Ruby Pokémon i Sapphire są dwie gry Pokémon serii, na Game Boy Advance . Są sequele do Pokémon Gold i Silver .

Akcja

Gracz mieszka w Małej okopowych Town znajduje się w Hoenn . Po rozpoczęciu gry, gracz musi uratować profesora Birch z dzikiego Pokemona, Poochyena. Następnie gracz wybiera Pokémona do walki z Poochyenan; ogniotrwały pokemon ( Torchic ), A trawy pokemon ( Treecko ) lub woda pokemon ( Mudkip ). Pokémon wybraniu będzie twoim partnerem, który mogą wnieść w ich podróży Pokemon. Postać złapie więcej Pokemon, szkolić ich i pokonaj osiem Pokémongym z silnym gymledare.

Pierwsza siłownia ma rodzajów kamienia, inni walczą rodzajów trzecie, rodzaje elektryczności, czwarty eldtyper, piąty, gdzie ojciec głównego bohatera jest gymledare mieć normalne typy, szóstego, siódmego latające rodzajów, typów psychologicznych, a osiem rodzajów wody.

Po przeszedł wszystkie sprawności można poznać Elite Four , elita cztery. Po wygrał elitarną czwartej klasy i region mistrz , mistrz, celem jest, aby wypełnić nawet Pokédex. Odbywa się to poprzez przechwytywanie wszystkie rodzaje Pokemonów.

Istnieje oprócz zwykłej Pokémon pewna liczba Legendary Pokémon, w tym maskotki igrzysk; Groudon jest w Ruby i Kyogre są w Sapphire. Sapphire jest również Latias i Latios w Ruby. Legendarny Pokémon Rayquaza, Rejestracja Rock Regice, Stal Rejestracja jest dostępna w obu wersjach.