Overwatch to zespół oparte gra multiplayer z gatunku first-person shooter stworzona i wydana przez Blizzard Entertainment . To wydany w dniu 24 maja 2016 do Microsoft Windows , PlayStation 4 i Xbox One .

Overwatch stawia graczy na dwa zespoły po sześć, [ 1 ] , w której każdy gracz może wybrać jedną z kilku predefiniowanych znaków Bohater z unikalnych ruchów, atrybuty i umiejętności. Ci bohaterowie są podzielone na cztery kategorie: urazy, Obrony, zbiornik i obsługa techniczna. Zawodnicy zespołu pracujących razem w celu zabezpieczenia i obrony punktów kontrolnych na mapie i / lub na określony czas odprowadzić ładunek po mapie. Gracze otrzymują nagrody kosmetyczne, które nie wpływają na grę, takie jak skórki znaków i pozach zwycięstwa, podczas gdy nadal grać w meczach. Blizzard dodał pozycję konkurencyjną w ciągu miesiąca od premiery gry. [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] Blizzard stwierdził, że wszystko Overwatch -uppdateringar będzie wolny, [ 5 ], z tą tylko dodatkowy koszt dla graczy jest przez mikro-transakcji zarobić dodatkowe korzyści kosmetycznych. [ 6 ]

Overwatch jest czwartym głównym Blizzarda franczyzy , [ 7 ] i został stworzony po odwołaniu ambitnych MMORPG -game Titan w 2014 roku [ 8 ] Część zespół Tytana wymyślił koncepcję do Nadzorem , oparty na sukcesie za first-person shooter zespołowych, że Team Fortress 2 i rosnąca popularność gatunku Multiplayer bojowym Internecie arena (MOBA) , [ 9 ] i stworzył shooter oparciu bohatera, który kładzie nacisk na pracę zespołową. [ 10 ] Niektóre elementy Nadzorem pożyczać zasobów i koncepcję zamkniętej tytanu projektu. [ 11 ]

Akcja rozgrywa się na Ziemi po kryzysie światowym, a jako część historii, twórcy zmierzające do stworzenia zróżnicowane obsady bohaterów różnych płci i grup etnicznych. [ 12 ], [ 11 ]

Postacie

Znaczna część opracowania została poświęcona wyregulować balans między znakami i upewnij się, że nowi gracze mogą nadal bawić podczas gdy bardziej doświadczeni gracze będą kwestionowane. [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ]

Offensive (Ofensywa)

Obraźliwe bohaterami są zazwyczaj szybkie i dobre na szybko robi wiele szkód. Ich atuty to szpiegostwo, aby przejąć cel i utrzymać motståndarhjältar zajęty.

Iniemamocni Poniżej obraźliwe bohaterowie:

Genji [ 17 ]

Genji Shimada jest 35-letni japoński cyborg , który jest również brat Hanzo. On i jego brat zakończył się dawno temu w spór, który zakończył się Genji sądzono, że zmarł. Faktycznie, on przeżył, a on w dalszym ciągu jego życia zamkniętego w kolorze robota. Jak Shimada może on kontrolować smoki, a jego tzw Ostateczny Przenośność jest to, że używa on smoka dokonywania miecz silniejsza. Genji jest obraźliwa bohater z naciskiem na mobilność i umieć szybko wyjąć wrogich bohaterów. On może zablokować większość wrogich strzałów z jego specjalnym odchylają-przenośności i rzuca shurikens szybko zabić swoich wrogów. Genji jest z Hanzo jedną z dwóch postaci w grze, które można skalować ściany [ 17 ] i jedynym, który może podwójny skok.

Genji to znak, że przede wszystkim muszą one szybko i precyzyjnie działać we wszystkich sytuacjach. [ 18 ]

Oryginalnie zaprojektowane Genji i Hanzo jako postać. Genji z łuku i ubrania Hanzo, ale zostały one podzielone na wczesnych etapach rozwoju. [ 17 ]

On jest opisywany w animowanych wideo Dragons .

McCree [ 19 ]

Jesse McCree jest 37-letni łowca uzbrojony w peacekeeper , która ma siedzibę w Santa Fe . On jest bohaterem, który jest przede wszystkim przydatne dla bohaterów licznik szybki Genji lub Tracer, a on działa jak połączenie między powolnym ofensywnej bohatera i szybki bohatera obronną. Jego specjalne abilites rzucają światło granat, który oślepia wrogów i strzelać przez wielu przeciwników jednym strzałem [ 20 ] . Grał najlepiej w pobliżu swojego zespołu tak, że bohaterowie zbiornika może spowodować uszkodzenia, które mogą zabić McCree gdy był strzelanie do walki wręcz były z zewnątrz.

On jest znany cytat „To samo południe”.

Pharah [ 21 ]

Pharah jest egipski strażnik nazwie Fareeha Amari siedzibą w Gizie . Ona jest silna ofensywa bohaterem i jedynym bohaterem w grze, który może latać. Ona skupia się na atakowaniu duże obszary, a ona ma wiele zdolności, które skupiają się na pociski, w tym jej możliwość przenoszenia zapory, która wystrzeliwuje pociski grupę na ziemi.

Ona jest postrzegana jako jeden z łatwiejszych bohaterów do gry [ 22 ] .

Reaper [ 23 ]

Reaper, którego prawdziwe imię Gabriel Reyes, jeden z bardziej tragicznych opowieści tło w grze. Urodził się w Los Angeles i pracował w armii USA , gdzie osiągnął funkcjonariusze maila . Reyes przyjaciel Jack Morrison, który później stał Żołnierz: 76, pomógł mu przez całe życie w wojsku, a później, kiedy został zatrudniony Nadzorem, ale ich opinie były zmieniane i kiedy zaczął Overwatch do rozpuszczenia skończyło się w otwartej walce, gdy Jack poprowadził siły w powstaniu przeciwko Gabriel , Ich walka zaczęła eksplozję, a dwie zostały poważnie ranne, dlatego obaj noszą maski. Istnieje teoria, klimatyzowane i powszechnie akceptowane jako fakt, że Miłosierdzie Gabriel reaktywowana z pomocą swojego wtedy taki zakaz doskonałej pracy, co czyniło go ciemna dusza jest teraz.

Z punktu widzenia gier Kosiarz skutecznych boje znakowe wobec bohaterów zbiornika, wówczas tylko wroga, który może dać mu pewne poważne obawy co jest Zarya. On również nie jest trudne do gry, a jego zdolności teleportacji czynią go bardzo elastyczne. Jednak większość ofensywnych bohaterów wziąć go dość łatwo.

Reaper był jednym z pierwszych trzech znaków, które zostały zaprojektowane Overwatch, wraz z Tracer i Widowmaker.

Żołnierz: 76 [ 24 ]

Żołnierz: 76, którego prawdziwe nazwisko brzmi Jack Morrison, jest obraźliwa bohater z USA , który jest często postrzegany jako jeden z najłatwiej nauczyć się grać i dobrym pierwszym bohaterem gry. On jest dobry w wyjmując większość bohaterów wsparcia, a jego możliwość przenoszenia dążenie do odtwarzacza, pozwalając im zabrać się bardzo elastyczne cele Genji lub Pharah proste.

On jest opisywany w animowanych wideo Heroes .

Sombra [ 25 ]

Sombra to meksykańska haker, który jest bardzo przydatny Infiltrator i haker. Ona może posiekać wrogów iw ten sposób powstrzymać ich przed wykorzystaniem ich aktywne abilites lub posiekać Health Pack, żeby nie leczyć przeciwników. Ona może również umieścić teleporty, że może wrócić do lub stają się niewidoczne dla krótkim czasie. Ona jest uzbrojony karabinem szturmowym.

Sombra został zaprojektowany na początku gry jako haker i wroga Hanzo / Genji według nazwy Omniblade, który był wówczas ten sam charakter (patrz rozdział o Genji), który został uzbrojony shuriken i kunai i był w stanie do podwójnego skoku. Jej rozwój został przerwany, jednakże, kiedy Genji i Hanzo stało oddzielne znaki, a części jej charakter stał Genji, jak podwójne skoki i Shuriken. Później zmienił się szybciej, co czyniło ją elastyczną infiltracji bohatera ona jest teraz. Jej nowa nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa oznaczającego cieniu.

Sombra wydany 15 listopada 2016 .

Ona jest opisywany w animowanego filmu Infiltracja .

Tracer [ 26 ]

Tracer, którego prawdziwe imię Lena Oxton, jest niezwykle szybka ofensywa bohaterem. Była najmłodszą osobą, która kiedykolwiek wejdzie w Nadzorem i pracowała nad programem pilotażowym. Ona została wybrana do przetestowania prototypu teleportacji statku, Slipstream, który zaginął podczas swojego pierwszego lotu z nią, razem z nią. Była uważana za zmarłych, ale wrócił miesiąc później, cierpi z powodu objawów (chronal dysocjacji) teleportacji, który spowodował jej zniknąć maksymalnie kilka tygodni w czasie, ale jej przyjaciel Winston zaprojektował „chronal akcelerator”, maszynę, która wykonana Lena mogła się kontrolować czas i kończy się zniknięciem.

Tracer jest bardzo elastyczny bohater dzięki jej zdolności. Ona atakuje z parą pistoletów szybkich impulsów, i może korzystać Wink przenieść trzech metrów w dowolnym kierunku, co trzy sekundy. Ona może również użyć Przypomnijmy, który teleportuje ją do miejsca, ona była w trzy sekundy, po czym z taką HP tyle amunicji, jak wcześniej. Jej ostateczny przenośność jest rzucić mały, ale potężne bomby, która sprawia wiele szkód do wszystkich pobliskich wrogów. [ 27 ]

Tracer dobrze jest korzystać ze wsparcia i obrony bohaterów, z Torbjörn jako wyjątki, ale nie jest tak skuteczny przeciwko tankowca lub obraźliwe bohaterów.

Została wyróżniona w animowanym filmie Alive .

aktor nazwie Cara Theobold [ 26 ] .

Obrony (Defensive)

Obronne bohaterów skupia się na zachowaniu miejsc, bronić bramki i zatrzymać innych bohaterów dotarcie do różnych miejsc.

Iniemamocni Poniżej bohaterów obronne:

Bastion [ 28 ]

Bastion jest jednym z kilku omnics produkowanych seryjnie wykonanych na wojnę, a jego prawdziwe nazwisko to SST Laboratories Siege Automat E54. On powstał 30 lat temu. [ 28 ] Bastion jest defensywny bohater z wielu konfiguracjach, a jego wysokie HP i tarcza czyni go użytecznym być stacjonarny w „Turret” -formation kiedy nie może się poruszać, ale ze znacznie szybszym broni. Szkoda została zmniejszona, jeśli jednak on pędy dobrze, więc jest on bardziej skuteczny przeciwko wrogom w niewielkiej odległości. [ 28 ] Jako możliwość przenoszenia może on przekształcić się w zbiorniku z bardzo silną tarczą i powolnym, ale bardzo silnego materiału wybuchowego armaty. On może być tylko w tej pozycji przez krótki czas [ 29 ] .

Bastion jest silny przeciwko zbiornika i wsparcia bohaterów, po prostu wyjmuje swój „Turret” -formation. Elastyczne bohaterowie mogą być łatwo dostać się wokół niego i strzelać mu w plecy, jego słaby punkt, gdzie nie można przekręcić o 360 stopni, gdy jest on w tworzeniu wieży. [ 28 ]

Bastiony głosowanie zostało wykonane przez Cris Metzen, którego głos był prowadzony przez kilka filtrów, aby utworzyć mechanicznie sprawny. [ 28 ]

Robot jest wyposażony w animowanym filmie The Last Bastion .

Mei [ 30 ]

Mei Mei-Ling faktycznie Zhou (周美灵) jest klimatologist specjalizujący się w znajomości arktycznego klimatu. [ 30 ] Kiedy Overwatch stworzony, zrobili grupę stacji klimatycznych na całym świecie do obserwacji zmian klimatycznych i globalnego ocieplenia . Mei pracował na stacji antarktycznej klimatu, gdy nagła burza przyszła zima i wyłączył go od świata zewnętrznego. Ci, którzy tam pracowali zgodził się przejść do kryonikkammaren , czekając na pomoc. [ 30 ] Dziewięć lat później odkryto miejsce ponownie, z Mei samych ocalałych jeszcze w zbiorniku. Następnie Mei postanowiła kontynuować prace sam, bo Overwatch rozpuszcza się i spróbować uratować świat od ludzi, którzy go zniszczyli. [ 30 ]

Mei jest silny bohater obrony, głównie ze względu na jej przenoszenia Ice ścienna stworzyć ogromną ścianę lodu, które bloki o powierzchni 3 x 8 metrów. [ 30 ] Jej Ostatecznym Przenośność jest zdolność do tworzenia burzę śniegu, który zamraża wszystkich bohaterów na dużym obszarze lodu [ 31 ] . Mei jest uzbrojony w pistolet endotermiczne, które można rozpylać strumień lodu i śniegu, który zamraża cel na lodzie przez krótki czas, lub strzelać sople .

Mei nie jest bardzo dobry w walce wręcz wchodząc na jednym bohaterze, to czysta uszkodzenie większości ludzi przewyższa ją, ona jest dobra ku Genji, et wsparcia i kilka cystern bohaterów i doskonałym graczem zespołu z pomocą swoich umiejętności, jeśli łatwo podzielić walka z nimi, aby dać zawodnikom pomieszczenie do odzyskania lub zablokować wejście zmusić ich do alternatywnego, bardziej podatna na drogę.

Widowmaker [ 32 ]

Widowmaker jest francuski snajper którego prawdziwe nazwisko brzmi Amelia Lacroix. [ 32 ] Jej mąż, którego imię było Gérard Lacroix, był agentem Overwatch który pracował z operacjami przeciwko grupie terrorystycznej Talon. Po pewnym czasie Talon porwał ją i niech przechodzą intensywny program, który zamienił ją w żywą broń. Jakiś czas później, udało jej się dostać do domu, pranie mózgu przez Talon, nie wykazując żadnych objawów psychologicznego terroru została ona narażona stać się jednym z nich. [ 32 ]

Dwa tygodnie później, zabiła Gerard we śnie. [ 32 ]

Widowmaker jest typowym snajperem [ 32 ] , a specjalizuje się w strzelaniu z daleka wrogów przy pomocy karabinu Wdowy Kiss. Ona może przesłać zdjęcia na krótki czas do dziesięciu razy więcej uszkodzeń i uczynić 2,5 razy ich normalne obrażenia z headshot [ 33 ] . To pozwala jej na wykupienie większości wrogów w grze z jednym välladdad, välsiktad hit. [ 32 ] Ma także hakiem , co oznacza, że może ona poruszać się szybko, kiedy jest atakowany, umieścić bombę wypełnioną jadem że eksploduje, jeśli ktoś jest blisko i można przekonfigurować swoją broń strzelać wręcz lepiej. [ 33 ] Jej Ostatecznym Przenośność jest możliwość zobaczyć wrogów przez ściany i niech reszta jej zespół jest w stanie to zrobić. [ 33 ]

Widowmaker jest skuteczny wobec zdecydowanej większości bohaterów, tak długo, jak ona jest na tyle daleko, aby uzyskać dobry przebój bez zabity. [ 32 ] Genji, Sombra, Tracer, D. Va i Winston, jednak wszystko może służyć do podjęcia ją łatwo za pomocą barier mobilności, czy wystarczająco HP i tarcze z nią wytrzymać. [ 32 ]

Została wyróżniona w animowanych filmach Alive i infiltracyjnych .

Torbjorn [ 34 ]

Torbjorn to szwedzka bohater, który pochodzi z Göteborga. Pracuje jako producentów broni i ma ośmioro dzieci.

Torbjorn posiada pasywną dostępność w NAMM Scrap Collector, co oznacza, że zbiera złom, którego używa się, aby paczki pancerza do jego drużyny. [ 34 ] Jego Turret jest jego najważniejszym przenoszenia, który wyznacza mu bardzo. Najlepiej jest stosować w wysokich pozycjach, aby strzelać w walce przeciwko wrogom. [ 34 ] Torbjorn można używać młotka do jego naprawy lub uaktualnić go. Torbjörn Ostateczny Przenośność jest Molten Core, co oznacza, że staje się silniejsza jak jego wieżami i łatwo sabotaż dużo przeciwników. [ 34 ]

Torbjorn nie jest bardzo silny przeciwko jakiejkolwiek bohatera (z wyjątkiem Tracer), ale jest bardziej bohatera obronnym, który buduje swoją wieżyczkę, aby pomóc swoim kolegom graczy do wykupienia wrogów. [ 34 ] Może również pomóc im poprzez umieszczenie Opak zbroję. [ 34 ] Największym zagrożeniem dla Torbjörn są Widowmaker lub innych snajperów, jak można je łatwo wyjąć zarówno jego i jego wieżyczkę na odległość. [ 34 ]

Hanzo [ 35 ]

Hanzo Shimada jest 35-letni japoński łucznik, który jest również brat Genji. [ 35 ] On i jego brat zakończył się dawno temu w lenno, a skończyło się Genji pozornie zmarł. Faktycznie, przeżył bitwę, jednak i on w dalszym ciągu jego życia zamkniętego w kolorze robota. Jak Shimada Hanzo może kontrolować smoki, a jego tzw możliwość przenoszenia, on wykonuje dwa smoki z łuku. [ 35 ]

Hanzo jest snajper uzbrojony w łuk, a on ma bardziej uszkodzić im dłużej on cofa łuk. [ 35 ] Może też strzelać Sonar strzały, ujawniając pozycję wroga w sposób podobny Widow Maker możliwość przenoszenia i rozpraszają strzały, którzy się dzielą. [ 35 ]

Hanzo jest dobry przeciwko większości bezbronnych bohaterów ze względu na ich dużą szkodę, ale otwarci na elastycznych celów, ponieważ trudno jest mu się z nimi spotkać. Hanzo Ultimate Przenośność zrobić 400 obrażeń na sekundę [ 35 ] smok dotknąć wroga, który jest niezwykle wysoki, gdy większość bohaterów ma tylko 200 KM [ 35 ] , i może być stosowany w celu zablokowania dostępu do miejsca, jak Mei lodowej ścianie, po czym jego strzały Scatter mogą być wykorzystane do uszkodzenia wszystkich, którzy biorą alternatywną trasę. [ 35 ]

Hanzo jest Genji razem z jedną z dwóch postaci w grze, który umożliwia skalowanie ściany [ 17 ] .

Oryginalnie zaprojektowane Genji i Hanzo jako postać, Genji z łuku i ubrania Hanzo, ale zostały one podzielone na wczesnych etapach rozwoju [ 17 ] .

On jest opisywany w animowanych wideo Dragons .

Tank (czołg)

Zbiornik Heroes wytrzymać często bardzo szkodliwe, a ich celem jest często o ochronie innych bohaterów przez ich uszkodzenia.

Iniemamocni Poniżej bohaterów tank:

D. Va [ 36 ][ edycja | edit źródło ]

Najmłodszy bohater gry, 19 lat. Ona jest koreański e-luzacy i aktorka, a jej prawdziwe imię to Hana piosenka.

D. podobny siedzi i walka w wojnie-robota, który jest wyposażony w dwa karabiny maszynowe, z niekończącą się amunicją. aktywnych zdolności D.Va są Dopalacze i obrony Matrix. Dopalacze aktywuje rakiety rakiet dostać to iść do przodu. Obrony Matrix usuwa wszystkie pociski wysyłanych przeciwko niemu. Jej ostateczny przenośność jest to, że jej robota samozniszczeniu w eksplozji tym szkody drużynie wroga. Kiedy robot jest zniszczona rzucony D.Va tego ale może kontynuować walkę z karabinu maszynowego, aż mogła oddzwonić robota z nazywają mech.

Angielski aktor głos jest Charlet Chung.

Reinhardt [ 37 ]

Najstarsza Bohater gry, cała 61. Wilhelm Reinhardt, jego pełna nazwa, jest dobrym przyjacielem z Torbjörn, który służył jako jego zbroja Smitha. Walczył przeciwko robotów w OMNIC kryzysu. Jego baza znajduje się w Stuttgarcie. Głos aktora Darin De Paul.

On jest znany jako jeden z najbardziej tankiga bohaterów gry. styl Reinhardta gry kręci się dużo wokół hans sköld, Photon bariery. On może wziąć jego skjold w dowolnym czasie i jest wystarczająco duży, aby nawet na pokrycie jego drużyny. To czyni go jednym z najbardziej popularnych bohaterów gry zarówno dla okazjonalnych graczy i profesjonalistów. Obecnie Reinhardt jest jedynym bohaterem, który nie posiada atak gruntowych, które mogą stanowić zagrożenie w pewnej odległości, jego młot. Innym z jego ataków opłat. Reinhardt aktywować swój silnik rakietowy na plecach pchnąć go do przodu. On niesie ze sobą pierwszy spotyka i odpycha wszystkich innych spotyka.

On jest ostatecznym przenoszenia Ziemi Shatter. Reinhardt uderza młotem w ziemię i rzucać wszystkich graczy spełnione. Atak ten jest bardzo popularny w użyciu razem z innymi ostatecznych zdolnościach jako takich. Samounicestwienia i Graviton przepięciami.

 • pirat drogowy
 • Winston
 • Zarya
 • Orisa

Wsparcie (Support)

Wsparcie Heroes pomaga innych bohaterów, a oni często koncentrują się na ogół przez innych bohaterów, gdyż obrażenia.

Iniemamocni Poniżej bohaterów wsparcia:

 • Zenyatta
 • Lúcio
 • miłosierdzie
 • Symmetra
 • Ana

Prezentacja, odbiór i rozwój

Overwatch prezentowane na Blizzconu 2014 w grywalnej pozycji, [ 38 ] i był w zamkniętej fazie beta od końca 2015 do początku 2016 roku [ 39 ] [ 40 ] Otwarta beta w maju 2016 roku przyciągnął ponad 9,7 milionów graczy , [ 41 ]Rozpoczęcie gry awansował z krótkimi filmami animowanymi wprowadzenia historię gry i każdy znak. [ 42 ] [ 43 ] [ 44 ] Overwatch był silnie paragon recenzentów, słynny dostępność gry i wciągająca rozgrywka. [ 45 ] [ 46 ] [ 47 ] [ 48 ] [ 49 ]

Referencje

 1. ^ Molina, Brett (07 listopada 2014). ” Blizzard zaprezentował strzelec zespołu opartego na«Overwatch» ”. USA Today . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 2. ^ Bratt, Chris (7 czerwca 2016). „Overwatch Blizzard odpowiada na wielkie pytania” . Eurogamer . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 3. ^ Frank, Allegra (29 czerwca 2016). „Wszystko, co musisz wiedzieć na temat rozgrywek trybie Overwatch za” . Wielokąt . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 4. ^ Grayson, Nathan (29 czerwca 2016). „Jak Competitive Moda Overwatch dzieła” . Kotaku . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 5. ^ Matulef Jeffery (07 grudnia 2015). „Bohaterowie po uwolnieniu i mapy Overwatch będzie wolny” . Eurogamer . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 6. ^ Orland Kyle (25 maja 2016). „” Kiedy to się robi „: Jak Blizzard Overwatch przeciągnięty przez próg Uruchom” . Ars Technica . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 7. ^ Hansen, Steven (07 listopada 2014). “Blizzard ogłasza New Franchise 17 lat: Overwatch” . Destructoid . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 8. ^ Starkey Daniel (30 maja 2016). „Jak Overwatch stał się Rzadkość: Troll Online Shooter” . Przewodowa, Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 9. ^ O’Dwyer Danny; Haywald, Justin (26 kwietnia, 2016). “The Story of Nadzorem: The Complete Jeff Kaplan Interview” . Gamedpot . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 10. ^ “Overwatch firstlook Blizzard nabiera Team Fortress 2” . Overwatch Pierwsze spojrzenie: Blizzard nabiera Team Fortress 2 . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 11. ^ [ B ] tachometr Dave. „Overwatch zawiera kawałki Blizzarda odwołanego MMO Titan” . Overwatch zawiera kawałki MMO Blizzarda Titan anulowane . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 12. ^ „Overwatch lód nowy zespół oparte wieloosobowa strzelanka Blizzarda” . Overwatch jest nowy zespół oparte wieloosobowa strzelanka Blizzarda . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 13. ^ “Ćwiczenia – Overwatch Wiki Guide” . Ćwiczenia – Overwatch Wiki przewodnik . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 14. ^ “Role – Overwatch wiki” . Role – Overwatch Wiki . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 15. ^ „BlizzCon 2014 – Overwatch Odsłonięty panel odpis – strona 4 z 4 – Blizzplanet | Overwatch ” . BlizzCon 2014 – Overwatch Odsłonięty panel odpis – strona 4 z 4 – Blizzplanet | Overwatch . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 16. ^ Matulef Jeffrey (21 czerwca 2016). „Overwatch usunie” uniknąć tego gracza „funkcji” . Eurogamer . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 17. ^ [ B c d e ] “Genji – Overwatch encyklopedia” (A). overwatch.gamepedia.com . Przeczytaj 2 lutego 2017 r .
 18. ^ “Genji – Overwatch Guide” (a-US). overwatch.guide . Przeczytaj 2 lutego 2017 r .
 19. ^ “McCree – Overwatch encyklopedia” (A). overwatch.gamepedia.com . Przeczytaj 2 lutego 2017 r .
 20. ^ “McCree – Overwatch Guide” (a-US). overwatch.guide . Przeczytaj 2 lutego 2017 r .
 21. ^ “Pharah – Overwatch encyklopedia” (A). overwatch.gamepedia.com . Przeczytaj 2 lutego 2017 r .
 22. ^ “Pharah – Overwatch Guide” (a-US). overwatch.guide . Przeczytaj 2 lutego 2017 r .
 23. ^ “Robocza – Overwatch Guide” (a-US). overwatch.guide . Przeczytaj 2 lutego 2017 r .
 24. ^ “Żołnierz: 76 – Overwatch encyklopedia” (A). overwatch.gamepedia.com . Przeczytaj 3 lutego 2017 r .
 25. ^ “Sombra – Overwatch encyklopedia” (A). overwatch.gamepedia.com . Przeczytaj 3 lutego 2017 r .
 26. ^ [ B ] “Tracer – Overwatch encyklopedia” (A). overwatch.gamepedia.com . Przeczytaj 3 lutego 2017 r .
 27. ^ “Tracer – Overwatch Guide” (a-US). overwatch.guide . Przeczytaj 3 lutego 2017 r .
 28. ^ [ B c d e ] “Bastion – Overwatch encyklopedia” (A). overwatch.gamepedia.com . Przeczytaj 5 lutego 2017 r .
 29. ^ “Bastion – Overwatch Guide” (a-US). overwatch.guide . Przeczytaj 5 lutego 2017 r .
 30. ^ [ B c d e ] “Mei – Overwatch encyklopedia” (A). overwatch.gamepedia.com . Przeczytaj 5 lutego 2017 r .
 31. ^ “Mei – Overwatch Guide” (a-US). overwatch.guide . Przeczytaj 5 lutego 2017 r .
 32. ^ [ B c d e f g h ] “Widowmaker – Overwatch encyklopedia” (A). overwatch.gamepedia.com . Przeczytaj 11 lutego 2017 r .
 33. ^ [ B C ] “Widowmaker – Overwatch Guide” (a-US). overwatch.guide . Przeczytaj 11 lutego 2017 r .
 34. ^ [ B c d e f g ] “Torbjörna – Overwatch encyklopedia” (A). overwatch.gamepedia.com . Przeczytaj 12 lutego 2017 r .
 35. ^ [ B c d e f g h ] “Hanzo – Overwatch encyklopedia” (A). overwatch.gamepedia.com . Przeczytaj 12 lutego 2017 r .
 36. ^ “Overwatch Wikię” . Czytaj 16/3 2017 .
 37. ^ “Overwatch wiki” . Czytaj 03/28/2017 .
 38. ^ Cunningham Zoran (7 czerwca 2016). „Jak Blizzard zbudował Overwatch hype pociąg i pojechałem go do sukcesu” . Gamasutra . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 39. ^ Makuch, Eddie (06 marca 2015). “Nowe Postacie Overwatch Revealed Beta Starts To Fall” . Gamespot . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 40. ^ Pereira, Chris. “Overwatch beta przechodzi w tryb offline Do stycznia” . Overwatch beta przechodzi w tryb offline Do stycznia . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 41. ^ Vincent Bretanii (13 maja 2016). „«Overwatch»Open Beta ciągnie się ponad 9 milionów graczy” . Engadget . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 42. ^ Higgins, Chris (03 listopada 2015). „Overwatch animowanych szorty i powieści graficzne opowiedzieć poza grą” . PCGamesN . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 43. ^ Purchese, Robert (23 maja 2016). „Tak, Overwatch ma swoją historię. Oto wszystko, co musisz wiedzieć ” . Eurogamer . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 44. ^ Ramos, Jeff (24 maja 2016). “The Definitive Overwatch Timeline” . Wielokąt . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 45. ^ Ingenito Vince (24 maja 2016). “Overwatch Review” . Overwatch weryfikacja . IGN . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 46. ^ Mahardy, Mike (25 maja 2016). “Overwatch Review” . Overwatch weryfikacja . Gamespot . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 47. ^ Bogos Steven (24 maja 2016). „Overwatch Review – Twój zegarek rozpoczęte” . Overwatch Review – Twój zegarek Rozpoczęty . Escapist . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 48. ^ Dzięki, Daniel (24 maja 2016). “An Epic Evolution – Overwatch – PC” . Epicka Evolution – Overwatch – PC . Game Informer . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .
 49. ^ Carter, Chris (24 maja 2016). “Przegląd: Overwatch” . Recenzja: Overwatch . Destructoid . Przeczytaj 29 sierpnia 2016 r .