Resident Evil: Code Veronica to gra wideo wyprodukowany przez Capcom , które zostały wydane na konsole Sega Dreamcast (2000), PlayStation 2 (2001) oraz Nintendo GameCube (2003). W tych dwóch wersji umieścić znak „X” po tytule.

Pierwsza edycja Code Veronica zawierał ekskluzywną demo gry na dodatkowym DVD z Devil May Cry , którego pierwsza gra w co stałoby się z serii, został wydany rok później.

Wersja HD został zwolniony do pobrania na PlayStation 3 i Xbox 360 27 września 2011 r.

Akcja

Po Claire Redfield ledwo przeżył koszmar w Raccoon City w Resident Evil 2 w poszukiwaniu jej Bror Chris Redfield, ona jest teraz powracają w nowej przygodzie, gdzie jej poszukiwania są kontynuowane. Ślady prowadzą do firmy Umbrella Corporation. Po nieudanej próbie włamania do biura firmy w Paryżu, ona zostaje schwytany i przewieziony do zdalnego wyspie Rockfort Island. Udaje jej się uciec z towarzysz z celi, Steve Burnside podczas zombie, wynikiem Parasole niepowodzeniem badań, ich atakować. Claire i Steve w końcu udaje mu się u wybrzeży wyspy, ale kończy się zamiast w jednym z tajnego laboratorium firmy w Antarktyce . Tutaj rozwija finale z parasolem.

Oprócz możliwości kontrolowania Claire Redfield, można również kontrolować jej brat Chris duża część gry. Jego obecność jest wyjaśnione przez Claire podczas jej pobytu w Rockfort udało się wysłać wiadomość do Leon S. Kennedy ( Resident Evil 2 i Resident Evil 4 ), który z kolei poinformował brat jej sytuacji.

Figury

    • Claire Redfield
    • Chris Redfield
    • Steve Burnside
    • Albert Wesker