Pokemon Platinum (ケットポモłă Styタ ープラチナPoketto Monsutā Purachina) , jest gier Pokemon na Nintendo DS , która jest kontynuacją / ulepszonej reedycji Pokémon Diamond i Pearl . Gra została stworzona przez Game Freak i wydana przez Nintendo . Pokémon Platinum został wydany na Nintendo DS i wszedł do sprzedaży w Japonii 13 września 2008, w Ameryce Północnej 22 marca 2009 oraz w Australii i Europie w dniu 14 maja 2009 roku.

maskotka gry jest Giratina , które w tej grze ma nowy kształt i odgrywa kluczową rolę w działaniu gry.

W Pokémon Platinum uzyskać jak klasyczny model Pokémon na początku gry zdecydować, czy grać jako głównego bohatera, który jest chłopcem czy dziewczynką. Można również wybrać jedną z trzech rozrusznika Pokemon na początku, w tej grze Turtwig, Chimchar lub Piplup. W grze gracz podróżowania po regionie Sinnoh (który jest oparty na japońskiej prefekturze Hokkaido ), mając na celu pokonanie wszystkich ośmiu gymledare , Elite Four , a panujący mistrz Pokémon, do siebie stają regionu nowy mistrz. Innym celem gry jest zdobycie wszystkich Pokémon dostępny, do ukończenia Pokédex.

Pokémon Platinum otrzymała głównie pozytywne opinie, o wysokich klasach tym Metacritic (84%) i gamerankings (83,14%). Został on uznany za ich uzupełnień i zmian do pierwotnej koncepcji Diamond i Pearl, ale został również krytykowany za zbyt podobne do poprzednich gier. IGN ocenił grę jako dziewiąty najlepszą grę DS zawsze, i nominowany jako jeden z najlepszych DS gier role-playing 2009 roku to była gra najszybciej sprzedającym się w Japonii, kiedy wyszło; 7.06 miliona kopii sprzedawane do dnia 31 marca 2010. [ 1 ]

Referencje

Uwagi

  1. ^ https://www.nintendo.co.jp/ir/pdf/2010/100507e.pdf#page=6