Profesor Layton i Diabolical Box ( レイトłă教授と悪魔の箱Reiton-kyōju do Akuma nie Hako ? ) , W Stanach Zjednoczonych znany jako Profesor Layton i Diabolical Box , to druga gra w Level-5 „s Profesor Layton serii. To jest po trzeciej grze, Profesor Layton i odwija przyszłości . Gra jest Profesor Layton i jego uczeń Luke podczas podróży w pociągu, aby spróbować rozwiązać tajemnicę udziałem tajemniczą skrzynkę, która jest podobno zabić wszystkich, którzy go otworzyć. [ 1 ]

Gameplay

Profesor Layton i Diabolical Box to przygoda / gra logiczna . Gracz kontroluje głównego bohatera, profesor Layton i jego młody asystent Luke’a przez wiele miejsc, w przeciwieństwie do poprzednich gier z serii, gdzie to wszystko miało miejsce w małym miasteczku. Oprócz ułożenia różnych typów, gracze muszą badać różne obszary i rozwiązywanie zagadek.

Menu zagadek są bardzo podobne do tych z prof Layton i ciekawy Wsi . Zagadki to „ łamigłówki ”, „ przesuwane puzzle ”, logicznych zagadek i więcej. Gracz jest przedstawiona z każdej układanki, a jego wartość w picarats – wynik uzyskuje się, gdy zagadka została rozwiązana. Gracz dostaje nieograniczony czas do rozwiązania zagadki. Istnieją trzy wskazówki dla każdej układanki, ale aby odblokować te wymagane zapłacić graczowi wskazówkę monety (Szwedzki: monety podpowiedź ) za wskazówkę. Istnieje tylko ograniczona liczba monet wskazówka w grze; Gracz zaczyna się od dziesięciu i więcej można uzyskać wyszukując lokalizacje w grze. Gdy gracz przybył na odpowiedź, wypełnić, on lub ona w nim, albo przez wybranie jednej z kilku opcji, narysować okrąg wokół odpowiedź z DS: ETS ekranu dotykowego , lub pisząc odpowiedź na ekranie dotykowym. Jeżeli prawidłowa odpowiedź zostanie wprowadzony, dodali picarats puzzle warto było do całkowitego wyniku gracza. W niektórych zagadek także dostał przedmioty jako nagrodę. Jeśli gracz jest źle, on lub ona może postarać się o nieograniczoną liczbę razy, ale po pierwszych dwóch godzinach złych odpowiedzi złożonych, zmniejsza puzzle picaratvärde o około 10% w tym samym czasie. Gracze mogą również zrezygnować zagadkę i spróbuj inny, a może wrócić później. Jednak trzeba rozwiązać kilka zagadek w celu przyspieszenia historię. Kiedy zagadka została rozwiązana, gracze mogą grać na tej układanki w dowolnym momencie z poziomu menu gry.

W nagrodę za to, że rozwiązał zagadkę, gracz czasem dostać jeden z trzech przedmiotów. zabawki chomika służą do Łukasza szkolić rażąco nadwagą chomika , aby uzyskać kształt. Części rozbitego aparacie że Sammy spadła przypadkowo umieścić całość tak, że aparat do naprawy. Gracze mogą również uzyskać składniki do herbaty , w celu zniwelowania nowych odmian i podawać herbatę Layton, Łukasza i ludzi, z którymi spotykają się w trakcie gry.

Rozwiązując wszystkie zagadki 138 w głównej grze, a wszystkie extrapusslen, dostęp odtwarzacza do układanki 15, w wyniku czego w sumie 153 puzzle (oprócz pobrania zagadek). Gra jest kompatybilna z połączenia Nintendo Wi-Fi , pozwalając graczom połączyć się z Internetem i pobrać nowe zagadki co tydzień. Pierwszym z nich był dostępny tego samego dnia, gdy gra została wydana w Japonii , a nowe zostały zwolnione w każdą niedzielę po tej dacie. Istnieją również dwa bonusy w „ukryte drzwi”, która jest dostępna tylko po gracz nadano niepowtarzalny kod z gry za poprzednika i następcy . Inne bonusy, który jest odblokowany po pewnym picarats ilość zarobionych umieścić na niej grę za ścieżkę dźwiękową , cut sceny , klipy audio , profile charakter, a sceny z gry.

Akcja

Layton i Luke odwiedzić Layton za mentora , Dr. Schrader, który twierdzi znalazła Elysian pole [ 2 ] (English: The Elysian Box ), które mówi się zabić każdego, kto je otwiera. Kiedy para przybywa w domu Schradera, oni go zobaczyć, pozornie martwy, i zobaczyć, że pole nie ma. Jedyną wskazówką, gdzie skrzynka może podjęły drogi jest trochę pociągu biletu dla Molentary Express, na świecie najbardziej luksusowego pociągu. Layton i Luke kupują własne bilety, ale zauważ, że ostatecznym celem nie jest wydrukowany na bilecie – to nie jest aż później w pociągu, gdy okaże się, że idzie do Folsense miasta. Zostaną one następnie przez inspektora Chelmey, szukając Schradera zabójcy i Flora, którzy potajemnie następnie je w pociągu. W pociągu spotykają Mr. Beluga, linii kolejowej jest założycielem .

Po incydencie z zaginionego chłopca o imieniu Tom, ale które później okazują się być psem, dzięki czemu trenować dłużej zatrzymać się w małym miasteczku Spadek kamień. Spadek Kamień został założony przez tych, którzy uciekli z zaczarowanego Folsense miasta i świętować, gdy pociąg zatrzymuje się, gdzie 50-letni jubileusz . Choć Layton i Luke są zwiedzania miasta, porwany Flora nemezis Layton Don Paolo. Layton dowiaduje się, że Dropstones założyciel, Sophia, był również zainteresowany w polu, a nawet lat przed fabułą gry, kiedy umarła. wnuk Zofii, Katia, są też zainteresowani w znalezieniu pola, ale jej ojciec, pan Anderson, nie chcą jej opuszczeniu Opadowej Stone. Don Paolo ubrany jak Flora i następuje z Layton i Łukasza w pociągu wraz z Katia.

Pociąg kontynuuje Layton i Luke i ukrytego Don Paolo zapada w sen polekowego w pociągu VIP kempingowych jak to było perfumowany przez kwiat przewodu Sammy umieszczonego tam. Podczas snu, wymienić karetkę do innej ścieżki i wyszedł na opuszczonej stacji kolejowej. Trzy obudzić i znaleźć się w Folsense, miasto w czasopiśmie Schradera wyróżniony jako strona z pudełka Elysian pochodzi. Odwrócili tymczasowo mdłości przed ich wejściem do miasta, i spełnienia jego dziwnych mieszkańców. Layton i Luke zostawić Don Paolo, wciąż przebrany za roślinami, w hotelu , i udać się na zwiedzanie miasta. Uczą się, że miasto wykorzystywane do prowadzenia udanego kopalnię złota dla rządów księcia Hercena, a później jego synów Anton i Fredrich, po tym zmarł. Ze względu na chciwość złota, niech Duke Herzen kopalnia wykopane aż wreszcie stał się duży krater w jego zamku. Pięćdziesiąt lat później, znalazł jeden z jego pracowników, piękny kamień, który emanował gazu, którzy w następstwie wdychania go halucynacje i wierzą, że ich życzenia się spełniły. Większość Folsense, że to choroba, że będą zanikać, co doprowadziło do kilku Folsensebor rzeczywiście to zrobił. Większość mieszkańców miasta ewakuowano i założył miasto Spadek kamień; Fredrich lewo Folsense z jego udziału w majątku rodzinnym, założony Molentary Express i zmieniła nazwę na Beluga. Po Duke Herzen zmarł, on przekazał odpowiedzialność za miasto i kopalni Anton, który zamknięty kopalnię i szerzyć pogłoski, że może on bycia wampirem .

Layton i Luke powrocie do hotelu, gdzie spotykają inspektora Chelmey. Chelmey robi rozsądny ale błędny wniosek, że Sammy był Elysian popiół złodziej. Layton wygląda jednak przez przebraniu Don Paola, i ujawnia go jako prawdziwego złodzieja; Don Paolo niewoli, ale udało, mimo jego ścigany przez inspektora, aby uciec. Layton i Łukasza otwiera okno, a okaże się, że to rzeczywiście jest pusta. Spotykają Katia i postanawia odwiedzić Herzen Manor, zbudowana na kopalni, gdzie dowiadują się, że Sophia – babcia Katia – w tym samym czasie został zaangażowany do Anton, ale ze względu na gaz z kopalni bał się jej nienarodzonego córki sake i opuścił Folsense. Layton, Luke i Katia spotyka niezwykłą młodą Anton, który jest mylone Katia Sophia, i wierzę, że Layton chce zabrać ukochaną od niego. Anton i Layton pojedynku w walce mieczem, tak jak w filmach. Kiedy Katia wyjaśnił, że jest wnukiem Antona, i że Zofia nie żyje od roku, jest Anton wściekły, i stało się dwór, aby zacząć się rozpadać. Oni uciekają na zewnątrz, podczas gdy pogrąża się w dół do kopalni wykopanym pod nim.

Kawałki zniszczonej rezydencji zatkać kopalni, powodując tajemniczą gazu do zatrzymania wydalanych. Anton wraca do swojego rzeczywistego wyglądu, starszego mężczyzny, a Folsense okaże się spadek, opuszczony miasto. Layton mówi, że pięćdziesiąt lat temu, prowadził górników w kopalni w halucynogennego gazu, które dotknęły mieszkańców ideę miasta. „Legenda” z pudełka Elysian jest wynikiem śladów pozostawionych w nim gazu, co spowodowało klątwa, aby stać się rzeczywistością. Anton, który powraca do swojego zdrowego rozsądku, ujawnia, że ​​stworzył pole z tajnym przedziału, który może tylko on i Sophia otworzyć rozwiązując zagadkę „Słońce wschodzi Kiedy Ty i ja spotkać, a gdy wieje wiatr, poznacie moje serce” , Próbował wysłać pole do niej po Dropstones powstania, ale pole zostało skradzione kilka razy ze względu na jego status jako „legendy”, więc porzucił wszelką nadzieję. Layton i Luke pomaga Anton otwarte drzwi klon, a okazuje się, że wiadomość rzeczywiście osiągnęła Sophia, i że dostarczył odpowiedzi w polu przed śmiercią, w którym oznajmiła jej miłość do niego, dlaczego go zostawiła i Katia jest jego wnuki. Anton śluby spędzić resztę swoich dni z miłością Katia jak kochał Sophia.

Grupa powraca do Rzuć kamień, gdzie Anton spotyka się z bratem, panem Beluga i Layton i Luke uwalnia prawdziwą Flora skąd Don Paolo trzymał ją w niewoli. Podczas powrotu do Londynu, znajdzie Layton do Schrader stała zdrowy ponownie po wystawieniu na działanie gazu.

Po kredytów, gra kończy się tekstem „ciąg dalszy nastąpi” ( „To be continued”), wraz z obrazem Layton i Łukasza z przodu maszyny czasu, co prowadzi do kolejnej gry z serii, Profesor Layton i odwija przyszłości .

Referencje

Ten artykuł jest w całości lub częściowo na podstawie materiału z angielskiej Wikipedii
  1. ^ “Profesor Layton i Diabolical Box Review” . Gry Freaks 365 . Przeczytaj 28 września 2009 .
  2. ^ Professor Layton i Pandory skrzynce użytkownika . p. 6. „Bo jesteś archeolog musi słyszeliście o przedmiocie zwanym pole Elysian …”