Mortal Kombat to zręcznościowa należąca beat em up gatunek, stworzony przez Midway Games i rozpoczęła jako pasaż 1992 . Mortal Kombat został stworzony w odpowiedzi na Street Fighter II i zróżnicowana się z realistycznych cyfrowych grafik i krwawe i bardziej brutalnej przemocy. Choć seria gier Street Fighter odbywa się w normalnym środowisku ulicznym w różnych miejscach, w różnych miejscach na Ziemi , rozgrywających Mortal Kombat na wyspie pełnej tajemnicy na Dalekim Wschodzie .

Gra została wydana na hemkonsolerna 1993 . Wersja Sega Mega napędowa była krew z wersji Arcade pozostał, a tam była granica wieku 15 lat, ale w Super Nintendo wersji, gdzie wydawca było uznanie , było tak jak wiele innych gwałtowne kasowania cenzurowane.

Wśród bohaterów w grze Sub-Zero . Oryginalna nazwa każdej figury Tundra , aż do produkcji pierwotnej wersji Mortal Kombat. Nosi niebieski garnitur, i mistrz lodu .

Gra otrzymała wiele sequeli i film i serial telewizyjny.

Cenzura w Super Nintendo wersja

Wielu brytyjskich gazet skarżyli się, że Acclaim zabrał zbyt dużo przemocy od wersji SNES. Co zmieniło się. [ 1 ]

  • Rozprysk krwi na każdym skoku i rzutu zostanie usunięty.
  • Johnny Cage wykopuje nie stanowi przeciwnika głowy na wiatr, zamiast kopać przeciwnika w żołądku .
  • Kano nie zniszczyć przeciwnika serce do końca, a nie daje przeciwnikowi cios w brzuch.
  • Sub-Zero nie zniszczyć przeciwnika kręgosłup Podsumowując, zamiast zamraża przeciwnika na lodzie i pokonać go na kawałki.

Źródła

Przypisy

  1. ^ Nintendo Magazine 10, 1993 (Power Player)