Pokémon wersja czarno i Pokémon wersja biała ( ポケットモłă Styターホワイト·ブラックPoketto Monsutā Burakku Howaito ? ) Są dwie równoległe gry w piątym Pokémon generacji wejść [ 2 ] , który ukazał się we wrześniu 2010 roku w Japonii , aw marcu 2011 roku w Stanach Zjednoczonych, Europie i Oceanii. Z tych dwóch gier ma 156 nowych Pokemonów przyjść.

Rozwój

29 stycznia 2010 ogłoszono The Pokémon Company do nowej gry na DS zostanie wydany jeszcze w tym roku. [ 3 ] [ 4 ] Reżyser Junichi Masuda powiedział, że kilka aspektów franczyzowych mogłaby być lepsza dla nowej generacji. [ 5 ] W dniu 9 kwietnia 2010 roku aktualizowane japońską stronę Pokémon z tytułami wersjach – czarno-białe – i ogłosił, że gry zostaną wydane jesienią 2010 roku [ 6 ] Gra otrzymała zmodernizowane stylu graficznego w porównaniu do poprzednich gier z serii, z zwiększenie wykorzystania 3D ; Jednak gry nie są przeznaczone dla 3DS konsoli. [ 7 ]

Marketing

Junichi Masuda ujawnił 7 lutego 2010 sylwetka nowego Pokémona w programie telewizyjnym Pokémon Sunday, i powiedział, że to być zawarte w nadchodzącym filmie Pokémon wyjdzie tego lata. Postać będzie identyfikowany w nadchodzącym odcinku Pokémon niedzielę, 21 lutego tego samego roku. [ 8 ] Ta nowa postać będzie również pochodzić będzie w edycji marca 2010 magazynu Corocoro komiks, wydany 15 lutego i jest początkiem serii Pokémon piątej generacji. Pokémon został nazwany “Zoroark” ( ゾロアークZoroāku ? ) . rozwija się on od “Zorua” ( ゾロアZoroa ? ) . Oba są w filmie Pokémon: Zoroark – Illusion mistrz [ 9 ] [ 10 ] , który ukazał się w Szwecji jesienią 2011 roku.

Odbiór

Justin Towell z brytyjskiej stronie GamesRadar wyraził rozczarowanie, obie gry nie zostały ogłoszone w nadchodzącym Nintendo 3DS konsoli, a tytuły „czarne” i „białe” (Szwedzki: „czarne” i „białe”) wyczarować obrazy stare- Grze chłopiec technologii [ 11 ] , a także ryzyko segregować graczy przez organizacje konsumenckie, o różnym pochodzeniu etnicznym może kupić tylko jedną z dwóch wersji.

Pokemon Black 2 i White 2

Dwa sequele, Pokémon Black 2 i White 2 , wydany na konsolę Nintendo DS 23 czerwca 2012 roku w Japonii, w dniu 12 października tego samego roku w innych częściach świata.

Określają one dwa lata po tej czerni i bieli , oraz zawiera cztery nowe miasta, większe Pokédex, nowe postacie i nowe gymledarna Cher, Roxie i Marlon. Dawne gymledaren Iris Black 2 i White 2 stał się nowym mistrzem.