Pokémon Diamond i Pearl są dwa Pokemon gry w serii Pokémon dla Nintendo DS . Następca Ruby i Sapphire .

Świat Gry

Akcja gry toczy się w regionie Sinnoh i główny bohater (chłopiec i dziewczynka) mieszka samotny w małej wiosce, Twin liści Town. Gra zaczyna się od głównego bohatera iść i spotkać swojego przyjaciela (który staje się również rywalizować bohatera później w grze). Kiedy spotykają się z stykają się z dwóch dzikich ptaków Pokemon, i znaleźć torbę z trzech pokébollar reprezentujących trzy rozrusznika Pokémon; Turtwig (trawa Pokémon) Chimchar (Eldpokémon) i Piplup (woda Pokémon).

Teraz zaczyna się wielka przygoda z podróży przez Sinnoh w dążeniu do uchwycenia największą liczbę Pokémon. W wielu miastach znajduje się siłownia z gymledare. Te muszą być pokonane w celu poczynienia postępów w grze. Istnieje również błędne gang, Zespół Galactic , która chce przejąć wszechświata. W trakcie gry musisz pokonać zespołu Galactic, aby twarz legendarnego Dialga (Diament Edition) lub Palkia (Pearl Version).

Kiedy cała siłownia jest zakończona wyskakuje dziewczynę, która przedstawia się jako gymledare w Johto a potem pozostawia kluczową HM et aby wejść do Ligi Pokémon i pokonać czterech elit i panujący mistrz Pokémon.