, że sprzedał w sumie około 65 milionów egzemplarzy gier z serii. [ 2 ]

Akcja

Gry mają ze sobą wiele wspólnego, ale różnią się one także dużo od siebie.

Resident Evil

Główny artykuł: Resident Evil (gra)

Pierwsza gra jest o elitarną drużyną gwiazd z dwóch drużyn (Alpha i Bravo Team) w celu zbadania kilka brutalnych morderstw w tej Arklay Gór poza Raccoon City. Kiedy Bravo Zespół zaatakowany przez psy przyjmujących tego schronienie w dworku, który jest nawiedzany przez różnych potworów i Alpha Zespół dostaje zadanie, aby przejść do końca, co się stało.

Możesz grać jako Chris Redfield i Jill Valentine w Alpha Team.

Resident Evil 2

Główny artykuł: Resident Evil 2

Gracz może wybrać, aby być Leon S. Kennedy i Claire Redfield. Jeśli zdecydujesz się na Claire, można dostać się do gry jako Sherry Birkin kawałek, wybrać Leon, można dostać się do gry jako Ada Wong. Claire Redfield szuka swojego Bror Chris Redfield. Leon S. Kennedy to jego pierwszy dzień jako oficer policji. Zarówno spotkać zombie, a następnie znaleźć się nawzajem i razem starają się uciec z miasta Raccoon City. Zaczynają się na komisariat. Claire odnajduje dziewczynkę imieniem Sherry Birkin, rodzice poprosił ją, by ukryć przed komisariat, który jest na pewno. Ale nic w tym mieście nie jest bezpieczne, dlatego musi zapisać Claire Sherry, gdy rodzice Sherry umiera w grze. Leon spotyka tajemniczą kobietę Ada Wong, który szuka swojego chłopaka Johna.

Resident Evil 3: Nemesis

Główny artykuł: Resident Evil 3: Nemesis

Gracz przejmuje znaki Jill Valentine oraz Carlos Oliveira (nieco). Resident Evil 3: Nemesis odbywa się dzień przed i dzień po Resident Evil 2. Jill Valentine, który jest głównym bohaterem będzie wydostać się z miasta Raccoon City, który stał się zarazić. Spotyka Brad (kolegą), ten facet flirty Carlos Oliveira i jego przebiegły pracowników Nikolai Zinowiew. Gra ma ogromny nowy niebezpieczny eksperyment, który ma się zabić wszystkie gwiazdy członków, Nemesis. Podczas gry gracz będzie prześladowany przez to zwierzę.

Resident Evil 4

Główny artykuł: Resident Evil 4

W czwartym meczu grać jak Leon S. Kennedy powierzył podróż do hiszpańskojęzycznych kraju, aby ratować córkę prezydenta USA, który został porwany przez tajemniczego kultu. Okazuje się, że ten kult ma coś wspólnego z wirusem, który spowodował zombifieringar w poprzednich grach. W tej grze, jest pasożytem, który przejmuje umysłach ludzi.

Resident Evil 5

Główny artykuł: Resident Evil 5

Resident Evil 5 odbywa się dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części gry. Chris Redfield jest członkiem organizacji Bio-terroryzm Security Assessment Alliance, i doszli do wsi w północno-wschodniej Afryce w celu zbadania nowych wirusów. We wsi mają zamiar zareagować agresywnie wobec czasu i gra jest, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa na całym świecie.

Resident Evil 6

Główny artykuł: Resident Evil 6

Resident Evil 6 jest także ustawić dziesięć lat po Raccoon City, a po raz pierwszy pojawia się Leon i Chris w tej samej grze. Istnieją trzy różne kampanie na początku gry, a czwarty odblokowany dla tych, którzy przeszedł pierwsze trzy.

Gry

Głównym Story

tytuł roku Utspelsår platforma platformy Remake
Resident Evil 0 2002 1998 Gamecube Wii , Microsoft Windows , PlayStation 4 , Xbox One
Resident Evil 1996 Playstation Microsoft Windows , Sega Saturn , Gamecube , Nintendo DS , Wii , PlayStation 4 , Xbox One
Resident Evil 2 1998 Playstation Microsoft Windows , Nintendo 64 , Dreamcast , Gamecube
Resident Evil 3: Nemesis 1999 Playstation Microsoft Windows , Dreamcast , Gamecube
Resident Evil: Code Veronica 2000 Dreamcast Playstation 2 , playstation 3 (PSN) Gamecube
Resident Evil 4 2005 2004 Gamecube Microsoft Windows , Wii , PlayStation 2 , telefon komórkowy (tylko w Japonii ), PlayStation 4 , Xbox One
Resident Evil Revelations 2013 2004-2005 Nintendo 3DS , Wii U , Playstation 3 , Xbox 360
Resident Evil 5 2009 2009 PlayStation 3 , Xbox 360 Microsoft Windows , PlayStation 4 , Xbox One
Resident Evil 6 2012 2012-2013 PlayStation 3 , Xbox 360 Microsoft Windows , PlayStation 4 , Xbox One
Resident Evil Revelations 2 2015 2015 PlayStation 3 , Xbox 360 Xbox One , Microsoft Windows
Resident Evil 7: Biohazard 2017 PlayStation 4 , Xbox One , Microsoft Windows

Przyszłość

Producentem Resident Evil 5 , czerwiec Takeuchi powiedział w rozmowie z GameTrailers.com że Resident Evil 6 będzie kompletny restart / remake’u. Resident Evil 6. Capcom został wydany w październiku na Playstation 3 , Xbox 360 oraz Microsoft Windows . W tym czasie rozwój Resident Evil 7 już zdjęty. 13 czerwca 2016, Capcom ogłosił, że Resident Evil 7: Biohazard będzie gra z pierwszej osoby perspektywa [ 3 ] , że gra ukaże się w styczniu 2017 roku.

Raccon City-seria

Jedyna gra z serii Resident Evil: Operation Raccoon miasta została wydana w 2012 roku na PlayStation 3 i Xbox 360.

Gra odbywa się w tym samym czasie co Resident Evil 2 i Resident Evil 3 Nemesis. Ale w przeciwieństwie do wcześniej, więc grać teraz, że firma Umbrella, zło w historii.

Survivor Series

 • Resident Evil: Survivor , wydany w 2000 roku , oryginalny PlayStation , przeniesione do systemu Windows (w Chinach ).
 • Resident Evil: Survivor 2 Code: Veronica , wydany w 2001 roku , oryginalny Arcade, przeniesiony na PlayStation 2 .
 • Resident Evil Dead Aim , wydany w 2003 roku , dostępny na PlayStation 2.

Seria wybuch

 • Resident Evil: Outbreak , wydany w 2003 roku , dostępny na PlayStation 2.
 • Resident Evil: Outbreak File 2 , wydany w 2004 roku , dostępny na PlayStation 2.

Seria Chronicles

 • Resident Evil: Umbrella Chronicles , wydany w 2007 roku , jest Nintendo Wii .
 • Resident Evil: The Darkside Chronicles , wydany w 2009 roku , jest Nintendo Wii .

Przenośny gra

 • Resident Evil Gaiden , wydany w 2001 roku , jest Game Boy Color .
 • Resident Evil: Misje , wydany w 2005 roku , jest telefon komórkowy.
 • Resident Evil Confidential Report , wydany w 2006 roku , jest telefon komórkowy.
 • Resident Evil: Deadly Silence , wydany w 2006 roku , dostępny na Nintendo DS .
 • Resident Evil: Genesis , wydany w 2008 roku , jest telefon komórkowy.
 • Resident Evil: Degeneration , wydany w 2008 roku , jest N-Gage .
 • Resident Evil: Mercenaries 3D , wydany w 2011 roku , jest Nintendo 3DS .
 • Resident Evil: Revelations , wydany w 2012 roku , jest Nintendo 3DS .

Filmy

Jest tak daleko sześć filmów Resident Evil, trzy pierwsze filmy były scenariusz napisał Paul WS Anderson . Chociaż podstawowa idea jest horrory cechuje znaczna część akcji, która otrzymała skargi w wielu miejscach, jednak była mieszana reakcja fanów, wielu lubił Resident Evil była różnorodność, inni narzekali, że filmy były całkowicie różni się od podstawowej historii.

Resident filmy złe były wystarczająco skuteczne finansowo finansować trylogię filmów. Jednak przyszedł krótki filmowy Biohazard 4D Executor już w 2000 roku (tylko w Japonii ), aw 2008 roku pojawił się animowany film fabularny Resident Evil Degeneration . Resident Evil Degeneration następuje po Resident Evil 2, prawdopodobnie także dla Resident Evil 4

Amerykańska aktorka i modelka, Milla Jovovich odgrywa główną rolę kobiecą w filmie. [ 1 ]

Folie w kolejności chronologicznej

 • Resident Evil (2002)
 • Resident Evil: Apocalypse (2004)
 • Resident Evil: Extinction (2007)
 • Resident Evil: Afterlife (2010)
 • Resident Evil: Retribution (2012)
 • Resident Evil: The Final Chapter (2017)

Filmy animowane

 • Biohazard 4D Executer (2000)
 • Resident Evil: Degeneration (2008)
 • Resident Evil: Damnation (2012)

Literatura

Ta sekcja wymaga odniesienia mają być weryfikowane . (2016-07)
Fix dodając wiarygodne źródła ( przypisy ). Dane bez Odniesienie może być zakwestionowana i usunięte. Omów na stronie dyskusji .

Powieści

Pierwszy Resident Evil książka była krótka powieść o nazwie „Biohazard: The Beginning” i został napisany przez Hiroyuki Ariga . Został on opublikowany jako część książki „The True Story of Biohazard”, który został wydany jako bonus do ludzi, którzy wcześniej zarezerwowany oryginalną grę Biohazard na Sega Saturn . Historia w książce pokrótce wyjaśnia, co stało się przed wydarzeniami z Resident Evil, w którym Chris Redfield badających zniknięcie przyjaciela.

SD Perry napisała nowe wersje pierwszych pięciu meczach, a także dwie książki, które mają miejsce pomiędzy jedną z gier. Perry powieści to: „Umbrella Conspiracy”, który jest nową wersją pierwszej części gry; „Kaliban Cove”, który jest nowym ustawiony po pierwszej grze; “City of the Dead”, powieść o Resident Evil 2; „W Świecie” to powieść ustawić po Resident Evil 2; “Nemesis”, “Code Veronica” i “Zero Hour”.

Powieści często zabierał wolności z historią poprzez zbadanie rzeczy, które wydarzyły się na zewnątrz i po Igrzyskach. To sprawiło, że książki później nie było wiarygodne, jak historia igrzysk później poszedł w innym kierunku.

To również wydany oficjalny boktrilogi z Resident Evil w Japonii. „Bestia z północnych morzach” została opublikowana w 1998 roku i napisana przez Kuy Asakura i gry studia Flagship . Dwa z opowiadań zostało opublikowane w 2002 roku ; „Do Wolności” przez Suien Kimura i „Róża Blank” przez Tadashi Aizawa . Nie było oficjalne tłumaczenie żadnej z tych książek na dowolny język, aż do roku 2006 , kiedy to dwie ostatnie zostały przetłumaczone i opublikowane w języku niemieckim w 2006 roku.

Bokversioner z trzech filmów został napisany przez Keith RA DeCandido . Pod tytułem „Genesis”, „Apokalipsa” i „Extinction”, „Zagłada” został wydany w lipcu 2007 roku , kilka miesięcy przed filmem premierę. Istnieje również japoński książka, która oparta jest na pierwszym filmie, ale to nie ma nic wspólnego z Keith RA DeCandidos kreacje. Ten został napisany przez Osamu Makino .

Seria

W 1998 roku ukazała się Wildstorm , spółka zależna giganta serii DC Comics , miesięcznego komiksu opartego na dwóch pierwszych gier Resident Evil. Seria nazwano Resident Evil: The Official Magazine Comic. Każde zagadnienie przedstawione wydarzenia z igrzysk, a także związane z nimi historie uboczne. Seria zbadane, ale także wydarzenia po Resident Evil 2 (najnowszych gier, które istniały, gdy seria jest nadal widoczny), a tu była seria niezwiązane z historią igrzysk. Wildstorm zrobił 4 mini-serialu, który przedstawił próbę Charlie Team, trzeci zespół gwiazd, jak tylko historię serii. Stwierdzono również licencjonowany (i nielicencjonowane) serii Resident Evil (rysowane w stylu znanym jako Manhua) opublikowane w Hong Kongu. Jeden z nich został przetłumaczony, „Code: Veronica” wykonaną przez Lee Chung Hing , został przetłumaczony na język angielski, a później opublikowane przez Wildstorm.

Książki Fiction

„Resident Evil Archives” to podręcznik o Resident Evil wszechświata i jest napisany przez programistów w Capcom. Został on przetłumaczony na język angielski przez Brady Games. Przewodnik opisuje i podsumowuje wszystkie najważniejsze wydarzenia w “Resident Evil Zero”, “Resident Evil”, “Resident Evil 2”, “Resident Evil 3: Nemesis” i “Resident Evil Code: Veronica”. Wraz z głównym wątku, kreator również fakty dotyczące relacji między postaciami, pojęć, obrazów, opisy przedmiotów w grze, oraz kopie tekstów można przeczytać w różnych grach. Choć jest to jeden z niewielu przetłumaczonych przewodników do takiego stopnia, było wiele krytyki ze strony fanów, którzy wierzą, że jest to złe tłumaczenie, że nie pasuje do oryginalnego japońskiego, a także z tym, co rzeczywiście dzieje się w grach.

Resident Evil w innych grach

Resident Evil w innych grach

Dzięki powodzeniu Resident Evil Capcom kilkakrotnie wykonane Resident Evil dostępne w różnych grach. Czasami tylko ubrania, czasami postacie z Resident Evil jako gość w grze oraz wydarzenia, które spaja wszechświat.

 • Fighter kieszeń (1997) – gra walki, która oferuje postaci z Street Fighter i Dark Stalker. W wykonaniu combo Chun Li jest ona na sobie te same ubrania jak Jill Valentine, ubrana w mundur STARS. Po zakończeniu gry z Akuma dostać się do zobaczyć scenę, w której walczy z zombie ubranych jak w Resident Evil.
 • Breath of Fire III (1998) – Jest takie miejsce w caer Xhan nazwie “Zakład 42”.
 • Trick’N Snowboarder (1999) – gra na snowboardzie na PlayStation gdzie Leon, Claire i gliną zombie mogą być odblokowane i używane podczas jazdy.
 • Dino Crisis (1999) – gra horror-przetrwanie przez Resident Evil twórcy. Firma Umbrella logo jest widoczne na kilku polach.
 • SNK Vs. Capcom: Clash karty Fighters (1999) – gra karciana dla Neo Geo Pocket Color. „Karta Fighter Clash” zawierał kilka kart do gry na podstawie gier z SNK i Capcom. Krótki Jill Valentine, Leon S. Kennedy, Clarie Redfield i zombie z Resident Evil, a także karty akcji o nazwie “Escape”, ucieczka, i miał obraz kiedy Sherry Birkin uciekając motanten G. dwór z pierwszego Resident Evil gry jest częścią parku tematycznego w grze, i nazwał Chris i Mikami. Sequel, karciane Fighters 2: Expand Edition dodaje dwie nowe postacie przedstawiające Chris Redfield i Nemesis. Wersja na Nintendo DS, „Fighters karty DS” mieć kartę z Ada Wong.
 • Marvel Vs. Capcom 2 (2000) – w popularnym bijatyk wydanych na kilku konsolach, dodali więcej znaków zarówno od Marvel i Capcom. Resident Evil Jill Valentine jest jednym z bohaterów, a większość może mieć broń w pierwszej Resident Evil, a także specjalne ataki, które przywołującym na wrogów z gry jak ataki specjalne, takie jak „wyrzutnią rakiet” i Tyrant.
 • Pod skórę (2004) – sąd w tej komedii sci-fi PlayStation 2 gra osadzona w parodii Raccoon City, a kilka z postaci z Resident Evil 3: Nemesis, w tym Jill Valentine, Carlos Oliviera i Nemesis.
 • Namco x Capcom (2005) – strategia oparta gry fabularne na PlayStation 2. Bruce McGivern i Fong Ling z Resident Evil Dead Aim bankiet, a każdy z nich jest połączony przez postacie z gier Dino Crisis i Darkstalkers .
 • Viewtiful Joe: Double Trouble (2005) – Jeżeli ścieżka jest na podstawie Resident Evil, a także muzyki i wrogów z gry, a także zdjęć złych facetów przebranych za Jill, Carlos, Claire i Steve w tle.
 • Dead Rising (2006) – Capcom gra z zombie. Zawiera on kilka Resident referencje zła i najbardziej oczywistym jest miejsce zwane „Kanapki Jill”, w odpowiedzi na Barry powiedział w pierwszym meczu
 • Mega Man Legends 2 (2000) – w zależności od sukcesu gracza w sklepie z grami będzie miał grę na sprzedaż z tytułowym 43. Resident Evil

Inne

Podobne produkty

Z biegiem lat, większość firm zabawki nabyła prawa do podejmowania własnych wyjątkowy Resident Evil dane i modele działania. Inne firmy dokonały broni Miękkie powietrze-pistolet jest dostępny w grze, a większość bardziej ekskluzywnej replik broni specjalnych można zobaczyć w grach został wyprodukowany. Napój energetyczny o nazwie „T-Virus Antidote” został sprzedany.

Krytyka

Wykorzystując strach, zagadki i działanie ma podstawową serię Resident Evil dostał bardzo dobre recenzje na całym świecie. Wiele gier, zwłaszcza Resident Evil 2 i Resident Evil 4, została przyznana kilka „Game of the Year” nagród i podjęła miejsca na wielu listach „najlepszych gier świecie”. Częstym krytyka było to, że łamigłówki znalezione w grze są kontrolowane gra ciężko, w negatywnym sensie. Capcom zareagowała na krytykę, ciągnąc w dół na układanki i zintegrować je lepiej w grach.

Resident Evil za sukces doprowadził do ośmiu nagród w ewidencji Guinness World: Gamer Edition jest . Zapisy te są gra action-adventure, który został przepisany do rezerwacji najwięcej razy i zaszczyt najgorszy gra Dialogu kiedykolwiek dla repliki „Oto Otwieranie zamków. To może być przydatne, jeśli kapitan pozbycia, zabrać ją ze sobą.”

Referencje

Ten artykuł jest w całości lub częściowo na podstawie materiału z angielskiej Wikipedii , Resident Evil 31 sierpnia 2015 r.

Uwagi

 1. ^ [ B ] Susanne Möller. “Resident Evil” . Encyklopedia Narodowy . Publikowanie Dobre książki AB, Hoganas . Przeczytaj 10 września 2015 r .
 2. ^ “Kontur – Wprowadzenie” (w języku angielskim). Resident Evil www . Capcom . Przeczytaj 10 września 2015 r .
 3. ^ Krupa, Daniel (13 czerwca 2016). ” E3 2016: 13 RZECZY wiesz o powinny Resident Evil 7 “. IGN . Przeczytaj 6 listopada 2016 r .