Pong przyszedł w 1972 roku i był pierwszym sukcesem komercyjnym gra zręcznościowa , w której kwadrat przedstawiający piłkę do bandied przez sieć pomiędzy dwoma graczami, którzy są wyposażone każdy z barem, który jest pionowo i przewodnikiem w górę lub w dół. Pong był sukcesem, a Atari było USA następnie najszybciej rozwijających się firm „s.

Pong doszła w wielu odmianach, od maszyn do gier wideo dla komputerów domowych . Dziś Pong znana jako gra , która stworzyła rynek gier wideo . Gra nie jest w odróżnieniu od Tennis for Two opracowane 1958 .

1974 przyszedł grę do użytku domowego. [ 1 ] To wówczas nazywano “Home Pong” lub “home-Pong”.

Fabuła gry jest skomplikowana i kontrowersyjna. Najpierw jednak wydaje się, że amerykański fizyk Willy Higinbotham było, kiedy był w 1958 roku w jego miejscu pracy Brookhaven National Laboratory w Upton , Nowym Jorku , postanowił ożywić wizyt studyjnych. Z pomocą na komputer analogowy i oscyloskopu , on zaprojektowany do gry w tenisa, znany jako Tennis for Two , który wyprowadził gości na więcej „ręce na” doświadczenie w laboratorium mówił o zastosowanej technologii. Pole gry był widziany z boku, a sieć składała się z odwróconym sieci T. Małe pudełko z pokrętłem i przyciskiem używany jako joysticka . Ale Willy Higinbotham produkowane naprawdę żadnego produktu. Chociaż pierwsza Pong Produkt przyszedł na pomysł w 1951 roku nie wejdzie do produkcji aż do roku 1966. Pierwszy prototyp został ukończony latem 1966 roku pod kierunkiem Ralpha Baera . Pierwszy komercyjny system Pong został zwolniony do MAGNAVOX Odyssey nazwie tenis . [ 2 ]

Od 2007 roku odbywają się szwedzki mistrzostwo w Pong w Vasteras (dawny Sztokholmie). [ 3 ]

Referencje

  1. ^ “Pong SM-2009” . pongsm.se. Zarchiwizowane z oryginałem . Przeczytaj 06 październik 2010 .
  2. ^ „Kto zrobił to pierwszy?” . pong-story.com . Czytaj 31 lipca 2012 r .
  3. ^ “Pong SM-2009” . pongsm.se. W archiwum z oryginalnym 8 stycznia 2010 r . Przeczytaj 31 grudnia 2009 roku .