Pokémon HeartGold i Pokémon SoulSilver są dwie gry na Nintendo DS . Gry są przeróbki gier Pokémon Gold i Silver na Game Boy Color , pierwotnie wydany w 1999 roku w Japonii . Pomimo postrzegane jako przeróbki złota i srebra, ale również zawierają wiele elementów z Pokémon Kryształu .

Zmiany w stosunku do złota i srebra


HeartGold i SoulSilver są w zasadzie bardzo podobne do oryginalnej gry, ale ma nowy wygląd i wiele nowych funkcji. Z gra pochodzi z zewnętrznego krokomierz, zwany Pokéwalker . Dzięki bezprzewodowej komunikacji z Nintendo DS , można przenieść Pokémon z gry do Pokéwalkern. Kiedy się idzie z nim jako „zbierać” to na punkty, zwane watów. Watts może być używany do odblokowania nowych utworów, spotkać dzikie Pokemony i znaleźć ukryte obiekty w Pokéwalkern. Te mogą być następnie przeniesione do gry. Podczas spaceru z Pokéwalkern również uzyskać Pokémony które są przechowywane w punktach doświadczenia ( punkty doświadczenia ), który jest potrzebny na to, aby udać się w poziomie.

Jak Pokémon Yellow , można pozwolić Pokémon śledzić własnego charakteru, ale w przeciwieństwie do Pokémon Yellow, który tylko Pikachu mógł wykonać jedną, można wybierać spośród wszystkich 493 Pokémonów w grach.

Jedną z głównych zmian jest zaktualizowane grafiki. W przeciwieństwie do krajobrazu 2D w starej gry mają HeartGold i SoulSilver 3D krajobrazy i 3D, jak Pokémon Diamond, Pearl i Platinum . Wiele witryn również zostały przeprojektowane i rozszerzony. Między innymi kilka siłownie zostały przeprojektowane z nowych zagadek i wyzwań.