Pułapka! Jest to gra komputerowa wydana przez Activision na Atari 2600 w roku 1982. Jest to jeden z najlepiej sprzedających się gier na Atari 2600, a sprzedano ponad 4 miliony egzemplarzy. [ 1 ]

Rozgrywka

Gracz musi kontrolować postać o imieniu Harry Pitfall przez dżunglę labirynt podobny. Celem jest zebranie 32 podatków w ciągu dwudziestu minut, podczas gdy gracz unikając różnych wrogów i ominąć przeszkody, takie jak ruchome piaski, podlewanie, i tak dalej. Gracz unika przeszkód wspinając się, bieganie i uników, i może być w określonych miejscach huśtawka wokół przeszkód w lian.

Historia i rozwój

Pułapka! stworzony przez programistę David Crane , na początku 1980 roku, gdy pracował w Activision . Gra włączony po raz technologiczny w branży gier wideo tym, że grafika w grze była niezwykle kolorowe i animowane w porównaniu do innych gier na konsoli. Pułapka! także stał się ogromnym sukcesem na Atari 2600, a gra przeniesiona do kilku systemów komputerowych w domu, takie jak Commodore 64 , Atari 800 i TRS-80 kolor komputer i konsole do gier wideo, takich jak ColecoVision i Intellivision .

Referencje

Ten artykuł jest w całości lub częściowo na podstawie materiału z angielskiej Wikipedii
  1. ^ Buchanan, Levi. “Top 10 najlepiej sprzedających się gier Atari 2600” . IGN Entertainment, Inc . Przeczytaj 24 września 2008 .