Minecraft to gra przygodowa gry i budowlanych ( otwarty świat [ 14 ] ) do komputera po założeniu Mojang opracowanej przez firmę, a wcześniej przez Markusa Perssona . Minecraft jest na sprzedaż za pośrednictwem strony internetowej gry, gdyż poszedł do wersji alfa . Gra została wydana dla systemu Windows , Mac OS , Android , iOS , Xbox 360 , PlayStation 3 , PlayStation 4 , PlayStation Vita , Wii U , Xbox One , Raspberry Pi , Apple TV i Linux . Pełna wersja Minecraft wydany w dniu 18 listopada 2011 roku [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ]

Minecraft skupia się na pozwalając graczowi odkrywać, przekształcać i współdziałać z dynamicznie generowanej mapie gry zbudowany przez metr sześcienny bloków. Obok bloku zawierającego mapę grę również rośliny, istoty i przedmioty. Działania zawodnik w grze obejmują między innymi górnictwo, aby zwalczać wrogie istoty i budowy nowych bloków i narzędzi poprzez gromadzenie różnych środków dostępnych w grze. Gra na całym świecie otwarta struktura pozwala graczom na tworzenie struktur, projekty i pracuje w różnych serwerach multiplayer lub na pojedynczych torach . Minecraft Raspberry Pi edycja została właśnie zaktualizowana raz, ponieważ został wydany w 2013 roku Mojang trzyma coś, co nazywa MinEcon . Pierwszy MinEcon odbyła się w 2011 roku i od tego czasu co roku był jeden.

Gra ma bardzo dużą recepcję krytyków gry i stał się jednym z najbardziej wpływowych i udanych gier indie , jakie kiedykolwiek stworzono. [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] Gra otrzymała wiele nagród, aw czerwcu 2016 roku sprzedano ponad 23,5 mln egzemplarzy PC / Java wersji [ 21 ] i przeszedł 2 czerwiec 2016 sto milionów egzemplarzy na wszystkich platformach . [ 22 ]

Rozgrywka

Minecraft składa się z pięciu odrębnych trybach gry: Survival Mode , tryb oszczędny , tryb przygodowy, Hardcore mody i trybie obserwatora . Twórczy moda koncentruje się na budowaniu i tworzenia, a nie ma nic, co ogranicza graczy. Gracze mają dostęp do wszystkich materiałów. Tryb Survival potwory i wprowadzono kilka nowych aspektów do gry. Tryb Adventure jest tryb Survival, ale gracz nie może zniszczyć bloki ręcznie, bez konieczności użycia narzędzi. Aby skorzystać z trybu Adventure trzeba mieć tzw trumnę bonusowy, w którym gracz otrzymuje szereg rzeczy. Sposób podstawowych podobny do trybu przeżycia; różnica jest taka, że trudność jest zablokowana na najtrudniejsze i że kiedy gracz umiera, nie może być przywrócony, ale musi zamiast usuwać świat. moda widz podobny do Creative moda, ale po prostu skupić się na oglądanie świata przez pływające – nie mogą oddziaływać na świecie. Od początku nie tylko w modzie Twórczej Minecraft klasycznym , ale od 14 września 2011 roku, kiedy Minecraft została zaktualizowana do wersji beta 1.8.1 zawiera nową wersję Creative w Minecraft Beta . Gra wymaga Java Runtime Environment , ponieważ jest napisany w Javie . Oprócz trybu dla pojedynczego gracza jest również tryb multiplayer, w którym można grać na serwerach z innymi graczami.

Tryb Survival

Tryb Survival udostępnia narzędzia, zwierzęta, potwory, bardziej realistyczne wody, różne rodzaje krajobrazu ( tundra , pustynia , las liściasty , las iglasty , dżungli , śnieżny krajobraz, etc.) i wiele innych rzeczy, które nie są dostępne w trybie Classic. Gdy rozpoczyna się nowa gra gracz świat zaczyna bez jakichkolwiek środków lub narzędzi. Zadanie jest następnie przetrwać pierwszy i kilka następnych dni. Aby przetrwać pierwszą noc po przyjeździe potwory musiał mieć czas na zebranie zasobów ( drewno , krzemień , itd.). Gra przechodzi do budowy większych rzeczy, co czyni okolicę bezpieczniejszą i zapewnienia lepszych narzędzi, broni i innych zasobów. Nasilenie Pokojowe różni się od innych tym, że tam są potwory i wrogów. Nigdy nie jesteś głodny, co sprawia, że zdrowie w dłuższej perspektywie zawsze być odzyskane w przypadku kontuzji. To nie przeszkadza ci umrzeć, jeśli obrażenia szybciej niż zdrowie generowane.

Blok

Cała gra składa się z bloków, z których większość bloku jest jeden metr sześcienny. Kiedy gra, podaj wymiary poszczególnych budynkach zwykle wykorzystują blok termin synonimem metrów. Istnieje wiele różnych bloków, które mogą być umieszczone w różnych kategoriach. Wiele bloki mogą rozbić ręką (bez trzymania na coś), ale niektóre bloki wymagają użycia narzędzi do zniszczenia, aby obce (np kamieni i minerałów, które wymagają kilof do wydobycia zasobów). Wiele bloków iść jeszcze szybciej dostać się na dół, kiedy masz takiego narzędzia jak motykę, łopatę lub toporem.

Prawie cały świat pokryty trawą lub oceanach. Jest na górnej warstwie wszystkich krajobrazów wyjątkiem pustyni i morza. Bloki te mogą szybko kopanie łopatą, ale może również kopać ręcznie. Jeśli kopać dół poduszkę żwirową, istnieje szansa na znalezienie ósmy krzemień.

Koniec świata Minecraft ma 39 milionów bloków od współrzędnych „0 (opcjonalnie), 0. Na koniec można zobaczyć limit globalny można zmniejszyć za pomocą polecenia. Nie można wyjść poza te granice dla zakładów kończy generowania ziemi. jest to zbyt blisko granicy, widać bloki jak wchodzą one wyglądać bardzo dziwnie, gdy wchodzą one, na przykład, jeśli używasz piasku, żwiru lub czyszczenia.

Rozwój

Gra miała pięć oddzielnych faz rozwoju: Indev, Infdev, alfa, beta i pełnej wersji. Infdev wprowadziła pozornie nieograniczoną powierzchnię do gry, gdy nowa ziemia jest generowany, gdy gracz zbliża się do granicy z jeszcze określonej ziemi. Indev, Infdev, Alfa i Beta nie są już dostępne, ale w pełnej wersji, która została wydana 18 listopada 2011, aktualizowany w sposób ciągły. Od początku było tylko Kreatywne Classic, która została Mine Crafts głównym wersja przed Survival został zwolniony, ale było to bardzo wczesna wersja o nazwie Survival Survival test klasyczny. [ 23 ] Po 1,6 wyszło trzeba było pobrać nową wyrzutnię. Na nowym wyrzutnia może być obniżona do jego fazy alfa, beta i zdjęć Przykładami są: 1.2.5 Beta 1.5, 1.2.3 i 1.0.

Tryby gry

Wewnątrz Minecraft jest czymś więcej niż tylko tryb Offline gry Tryby tj Spectator (tryb widz), moda (tryb oszczędny), Survival Mode (tryb survival) Twórcze i trybu Adventure (Adventure Mode). Istnieje również forum tryby gry, które zwykle grają z przyjaciółmi lub innych osób na całym świecie. Istnieje wiele serwery posiadające identyczne tryby gry z najpopularniejszym trybem gry jest Hunger Games, Skywars, Eggwars, PvP, Wyspy Szczęśliwe, Factions mm.

Odbiór

W październiku 2010 roku została uchwalona 1.333 milionów zarejestrowanych użytkowników i 415.000 sprzedanych gier. [ 24 ] We wrześniu 2010 roku sprzedano ponad 25.000 egzemplarzy w ciągu 24 godzin po meczu był wolny z powodu problemów z serwerem. [ 25 ] [ 26 ] W dniu 12 stycznia 2011 roku, gra sprzedała 1 mln egzemplarzy [ 27 ] i kilka dni później, w dniu 4 lutego 2011 roku, krzyżowe podanie 1,2 miliona egzemplarzy. [ 28 ] W dniu 5 sierpnia 2011 roku, Notch, że gra sprzedała trzy miliony egzemplarzy. W dniu 11 października 2012 roku, Minecraft ponad 40 milionów zarejestrowanych użytkowników i sprzedała ponad 7 milionów egzemplarzy. [ 29 ]

Gra została pochwalona za wolność daje graczom i jego dynamicznej rozgrywki. [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] PC Gamer opisał grę jako czwarty najlepsze miejsce do gry w pracy. [ 33 ] Przegląd wersji alfa, napisany przez Scotta Munro z Daily Record , opisane Minecraft jako „już coś specjalnego” i zachęcał czytelników do zakupu gry. [ 34 ] Jim Rossignol, z Rock, Paper, Shotgun , a także zaleca grę. [ 35 ] W dniu 17 września 2010 rozpoczął Webcomic Penny Arcade serię komiksów i newsów o tym, jak wciągająca gra. [ 36 ] pokazują Gry komputerowe Goodgame dał grę 7,5 i 9 z 10 i uznaniem grę zachętę dla kreatywności, ale oddalił że gra brakowało tryb treningowy. [ 37 ] Minecraft otrzymał również cena Najlepsza gra niezależna i najbardziej oryginalne gry w Machinimas Inside Gaming Awards 2010. [ 38 ]

Pakiet zasobów

Pakiet zasobów określa wygląd bloków i narzędzi, a także określa tłumaczenia audio i językowe. Jest możliwe, aby tworzyć własne pakiety zasobów, które zostały rozszerzone możliwości gry. Domyślny pakiet zasobów w Minecraft ma rozdzielczość 16×16. Istnieją alternatywne grafiki z wyższą rozdzielczością, często zwanego zestawu narzędzi HD. Rozdzielczość HD resurspaketkan zmianie między 8×8, 16×16, 32×32, 64×64, 128×128, 256×256, 512×512, 1024×1024 i 2048×2048. Nazwa „zasobów Pakiet” został zmieniony z „t” związanej z pakietem Minecraft 1.6 aktualizacji [ 39 ] .

Klasyczny

Klasyczna gra się na ograniczonym obszarze określonym przez twórcę świata. Klasyczna można grać w trybie single player lub trybu multiplayer, ale chwila przygody w grze brakuje, kiedy można tylko zgasić i zniszczyć bloki. Klasyczna gra na Mine Craft stronie internetowej, ale nie w trybie multi player.

Mods

W Minecraft można zainstalować tzw modów lub modyfikacji , jak to jest w rzeczywistości nazywa. Mody w Minecraft dodając rzeczy jak nowe potwory, zmieniając zachowanie środowiska naturalnego i innych umiejętności zawodników. [ 40 ]

Zobacz też

Minecraft: Story Mode

Referencje

 1. ^ “Revision (PC, Mac, Linux) – Oficjalna Minecraft Wiki” (w języku angielskim). 15 lutego 2017 . Przeczytaj 18 kwietnia 2017 r .
 2. ^ “Kieszonkowy historię wersji Edition – Dziennik Minecraft Wiki” (w języku angielskim). 13 kwietnia 2017 . Przeczytaj 18 kwietnia 2017 r .
 3. ^ [ B c d e f ] “historię wersji konsoli Edition – Dziennik Minecraft encyklopedia” (w języku angielskim). 14 kwietnia 2017 . Przeczytaj 18 kwietnia 2017 r .
 4. ^ “Minecraft” . Gamespot . CBS Interactive . Przeczytaj 21 października 2012 .
 5. ^ Słowo Notch: 11/11/11
 6. ^ “Minecraft – Pocket Edition – Android” . IGN . Przeczytaj 21 października 2012 .
 7. ^ “Minecraft: Pocket Edition” . Gamespot . CBS Interactive . Przeczytaj 21 października 2012 .
 8. ^ Brown, Mark (22 marca 2012). „Minecraft na Xbox 360 Data wydania ogłosił między innymi” . Wired UK . Przeczytaj 22 października 2012 .
 9. ^ “Minecraft: Xbox 360 Edition zbliża się do sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii w czerwcu” . Przeczytaj 20 czerwca 2012 .
 10. ^ “Minecraft maliny PI” . Mojang . Mojang . 27 marca 2013 czytać .
 11. ^ “Minecraft uwaga uruchomienie z PS4” . Gamespot. 12 listopada 2013 . Przeczytaj 12 listopada 2013 roku .
 12. ^ “EXRB Info” .
 13. ^ “PEGI Info” .
 14. ^ Określenie „ sandbox ” zazwyczaj odnoszą się do mechaniki gry, podczas gdy określenie „otwarty świat” i „free-roaming” bardziej na celu opisanie środowiska gry bez sztucznych barier i murów.
 15. ^ Persson Markus (26 maja 2009). „Kredyty powodu” . Markus Persson .
 16. ^ Handy, Alex (23 marzec 2010). “Wywiad: Markus ‘Notch’ Persson Rozmowy Making Minecraft” . Gamasutra . Przeczytaj 17 października 2010 .
 17. ^ Persson Markus (30 października 2009). „Początki Minecraft” . Markus Persson .
 18. ^ Hocking, Clint (24 września 2012). „Dlaczego Minecraft jest najważniejszym Gra Dekady” . Krawędź .
 19. ^ Högberg Jonas (21 marca 2011). „” Minecraft „to najlepsza gra w ciągu ostatnich dziesięciu lat” . Nöjesbladet .
 20. ^ “Minecraft: Historia Mojang” . www.2playerproductions.com .
 21. ^ “Minecraft sprzedawane Stats” (w języku angielskim). Minecraft . Mojang . Przeczytaj 08 czerwca 2016 .
 22. ^ „Mamy sprzedawane Minecraft wiele, wiele razy! Patrz! ” (W języku angielskim). Mojang . 02 czerwca 2016 . Przeczytaj 08 czerwca 2016 .
 23. ^ Rozgrywka – www.minecraftwiki.net
 24. ^ Persson, Mark (2 października 2010). “Minecraft Stats” . Przeczytaj 17 października 2010 .
 25. ^ „Minecraft bezpłatnie do tego dostaje stałe” . Przeczytaj 17 października 2010 .
 26. ^ „24 godziny szczyt sprzedaży” . 25 września 2010. zarchiwizowanych od oryginalnego 11 września 2010 . Przeczytaj 17 października 2010 .
 27. ^ “Wykrzyknik”. . Słowo Notch . 13 stycznia 2011 czytać .
 28. ^ „Minecraft minęło 1,2 miliona sprzedanych egzemplarzy!” . 04 lutego 2011 czytać .
 29. ^ „Minecraft właśnie sprzedał swój trzeci milion kopii” . 05 sierpnia 2011 czytać .
 30. ^ Rossignol, Jim. Budowa bloku świecie .
 31. ^ Hindes Daniel. Kłopot w dół kopalni .
 32. ^ Reinhart, Brandon (28 lipca 2010). „Czy to jest korektor w kieszeni?” . Valve Corporation . Przeczytaj 17 października 2010 .
 33. ^ Rossignol, Jim (lipiec 2010). „50 gier, aby zagrać w Pracy” . PC Gamer . Future plc .
 34. ^ Munro, Scott (27 lipca 2010). “Minecraft (Alpha Review)” . Daily Record . Przeczytaj 17 października 2010 .
 35. ^ Rossignol, Jim (10 sierpnia 2010). “Shock Blocks: Minecraft Revisited” . Przeczytaj 17 października 2010 .
 36. ^ Holkins Jerry (17 września 2010). “Mine All Mine, Part One” . Przeczytaj 17 października 2010 .
 37. ^ Minecraft weryfikacja . Bendixsen 9/10, O’Donnell 7,5 / 10. ABC Television . 20 września 2010 r Nr. 32, sezon 5. transkryptu.
 38. ^ Billy Shibley (11 grudnia 2010). “Machinima.com ogłasza 2010 Inside Gaming Awards Winners” (w języku angielskim) . 05 czerwiec 2011 czytać .
 39. ^ “Minecraft – Horse Update” . mojang.com . 01 lipca 2013 czytaj .
 40. ^ Peckham, Matt (8 maj 2012). “10 najlepszych Mods Minecraft” . Czas . Przeczytaj 18 marca 2014 r .