Resident Evil 2 , znany w Japonii jako Biohazard 2 ( バイオハザード2 Baiohazādo Tsu ? ) , Jest to survival horror gry i druga część popularnej serii gier Resident Evil . Został wydany na PlayStation w 1998 roku , ale został przekształcony na PC, Nintendo 64 , Sega Dreamcast i Nintendo GameCube . Resident Evil 2 był pierwszą grą RE, który miał mini-gry w grze, które są odblokowane po ukończeniu gry na podstawie szczególnych kryteriów.

Akcja

Akcja gry toczy się w Raccoon City , dwa miesiące po wydarzeniach z Resident Evil . Wirus został wprowadzony do miasta i to w pełnym chaosu, gdy bohaterowie w grze Leon Scott Kennedy i Claire Redfield pojawia. Leon jest policjantem, który zaczyna swój pierwszy dzień w pracy w raccon City. Claire jest siostrą Chris Redfield , który był jednym z bohaterów w pierwszym meczu, a ona patrzy na niego. Kiedy staje się jasne, że zombie opanowały miasto i że nie ma sensu pobytu, ponieważ pomagają zarówno jedli przetrwać i wydostać się z miasta. Ale tam jest potwór czai się w cieniu.

znaków

Grywalna

 • Leon Scott Kennedy właśnie ukończył Akademii Policyjnej i otrzymał swoją pierwszą pracę w policji Raccoon . On będzie na kilka dni pod koniec pracy, a okaże się, że miasto jest pełne zombie i potworów.
 • Claire Redfield jest siostra Chris Redfield, patrząc na brata, który zaginął. Wyświetleń Leon i dwa pomagać sobie nawzajem, aby znaleźć wyjście z miasta.
 • Przystojniak leadare Służby Bezpieczeństwa Umbrella i odtwarzane po zakończeniu gry gracz z rankingu.
 • Ada Wong – Leon spotyka Ada w Raccoon City, a ona okazuje się później być szpiegiem, którego zadaniem jest ukraść G-virus . Jest odtwarzane przez krótki czas w jednym z scenariuszy Leona.
 • Sherry Birkin jest córką William Birkin i Annette Birkin, Claire postanawia uratować dziewczynę, która stała się obecnie sierotą. Jest odtwarzane przez krótki czas w jednej z scen Claire.

Unplayable

 • Ben – przyjaciel Ady i reporter, który pracował do paznokci Brian Irons (szef policji).
 • Brian Irons – Chief Police
 • William Birkin – Produkuje G-Virus
 • Anette Birkin – Williams żona
 • Robert “Bob” Kendo – właściciel zbrojeń Deal “Kendo Gun Shop” i bliski przyjaciel Barry Burton.

Aktor głos

figura głos
Leon S. Kennedy Paweł Haddad
Claire Redfield Alyson Court
Ada Wong Sally Cahill
Sherry Brikin Lisa Jai
William Birkin matamoros Diego
Annette Birkin Jennifer Dale
Brian Żelazka szary Krawford
Marvin Bragagh Rod Wilson
Ben Bertolucci Rod Wilson
Robert “Bob” Kendo szary Krawford
tofu Katsutoshi Karatsuma

Mini-gier

Przejdź grę o randze zarówno Leon i scenariuszy Claire A i B, aby odblokować „The 4th Survivor”, gdzie można dostać się do gry jako Hunk. Uchwyty jednym scenariuszu A i B z rankingu trzy razy z rzędu, można grać „The 4th Survivor”, ale tym razem jako tofu, wyposażonego tylko z nożem.

Ciekawostki

 • magazyn Game rozpoczęła się plotka, że powiedział, że jeśli nie Resident Evil 2 po prostu za pomocą noża i pistoletu trzeba by „ Akuma ” z Street Fighter jako dodatkowy charakter. Jednak to był tylko żart kwietnia. Są tacy, którzy wciąż wierzą w to plotka dzisiaj.

Referencje

 1. ^ “並達也三イłăタビ Marrakechー” (po japońsku). Dorimaga ( Miękkie Banku kreatywny Corp. ) 10 (5). Kwiecień 2002.