Ratchet & Clank: Tools of Destruction (znane również jako Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction w Ameryce Północnej) to gra wideo na Playstation 3 , która ukazała się rok 2007 . Jest to pierwszy Ratchet & Clank gra na PlayStation 3, a także pierwsze w Ratchet & Clank Future Series

Akcja

Ta gra jest o Ratchet się próbuje dowiedzieć się, dlaczego on jest ostatnim Lombax w galaktyce. Clank jest także opisywany w grze, ale ma bardzo małą rolę.

Ratchet i Clank siedzi i pracy ze swoim nowym kosmicznym. Podczas ich pracy, otrzymują wiadomość od kapitana Qwark. Mówi, że obrona stacji zostanie zaatakowany i że potrzebuje pomocy, a następnie Ratchet i Clank czele stacji obrony. Lecą aż zderzy się z dużymi sterowców i upadają na ziemię. To jest, gdy zaczyna się gra.

Ratchet i Clank musi uciekać aż Ratchet odkrywa, że jest ostatnią Lombax w galaktyce. Idzie potem szukać lombaxar i wreszcie dostać do wyboru: wyboru między jego przyjaciół i dostać się do spełnienia swoich krewnych. Gra została nazwana w języku szwedzkim, jak Ratchet & Clank: Quest for Booty i Ratchet & Clank: A Crack in Time . Nick Atkinson grał Ratchet.

Nowe funkcje

Istnieje kilka nowych funkcji w grze. Należą do nich kilka nowych broni, „gadżetów” i wiele innych nowych rzeczy.

Jednakże, nie ma perspektywy pierwszej osoby, jak istnieją we wszystkich grach między Ratchet & Clank: Going Commando dla Ratchet: Gladiator . Mają nie Insomniac Museum, których wiele się podobało, i które zostały zawarte w Ratchet & Clank: Going Commando oraz Ratchet & Clank: Up Your Arsenal . W tej grze trzeba od czasu do czasu korzystać z nowego SIXAXIS gałkę.