Pokémon Red i niebieski są dwie gry na Game Boy , wydany w Japonii 1996 . Są to pierwsze gry Pokémon . W grę istnieje 151 inny Pokemon, z których 150 może uchwycić prawidłowe. Później wydała trzecią wersję gry o nazwie Pokémon Yellow: Special Edition Pikachu , gdzie gra będzie bardziej przypominać serial telewizyjny .

2004 był gier na Game Boy Advance , gdzie grafika poprawiły się znacznie, a dodatkowe zadania zostały dodane. Te gry o nazwie Pokémon FireRed i LeafGreen .

Akcja

Na początku gry gracz ma okazję na Professor Oak wybrać 3 różne pokemony; Bulbasaur, Charmander lub Squirtle jako swojego pierwszego Pokemona. Po dokonaniu wyboru, nie można wybrać dowolny z drugiej dwa później w grze.

Celem gry jest zdobycie wszystkich 151 Pokemonów, i stać się najlepszym trenerem Pokémon na świecie, gra nazywa Tokio . Odbywa się to poprzez podniesienie Pokémon, pokonując ośmiu gymledarna dla gymnålar i wreszcie zmierzyć się z Elite Four i panującego Pokémon Master, który okazuje się być rywalem gracza. Gracz może również podczas gry w walce przeciwko złemu Zespołem ; organizacja przestępcza, która wykorzystuje Pokemona ze złym zamiarem.

Gracz ma konkurenta od dzieciństwa, co dzieje się wnuki profesor Oaks. On spotyka się co jakiś czas w trakcie gry, aby dostać szansę, aby przetestować, jak dobrze jest Pokemon. Na początku gry wybiera zawsze Pokémon, który ma tę zaletę w stosunku do Pokémon wybrać; na przykład, gracz wybiera Charmander, który jest eldpokémon, to rywal wybrać Squirtle; rodzaj wody, który jest skuteczny wobec ognia.

Niektórzy nie są w Pokémon Pokémon Red, ale można znaleźć tylko w Pokémon Blue, i vice versa . Z tego powodu, gracz musi handlować z innymi graczami poprzez kabel połączeniowy do połowu wszystkich.

Pokémon Zielona

Pokemon Zielony to tytuł gra stworzona przez japońską firmę Game Freak . Ta wersja gry jest wydany tylko w Japonii, a następnie w 1996 r . Gra była z Pokemon Red jednej z oryginalnych gier, a obie wersje przypomnienia mocno o siebie oprócz Pokémonens duszków różniły się od siebie w różnych wersjach. Zamiast Pokémon Greena ukazała Pokémon Niebieski poza Japonią jako Pokémon Red odpowiednikiem „s.

Wersja Exclusive Pokemon

Jednym z niewielu różnic między gier jest to, że tylko niektóre Pokémon jest dostępny w jednej wersji gry. można jeszcze napotkać te Pokemony w drugiej wersji, ale nie je złapać. Oto lista tego, co wersja ekskluzywna Pokémon jest:

liczba nazwa Można wyrazić tylko w
23 Ekans Pokemon Red
24 Arbok Pokemon Red
27 Sandshrew Pokemon Niebieski / Zielony
28 Sandslash Pokemon Niebieski / Zielony
37 Vulpix Pokemon Niebieski / Zielony
38 Ninetales Pokemon Niebieski / Zielony
43 Oddish Pokemon Red
44 mrok Pokemon Red
45 Vileplume Pokemon Red
52 Meowth Pokemon Niebieski / Zielony
53 perski Pokemon Niebieski / Zielony
56 Mankey Pokemon Red
57 Primeape Pokemon Red
58 Growlithe Pokemon Red
59 Arcanine Pokemon Red
69 Bellsprout Pokemon Niebieski / Zielony
70 Weepinbell Pokemon Niebieski / Zielony
71 Victreebel Pokemon Niebieski / Zielony
123 Scyther Pokemon Red
125 Electabuzz Pokemon Red
126 Magmar Pokemon Niebieski / Zielony
127 Pinsir Pokemon Niebieski / Zielony

Gymledare i Elite Four

Gra posiada osiem gymledare której gracz musi pokonać, aby oczyścić piłkę. Poniżej znajdują się między innymi, kim są, miasto, w którym trzymają i co Pokemon używają:

Gymledare miasto Typspecialisering Pokémon używają odznaka
śmierdziel cyny Miasto kamień Geodude L12, L14 Onix Boulder Badge
mglisty Cerulean Miasto woda Staryu L18, L21 Starmie Odznaka kaskada
Lt. przypływ Miasto Vermilion elektryczność L21 Voltorb, Pikachu L18, L24 Raichu Thunder Badge
Erika Celadon Miasto trawa Victreebel L29, L24 Tangela, L29 Vileplume Odznaka Rainbow
Sabrina szafran Miasto umysłowy Kadabra L38, L37 Mr. Mim, Venomoth L38, L43 Alakazam Marsh Badge
Koga fuksja Miasto żonaty Koffing L37, L39 Muk, Koffing L37, L43 Weezing Odznaka dusza
Blaine Wyspa cynober ogień Growlithe L42, L40 Ponyta, Rapidash L42, L47 Arcanine Odznaka wulkan
Giovanni Viridian Miasto znak Rhyhorn L45, L42 Dugtrio, Nidoqueen L43, L45 Nidoking, L50 Rhydon Odznaka ziemi

Poza tymi gracza spotkania Elite Four , znany również jako Pokémon League , co jest najlepszym trenerów Pokemon Kanto. Pierwsze cztery zostały specjalizujący się w Pokémon pewnego typu, ale ich zespoły są także elementy innych typów. Po cztery zostały pokonane spełnia graczowi jego rywal, który jest panujący mistrz Pokémon. Elite Four są następujące:

przeciwnicy Typspecialisering Pokémon używają
Lorelei lód Dewgong L54, L53 Cloyster, Slowbro L54, L56 Jynx, L56 Lapras
Bruno Kamp Onix L53, L55 Hitmonchan, Hitmonlee L55, L56 Onix, L58 Machamp
Agatha Duch / Poison Gengar L56, L56 Golbat, Haunter L55, L58 Arbok, L60 Gengar
lanca latawiec Gyarados L58, L56 Dragonair, Dragonair L56, L60 Aerodactyl, L62 Dragonite
rywal gracza Nie specjalizacja Pidgeot L61, L59 Alakazam, Rhydon L61, L61 Arcanine, L63 Exeggutor i jedną z następujących czynności:L65 Blastoise jeśli gracz wybrał Charmander na początku gry, L65 Charizard jeśli gracz wybrał Bulbasaur Venusaur L65 lub jeśli gracz wybrał Squirtle.

Mew

Główny artykuł: Mew (Pokemon)

Mew , Pokemon # 151, dostępne są tylko poprzez wymianę z innymi trenerami kabla łącza, za pośrednictwem Nintendo aranżacji lub poprzez błąd w grze. Nadal nie ma „właściwy” sposób, aby uzyskać Mew którymś z wszystkich gier Pokémon, z wyjątkiem zdarzeń przez Nintendo.

MissingNo.

Główny artykuł: MissingNo.

MissingNo. Jest to błąd zwany „glitchad” Pokémon bez numeru (stąd nazwa „MissingNo.”, które mogą być uproszczone do „zaginięcia”). Jeśli spotkasz MissingNo. Hall of Fame gracz, stając glitchad i przeglądać różne pikseli i znaki, a jeśli go złapać, Pokémon można spotkać się odwrócić i obraz może być zniekształcony (pół zniszczone). Obraz MissingNo. Zwykle jest blokowa tyłu L.

Kiedy widzisz MissingNo. kopiowane nawet własność szósty od góry listy przesyłek. Jest to bardzo przydatne w przypadku kopiowania Rare Candy i Mistrza Ball. Ataki MissingNo.:s są:

  • Water Gun
  • atak niebo
  • Sky Attack (znowu)

Lub kombinacja:

  • Water Gun
  • Water Gun
  • atak niebo

To przekształciła Kangashkan gdy odbiera obiekt Rare candy (pod warunkiem, że istnieje poziom 0 MissingNo. Lub M). Jest to jedyny sposób, aby uzyskać Kangashkan uczenia atakować Fly (chyba że używa Gameshark). Właściwie MissingNo. i M w grę dwie zupełnie różne Pokémonów lub „pluskwy”. Ten „Pokemon” jest również widoczne w ostatnich grach Pokémon.

Przyjmowanie i wyróżnienia

W Rekordy Guinnessa 2009: Gamer Edition za zakończył się czerwony i niebieski na miejscu 26 z 50 najlepszych gier na konsole wszechczasów. [ 1 ] WatchMojo.com umieszczone gry w miejscu 6 na ich liście „Top 10 gier wideo z 4th Generation”. [ 2 ]

Referencje

Uwagi

  1. ^ Glenday 2009 , str. 189
  2. ^ Paradis, Dan (27 sierpnia 2014). „Top 10 gier wideo 4. Generation” (w języku angielskim). WatchMojo.com. W archiwum z oryginalnym 30 sierpnia 2014 r . Przeczytaj 30 sierpnia 2014 r .

Drukowane źródła

  • Glenday, Craig (2009). Guinness World Records 2009: Gamer Edition jest . Sztokholm: Bonnier Fakta. ISBN 9789174240139